Od kdy vám kojené děcko prospí celou noc?

bereninka
14. čer 2009

Holky,

od kdy vám děcka začala spát celou noc, myslím bez kojení...
Nebo kdy vám vydržela třeba 8 hodin?
Já všude čtu, jak půlroční děti spí celou noc třeba 10 hodin bez kojení! To je divné, ne? Nebo to tak něktrá máte?

(u dětí na UM je to jiné, ty prý spí c.noc dříve, UM je sytější a není takový návyk)...

bereninka
autor
22. čer 2009

boba: já myslím, že bys nemusela hned dávat prso, ale stačilo by uchlácholit, pohladit, klidným hlasem na něj promluvit. Možná jsou to zuby, možná separační úzkost. Hlady to ale opravdu nemusí být. Prso bych nabízela až v poslední řadě, aby si nezvyknul papa v noci. 😉

pastuska
22. čer 2009

boba, to sa nedá, to ho prejde samého. Môjho to prešlo po jedenástich mesiacoh, konečne sa trošku vyspím. Ale zas mi chýba v posteli, kvôli tomu, že chodí po našej, tak teraz spí vo svojej, aby z tej našej nespadol. Stále neviem akosi dobre bez neho spať.

oliivie
23. čer 2009

Ahoj holky, přidám svou zkušenost. Naše malá se ze dne na den přestala v noci budit na jídlo ve třetím měsíci. Já jsem se budila v obvyklých časech a divila jsem se, že ona spinká :o) Zatím spinká celou noc a je jí pět měsíců. Večer usne kolem půl deváté a vstává kolem sedmé. Někdy během noci shání dudáčka, podudá si a hned usne. Jo a je jen kojená, takže možné to je. 🙂

bereninka
autor
23. čer 2009

oliiivie: a pak jí po těch 10 hod dáš hned prso, nebo ještě přebaluješ atd.? Já ejn ajk dlouho může děcko vydržet... 😕

oliivie
23. čer 2009

Nejdřív se přebalí. No vlastně nejdřív já běžím na malou 🙂, pak se přebalíme, u toho jí asi dojde, že má hlad, tak začne trochu pobrekávat, ale to už je hotovo a dostane prso. Asi týdem mi trvalo, než si zvykly na tu dlouhou pauzu moje prsa a teď je to už dobrý. Jo a sousedky holčička taky spinká v kuse 10 hodin ještě od ranějšího věku a vydrželo jí to doteď (20 měsíců).

fiallinka
23. čer 2009

bereninka: tak já nevím, malý má 8 a půl měsíce a budí se nejméně 3x za noc, dřív to bylo dokonce lepší 🙂, myslím, že to je návyk a ne hlad, ale jak to odbourat, to nevím - resp. ano, jsou na to metody (jen ho konejšit, nedat mu mléko, vytrvat, opakovaně k němu chodit), ale nějak se mi do toho nechce. O moc kojených dětech, co prospí noc, nevím, ale PRÝ takové existují 😉

jabber
23. čer 2009

Nám spí celou noc od 1 roku, od 20 do 7 🙂 někdy se vzbudí 1x na pití, dostane vodu a spí dál. Do toho roku se sem tam v noci ještě budila, tak jsem si ji vzala k sobě, přicucla se a spaly jsme dál. Přešlo to samo, myslím, že tím, že začala být přes den hodně aktivní, běhala a byla prostě unavená, takže se pomalu sama odstavila 🙂

vanja
23. čer 2009

Ahojte, mám 9 ročnú dcérku, ktorá mi od malička spinkala celú noc, problémy boli len keď jej išli zúbky. Teraz máme iný problém, nakoľko mám druhú dcérku, ktorá má 17 mesiacov a ešte som v noci poriadne nespala. Budíme sa každé 2-3 hodiny kvôli prsníku, a to niekedy ani nepije, iba sa che prisať a takto zaspí.

petja
23. čer 2009

Taky sme se kolem toho 9.m budili co hodinu,dvě...

luciakubista
24. čer 2009

ahoj, elinku takisto kojim v noci,ale bohuzial ju vodou ani svojim hlasom neosalim 😀 v 1 vystartuje,ze chce prso a cuca a cuca... rada,by som ju od toho oducila,ale bohuzial ju nechcem nechavat plakat. Vydrzime do roka a potom uvidime. Ale aspon zacala vstavat okolo 7, este pred 2 tyzdnami sa budila medzi 5-6 😅

jajinka80
24. čer 2009

Taky mám doma kojený zázrak 🙂 Zhruba od 6 týdnů začal spát skoro celou noc. Usíná mezi 8 a 9 vstává nejdřív o půl páté a pak dospává se mnou v postýlce do cca 7hod. Přes den ho kojím po 2 hodinách kromě delší pauzy venku v kočárku. A přibírá hezky ( průměrně 280g týdně). Tak doufám, že mu to vydrží 😅

zusma
24. čer 2009

Mně spinká celou noc od začátku 4. týdne života. Nikdy se jí to nepokazilo a to jí budou za nedlouho 2 roky 🙂

pavlina05
24. čer 2009

...tak holky, já bych napsala že NIKDY 😅
Nikdy mi nespal celou noc a ani nemám tucha kdy bude 😅
Rekord byl u nás myslím 6 hod vkuse.

vanja
24. čer 2009

u nás bol rekord asi 5 hodín, a to som sa vtedy budila každé dve hodiny ja, že či je všetko v poriadku 😉 😉

frajerka
24. čer 2009

Zdravím vás, náš mladý by spinkal celou noc od 1.měsíce, ale nepřibíral.... museli jsme ho budit a krmit. Od 3,5 měsíce už nebudíme a necháváme ho spát do "rána" (ráno je u něj mezi 5-6hod a potom už nezabere) 😝

zuzula20
25. čer 2009

Baby, tak ako citam prispevky, tak kriticke obdobie je okolo 8-9 mesiaca. Tak to snad prezijem v zdravi a bude lepsie.
A co to presne je ta separacna uzkost? Dikes za vysvetlenie 😅

lenko
25. čer 2009

Tak ja tiež neviem čo je to spinkanie. Keď nejdu zuby je to lepšie, teraz idú stoličky, takže napr. aj táto noc bola každú pol hodinku-hod cecanie. Je to proste cecoško, prísavníček môj, ktorý sa takto rád ukludňuje. 😉 Však jeho to raz prejde, treba len vydržať, určite ho nenechám plakať, lebo on aj dve hodiny, 😲 A náš rekord bol asi 4hodiny, asi 3x sa stalo, že som ho v noci kojila iba 2x. Sladký priemer 4x. A kojím aj cez deň, min. 2x.

cestovatelkaandrea
25. čer 2009

Mne moj drobec prespal od 21 - 4 hodiny rano bez krmenia, ked mal tri mesiace. no a postupne sa to pretahuje. Teraz niekedy spi aj do siedmej bez papania. V noci place len kvoli dudliku 😉 Ja sice syna nekojim ale krmim ho mojim odstriekanym mliekom. Pred spanim dostava tak 150-200ml odstriekaneho mliecka a spi ako zarezany. Preto ak mi niekto tvrdi, ze materske mlieko nie je take syte ako umele a ze to je dovod casteho budenia sa v noci, tak mu neverim. Ono je to podla mna, ze babulo chce byt jednoducho s mamino aj v noci 🙂 🙂 Baby preto sa drzte a uzivajte si to, vase deticky nebudu stale take male. 🙂 🙂

tictactoe
25. čer 2009

no tak mne sa este nestalo aby moj drobec prespal celu noc. ale davam andrejke za pravdu, moj domco je taky ceckos, ze jemu len staci aby si lizol a uz znovu spi, ani nie od hladu ale pre ten pocit blizkosti a to spime vyslovene ruka v ruke a stale mu to nestaci. urcite to hladom nebude lebo nie len ze spraska veceru ale po kupani este aj mlieko. uz sa neviem dockat prvej prespatej noci, aaaach kedy to asi bude??? 😝

eppik.m
26. čer 2009

ahoj, podle mojich zkušeností kojené dítě se v noci budí (intenzita je samozřejmě u každého individuální) 😉
po odstavení v 15 m. se můj syn přestal v noci častěji budit, momentálně se probudí pouze j e d n o u a to kolem půl noci či k ránu a to si ho už beru k sobě do postele a spí se dál, nemáme ani dudlík ani čajík či jinou tekutinu ...

zuzkaab
26. čer 2009

Ahojte zienky.Moja dcera ma 4 mesiace a posledne 4 noci sa mi na napanie nezobudila. Zaspi okolo 21:00-21:30
a spi az do 08:00. Je plne dojcena.Nepouzivame cumel,flase ani nedostava ine tekutiny. V noci spinka krasne, ale cez den spi 3x priblizne po polhodinke.

denisa31
26. čer 2009

ahoj holky, my máme asi extrémního spáče, večer usne kolem 21 a spí do půl šestý v tahu, někdy když je utahanější a míň se napije, tak vstávám kolem 4, ale maximálně jednou za noc. Přes den spí dopoledne čtyři hodiny a odpo ještě hoďku