Od kdy vaše děti začaly spát celou noc?

ffiinnkkaa
15. lis 2010

Od kdy vaše mrňata začli v noci spinkat celou noc..popřípadě se budila jen jedenkrát za noc? A co je pravda nad tím, že po šestinedělí se vše zlepší?

antynka1
15. lis 2010

U nás žádný zlom po šestinedělí nenastal. Teď už mi malá většinou spí celou noc bez papání, na jídlo se budí mezi 5-7 (spí od 20 hodin). Akortá musím v noci vstávat a podávat dudlík 😠 A takhle spí asi měsíc.

boruuvka
15. lis 2010

Hodně záleží jestli kojíš nebo jste na Um. Pokud kojíš počítej s tím, že se ti bude malý budit v noci častěji a poměrně dlouho. Pokud jsi na UM (jako my), tak to bude lepší. Mě se malá budí 1 max 2 za noc od 2 měsíců. A pokud ti večer špatně usíná, tak já doporučuju nenechat ho odpoledne už dlouho spinkat. Třeba my koupeme v 18 hodin, takže jí nechám spinkat odpoledne max do 16 hodin. A takhle to praktikuju už od mala. A hlavně zaveď večerní rituál - vykoupat, nakrmit, spát - to je hrozně důležitý, aby malý věděl, že půjdu hajat.

cherub
15. lis 2010

starší dcera se mi budila v noci co hodinu a půl, dokud jsem nepřestala kojit - a to bylo ve 20m... pak byly dvě noci krizové a najednou ako když utne spí celou noc, max se jednou probudí na pití nebo přijde za námi do ložnice.

mladší spávala už od miminka slušně, v noci jedla 2x, dokud nepřišel tří měsíční spurt, od té doby se budila v noci neúnosně často, ale i přes den to byla bída, nepřibírala a řvala hlady... vydržela jsem do 5ti měsíců věku a přešla na UM. Chvíli se budila na flašku ve 23h a pak kolem 5h ranní, ale už asi 2 měsíce spí od 18h kdy dostane večeři až do 4 - 5h na flašku mlíka 🙂 Pokud ji zrovna netrápí zuby nebo rýma, tak spí v kuse a po ranním mlíčku ještě usíná, když ji ale něco trápí nebo se blíží úplněk, tak se několikrát probudí, ale stačí dát dudlík a pohladit.

To, že se po šestinedělí lecos změní nevím, nevěřím tomu, každé dítě je jiné a dělá si vše podle sebe 😝

krista
15. lis 2010

U nás se po šestinedělí nic nezlepšilo 😅 jen jsem si třeba našla už svůj systém jak vše zvládlat (máme dvě děti s věk. rozdílem 18měs.).

Starší začla spávat převážnou část noci (buďto celou nebo se budila jen občas na pití) v 10timěs. po přestěhování do vlastní pokoje, to zabralo hodně, do té doby se budila i po půl hodinách. Kojila jsem ji 12měs.

Mladší začal někdy min. týden, tzn. skoro ve 14timěs. (také buďto celou noc nebo se budí na pití a kvůli zubům) také musí spávat v místnosti sám 😅. Kojila jsem ho 10,5měs.

A oba dva v noci spí tak 9-10h, spavý děti bohužel nemáme 😉

slavkah
15. lis 2010

tak my spime celou noc cca od 3 mesicu, vetsinou usne mezi 9 a 10 driv se nam nedari ale zase spi celou noc az do 8, nerekla bych, ze se to po sestinedeli nejak zmenilo spis postupne ubyvalo nocniho kojeni ....

aguaverde
15. lis 2010

😅 asi budu opět za prudila ale Chár spí celou noc už od porodnice 😅 😵 😵 😵 😵 koupe se o půl 7 (dřív až v 7 ale to už bývá protiva) a v 7 poslední jídlo a pak se budí jak kdy mezi 8-10hod ráno 😅 😕 teď to měsíc a půl bylo horší to se budila často pač byla nemocná ve spánku se dusila takže buď sme ji budili mi ať se nedechne nebo se vzbudila sama....ale už začíná zase najíždět na svůj režim ....třeba teď mi ještě spí 😅

vendulka
15. lis 2010

moje dcera spí celou noc zhruba od dvou měsíců, jde spát ve 20h a vstává mezi 7,00-7,30h

myskyva
15. lis 2010

Tak mě se Áďa budí ještě dneska cca 4x(dudlík,napít čaje,někdy jenom tak...)ale teď už je to krásný,ještě pře měsícem jsem k ní vstávala tak 10 - 15x 😝

kackaj
15. lis 2010

U nás se to nezlepšilo hned po šestinedělí, ale až časem. Ondra usínal až o půlnoci a budil se tak třikrát za noc myslím, ale řekla bych, že kolem těch 3-4měsíců už jsme byli vcelku za vodou, usínání se postupně posunulo na 19-20hodinu a spal celou noc. To ovšem neznamená, že je to tak doteď. Má různá období (zuby a jiné) a máme to se spaním různě. Každopádně chodí spát pořád nejpozději ve 20h a už mu nedávám v noci ani pít ani jíst už dávno a nechci ho na pití zvykat, ale vždycky musím buď vzít do náruče, nebo ho jinak konejšit, aby zase zabral. Teď měl období, že si vynucoval jít k nám do postele, ale už se to snad zas vrací do normálu a do své postýlky (po trošce odepírání🙂). Je to prostě různé, ale malé miminko je myslím normál, že ještě nemá režim. Začali jsme pak pravidelně každý den koupat a uspávat u prsa a v zavinovačce a to nám hodně pomohlo.

suik
15. lis 2010

U nás se taky nezlepšilo nic.... chodí spát v devět, předtím máme rituál prso- koupání-masáž - prso. Spí tak do tří a pak se po dvou hodinách budí na jídlo, teda úplně nebudí, ale prostě chce jíst...dost se to ale mění, tak jsem z toho teď taky docela zmatená.

jinak typy na dlouhý spaní jsou ještě tyto: od mé PA přes den kojit co dvě hodiny, v noci by pak měla vyžadovat míň a zabalit ručičky.....praktikuju oboje, bez zabalení neusne vůbec a spánek je dost slabej.

marhulinka
15. lis 2010

😀 😀 u nás tedy to bylo nějak naopak, do necelého 4.měsíce mi od návratu z porodky spinkal krásně,ale stal se z něho nespavec po mamince.

lucie777
15. lis 2010

Po šestinedělí se u nás nic nezlepšilo, zlom nastal až asi v 7 měsících, kdy se Karolínka vyřvala a spinkala, měli sme velký problém s usínáním, celou noc začala spát nějak po půl roce, ale to sem ještě uspávala.. Teď mám většinou od 19h do 7h klid, Kája spinká ve svým pokojíčku a nemáme problém! 😉

bertica.h
15. lis 2010

u nás nenastal zlom ešte ani teraz(v roku a pol)
u staršej dcéry zlom nastal až po 2narodeninách 😀

xxx.klarka
15. lis 2010

Mě malá spí od 4. týdne celou noc, budí se jednou mezi 5-6 hodinou na jídlo.

apollo11
15. lis 2010

Cca od dvou měsíců se budí jednou za noc na kojení, a teď už mi párkrát vydržela i celou noc až do rána.. pohoda.. ale zas toho moc nenaspí ve dne 😉

evatk
15. lis 2010

u se pořád nespí celou noc v kuse, 2x nastalo přechodné zlepšení, trvající vždy cca 10 dní, že se vzbudila až kolem 4, 4.30 na mlíko, jednou to přičítám podáváním banánu před koupáním, ale teďka do toho zas přišlo očkování a asi kvůli tomu už se to zase pokazilo, banán nebanán 😀

zlom, trvalý, bych už teda taky brala

pani_haf
15. lis 2010

U nás se teda moc nespí, malý se budí co dvě hodiny na kojení, takže nic moc spaní, ale on je celkově nespavec, tak to musím vydržet 🙂

meo
15. lis 2010

Mě se malá ten první měsíc budila dvakrát v noci, ale po šestinedělí jsem spíš měla problém jí vzbudit, tak jsem jí nechala spát. Od druhého měsíce spí celou noc, teď jsou jí 4měsíce a spí krásně, dávám jí spát okolo 19:30 a vzbudí se až ráno po 8 hodině.

lidiab
15. lis 2010

Tak ja nevim co se po sestinedeli ma zlepsovat 😀 Nas maly se v noci budi kazdou hodinu a pul od doby co mu byli tri tydny. Zato venku na prochazce prospi i 4 hodiny! Az se vzbudi kolem te 6 rano, tak ho beru k nam do postele, strcim mu prso do pusy a takhle usneme a jeste minimalne dve hodiny prospi. Ja bych uz rada prospala celou noc, ale zatim to nehrozi 🙂

k.jolanka
15. lis 2010

Taky nevím, co se má na šestinedělí zlepšit 😅 náš kluk se budí tak 10krát za noc a to je mu 10měsíců! nikdy nespal celou noc a párkrát se mu povdlo, že se probudil jen jednou ale to bylo po plavání, ze kterého je vždycky hotovej 😀 ale my kojíme, kojený děti se v noci budí často ale je to jen ze zvyku ne hlady-alespoň u nás...já počítám, že se vyspim tak za rok, rok a půl, dřív nepočítám, že by mi prospal celou noc, ale třeba překvapí 😀

innes
15. lis 2010

U nás se taky po 6tinedělí nic nezlepšilo, kojíme v noci tak často, jako když jsme přišly z porodky, akorát v noci se jí upravilo spaní - spí tak od 18-19 do 6-7 ráno a za tu dobu jí většinou min. 5x kojím. Na UM to bývá ale lepší.

smardik
15. lis 2010

u prvního se spaní po šestinedělí opravdu zlepšilo,sice jsem ho musela uspávat ale jak usnul spal bud celou noc nebo se kolem 5vzbudil na kojení a spal do 8, v 5měsících se odstavil a s přechodem na UM začal spát špatně a často se budit a dodnes spí špatně a budí se - 2roky. mladší spal už v porodnici celou noc a vydrželo mu to 6,5měsíců to jsme byli v nemocnici na operaci a spaní se pokazilo a ted v 9,5měsících mi vstává tak usíná ve 20, kolem 2 se budí na mlíko-už je na UM a spí do cca 6:30

miarosa
16. lis 2010

My spinkáme celou noc až od 5 měsíců, od narození pořádná kolika, pak se to zlepšilo tím pdádem i spinkání. Záleží na tom jestli kojíš nebo jste na UM. Některé děti nespí celou noc ani do roku, záleží na miminku. My kojili do těch 5 měsíců a od té doby co jsme na Um tak spinká krásně celou noc a když se teď probudí tak to jsou zoubky. 🙂 Dej tomu čas, máš ještě malé miminko, třeba se to do 2 - 3 měsíců zlepší.

hanulamarkova
16. lis 2010

S první dcerkou jsme vstávali v noci co 3 hodiny a to pravidelně až do 3. roku 😒 s touto mladší dcerkou papká v 7 hodin večer pak se vzbudí až v 1 hodinu v noci a ve 4. A dále vstáváme v 7 hodin ráno. Takže pro mě pohodička 😀 Po šestinedělí se nám to takto upravilo ale nijak radikálně se to nezměnilo

bufina
16. lis 2010

Můj malej začal kolem třetího měsíce spávat celou noc, usnul večer mezi 19-19.30 a poprvé se vzbudil až kolem 5 ráno. To mu vydrželo asi do osmi měsíců a od té doby se některou noc budí třeba 10x, jindy jednou, nebo zase celou noc prospí, ale už ne ve své postýlce, ale u mě 😀 Asi je to zoubkama, už rostou...

kosac
25. lis 2010

Nam je neco malo pres rok a celou noc se malymu povedlo spat zatin jen 3x,kdyz mu byli asi tak 3 mesice,tak se v noci budil i po hodine. Takze ja stale cekam,az se nam to upravi a zacneme poradne spat celou noc bez krmeni a bez probouzeni,ale nejak prestavam verit tomu,ze se nam to vubec nekdy stane,zvlast,kdyz slysim,jak vsichni v mem okoli maji hodny deticky,co jim od pul roku spinkaji celou noc....vecer usnou, vzbudi se az rano a clovek o nich celou noc nevi,to musi byt parada. Moje segra ma syna,jsou mu 3 roky a dodnes taky poradne nespi ☹ Proste kazdy dite je jiny.

crca
25. lis 2010

Kosac-nám je 1,5 roku a taky se jim to povedlo asi jen 3x 🙄 Pořád čekám,že začnou spát celou noc a nic.Matýsek ten aspoň nemá mlíko,ale Michalka ta si ho ještě dá kolem 23.00hod,mezitím se vzbudí zase kluk-jen tak,asi abych se moc nerozespala 😀 Zlom v 6 ti nedělí nenastal žádný a to jsme na UM cca od 1 měsíce.Je pravda,že měli období kolem 3-6 měsíce,kdy teda spali hezky.Teď po očkování to byla vůbec opět katastrofa a když už jsme se trochu srovnali,tak zase posunuli čas 😠 a je teda taky krize,když má být úplněk-asi jsme nějací citlivější 😀

fender
25. lis 2010

Já jsem malého do 7m kojila, takže to se budil nejdřív co 2 hod, později co 4 hod. Od ukončeného 7.měsíce je na UM, takže to mi okamžitě začal spát celou noc (resp. budil se kolem 23hod na mlíko a pak spal až do rána). Teď už večer mlíko nechce, vzbudí se mezi 21-22 hod na čaj.
Akorát že jak mu postupně rostou zuby tak je celý spánek celkem na prd - tři týdny spí blbě, pak zub vyroste, pak je týden klid a spí celou noc a pak mu zas začne růst další zub 😅

ladybugie
25. lis 2010

když se malá narodila, tak jí týden trvalo než se srovnala s tím, že v noci se spí. Říká se, že děti rozené v noci to takhle mají 🙂 Nicméně jsem jí kojila a už od 14 dní spinká bez problémů celou noc. Je fakt, že od narození dodržujeme stejný rituál každý den. V podstatě denně už od rána dělám ty samé věci ve stejný čas, takže ona moc dobře ví, co teď bude a je v klidu. A ve svých 8 a půl měsících mi spinká 3x denně a celou noc 😉

karotky
25. lis 2010

Adámek(narozen v 0:13)byl plně kojený do 5.týdnů,ale celou noc mi začal spát až od 3.měsíců.Matěj(narozen ve 14:42)je stále plně kojený a stále se mi budí 2krát za noc na kojení.Trošku jsem spoléhala na to,že už bude spát celou noc v kuse,ale neberu to tragicky.Spí za víc přes den,než spával Adámek,tak alespoň stihnu udělat víc věcí. 😎