Od kdy vám kojené děcko prospí celou noc?

bereninka
14. čer 2009

Holky,

od kdy vám děcka začala spát celou noc, myslím bez kojení...
Nebo kdy vám vydržela třeba 8 hodin?
Já všude čtu, jak půlroční děti spí celou noc třeba 10 hodin bez kojení! To je divné, ne? Nebo to tak něktrá máte?

(u dětí na UM je to jiné, ty prý spí c.noc dříve, UM je sytější a není takový návyk)...

garfie
16. čer 2009

Mě říkal doktor, že prvních zhruba 6 týdnů dítě nemá vyvinutý samoregulační systém a mělo by se v noci budit po cca čtyřech hodinách, tak jsem to dělala, po zhruba osmi týdnech už ne-a většinou prospala celou noc (náš rekord je 13 a půl hodiny). Po třech měsících se začala budit cca 2x za noc, pak jsem začala na noc dokrmovat-a ona se budila i po hodině!!! Takže nevím, jestli se plně kojené děti budí častěji 🙂 Tohle děsné období trvalo zhruba dva a půl měsíce....no děs! 🙂

bereninka
autor
16. čer 2009

garfie, a v jakém období ti malá nespala, bylo to taky kolem 8. měs.?

katy1979
16. čer 2009

ahojte my sme boli kojený do 18 mesiacov. v noci cca do roka. ale celu noc prespal az v tých 18 mesiacoch ked sme sekli s kojením 😀 aj ked v noci nejedol aj tak sa budil. nedostaval ziadne nahrady typu caj ci vodu.

miluska.woolley
16. čer 2009

Nase mala spala od dvou mesicu 6-7 hodin a od trech celou noc. Plne kojena byla do 5,5 mesice. Ale ona i dneska da 13 hodin v noci a 2 odpoledne, takze to mluvi samo za sebe.

Mezitim jsme samo meli obdobi nemoci a zoubkovani, kdy jsme v noci vstavali a byli treba 2 hodiny vzhuru, ale nastesti jsou to jen takove vykyvy.

evulinkab
16. čer 2009

no mě malý spinkal zhruba od toho 6.týdne krádně, usinal mezi 20-21h a probouzel se třeba až o pul 5, v pet.Samozřejmě byly vyjimky, nekdy se probudil dřív, nekdy spal až do pul 7.Ted ale poslednich 14 dní se budu i v noci co 3 hodiny.Asi mu už přestává stačit mličko a má hlad.I přes den pozoruju, že by jedl častěji.

barusha
16. čer 2009

Ahoj holky, tak se přidávám... Pořád kojím, už jen v noci, přes den jí malý jogurty, maso-zeleninové příkrmy, přesnídávky a večer kaši. Rozhodně mi neprospí celou noc, je to dost individuální, třeba minulý týden jsem k němu vstávala třeba i 6-8x za noc. A to jsem pak ráno fakt vyčerpaná. Souhlasím s tím, že to není hladem, zdá se mi, že pouze potřebuje cítit moji blízkost. Když si ho totiž vezmu k sobě na můj polštář, většinou zaspí a není třeba ho ani kojit. Prostě se chce jen tulit. Je pravda, že je na mě hodně zvyklý, rád se mazlí a tiskne se mi kolem krku 😵 Je to krásný, ale můžeme se tulit celý den... V noci bych se radši vyspala 😀 Tak nevím, zda pomůže přestat kojit nebo to stejně bude trvat dál i bez toho.

garfie
16. čer 2009

berenika: bylo to o něco dřív, tak kolem půl roku...ale moje kamarádky mají různé zkušenosti, shodneme se jenom v tom, že i u spavých dětí většinou přijde období kdy se v noci budí 🙂

mailinka
16. čer 2009

Ahojte.tak ja som pri mojej prvej dcere nepoznala co je to vstavanie niekolkokrat za noc.aj ked sa zobudila len sa pomrvila ja som ju nakojila a ona spala dalej .toto trvalo 6 tyzdnov a potom ako sesttyzdnova mi uz prespala celu noc,budila sa okolo 5-6 rano na kojenie a potom este potiahla nejake tri hodinky.ostalo jej to stale,nemala ziadne obdobia ze raz spi a raz nie.spavala pekne aj cez den.kojila som ju 8 mesiacov.zato pri druhej dcere som si to uzila 🙂 a poriadne.ale uz sa nastastie budi len 2x v noci.takze aj ked sa straaaasne podobaju na seba, su uplne odlisne 😀

marinka
16. čer 2009

Mně malá prospala celou noc, až když jsem v roce kojit přestala, do té doby jsem si o tom mohla nechat jenom zdát, budila se na mlíko tak 4x-5x za noc..

ivet77
16. čer 2009

Nasi budu mat pozajtra rok, su kojeni a este stale sa budia na papanie 3 krat za noc, kazdy v svojom case. Sama som zvedava, kedy prespia celu noc.

mailinka
16. čer 2009

ivet77-klobuk dolu,ze si si tak pekne odkojila dve deticky naraz,dostavas odomna medailu 🙂 to sa hocikomu nepodari,niekto ma problem s jednym babom,a ty tak dlho obe naraz.no krasa 😅

jecidlo
17. čer 2009

ivet77: tak to bych nedala, asi jsem krkavci matka, ale u nas jak se vzbudi jeden, tak ten druhej proste musi i kdyby mel zrovna pulnoc a koukam, ze to ze mi v noci spi 6-8 hodin v kuse je vlastne hooodne dobry 😀

winki.w
17. čer 2009

ahojte, nase dvojky tiez este nikdy neprespali celu noc, maju 7 mes. tinku kojim teraz tak 2-4x v noci, samkovi vecer 2 davky mlieka odstriekam (nechcel sa od narod.prisat a zistila som, ze je to vcelku pohodlne a hlavne sa aj ja trochu vyspim) a krmi ho v noci ocko. tretiu davku odstriekam nadranom. zacali sme u syna aj s kasou ale vynechali sme len jednu davku ☹ tak neviem

matuskovamamina
17. čer 2009

nas anjelik ma teraz 3mes. a uz spava pravidelne cele noci....od 8 do 12hod...je plne kojeny....takze je to skor rarita...dufam, ze mu to vydrzi....

matysekasasenka
17. čer 2009

ja vstavam v noci tak 4az 5krat a to od narodenia maleho a ktovie dokedy.

ivet77
17. čer 2009

jecidlo - do ich 6. mesiaca som ich kojila naraz aj v noci, t.z. ze ked sa jedno babo zobudilo, zobudili sme aj druhe a jedli naraz, ale od polroka uz som ich nechcela budit a nechala som to na ich rezim.

martao
18. čer 2009

Ahojte,
Mne najmenší od narodenia prespí celú noc. Cez deň si pospí maximálne raz za deň jednu hodinku.
Zato 2 starší ma nenechali vyspať. Takže si to vychtnávam.

matuskovamamina,
dúfam, že vydržíte čo najdlhšie. 🙂

jecidlo
18. čer 2009

ivet77: aha je fakt ze ted me to az tak srdce netrha, ale pozdeji asi budu muset taky individualizovat. Vsechno nejlepsi k narozeninam Pavlikovi a Elisce!!!!

bielanevesta
18. čer 2009

Mne malá prespala celú noc už keď mala 2 týždne a vydržalo jej to doteraz 🙂 Kojená bola 13 mesiacov 😉 nikdy nevyžadovala nočné kojenie...

pepies
18. čer 2009

náš Jakub prespal skoro celú noc keď mal 2-3 mesiace, potom sa to otočilo a kojíme niekedy aj každú hodinu - to máme teraz skoro 10 mesiacov.

katyl
18. čer 2009

Moja mala, kojena, spavala od 2 mesica celu noc, ani raz sa nezobudila.
Moj maly, kojeny, sa budi na mliecko tak 2 -3 krat,. 😉
Ale vidim na nom, ze to nie je len o nejakom hlade, hlavne sa chce pritulit, citit ma a tak zaspi. Inak sa mi neosvedcilo spanie so mnou v posteli s nim, myslela som si, ze s nim budem spat, aby ma citil a bol spokojny, ale ked spi so mnou, tak sa budi viac a dozaduje mliecka, ked spi sam, tak sa budi menej, 2 krat.Ale vzdy si ho vezmem, pritulim , polaskam, dam mliecko a vratim spacieho do postielky. Som hned vedla a to mu asi staci 😉

evinkaa
18. čer 2009

Ahojte, tak se taky přidávám. Mně začala malá spát pravidelně od osmi od večera do pěti do rána (někdy i dýl), tak od 2,5 měsíce. Nají se, chvíli kouká a pak usne třeba i do půl desáté, ale to spíš vyjímečně. Je plně kojená a teď má 3,5 měsíce a zatím spinká. Musím to zaklepat. Přes den spí třeba jen dvě hodiny, takže i toto je dost náročné, zabavit takovýho prcka, když není až tak čím. 🙂 Bohužel mi připadá, že mám méně mlíčka, takže se obávám, že to brzy skončí. Přes den jí tak každé 3 hodiny, ale začala mít zelenou stoličku, takže to teď s doktorkou zkoumáme, co jí vlastně je. Hladem mi ale nepláče, to by přece v noci nespala, ne?

jecidlo
18. čer 2009

evinkaa: never tomu, ze je zelena stolicka hladova, je to jenom povera!

mikulka
18. čer 2009

evinkaa, ale zelená stolička není haldová, jak se říkalo dříve. Hladová stolička je tmavě hnědá a silně páchnoucí.

Když je zelená stolička občas, nevadí to. My to měli taky jednou, vyděsilo mně to, ale nic to nebylo. 😉

bertica.h
18. čer 2009

petka..malá práveže priberá až dosť..má už 4300g 😅 😅
toho sa nebojím..teraz napríklad spala cez 5hodín a ani ma nenapadlo budiť ju..nemala som to srdce..a teraz som zvedavá aká noc nás čaká 😀 😀
katyl..len závidieť ti... 😉 😉

evinkaa
19. čer 2009

Tak jsme dnes přijely z kontroly a prý už je to lepší. Kakání je teda pořád do zelena, ale už máme občas i žlutou stoličku, tak snad to dobře dopadne. Ve středu zase jedeme na převážení, doufám, že malá přibere. Má ve 3,5 měsících 4,58 kg.

dididi30
19. čer 2009

evinkaa, moj syn pocas kojenia kakaval stale len zelene, ine ani nie, mozno na zaciatku 😉 odkedy zacal s prikrmom, je to ok 🙂

dididi30
19. čer 2009

a inak moj syn ma rok a stale v noci cica....spi ale cicik si vypyta, my budeme kojit do puberty 😝 😅

evinkaa
19. čer 2009

dididi30...tak to máš teda dobrý. 🙂 Já chci určitě kojit minimálně do roka a pak to zkusím začít nějak odbourávat, jestli se to podaří. Jinak máš matky, který kojí třeba do 13-ti let, ale to je asi trochu extrém, co ?? 😀

sayast
19. čer 2009

bertica, my meli stejnou vahu ve 4 tydnech. ted na 3-mesicni prohlidce nam navazili 7,35 kg 😅 a to je pouze kojena.
V noci mi spi od cca 21 hod do 7-7:30 v kuse. uz od navratu z porodnice jsme v noci vstavali max. 2x a to vyjimecne.
a kojim jak si rekne. kdyz chce cucnout po hodine, dostane. kdyz se 4 hodiny nehlasi, nevnucuju 🙂

kojit chci max do roka. ale je to zavislacka na prsu,dudlika mi v zivote nevzala a ze jsem se snazila, tak uvidime 😅