Od kdy vám přes den děti nespí?

haninka
27. srp 2010

Je to už asi 14dní co naše beruška přes den prostě neusne. Dokáže v postýlce hodinu řvát, vykrámovat šuplíky u komody co má u postele..a dokonce ty oblečky i počůrat..ale prostě nezaspí!
Má to cenu ji vůbec do tý postele dávat??..rostou ji trojky, může to mít vliv??
Díky🙂

luckaa
27. srp 2010

Tak my jsme přestali v poledne spinkat taky už před druhým rokem.....v postýlce se hrozně mordovala než usnula( to jen někdy) a pak byl problém s usínáním i večer.Tím,že jsme zrušili odpolední spánek večer usíná celkem bez problému.

kikimaruska
27. srp 2010

Kuba měl uplně stejné období jak píšeš haninko. V postýlce brečel, vtekal se, krámoval co šlo, pak vše zase vyházel z postýlky, vymýšlel si že chce pít, pak zase že nechce...dokázal takhle řádit třeba hodinu, ale vždycky nakonec odpadl a spal svoje 2-2,5 hodinky. Kdybych ho spát nedala, byl by zanedlouho hodně moc nepříjemný, mrzutý a vzteklý a spát by se stějně dožadoval, ikdyž třeba později....takže jsem ho po obídku dávala spát pak trochu déle, nebo jsem to celé posunula, protože jindy zas dokázal usínat u jídla. Nyní je mu skoro 2,4 roku a donynějška stále po obědě spí a to si dožaduje. Sám si řekne, že chce jíst a jít spát a stále spí 2 hodinky po obědě. Musím tedy říct, že když byl menší, spával hlavně venku v kočárku na terase- do 2 let. (ty výstupy v postýlce byly v době, kdy jsme bydleli v paneláku, bez balkonu). Nyní už v kočárku ale cíleně neusne a naopak si vyžaduje postýlku. Na jednu stranu jsem i ráda, protože ve školce pak spát bude muset a až větší děti od 4/5 let už povině spát nemusejí (tedy aspon u nás ve školce).

berynka
27. srp 2010

Dcera přestala spát během dne ve 2 a půl (tj. v listopadu). Ještě v létě spala 2-3 hodiny a pak to začlo, že usínala dlouho a pozdě. Takže pak jsme najely na dvanáctky (od osmi do osmi) a je klid 😉 .

korbelinda
27. srp 2010

U nás se taky nespí od začátku léta, to bylo malýmu 2,2 roku. Jak začala ta vedra, tak odmítal jít spát, že se budí horkem a už u toho zůstal. Už to ani nezkoušíme, po obědě si vezmeme knížky a jdeme se třeba na půl hodinky povalovat do postele a číst si, tím si trošku oddychne a večer ve 20 hod. padne a já mám klid. 🙂

hanzuli
27. srp 2010

No naše Katka už po obědě nespí od svých 2 a 1/4. Přesně jak tu holky psaly, bylo pracné ji uspat a když už usla, tak zas večer nemohla zabrat a přes hodinu jsme ji naháněli zpátky do postýlky. Tak jsem to vzdala a máme klidnější večery 😎

ivika18
27. srp 2010

náš nespí od 25 měsíců a bylo to to samé, po obědě nemohl usnout (tak ve 4 by usnul, ale to by z byl asi vzhůru až dorána), tak jsme to vzdali a je to fajn, aspoň chodí spát večer bez problémů kolem osmé a ne až mezi 9-10 jako dřív. A při tom "rušení" denního spánku jsem to dělala tak, že jsme si lehli a když do půl hodiny neusnul, tak jsme vstali, netrápila jsem ho déle, stejně to nemělo cenu 😉

samik2008
28. srp 2010

Naše Juli přestala po obědě spávat vroce a půl a malýmu bude v září dva a zatím spává,sice jen hoďku ale asi mu to stačí 😉

evulka25
21. dub 2011

Filípkovi je 22 měsíců a taky přestal po obědě chodit spát. Někdy usne kolem čtvrté, když se vracíme autem a to ho pak přenesu a spí až do rána nebo pak jde na 19 do hajan.

kristi
21. dub 2011

cca od 2 let

brisalek
21. dub 2011

Mala nespi od 19 mesicu. Vecr usina v 8 a vstava mezi 6 a pul 7. Uz pred tim moc nechtela, usinala jen v kocarku a az tak okolo 14hodiny. Jednou za den spala uz od 10 mesicu. Proste nespavec. Takze haninka bud stastna , ze spala doted a rozhodne bych ji nenutila uz je prece velika.

usounek25
21. dub 2011

Nespí od 25. měsíců. Začal mít taky problémy s odpoledním usínáním, trvalo mu to třeba půl hodiny a dýl, nakonec usnul třeba o půl 4, spal dvě hodiny a pak chodil večer spát až v 10 😒 . Teď jde spát v 8 a vstává mezi 7-8 ráno. Dříve pokud nešel spát přes den, tak býval dost protiva apod., ale teď už je to v pohodě.

korcula
21. dub 2011

Nám malej přestal spát cca ve 2 letech... přesně jak píšete nemohl usnout po obědě, a pak byl protivný, večer problém usnout a ráno vzhuru v pul šestý.... 😉 tak spí jen tak jednou za týden třeba... když chce tak jde do postele a usne... ale vtěšinou ne... večer spí v pul 8 a spí cca do 7,... podle mě ideál 😉

coxa
21. dub 2011

Nespal asi od dvou let, nemohl po obědě zabrat a když už usnul tak potom večer strašil dlouho (klidně do deseti, do půl jedenácté), tak jsme odpolední spaní zrušili. Chodil pak spát v sedm a usínal bez problémů a spal do rána do sedmi. Ale od té doby, co začal spát ve školce se to zase vrátilo a večer prostě dřív jak v devět neusne a ráno ho budíme. 🙄

kalo
22. dub 2011

Některé děti už 2 spávat nechtějí, některé se na polední odpočinek těší ještě v 5ti (proč ne). Podle mě je polední spánek důležitý- klidně i kraťoučký. Ale určitě je to věc individuání... 😉

amelie001
22. dub 2011

Dan nespí od roku,jednou do měsíce se stane že po obědě usne.

dendaz
22. dub 2011

Naše Vaneska nespinká od 2 let... ale do dnes (3roky a 4měsíce) má po obědě "chvilku odpočinku." Prostě jí dám lehnout a ona si třeba sama prohlíží knížku, někdy vydrží odpočívat hodinu, někdy půl a občas třeba jen 15minut...

myscha
22. dub 2011

Synovi je přes 3,5 roku a ještě občas potřebuje přes den spát, tak zhruba 3x do týdne. Teď zrovna vesele vychrupuje 🙂 Já bych už radši kdyby nespal, usíná dlouho a mám malé batole, tak to jde špatně skloubit dohromady. Ale když nespí, tak je pak odpoledne s ním už kolikrát k nevydržení.

selu
22. dub 2011

u nas stejne jako @myscha ...mala ma 3 roky a 3 mesice a odpolko potrebuje jeste spat, chodi kazdy den, jinak by byla vecer protivna, taky mame male pulrocni mimi a kazda holka spi jinak, ale musime to prezit 😎

romana29
22. dub 2011

Daneček spí doteď a dceru si tak míním naučit taky 😀 Ale samotné neusnulo ani jedno dítě, vždycky jenom se mnou...
Syn už teda samo usne sám 😉 , ale tak do těch dvou a půl ani omylem..

kokoskanasnehu
22. dub 2011

nasi starsi dceri byly v unoru tri a po obede chodi "spat" porad. Ne vzdycky usne, je to tak pul na pul, zalezi na tom co jsme podnikali rano jak moc je unavena, ale i kdyz nespi tak vi,ze cca tu hodinu musi odpocivat, tak si tam treba povida, zpiva, hraje s panenkou nebo tak a ja mam cas si alespon uvarit kafe, snist neco k obedu a poklidit kuchyn. Jsem rada, ze chodi, mame jeste rocniho prcka, takze kdyz jsou oba po obede spat je tu na hodinu bozsky klid 😀

jitafol
7. kvě 2011

Náš Tom donedávna chodil spát odpoledne v pohodě, vždy tak na 2 někdy dokonce i 3 hodinky. Poslední dobou teda máme docela problém s usnutím, nicméně když neusne, přesto vydrží v tý postýlce ležet a třeba si tam povídá a hraje s plyšákem, ale hlavně odpočívá. Asi to tak nějak pochopil, že ten odpočinek musí být. No každopádně jsem ráda, jelikož si můžu dost věcí za tu dobu udělat, nebo si jít lehnout s ním a to potom maminka spí a on ne.

eloana
8. kvě 2011

dcera prestala spat pres den kolem 2,5 let.Pak uz to byl boj🙂

denisa31
8. kvě 2011

od 20 měs nespíme, ale zase se nám zlepšilo večerní usínání, takže si nestěžuju, v posteli je do 20,30 - předtím to byly boje

luti
8. kvě 2011

Nas starsi presne 3 roky- nespi pres den od 16. mesice a mladsi dcera, tak ta uz od narozeni spala jen 30 min max a uplne prestala od 14. mesice, ale oba dva jsou pravidelne 18:30 v posteli a behem 5ti minut spi, takze opravdu spokojenost na vsech stranach🙂)

babulinkab
8. kvě 2011

syn nespí tak od toho třetího roku, potom místo spaní vymýšlel blbosti a byl schopen celý pokoj převrátit vzhůru nohama, ani mně to moc nevadilo, protože on někdy usnul třeba až okolo druhé, pak dlouho spal, já nemohla jít s dcerou ven, potom syn zase nechtěl spat večer
třeba včera padnul v 19.20 a já mám večer už klid 😀