Odkdy dáváte spát mimčo na bříško?

biibaa
20. črc 2011

Odkdy dáváte spát mimčo na bříško i v noci? Od té doby co se samo otočí na bříško nebo dřív?

romcovaklarka
20. črc 2011

Já jsem začala od 4 týdnů, do té doby mi skoro nespal, měla jsem ho 20hodin denně na rukách a už jsem měla blízko do blázince 🙄 - pak jsme náhodou zjistili, že asi rád spí na bříšku. Je ale fakt, že jednak tou dobou už uměl na bříšku zvednout hlavičku a jednak mám monitor dechu, jinak bych se asi bála.

boruuvka
20. črc 2011

Moje malá spala od narození na zádíčkách, pak na boku a teď občas i na bříšku, ale s tím začala až se tam sama překulila a chtělo se jí tak spát. Takže já jsem zastáncem toho ať si děťátko spí jak chce. Jinak určitě víš, že se spaní na bříšku nedoporučuje dokud se dítě bezpečně neotočí zase na zádíčka. Ale jsou děti, které jinak neusnou už od narození, takže tam je to asi jiná věc.

mkr
20. črc 2011

malá spala na bříšku už v porodnici, jinak nechtěla spát, takže u nás to bylo vyřešený, teď se na bříšku spát nesmí, ale dřív to bylo taky jinak 🙂 za pár let zase na to bude třeba jiný názor, takže bych se spíš řídila potřebami miminka

sova33
20. črc 2011

Tady nejde asi jen o to, co se smí a nesmí, ale tvrdí se, že spaní na bříšku zvyšuje riziko náhlého úmrtí novorozenců. Naše doktorka mi říkala, že mimčo na bříško i hůř prodýchává. Ale mně se to mluví, náš prcek na břiše jenom řádí, spát tak odmítá 😀

schnek
20. črc 2011

první spal na břiše prakticky od narození, na zádech to nesnášel a neusnul. Spával tak cca do roka a půl. Prostřední spal zase jedině na zádech,.na břiše ječel. Nejmladší spí na zádech, na břiše jedině, když se sama otočí. Neřeším. Nechala jsem na nich, jak si řekli 😉

dilemma
20. črc 2011

Ahoj ja nedavala malyho nikdy na brisko leda tak az se sam obracel v postylce, v porodnici nam sestry rekly ze je to nebezpecne pro miminko ja uz ani nevim z jakeho duvodu presene ale ja je radeji jako prvorodicka poslechla🙂

eloana
20. črc 2011

Ahoj zalezi na mimcu- nektere to nesnasi a nektere naopak vyhledava- nas mel reflux-takze kdyz uz usnul, tak jedine na brisku....je dulezite, aby udrzelo mimco hlavicku, pak uz to neni tak nebezpecne...ja mela z tohoto duvodu v postylce monitor. nas malej spal i v kocarku jedine na brisku.. jinak usnout nedokazal

ankava
20. črc 2011

já se snažila dávat malou na bříško od narození přes den, ale nikdy tak neusnula, takže spala na zádíčkách až do půl roku, teď se s přehledem přetáčí jak chce, takže si polohu na spaní najde sama a někdy usne i na bříšku, nejvíc ale spí na boku.

andy80
20. črc 2011

Až se samo na to bříško otočí. Do té doby se prý nemá dítě dávat spát na bříško kvůli syndromu náhlého úmrtí kojence. http://www.maminkam.cz/syndrom-nahleho-umrti-ko...

skuba
20. črc 2011

Dcera na břichu nikdy nespala, syn zas nespal a nespí jinak než na břichu. Spal tedy na břichu už od narození. Řídila jsem se potřebami miminka a taky tím, abych se trochu vyspala i já 🙂

vafle
20. črc 2011

určitě ne před 4. měsícem!! Jinak já malého na břicho spát nedávala ale od doby co se na něj umí otočit nespí jinak 🙂 položím na záda do dvou minut leží na břiše

berenika39
20. črc 2011

oba kluci spali na bříšku od narození. první, že se to v roce 1989 muselo, aby měly děti rovná záda a druhý proto, že se mu to líbilo a bylo mu to příjemné a spal v klidu.

anetka1701
20. črc 2011

cca. od šesti tejdnů do půl roku - teďka už spí na zádech nebo na boku, jak se jí chce :o)

timbouctou
20. črc 2011

náš starší tak spal až jako půlroční, když se tam sám otočil, ale mladší kluk od tří týdnů, kdy mi dal najevo vrtáním hlavcičkou do matrace, že se chce otočit. Do té doby nás i sebe budil neustálým vrčením a bručením a mrskáním, jak se chudinka asi snažil dostat na bříško. Takže, mě říkali, že pokud je dítě donošené a v pořádku, a pokud je na bříšku spokojené, není důvod se obávat.