• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Od kdy vám kojené děcko prospí celou noc?

26. června 2009 
Mě říkal doktor, že prvních zhruba 6 týdnů dítě nemá vyvinutý samoregulační systém a mělo by se v noci budit po cca čtyřech hodinách, tak jsem to dělala, po zhruba osmi týdnech už ne-a většinou prospala celou noc (náš rekord je 13 a půl hodiny). Po třech měsících se začala budit cca 2x za noc, pak jsem začala na noc dokrmovat-a ona se budila i po hodině!!! Takže nevím, jestli se plně kojené děti budí častěji :slight_smile: Tohle děsné období trvalo zhruba dva a půl měsíce....no děs! :slight_smile:
16. čer 2009 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
garfie, a v jakém období ti malá nespala, bylo to taky kolem 8. měs.?
16. čer 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte my sme boli kojený do 18 mesiacov. v noci cca do roka. ale celu noc prespal az v tých 18 mesiacoch ked sme sekli s kojením :grinning: aj ked v noci nejedol aj tak sa budil. nedostaval ziadne nahrady typu caj ci vodu.
16. čer 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nase mala spala od dvou mesicu 6-7 hodin a od trech celou noc. Plne kojena byla do 5,5 mesice. Ale ona i dneska da 13 hodin v noci a 2 odpoledne, takze to mluvi samo za sebe.

Mezitim jsme samo meli obdobi nemoci a zoubkovani, kdy jsme v noci vstavali a byli treba 2 hodiny vzhuru, ale nastesti jsou to jen takove vykyvy.
16. čer 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mě malý spinkal zhruba od toho 6.týdne krádně, usinal mezi 20-21h a probouzel se třeba až o pul 5, v pet.Samozřejmě byly vyjimky, nekdy se probudil dřív, nekdy spal až do pul 7.Ted ale poslednich 14 dní se budu i v noci co 3 hodiny.Asi mu už přestává stačit mličko a má hlad.I přes den pozoruju, že by jedl častěji.
16. čer 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se přidávám... Pořád kojím, už jen v noci, přes den jí malý jogurty, maso-zeleninové příkrmy, přesnídávky a večer kaši. Rozhodně mi neprospí celou noc, je to dost individuální, třeba minulý týden jsem k němu vstávala třeba i 6-8x za noc. A to jsem pak ráno fakt vyčerpaná. Souhlasím s tím, že to není hladem, zdá se mi, že pouze potřebuje cítit moji blízkost. Když si ho totiž vezmu k sobě na můj polštář, většinou zaspí a není třeba ho ani kojit. Prostě se chce jen tulit. Je pravda, že je na mě hodně zvyklý, rád se mazlí a tiskne se mi kolem krku :dizzy_face: Je to krásný, ale můžeme se tulit celý den... V noci bych se radši vyspala :grinning: Tak nevím, zda pomůže přestat kojit nebo to stejně bude trvat dál i bez toho.
16. čer 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
berenika: bylo to o něco dřív, tak kolem půl roku...ale moje kamarádky mají různé zkušenosti, shodneme se jenom v tom, že i u spavých dětí většinou přijde období kdy se v noci budí :slight_smile:
16. čer 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.tak ja som pri mojej prvej dcere nepoznala co je to vstavanie niekolkokrat za noc.aj ked sa zobudila len sa pomrvila ja som ju nakojila a ona spala dalej .toto trvalo 6 tyzdnov a potom ako sesttyzdnova mi uz prespala celu noc,budila sa okolo 5-6 rano na kojenie a potom este potiahla nejake tri hodinky.ostalo jej to stale,nemala ziadne obdobia ze raz spi a raz nie.spavala pekne aj cez den.kojila som ju 8 mesiacov.zato pri druhej dcere som si to uzila :slight_smile: a poriadne.ale uz sa nastastie budi len 2x v noci.takze aj ked sa straaaasne podobaju na seba, su uplne odlisne :grinning:
16. čer 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně malá prospala celou noc, až když jsem v roce kojit přestala, do té doby jsem si o tom mohla nechat jenom zdát, budila se na mlíko tak 4x-5x za noc..
16. čer 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nasi budu mat pozajtra rok, su kojeni a este stale sa budia na papanie 3 krat za noc, kazdy v svojom case. Sama som zvedava, kedy prespia celu noc.
16. čer 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivet77-klobuk dolu,ze si si tak pekne odkojila dve deticky naraz,dostavas odomna medailu :slight_smile: to sa hocikomu nepodari,niekto ma problem s jednym babom,a ty tak dlho obe naraz.no krasa :sweat_smile:
16. čer 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivet77: tak to bych nedala, asi jsem krkavci matka, ale u nas jak se vzbudi jeden, tak ten druhej proste musi i kdyby mel zrovna pulnoc a koukam, ze to ze mi v noci spi 6-8 hodin v kuse je vlastne hooodne dobry :grinning:
17. čer 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, nase dvojky tiez este nikdy neprespali celu noc, maju 7 mes. tinku kojim teraz tak 2-4x v noci, samkovi vecer 2 davky mlieka odstriekam (nechcel sa od narod.prisat a zistila som, ze je to vcelku pohodlne a hlavne sa aj ja trochu vyspim) a krmi ho v noci ocko. tretiu davku odstriekam nadranom. zacali sme u syna aj s kasou ale vynechali sme len jednu davku :frowning2: tak neviem
17. čer 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
nas anjelik ma teraz 3mes. a uz spava pravidelne cele noci....od 8 do 12hod...je plne kojeny....takze je to skor rarita...dufam, ze mu to vydrzi....
17. čer 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja vstavam v noci tak 4az 5krat a to od narodenia maleho a ktovie dokedy.
17. čer 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jecidlo - do ich 6. mesiaca som ich kojila naraz aj v noci, t.z. ze ked sa jedno babo zobudilo, zobudili sme aj druhe a jedli naraz, ale od polroka uz som ich nechcela budit a nechala som to na ich rezim.
17. čer 2009 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
Mne najmenší od narodenia prespí celú noc. Cez deň si pospí maximálne raz za deň jednu hodinku.
Zato 2 starší ma nenechali vyspať. Takže si to vychtnávam.

matuskovamamina,
dúfam, že vydržíte čo najdlhšie. :slight_smile:
18. čer 2009 v 06:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivet77: aha je fakt ze ted me to az tak srdce netrha, ale pozdeji asi budu muset taky individualizovat. Vsechno nejlepsi k narozeninam Pavlikovi a Elisce!!!!
18. čer 2009 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne malá prespala celú noc už keď mala 2 týždne a vydržalo jej to doteraz :slight_smile: Kojená bola 13 mesiacov :wink: nikdy nevyžadovala nočné kojenie...
18. čer 2009 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
náš Jakub prespal skoro celú noc keď mal 2-3 mesiace, potom sa to otočilo a kojíme niekedy aj každú hodinu - to máme teraz skoro 10 mesiacov.
18. čer 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moja mala, kojena, spavala od 2 mesica celu noc, ani raz sa nezobudila.
Moj maly, kojeny, sa budi na mliecko tak 2 -3 krat,. :wink:
Ale vidim na nom, ze to nie je len o nejakom hlade, hlavne sa chce pritulit, citit ma a tak zaspi. Inak sa mi neosvedcilo spanie so mnou v posteli s nim, myslela som si, ze s nim budem spat, aby ma citil a bol spokojny, ale ked spi so mnou, tak sa budi viac a dozaduje mliecka, ked spi sam, tak sa budi menej, 2 krat.Ale vzdy si ho vezmem, pritulim , polaskam, dam mliecko a vratim spacieho do postielky. Som hned vedla a to mu asi staci :wink:
18. čer 2009 v 09:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak se taky přidávám. Mně začala malá spát pravidelně od osmi od večera do pěti do rána (někdy i dýl), tak od 2,5 měsíce. Nají se, chvíli kouká a pak usne třeba i do půl desáté, ale to spíš vyjímečně. Je plně kojená a teď má 3,5 měsíce a zatím spinká. Musím to zaklepat. Přes den spí třeba jen dvě hodiny, takže i toto je dost náročné, zabavit takovýho prcka, když není až tak čím. :slight_smile: Bohužel mi připadá, že mám méně mlíčka, takže se obávám, že to brzy skončí. Přes den jí tak každé 3 hodiny, ale začala mít zelenou stoličku, takže to teď s doktorkou zkoumáme, co jí vlastně je. Hladem mi ale nepláče, to by přece v noci nespala, ne?
18. čer 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
evinkaa: never tomu, ze je zelena stolicka hladova, je to jenom povera!
18. čer 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
evinkaa, ale zelená stolička není haldová, jak se říkalo dříve. Hladová stolička je tmavě hnědá a silně páchnoucí.

Když je zelená stolička občas, nevadí to. My to měli taky jednou, vyděsilo mně to, ale nic to nebylo. :wink:
18. čer 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
petka..malá práveže priberá až dosť..má už 4300g :sweat_smile: :sweat_smile:
toho sa nebojím..teraz napríklad spala cez 5hodín a ani ma nenapadlo budiť ju..nemala som to srdce..a teraz som zvedavá aká noc nás čaká :grinning: :grinning:
katyl..len závidieť ti... :wink: :wink:
18. čer 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme dnes přijely z kontroly a prý už je to lepší. Kakání je teda pořád do zelena, ale už máme občas i žlutou stoličku, tak snad to dobře dopadne. Ve středu zase jedeme na převážení, doufám, že malá přibere. Má ve 3,5 měsících 4,58 kg.
19. čer 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
evinkaa, moj syn pocas kojenia kakaval stale len zelene, ine ani nie, mozno na zaciatku :wink: odkedy zacal s prikrmom, je to ok :slight_smile:
19. čer 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
a inak moj syn ma rok a stale v noci cica....spi ale cicik si vypyta, my budeme kojit do puberty :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
19. čer 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
dididi30...tak to máš teda dobrý. :slight_smile: Já chci určitě kojit minimálně do roka a pak to zkusím začít nějak odbourávat, jestli se to podaří. Jinak máš matky, který kojí třeba do 13-ti let, ale to je asi trochu extrém, co ?? :grinning:
19. čer 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
bertica, my meli stejnou vahu ve 4 tydnech. ted na 3-mesicni prohlidce nam navazili 7,35 kg :sweat_smile: a to je pouze kojena.
V noci mi spi od cca 21 hod do 7-7:30 v kuse. uz od navratu z porodnice jsme v noci vstavali max. 2x a to vyjimecne.
a kojim jak si rekne. kdyz chce cucnout po hodine, dostane. kdyz se 4 hodiny nehlasi, nevnucuju :slight_smile:

kojit chci max do roka. ale je to zavislacka na prsu,dudlika mi v zivote nevzala a ze jsem se snazila, tak uvidime :sweat_smile:
19. čer 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek