Od kdy vám kojené děcko prospí celou noc?

bereninka
14. čer 2009

Holky,

od kdy vám děcka začala spát celou noc, myslím bez kojení...
Nebo kdy vám vydržela třeba 8 hodin?
Já všude čtu, jak půlroční děti spí celou noc třeba 10 hodin bez kojení! To je divné, ne? Nebo to tak něktrá máte?

(u dětí na UM je to jiné, ty prý spí c.noc dříve, UM je sytější a není takový návyk)...

veronika81
14. čer 2009

ahoj,
tak môj malý je plne kojený, máme teraz 3 mesiace a prespí mi 8-9 hodín každú noc. Prvýkrát začal takto spávať cca. v 7 týždňoch, to bolo asi 6-7 hodín, odvtedy sa to iba predlžuje, v noci nepapáme ani raz.

Ale vraj sa to môže ešte kedykoľvek zmeniť, tak si to užívam 😀

zuzula25
14. čer 2009

nas maly neprespi v noci hodinu vkuse 😝 stale by cuckal prsnik.no ale co uz,zatial si to uzivam,malicky bude len raz 🙂

janula319
14. čer 2009

celou noc neprospal snad ještě nikdy.. asi tři měsíce v noci nekojíme díky tomu, že k malému vstával taťka, dostane vodu na napití, dudlík a spí dál. Ale budí se klidně 10x za noc ☹

zany
14. čer 2009

No Eli spala celou noc, nebo tak 7-8 hodin kolem 3. měsíce. Pak se budila jen jednou a teď klidně po dvou hodinách 😝 Někdy spí líp, někdy hůř...
Ani u Honzíka jsem nezažila, že by spal celou noc a budí se ještě dneska 😝 Takže spánku celou noc se asi nikdy už nedočkám 😀 😝

johanda
14. čer 2009

Berenika. Moje holky prospaly víceméně celou noc, tj. 6-7 hodin v kuse, mezi 3 a 5 měsícem. Kolem 6 měsíce se začaly více budit, buzení dosáhlo maxima přibližně v 8,9 měsíci - asi i v souvislosti se separační úzkostí. Celou noc bez buzení mají víceméně trvale asi od 20 m, kdy jsem omezila kojení.

mikulka
14. čer 2009

Tak mně malý spal krásně tak 7 hodin od 4 do 6.5 měs. Pak se to trochu zhoršilo a teď od 8. měsíce, je to katastrofa. Přítiom kojit nechce, aspoň mi to tak připadá, kolikrát ani nechce moc k prsu...
Je mi ho dost líto.
johanka, co je to separační úzkost?

natsa
14. čer 2009

mne ešte nikdy neprespal celú noc dám mu večeru a za 3 hod je hore niekedy som hore aj 10 krát,ticho závidím mamičkám ktoré spia celú noc

belanka
14. čer 2009

moja staršia ratolesť prespala celú noc až keď mala skoro 3roky.kojila som 21mesiacov a celý ten čas sa budila takmer keždé 2hod. ☹

mamutka
14. čer 2009

janula, a nebudi sa ti 10x preto ze z tej vody sa sotva napije, ale on je hlavne hladny?
aj dospely sa v noci budia koli wc a napit sa, tak si nerobim iluzie ze babatko prespi noc. kojenie je krasne, tak si to uzivam, ked je na dude medzi 23.00 a 6.00 5x tak si poviem ze to ten zub ho mata, o par dni zase snad prespi 3 hodky v kuse 🙂

denduska
14. čer 2009

zatial ani raz 😒 a mam kamosku ktora kojila 26 mesiacov kazde tri hodiny vratane vnoci... takze pekne vyhliadky mam 😅
osobne si to vobec neviem predstavit ze by moja mliekoholicka vydrzala celu noc...

makak21
14. čer 2009

Tak já kojím stále a stále celou noc nespí...teď už je to ale spíš o zvyku u něj 😅 někdy se vzbudí každé 2hodiny a někdy se vzbudí 1x za noc a je klid...asi podle nálady...držím palce, ať máte to štěstí a spinkají vám i kojené 😅

pazhitka
14. čer 2009

tak me maly nespi celou noc ani ted, a bude mu rok...Ale pry je to hodne individualni, nektere kojene deti spi dobre od narozeni a jine spatne po celou dobu kojeni... Uff...

marselina
14. čer 2009

také mi nikdy jenom kojené děti nespali a i když jsme dali kašiku stejně se jednou za noc kolem 2-3hodky vzbudily

janula319
14. čer 2009

mamutka, myslím si, že hlad mít v tomhle věku v noci nemůže. Tu vodu si dá někdy 2x, někdy vůbec, u nás spíš dudlík. Ale je to jak kdy, někdy se budí častěji, někdy méně, hlavně v závislosti na růstu zubů 😠 ☹

jecidlo
14. čer 2009

my mame 4 mesice, korigovane 2 a plne kojim dvojicatka. Vecer papaji okolo 7 a vydrzi 6-8 hodin tj mezi 1-3 v noci pak se nakojime a spi vetsinou tak do 6ti do rana. Ja ale ani nechci aby mi spali celou noc, protoze bych nevydrzela s prsama, tech 8 hodin je pro me hodne bolestiva zalezitost, takze jsem rada, kdyz si tu noc rozdeli idealne po tech 6ti hodinach 😉

reruna
14. čer 2009

Asi tak od 9. měsíce spal Míša od 8 do 5, 14 dní před 1. rokem se odstavil a od té doby spí ještě tak o hodinu déle, jak kdy. V noci se nebudí ani na čaj ani na vodu. Dudlík má jen na usnutí.

mamutka
14. čer 2009

janula, tak to nechapem potom, 10 x, to uz ma porazi ak s tymto zacne ten moj tiez 😀

bereninka
autor
14. čer 2009

janula, jak jsi to myslela, že v tomto věku v noci hlad mít nemůže? Myslíš, že se děcka budí spíš ze zvyku, nebo z jiných příčin? Mně totiž taky přijde, že můj se nebudí z hladu...

jecidlo, tak vždy před nocí odstříkej. Já to tak dělala do 6. měsíce, jinak mne budily plná prsa, pokud malý spal déle.

janula319
14. čer 2009

mamutka, třeba nezačne, každý dítko je přece jiný 😉 Třeba dnes už jsem u něj byla 3x 😒

janula319
14. čer 2009

berenika, hodně mám z kojeni.net, zkus tam mrknout 😉 Naše dítko není zvyklý usínat samo, tak se za noc několikrát vzbudí (jako každý dítě) a vyžaduje stejnou situaci, která byla před usnutím, takže přítomnost druhýho, dudlík, pohlazení, atd.. aby zase mohl usnout.

katkabod
14. čer 2009

Nasa spi cele noci od 6 mesiaca, to som ju vlastne ja ,,naucila´´, pocas 2 noci som jej dala namiesto mlieka caj, a potom uz spala celu noc. Predtym sme mali zatazkavaciu skusku asi mesiac bola hore kazdu hodinu, ale odkedy davamvecer kasu, tak je to ok. Sem tam niektoru noc si raz popyta mliecko, tak jej dam, ale vacsinou spinka do takej 6.0h- 7.0h.

jecidlo
14. čer 2009

berenika: kdyz my to mame takhle hezky zabehle teprve asi 10 dni, jinak se mi budili po 4 hodiach i v noci, tak mam porad strach, ze odstrikam a oni se vzbudijou a ja jim nebudu mit co dat🙂. jestli zacnou spat ejste dyl tak budu muset, ale zase jsou podle me dost maly na to aby spali uplne celou noc.

bereninka
autor
14. čer 2009

Já právě pátrám, zda i kojené dítě může prospat celou noc, nebo jestli je MM tak chudé, že prostě v žaludku nevydrží a děcka mají brzo hlad... (i když od půl roku dál, když už třeba mají na noc i kašu...?)
Tady to vypadá, že všechny kojo děti spí blbě, ale taky to vypadá, že z hladu to není. Co myslíte?

luciask
14. čer 2009

Mne dcerka starsia prespala celu noc od 4. mes(celu noc som ratala tych 7 hodin), potom sa neskor zacala zobudzat, a od 9.mes prespala 12-13hodin vkuse.
mladsia prespala od 6. mes. celu noc. Obe boli kojene. Ked zacali spavat tak, ze sa budili jeden krat v noci, tak som ich prehodila zo spalne do ich izby a to ich spanok iba zlepsilo(a taktiez aj moj, kedze som nepocula kazde ich zapipanie)

andulka4
14. čer 2009

Spaní celou noc? To je scifi né!!!!! Máme 16m a stále kojím i v noci 😀

jajinka27
14. čer 2009

hi hi tak ten můj je na UM a celou noc nespi 😀

luciask
14. čer 2009

bereninka, ja si myslim, ze to od hladu nie je. Podla man je to zo zvyku. Dam priklad. Predstavte si, ze ked sa zakazdym v noci zobudite a spustite rev, ze vam zakazdym niekto da kremes, alebo slahacku, proste cosi co velmi mate radi. Nebudili by ste sa aj vy kazde 2-3 hodiny? Tymto nemyslim uplne male deticky, kedze nemaju este dobre vyvinuty zaludok, ale deticky ktore maju nad 6 mes. tak by ho vseobecne mali mat vyvinuty natolko, ze v noci by nepotrebovali vstavat(a tym myslim, ze aspon 5-6 hodin bez jedla by mohli vydrzat)

mirri
14. čer 2009

tak maly mel obdobi od 3 do 5 mesicu,kdy spal od 20.00 do 5 rana,pak onemocnel a budil se i 3x za noc.ted to zase zacina snizovat a zacina se budit jen jednou,tak kolem 3 rano a spi az do 7.tak si nestezuji.. 😉
kasi jeste nemel,tak jsem zvedava,jestli bude mit nejaky vliv..

mamutka
14. čer 2009

janula, ked tvoj o 21.00 bol hore uz tri krat, tak to nas ee, ten chodi spat az okolo 21-23 😀 potom je este par krat hore a potom uz spi 😀 😝

stvura
14. čer 2009

No ja som ako andulka....kojim v noci 2-4x, zalezi ako sa maly najedol. Este nikdy mi neprespal, no mali sme uz historicke jedno kojenie asi dve noci.