Odkdy spí dítě celou noc?

fish
9. čer 2008

Ahoj,mám 7týdenní holčičku,která se budí každé tři až čtyři hodiny na kojení.Vím,že je to normální u takhle malého miminka.Většinou usne hned po nakojení,občas se stane,že třeba 2hodiny po pití nemůže zabrat,ale to se stává zřídka,ale nekřičí,takže je to v pohodě.Ale jen by mně zajímalo,od kdy vám začaly dětičky spinkat celou noc,nebo aspoň se budily třeba jen jedno za noc?Díky za vaše zkušenosti. 🙂 😉

berynka
9. čer 2008

Kristi: a spí s váma v místnosti? Já mám třeba pocit, že malá by spala ještě líp, kdybych byla vedle, ale u nás to bohužel nejde řešit. Určitě taky záleží na zatemnění.

kristi
9. čer 2008

nespi, ma svuj pokoj

berynka
9. čer 2008

Mohou to byt i patogenní zóny, na to jsou děti strašně citlivé.

svoma
9. čer 2008

a co ty zóny,jak bývají,mamka tohle měla s mladší sestrou a stačilo šoupnout postýlku jinam o kousek.

kristi
9. čer 2008

my se budeme zase za dva mesice stehovat do novyho, tak doufam,ze tam uz to bude v pohode, i o tech zonach jsem samozrejme premyslela,ale tady uz to je zbytecne, az do novyho pozvu kdyztak nekoho s kockou, abych vedela

petule.h
9. čer 2008

ježiš to ti nezávidím, fakt lepší vyhořet 😀

kristi
9. čer 2008

mne to nevadi, za posledni 3,5 roku se stehuju uz po pate

petule.h
9. čer 2008

tak to jsi dobrá 😅

daasik
9. čer 2008

me se Matej taky budi 3-5 krat za noc ☹ ☹ V peti mesicich se budil jednou az dvakrat, v sedmi se zhorsil a trva to doted 😠

selu
9. čer 2008

nase Misa spinka od 2 mesicu celou noc...teda jako od 20.00 do 05.00 cca a pak jeste tak do sedmi-osmi 😉
je plne kojena... 🙂

majaaita
9. čer 2008

Když se to pokusím zobecnit, jak to je u kamarádek, většinou jim děti nejlépe spaly prvního půl roku - pokud bylo ok kojení apod. (nebo um). S přetáčením na bříško přišly klasický situace - dítě se překulí ze spánku na bříško, neumí zpátky (nebo už umí, ale v rozespalosti nedovede), probudí se a brečí. Když se ustálí tohle, dítě se naučí na všechny čtyři, stoupat si, zlehčí se mu spaní vývojem smyslů .... tohle všechno trvá od cca osmého měsíce do roka a kousek. Pak většinou přijde ustálení, nebo se dítě naučí v noci se vzbudit, samo se napít, nebo se rozhlédne po pokoji, vše pozná, uklidní se a znovu samo zaspí.

My jsme ve fázi, kdy čekáme na konečné uklidnění. Pokroky jsou, ale jde to pomalu 🙂 Je fakt, že my neměli ani ten první půlrok klidný, ale bylo to v něčem jiném.

kacka79
9. čer 2008

Tak my jsme kojili 7 měsíců a po dobu kojení jídlo každé 3 hodiny, nepomohla ani kaše... po UM vstával nejdřív 2 x za noc a od 8 měs 1 x za noc.Od 10 měs spíme celou noc, ale to neznamená že se nikdy Fíla nevzbudí...z týdne spí cca 5 dní celou noc a 2 dny má "své dny" a v noci pobrekává...čajík většinou pomůže..takže myslím že tak od roka by to mohlo být úplně v pohodě

jenjanka
9. čer 2008

ahoj,muj maly spi celou noc od dvou měsicu,jde spat tak kolem devate desate a vstava tak kolem sedme,takže ja jsem spokojená.do tři měsicu byl kojeny,ted ma 3měsice a pul

kacerka
9. čer 2008

U nás se od narození Karlíka spalo 2x celou noc - poprvé mu byly necelé 3 týdny a podruhé to bylo po první hexavakcíně. Jinak se stále budíme na jedno jídlo, na čaj, na dudlík - obyčejně tak 3x za noc vstanu. Ale už si začínám zvykat - nic jiného mi nezbývá. A včera jsem mluvila se známou, která má skoro tříletou holčičku a taky ještě jednou v noci papá 😝 Takže těžko to nějak zobecňovat 😉

misalka
9. čer 2008

naš Natálka od 8týdnů celou noc, vzbudí se,pokud ji něco trápí,pokadí se, dřív prdíky,jinak se spí od 19-5,pak se nají a spí do 9
přes den umí zlobit,ale hlavně,že spí v noci,přes den se to snese

mobina
9. čer 2008

Tak mě Ondra začal spát celou noc kolem druhého měsíce. To bylo žůžo, jenže mi nepřibýval na váze a i mi ubývalo mlíko, takže jsem musela začít budit po 4-5 hodinách, aby se mi zase rozjela laktace. Ale i tak to jde. V devět je tuhoš, kolem jedné se nasosne a spí, pak se budí kolem páté, nasosne a spí zhruba do osmi.

brnda
9. čer 2008

To Vojta se budi ješte ted tak 2-3krat za noc a budemu rok,nekdy zabere jen dudlik ale vetšinou musim dat prso

petronilla
9. čer 2008

U nás se Adélka první měsíc budila na baštu jednou a od měsíce spí celou noc,dudlík nemá,ale musí spát na bříšku,jinak spí hrozně neklidně a trhá sebou.Jen doufám,že jí to vydrží.... 😉

pipisek
9. čer 2008

mojí malé je 10 měs. a celou noc ještě nespala, budí se tak 2-3x za noc 😢
takže já soucítím s těma z vás, které jste na tom stejně a závidím těm, které se vyspí víc než 3 hodiny v kuse 😝

iza
9. čer 2008

ahoj no u nás nikdy se spaním nebyly problémy...dokonce jsme jáchymka museli na krmení v noci budit 😅

majaaita
9. čer 2008

Pipisku, přesně - víc jak tři hodiny v kuse 🙂) Tak to taky neznám 🙂
Nějak jsem si ale v poslední době zvykla, navíc na mě jde už i moje klasická těhotenská nespavost, takže je to ok 🙂
Jinak malej je bez dudlíka, v noci nejí, nepije (výjimečně trochu vody) a stejně se budí.
Prostě jsou nespavé děti a jednou jim bude stačit šest hodin a budou krásně vyspalý i v dospělosti.

k284
9. čer 2008

moje dcera spí od 4 týdnů tahem 6-8 hodin, takže záleží na tom, kdy ji dám spát, většinou později, aby se budila zároveň s tatínkem, když stává do práce, tomhle musím moc pochválit, ani v nejlepším snu bych nečekala, že bude tak hezky spát v noci, ve dne ale téměř nic nenaspí 🙂

mem
9. čer 2008

ahoj holky, Ema spi od 6tydnu celou noc 8-10hod, je to spac po tatinkovi 🙂

petruna
9. čer 2008

me Tonik zacal spat celou noc asi kolem dvou mesicu....mozna driv, ale ja blbka ho kolem pulnoci (proste v dobe, kdy jsme sli spat my) budila na kojeni nez mi doslo, ze kdyz ho necham spat , tak si rekne sam, ale az kolem pate.... 🙂
prvni tydny se mi budil po 4 hodinach, ted (ve trech mesicich) spi od cca osmi do peti nebo od deviti do sesti. 🙂

marketa.d
10. čer 2008

No, dcerce je 6,5 M a rekord byl, že se párkrát vzbudila asi ve 2h ráno a pak až kolem 5.hod., jinak běžně jde před 20:00 spát, o půlnoci pije, pak se vzbudí ve 3 a pak asi v 6h a to už vstáváme - takže nif moc. Mezitím ještě podávám dudlíka, nebo ji převracím, protože se omylem dostane na břicho a začne kvičet. Já sama si kladu otázku: kdy už se konečně vyspíme?

andy80
10. čer 2008

To je divná otázka. Vždyť každý dítě je jiný. Malej mi spal celou noc od narození (byl na UM). Spal 23:00 - 05:00, po šestinedělí od 22:00 - 06:00 a to se většinou najedl a spal zase do 11:00. Malá (částečně MM dokrm UM) se mi zatím budí 1x za noc. V neděli jí byl měsíc a dneska spala od 1:00 do 7:00, ale jinak většinou jíme ve 23:00 a ve 3:00, pak spí do 8:00

fish
autor
10. čer 2008

andy80,spíš mně jen zajímalo,kolik dětí opravdu spí po skončení šestinedělí až dvou měsíců celou noc.Docela to totiž kolem sebe často slyším,že tak malé mimča už spí celou noc.Takže spíš takové sondování.
Já mám třetí dítko a žádné z nich takhle brzy nespalo celou noc,takže zázraky neočekávám ani teď.
Ale jak vidím,tak je nás asi pořád většina mamin,kterým dětičky spíš nespí než spí pěkně až do rána. 😝

fish
autor
10. čer 2008

Mně třeba včera šla spát Andulka v 18hod,v 22hod kojení,pak v 1hod,pak ve 4hod.A pak jsme už po kojení měli bílý den a ž do šesti,než znovu usnula. 😖 🙄

andy80
10. čer 2008

Fish já vím, ale já když viděla to téma, tak mě to zarazilo, že je to fakt divná otázka, ptát se od kdy dítě spí celou noc. Já bych řekla, že víc dětí nespí než spí, a mi, co nám děti spí skoro celou noc /a kupodivu obě/ můžeme mluvit o obrovském štěstí.

fish
autor
10. čer 2008

No já jsem myslela spíš,jak komu a odkdy děti spávaly v noci,ne nějaké přesné datum,kdy už děti spí celou noc.Je mi jasné,že to nejde zobecnit.Asi jsem to téma neťastně pojmenovala,ale myslím,že mně všichni pochopili. 😵