Odkdy spí dítě celou noc?

fish
9. čer 2008

Ahoj,mám 7týdenní holčičku,která se budí každé tři až čtyři hodiny na kojení.Vím,že je to normální u takhle malého miminka.Většinou usne hned po nakojení,občas se stane,že třeba 2hodiny po pití nemůže zabrat,ale to se stává zřídka,ale nekřičí,takže je to v pohodě.Ale jen by mně zajímalo,od kdy vám začaly dětičky spinkat celou noc,nebo aspoň se budily třeba jen jedno za noc?Díky za vaše zkušenosti. 🙂 😉

knedlicek
9. čer 2008

Ahoj, mám 7měsíční dcerku a celou noc spí poslední týden, takže až v 7 měsících... Každé miminko to má asi jinak, mamka říkala, že já jsem spala celou noc už od 6 týdnů a švagrový malá se budí 3x za noc i v roce a 3 měsísích...

beruska1979
9. čer 2008

ahojky,

Tak ja musim priznat, ze k male stavam kazde dve hodiny, a to ji bude za tyden pul roku 🙄
Nakojim ji po koupani mezi 20 az 20.30 hod a kdyz se zadari, coz je malokdy, probudi se az kolem mezi 2 a 3 a pak v 7, ale posledni dobou je to opravdu kazde dve hodiny. Mozna je to rustovy spurtik, ale pres den mi u prsa vydri jen 3, max 4 min, tak to mozna dohani pres noc. Taky premyslim, ze ji zacnu davat kasicky, abych se alespon trochu vyspala.
Jinak chytre knizky rikaji, ze az dosahne 6 kg, muze v kuse spat 6 az 10 hod, coz tedy neni nas pripad....

kristi
9. čer 2008

16mesicu - budi se 1x na jidlo a tak 2-3x na dudlik.......myslim,ze spat normalne nebude nikdy

luucia
9. čer 2008

Tak mě malá začla spát celou noc ve 4 měsících 😉 ale dokud sem kojila, tak sem k ní tak po 3 hodinách vstávala 😝

bera
9. čer 2008

od 3 měsíců 1x za noc a od půl roku spíme celou noc 😅

karot
9. čer 2008

Mě mladej začal spát celou noc ve 3.měsících.Kojený byl do 5.týdnů,takže UM na to nemělo vliv(spíš poloha na bříšku 😉 ). 😅 Do té doby se budil po 3.h. na mlíko. 😔
V 8.měsících nám to pokazily zuby,ale teď je to zase v pohodě. 😵

jaku
9. čer 2008

tak u nás od 5 měsíců spíme od 19.30 do 6 h

kalo
9. čer 2008

U nás tak od 4-5 měsíců...když nám odpadlo noční kojení. Tak spinkala /a spinká do teď/ od 8 do 8 🙂 Je to ochrapa po mámě 😀

majaaita
9. čer 2008

Jirko je rok a rekord (nejmíň) má tři vzbuzení za noc. Standard je pět až šest vzbuzení.
Takže je to individuální, myslím, že jídlo na to až tak vliv nemá (Jirka v noci nejí, výjimečně - tak jednou za tři dny - se jedno probuzení napije vody), prostě se jen budí.
Myslím, že to má dítě daný.

I když vím, že to kamarádky zkouší krz Estivila a podobně, ale sama bych to nepoužila.

fish
autor
9. čer 2008

Holky,díky za vaše zkušenosti. 😵
**majaaito** a co je to "Estivila",tohle slyším úplně poprvé.?

majaaita
9. čer 2008

Fish, metoda kontrolovaného pláče - laicky - necháš brečet, než zaspí - chodíš tam po pěti minutách a pak intervaly prodlužuješ. Časem si prý dítě "zvykne" a usne samo.

Trošku se o tom zmiňují v téhle diskuzi:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

fish
autor
9. čer 2008

Jo,tak to vím,četla jsem o tom,ale pod tímle názvem jsem to ještě neslyšela.Díky za vysvětlení. 😉
Na to já mám ještě malinké miminko.

miluska.woolley
9. čer 2008

Nase mala spi celou noc od sesti nedel, ale mam kolem sebe mimca co se budi na kojeni v noci jeste v roce a pul. Takze je to fakt ruzny.

Mne vsichni strasej, ze ji to prejde a bude se mi v sesti mesicich zase budit na kojeni, tak nevim.

svoma
9. čer 2008

Ahoj,tak mě malá spala celou noc od narození do čtyř měsíců,pak se budila každé dvě hodiny,někdy i dřív a teď se budí jednou až dvakrát,jak kdy.

sisstin
9. čer 2008

svoma: podobné jak u svomy..do 4m spinkal celou noc krásně...ted sice nevstává, ale stejně jsem asi tak 100x vzhůru, bud podávám dudlík nebo ho tahám ze šprušlí od postýlky 😔

svoma
9. čer 2008

Sis,hrůza,co si ty děti navymýšlejí,viď? 😉 Ale tobě spí aspoň ráno dýl,ne?

fish
autor
9. čer 2008

No myslím,že můžu být ráda,že mi malá spinká tak,jak spinká.Na to že je jí 7 týdnů,je to na svátek.
Já jsem měla problémy se starším synem taky,buď chtěl čaj nebo byl z něho celý pročůraný,takže přebalit,převléct a tak pořád dokola,čaj,přebalit,čaj,přebalit... ☹ 😝
Až měl toho manžel plné zuby,dvě noci ho nechal pořvát,já bych na to neměla nervy a třetí noc byl klid a od té doby spal jako andílek.Ale to už měl kolem jednoho roku.

sisstin
9. čer 2008

svoma: no ani ne..většinou vstává tak o půl 6 až v 6...výjimečně do půl 7 😒

petule.h
9. čer 2008

jelikož nebyl kojenej od 2 měsíců, tak se budil odmala jen 1x v noci...a sám celou noc určitě v 10 měsících spal

berynka
9. čer 2008

Naše malá hezky spinkala celou noc od šestinedělí asi tak do 4 měsíců. Pak se to zhoršilo a trvalo to asi do půl roku, že se budila několikrát za noc 😒 . Od té doby je to dobré, když nepočítám zoubky, to spí neklidně a občas k ní musim vstát a dát jí dudlík a nebo když není v baráku klid, tak to taky spí hůř a budí se.

Někdy slyším, že je normální, že malé dítě nespí celou noc, ale nějak se mi to nezdá. Vždyť se potřebuje dostatečně zregenerovat a né to pak dohánět třeba dlouhým spánkem přes den. Na malé to vidim, když měla dobrou noc, tak je další den úplné zlatíčko a samozřejmě naopak.

svoma
9. čer 2008

Aha,já myslela,že spí dýl,mě vstává v pět,ale občas i ve čtyři. ☹

petule.h
9. čer 2008

ovšem pak se začal budit i 6x za noc později, to je období, z hladem už to nemá nic společného...ještě te´d mi kňourne 2x v noci 😀

kristi
9. čer 2008

tak koukam,ze jsem na tom nejhur..... 😠 furt se vymlouvam na zuby

svoma
9. čer 2008

Kristi to je vážně zvláštní,už je hodně velká a nevymýšlí si třeba?Třeba nemá hlad,ale vyžaduje si pozornost,třeba se ujistit,že není sama.

sisstin
9. čer 2008

kristi: kámošky holka se budí i ve 3 letech 😉

petule.h
9. čer 2008

kristi...nechce být asi fakt sama, neboj náš malej taky nechce být sám...te´d spíme spolu a tatínek ve svém, jelikož jsem taky neměla na to třeba 6x v noci vstávat a chodit si k němu lehat a čekat až usne, navíc, břicho už mi to nedovolí .. 🙂 a je celkem klid, jakmile se mimi narodí bude spát s tatínkem a já s malým a pak opravdu půjdou k sobě...a vše se vyřeší..hele opravdu okolo to mělo spoustu holek s dětma a jak potom byli 2 v pokoji(děti), vše se uklidnilo. Jedno se bojí tmy, jedno nechce být samo...záleží na tom jak ti to taky vadí

svoma
9. čer 2008

Já mám právě známou a její dcera zhruba ve věku té tvojí,kdykoliv se v noci vzbudila,tak začala hučet,aby na sebe upozornila a stačilo se jí říct spi a spala dál,ona prostě jen kontrolovala,jestli není sama.

kristi
9. čer 2008

Mia neni takova, treba u babicky spi naprosto perfektne, ja neivm, zda ji tady rusi ten kraval z ulice nebo co

svoma
9. čer 2008

A ten kravál tam je až teď?Protože jestli na něj byla zvyklá odmala,tak by jí neměl vadit.Je zajímavé,že já byla s malou minulý víkend u mamky a taky mi tam spala celou noc.

kristi
9. čer 2008

no, tady bydlime, cca 5 mesicu, dala jsem ji do pokoje tmave zavesy atd. Samoty se neboji, tmy taky ne, proste nevim. Homeopatika taky nezabrala. Ale u babicky spi jak andel, coz fakt nechapu