Odkdy spí dítě celou noc?

fish
9. čer 2008

Ahoj,mám 7týdenní holčičku,která se budí každé tři až čtyři hodiny na kojení.Vím,že je to normální u takhle malého miminka.Většinou usne hned po nakojení,občas se stane,že třeba 2hodiny po pití nemůže zabrat,ale to se stává zřídka,ale nekřičí,takže je to v pohodě.Ale jen by mně zajímalo,od kdy vám začaly dětičky spinkat celou noc,nebo aspoň se budily třeba jen jedno za noc?Díky za vaše zkušenosti. 🙂 😉

andy80
10. čer 2008

fish: teď už to chápu, jen mě to v první chvíli zarazilo 😀.

marketa.d
10. čer 2008

Fish - mám jednu útěchu, člověk si na to časem zvykne 🙂

elischqa
10. čer 2008

Ondrášek mi spal celou noc od měsíce... 😕

elischqa
10. čer 2008

Upozorňuji, že spí sám.. ve svém pokojíčku. 😉

marketa.d
10. čer 2008

elischqa:
ahoj, to máš kliku,
ze zkušenosti vím, že je to dítě od dítěte - my jsme zkoušeli všemožné, i mít prcka samotného v pokojíku, dodržovali jsme všemožná pravidla, rituály, a umí usínat sama, zcela v pohodě, a stejně vstáváme tak 2x-6x za noc-prostě potřebuje otočit, pohladit, napít se, podat dudlíka...

elischqa
10. čer 2008

No, já jsem matka sparťanka 🙂 🙂 Ba né, mám prostě jen těstí, že je to zlatý dítě. Nečajíčkujeme, nedudlíkujeme.. nic ..

marketa.d
10. čer 2008

elischqa:
nedudlíkujete? (viz.foto) 🙂 🙂 🙂

andy80
10. čer 2008

elischqa to myslela asi tak, že v noci nepotřebuje Ondrášek neustále dudlíka že jo?

marketa.d
10. čer 2008

andy80-jen pokus o vtip 😉

agatka77
10. čer 2008

my se od třetího měsíce budili tak cca v rozmezí mezi 1 a půl 4 na mlíko,na dudlajs vůbec,toho po pár vteřinách vyplivne,tak to sjem na jednu stranu ráda,že mu ho tam nemusím pak cpát.a teď už tři dny vydržel až do půl 6,dal mlíčko a chrupkal až do osmi,kéž by to vydrželo,ale to jsem moc naivní, hehe 😀 .Oni si ty potvůrky stejně pojedou podle sebe.

fish
autor
11. čer 2008

Když tak píšete o tom dudlíku,my ho máme jen pro zlost.já jsem si říkala,jak se po něm Andulka krásně uklidní.Uklidní,ale to by jí pořád nesměl vypadávat.Takže jsme ho střídavě hledali po postýlce a strkali do pusiny,ona ho vždycky tak 2minutky podudlala a pak jí zase vypadl,takže křik,a tak pořád dokola.Takže dudlík u nás moc neuspěl,ještě tak jí ho dávám přes den,ale v noci radši ne.Když ho nemá,tak ho ani nepotřebuje,ale jakmile ho má jednou v puse a vypadne jí,tak je zle.Zkoušeli jsme i podkládat plínou,bylo to leší,udržela ho déle ,ale tak žádná sláva. 😉
A dneska jsme vstávali jen jednou!!! 😀 😀 V 1.30 a pak až v šest.Sice je to určitě náhoda,ale připadám si jako znovuzrozená. 😎 😎

ivulinda
11. čer 2008

Ahojky naše malá od měsíce a půl spala od 19-3rána pak jedĺa a zase šla spát na 4hodky.a od 3měsíce už spí celou noc takže 20-6rána a už bude mít 5měsícu.Na spánek je hodně šikovná 🙂

fish
autor
11. čer 2008

ivulinda,tak to ti teda docela závidím!! 😲

pavlinka3
11. čer 2008

holky mi teda hned od příjezdu z porodnice najeli na jedno noční buzení (kojení)......večer nakojím kolem 21h (to beru jako večer), pak se malej budí kolem 2h a pak až kolem 6h (a to už beru jako ráno) - při tom nočním probouzení, přebalování a kojení na něj nemluvím a svítím jen slabou lampičkou, po kojení šup zpátky do postýlky, zhasnout a spí se.....někdy musím prostrčit ruku šprušlema a hladit malýho po tvářičce, ale za chvíli je tuhej a já taky 😀

fish
autor
11. čer 2008

pavlinko,taky to takhle dělám s tou lampičkou,nemluvením,ani v noci nepřebaluju,taky nakojím a zhasnu,ale budí se prostě častěji,co 3-4hod.Ale je fakt ,že spí už tak od 19hod do sedmi rána.Ale prostě se na to pití vzbudí.
Dneska ale byla výjimka,usla v 21hod,pak pila v 1.30hod a pak spala až do šesti.Takhle by mi to úplně stačilo. 😅

petka80
12. čer 2008

Fish, vždyť to máš dobré, když se budí po 3-4 hodinách 😉 A doufej, že ti to tak vydrží....
To moje pětiměsíční zlato se budí po 3 hodinách taky, někdy i po dvou 😠 Do třech měsíců spala celkem dobře, sice nikdy celou noc, ale do těch 3 hodin ráno vydržela na první kojení..... Pak se to zkazilo a přidala kojení ještě kolem půlnoci a posledních několik dní je to opravdu hrůza, budí se po 2-2,5 hodinách celou noc...... Hladem to nebude, většinou si jenom cucne a spí dál, tak nevím, jak to odbourat 😖 A vstáváme mezi pátou a šestou definitivně........

luckaa
12. čer 2008

No,když to tady čtu,jak malá miminka krásně spinkají a nám už bude za pár dní rok a v sedm usínáme,budí se kolem desáté na jídlo,pak kolem třetí až čtvrté a v pět nebo půl šestý už vstáváme a je to hlady,protože vytáhne 180ml,jak nic.

andilek
12. čer 2008

ze začátku jsme vstávali často, po 3 hodinách, pak se to kolem 2 měsíce upravilo a spal krásně do 7 bez problémů, ale pak kolem 6.tého měsíce se začal budit kolem 4 ráno a teď s růstem zubů je to i častěji od 12 hodiny po 2 hodinách není problém a žádná kaše nám nezabírá 😉

zusma
12. čer 2008

Malá mi spinká celou noc od konce prvního měsíce a je kojená. Moc jí za to děkuji, jak maminku šetří 😵 🙂 Nikdy se v noci nevzbudila. Jen 2x v 5 hodin ráno a jinak v rozmezí 6.30-9-30h.

kristi
12. čer 2008

luckaaa, nejsi sama. I kdyz tedka posledni 3 dny se Mia budi jen jednou

luckaa
13. čer 2008

Kristi,to jsem ráda,teď jsem někde četla,že pokud se děti po roce v noci budí a nespí celou noc,že je to vina maminek,že roční dítě už má vydržet bez jídla celou noc,jenže zrovna dneska se v noci vzbudila,kvůli hladu hrozně brečela,tak vytáhla 180ml a spokojeně usnula.Prostě to neudělám,že bych ji nechala hladovět.

ivulinda
13. čer 2008

fish díky.ale neboj malá ti taky tak bude spinkat 🙂

marketa.d
13. čer 2008

luckaa-už se pak buděj jen ze zvyku a dokáží i dlouho plakat a nemusí to být ani hlady. Já to pozoruji i na dceři, je jí 6,5 M a je jak hodinky, už ve 23:30 se budí na kojení a přitom se ani pořádně nenapije, pak v 02:30 - to jsem se už rozhodla, že ji kojit prostě už nebudu, protože tak často nejí ani ve dne - a kupodivu po 15 min brečení to zabalila a spala až do 6h ráno - takže byla bez jídla cca od půlnoci až do šesti, tak ať mi nikdo nevykládá, že když ji nakojím v osm večer, že už ve 23:30 má hlad, je to jen zvyk. Je ale ještě malá a chci odstavit na noc postupně, doporučuje se kojení zkracovat, pak dát vodu po lžičkách nebo z pítka a nakonec už nic, což zní jednoduše, ale u nás to bude práce odteď do toho roka, prďolka se svých zvyků vzdává jen nerada a je tvrdohlavá.

luckaa
14. čer 2008

Market,zkoušela jsem malé dát čaj,ale ten prostě nechce a brečí,když dostane flašku,tak 180 hltavě vypije a spí klidně dál.Dneska byla krásná noc.Vzbudila se jen v 11 na jídlo a pak až ráno v půl šestý,kdy definitivně vstáváme.

janula2008
15. čer 2008

Ahojky, tak moje malá bude mít 5. měsíců a už tak měsíc spává cca 10-11 hod. v kuse, usne kolem 19-20h. a vstáváme kolem 4-5 na mlíčko, pak ještě zalehnem a do 7-8 spíme. Ale stálo to hodně úsilí 😀 . Asi někdo řekne, že jsem krkavčí matka, občas si v postýlce broukala už kolem půlnoci (podotýkám, že, ale vyloženě neplakala), já ji nechala až do té 4 hoďky a teď už se tak sama budí a my máme klidné noci. Kéž by nám to vydrželo... 🙂

criterska
16. čer 2008

Ahojky, náš Tadeášek, kterému teď jsou necelé čtyři měsíce, se hodně moc změnil po šestinedělí. To jsme vstávali snad každou hodinu, hodinu a půl, potom třeba tak 2x za noc nemohl usnout, takže jsme ho s manželem na střídačku drndali v zavinovačce třeba hodinu, jenže potom už se zase hlášil o jídlo...Byla to hrůza, měla jsem pocit, že pořád jenom kojím - i když ten mám občas i teď, ale naštěstí už jen přes den. Byla jsem pěkně zdrchaná, měli jsme vždy naspány tak 3 hodiny. Všichni mě utěšovali, že po šestineděli se naše mimi úplně změní, ale já tomu nevěřila, říkala jsem si, že je to nějaká blbost.. A ejhle, měli pravdu, snad na den přesně to sedí. Od té doby, až na pár vyjímek, spí Tedík tak od sedmi, půl osmé do půl páté, max. do pěti do rána. No nádhera 🙂 Jednou za čas se teda stane, že se vzbudí na svačinku tak okolo té druhé, ale to je opravdu výjimka. Je to naše zlatíčko.. Akorát na co se občas budím je, že si začne ve spánku úplně brutálně cucat ručičku a šíleně mlaská, já pak nemůžu spát a říkám si, že určitě za chvíli budeme kojit, ale náš miláček pak třeba ještě hodinu spí než se probudí na sváču, nebo spí až do rána, zatímco já čučím do tmy.. 🙂

lu777
16. čer 2008

tak u nás se spí celou noc asi týden.. budil se jednou za noc, asi poslední měsíc, doktorka tvrdila, že je to jen zvyk, mně se to nezdálo.. pak nabral moc a tak jsem zkusila mu snížit noční dávku.. došli jsme během asi dvou týdnů ze 140 ml na 30 ml a pořád se budil v noci i ráno ve stejnou dobu.. takže bylo jasné, že to je zvyk..
takže jsem pak už v noci mlíčko nedala, jen jsem pohladila, dala dudlík.. pobrekával, spal neklidně, ale spal.. další noc se ani nevzbudil.. teď to tak každou druhou třetí noc zlehka zkusí, jen tak brekne a když nic, tak spí dál (klop, klop, klop)....

jinak spí líp když je v pokoji sám, ozkoušela jsem to a fakt chce ticho a tmu...

a já taky spím líp, jak říká Criterska, taky jsem čučívala do tmy, protože se přehodil z boku na bok, hlasitě cumlal, povzdychával a nebo si vypravoval ze spaní..

jinak musím se přidat k Janule.. taky jsem si připadal jak krkavčí matka kolikrát.. jenže mi pak sousedi řekli jednou "miminko vypadá čím dál tím líp a vy čím dál tím hůř"... tak mi tak nějak došlo, že je fakt baculatej dost.. abych měla čistší svědomí, tak mu ještě dávám dvě větší večeře 😅 a pak už teda fakt vím, že se nebudí hlady..
tak nějak člověk zjistí, že mimču je jedno jestli se máma nají, vyspí nebo si dojde na záchod.. to si člověk musí "vydupat" sám 😅
jedna moje kamarádka má chlapečka, kterému budou za chvilku 2 roky.. a v noci 4x kojí !... tuhle mi říkala jak mi závidí, že se už konečně vyspím.. ale pak přiznala, že kdyby fakt chtěla, tak by ho prostě v noci odstavila..
podotýkám, že chlapeček má přes 13 kg k tomu ještě, takže taky noční stravu nepotřebuje 😅

janula2008
16. čer 2008

Jéé ahoj Reni, tebe bych tu nečekala! 😀 Už se těším na ten náš zítřejší holčičí srazík. Pozdravuj Tedíka od Simči 😀 .

janula2008
16. čer 2008

Tak teď si nejsem jistá, jestlijsem si Tě s někým nespletla 😀 A pak, že se na mateřské nemagoří 😵 .Ale mám taky kámošku co má Tadeáška a má myslím podobnou přezdívku...

lucie.safrankova
20. čer 2008

Tak přidám také svoji odopověď, moje malá spala do tří měsíců krásně, budila se mi jednou maximálně dvakrát za noc, teď, je ji sedm měsíců a vstáváme třeba i 6x v noci. Už by mě zajímalo kdy se konečně vyspím celou noc. Navíc jsem zjistila že jsem zase těhotná, tak by mi spánek docela bodnul, myslím nerušenej spánek.🙂