Od kdy vám kojené děcko prospí celou noc?

bereninka
14. čer 2009

Holky,

od kdy vám děcka začala spát celou noc, myslím bez kojení...
Nebo kdy vám vydržela třeba 8 hodin?
Já všude čtu, jak půlroční děti spí celou noc třeba 10 hodin bez kojení! To je divné, ne? Nebo to tak něktrá máte?

(u dětí na UM je to jiné, ty prý spí c.noc dříve, UM je sytější a není takový návyk)...

claudinka
15. čer 2009

Kazde babo asi inak, ale my sme este ani raz neprespali celu nocku.. 😒 najlepsie bolo dvakrat hore..

monik76
15. čer 2009

Tak mně malá začala spát celou noc až když jsem začala rušit noční kojení a to bylo někdy po roce. 😉

bereninka
autor
15. čer 2009

jecidlo: ale to se nestane, že bys neměla, co dát 🙂 Mlíčko se tvoří při sání dítěte, a odsávačkou stejně neodsaješ tolik, co si vezmou děcka...

luciask: já právě myslela, že čím jsou děti starší, tím mohou mít větší hlad, protože jim už nestačí mlíčko na noc, že je moc slabé na to, aby je zasytilo. Ale asi budeš mít pravdu ty, že už mají zralý žaludek a měly by vydržet. A s tím přehozením do ědtského pokoje, to je dobrý nápad. Většinou to prý pomůže a spí líp jak děcko, tak mama. My teda zatím nemáme další pokoj, ale snad časem... 😉

misicka85
15. čer 2009

Ahoj,

tak moje Adélka je stále plně kojená a celou noc mi spí cca od 2,5-3 měsíců. Ze začátku se mi budila kolem 1 a 4h ranní, pak si to zkrátila jen na 2h ranní a asi od 2,5-3 měsíce mi spí celou noc. Spát jde v 19h a budí se v 6h ráno. 😀 Spinká sama v pokojíčku, budila se když byla s námi v ložnici.Jak jsme ji přestěhovali do svého pokoje tak je klid a spí jak andílek. 🙂

diddi
15. čer 2009

no decko nemam,ale dieta-deti.....a prespia mi noc od 1 roka

kacka.va
15. čer 2009

mě malá začala spát celou noc celkem brzo, ale přesně nevím, kdy to bylo, možná okolo pátého šestého měsíce (celou noc myslím cca od jedenácti půl dvanácté tak do pěti do rána)

mausy21
15. čer 2009

ahojte moja malá ma 5 týždnov dnes a prespi mi celu noc a budi sa o 5 alebo 6 rano takže som štastna ako blcha a to kojime...

sygy
15. čer 2009

ahooj ja mam 10 mesicni holcicku a jeste ani jednu noc nespinkala celou... 😒 Stale ji kojim, uz jen 3x denne, obcas spinkala pekne, ze se budila jen 1x za noc, ale to bylo malokdy, neviim neviim kdy se konecne vyspime.... 😉

vivusika
15. čer 2009

ja sa tiež pridávam. Náš malý má sedem mesiacov, je dojčený a v noci spí hrozne. Večer okolo ôsmej spapá kašu, kým zaspí je deväť a okolo polnoci sa už s krikom budí a pýta jesť. Nakojím ho a to sa opakuje každú hodinu až do rána. Ja len pevne dúfam, že z toho vyrastie 😀

sygy
15. čer 2009

vivusika : ja uz v to doufam, celych 1O mesicu....snad to brzy prejde.... 🙂

zuzka1.
15. čer 2009

nas maly prespal, ked bol este kojeny prvykrat v 4tyzdnoch, odvtedy mu to zostalo. Niekedy sa zobudi na cajik, ale inak neustale vstavnaie nepozname.
Ked isli zubky, sa budil tak 2-3x, cajik, dudlik a spinkal dalej.,vdaka Bohu

majenka
15. čer 2009

Tak já tedy myslím, že toho se nikdy nedočkám 😅 . Doufám, že se pořádně vyspím, až někdy přestanu kojit...

holly1
15. čer 2009

ahoj, my to máme přesně od 6 měsíců, kdy jsme malou přestěhovali do vlastního pokojíčku- přesně od té doby spinká celou noc, tj. od 20h. do cca 6.15 - 7.00h. Přestěhovali jsme ji na základě doporučení knížky "Všechny děti se naučí spát", ale do té doby se budila jen jednou za noc. Je kojená.

holly1
15. čer 2009

teda, my jsme snad jediní, to je moje malá teda hodná šikulka 🙂 🙂 🙂

berus222
15. čer 2009

zuzka1. v 4 tyzdnoch?! to mas uplne super. nas maly ma 4 tyzdne a neviem si predstavit, ze by spal celu noc. a tak by som chcela...aspon jednu noc.

micanek
15. čer 2009

Kojila jsem do Michálkova 1 roku a neprospal mi celou noc ani jednu ... holt každé dítě je jinné 😅

bertica.h
15. čer 2009

naša Viktorka prespala celú noc až ked som prestala kojit,čo bolo v 2rokoch

veronika81
15. čer 2009

Tak po prečítaní celej diskusie som sa už zľakla, že môj malý je nejaký "iný" 😀 (viď. môj príspevok úplne na začiatku), ale ďakujem mausy a zuzka, aspoň vidím, že aj prespať celú noc je v podstate normálne 😀 😉 aj keď skôr výnimočné.
Tešme sa a spime, kým môžeme 😵

mikulka
15. čer 2009

mausy a zuzka: ale v šestinedělí děti nesmí spát celou noc! Musí se budit na kojení max po 4 hodinách...
Měli jsme v nemocnici děti, které doplatily na to, že maminky i u takhle malých dětí - ještě novorozeňat!!! se chtěly vyspat a nechaly je celou noc bez kojení. Takže an to pozor.

petka80
15. čer 2009

S tím souhlasím, takhle malé děti by se měly na kojenií budit. I kvůli podpoře laktace.

Jinak u nás od 10 m., ale to jen proto, že jsem to utla já a už v noci nekojila, jinak by se asi budila dosud.... 😖

zelmirka1
15. čer 2009

ja pridam svoju skusenost, v pol roku som dufala ze uz nebude papat ale zaroven som citila ze dost saje v noci tak som mu vzdy ked chcel dala a postupne sa to zlepsilo samo... papal len raz a teraz ked ma 8,5 mesiaca a papa viac prikrmy tak uz vydrzi bez papania do 5. hod. rano. Ale budi sa aj tak v noci a musim ho tisit.
Myslim ze kazde dieta ma svoj cas a aj ked som si nastudovala knizku Kazde dieta sa vie naucit spat, uplne nasilu by som to nelamala. Treba skusat a vycitit kedy sa da upokojit aj bez papania.

rohacka
15. čer 2009

Ja stale kojim, maly ma 2 roky a 2 mesiace a prespi celu noc od cca 21 mesiacov. Dceru som kojila 15 mesiacov a prvykrat prespala celu noc v den, ked som ju odstavila.

bereninka
autor
15. čer 2009

Holky, tak to vyoadá, že ty naše dětičky nepijí v noci z hladu, ale ze zvyku.
S buzením v šestined. je to tak. Říkali nám to v nemocnici. Dokonce po 3.5 hod. Některé děti se nebudí, jak jsou uanvené z porodu. Já malýho takhle budila do 2.5 měs. 😕 😉

bertica.h
15. čer 2009

neviem prečo by sa deti museli budiť na kojenie..pokiaľ nejde o nedonosencov aspavé deti,tkroé cez den menej piju..tak ja v tom problém nevidiím.Určite by som ja moje deti nebudila..a nie koli vlastnej pohodlnosti.
Ked mi malá cez den krásne pije,kojím ju podľa jej želania tak si nemyslm,že je nutné budiť ju aj v noci.A to nemá ani 3týždne.

sisi.v
15. čer 2009

tak holky, jestli vás to uklidní, tak mě nespala celou noc ani po UM 🙂, nejsem si jistá, že to má velký vliv. celou noc spí tak posledního půl roku.

lienka43
15. čer 2009

Ahojte
ja len pridam svoju skusenost, mame 9 mesiacova a nekojim a neprespali sme este ani jednu noc bez zobudenia a bez papania :(((, papame sice len raz ale i tak si myslim ze by uz mohla spinkat bez toho. Skusala som caj ale to bolo placu.... takze budem dufat ze raz ten den pride :D

bihan
15. čer 2009

Sára spí celú noc (teda cca od 20h do 5-6h ráno) asi od 3,5 mesiaca. Už v pôrodnici sa v noci budila len 2x, pomaly si znižovala dávky a nezmenilo sa to ani príkrmami, ani prechodom na UM.

shaula
15. čer 2009

No vidíte, a mně v porodnici řekli, že přes den budit, v noci je nechat spát, jak chtějí. Ale fakt je, že nespali celou noc a budili se sami od sebe, možná kdyby mi spali celou noc, tak by byla rada taky budit.
Naši mají 11 měsíců a celou noc nespí, budí se 1x - 3x. Souhlasím se Zelmirkou, taky jsem tu knížku přečetla (ze studijních důvodů, jelikož tu "metodu" moc neuznávám), dokonce v mírnější formě vyzkoušela a zase zavrhla🙂

zitaje
15. čer 2009

Vcera som sem pisala prispevok ale nevidim ho tu 😕
Starsia prespala noc (cca. 7-8 hodin) asi od dvoch tyzdnov veku - takze lameme rekord 😀 . Mala samozrejme obdobia, ked sa budila, dokonca aj 4-5x cca. v 9 mesiacoch, ale to preslo a spala dalej celu noc. Vylucne kojena do pol roka, a potom este do 22 mes.
Mladsia je take standardne babo, prvu prespanu noc mala okolo roka ale este teraz sa vacsinou raz za noc zobudi, niekedy si cucne, niekedy chce len cumel. Ale aj ked bola casto hore, ja som vzdy kojila v polospanku (spime v jednej posteli) a odgrgnut som nedavala, takze som viac nevyspata teraz, ked sedim na koniku, nez ked bola mala. 😅

petka80
16. čer 2009

bertica, rozhodně nechci strašit, třeba to bude u vás v pohodě, ale laktace není ve dvou týdnech ještě ustálená a právě to noční kojení je pro ni strašně důležité. Radši se poraď i se svou dr., uvidíš, co ti řekne, taky asi i podle toho, jak malá přibírá.