Odpolední usínání. Jak ji nenásilně uspat?

dzej
13. lis 2009

ahoj maminky,
potřebovala bych dobrou radu 🙂 jak uspat po obědě malou. Problém je v tom, že ji neumím nenásilně uspat. Zkoušela jsem všechno...pohádky, písničky, četla jsem, zpívala a nic, malá chvíli leží, pak se začne motat, vstávat, sedat a neusne. Jediný co pomůže je, že ji pořádně chytím, aby se nemohla zvednout. Ona pak asi půl minuty pláče a usne. Jenže já na to nemám žaludek, ted co je větší, tak většinou pláče a volá mami mami a já mám strach aby to v ní nezanechalo nějaký špatný vzpomínky. Když už usne, tak klidně spí 2-3hodiny. Přetažená není když jdeme spát. Takže pokud o něčem víte, budu ráda, když napíšete. Díky 😵

arietiska
14. lis 2009

Nápodobně, já spím, ale se psem. 😀

arietiska
14. lis 2009

Ale to už je na téma manžel kamioňák ... 😉

Všem držím pěsti s naučením spinkání. Teda těm kdo to chtějí naučit.

lenkavano
14. lis 2009

jéžiš a co to je za rasu?jorkšír nebo doga?
všimla jsem si jména malého jak mu říkáte zdrobněle?

moda08
15. lis 2009

misa - já si myslím, že i proto, že neumí sám usínat, se v noci často budí, protože prostě sám neusne,tak začne pobrekávat a musím k němu vstát
už bych ho to ráda odnaučila

arietiska
15. lis 2009

moda: určitě, když se naučí sám usínat, zlepší se časem i noční spaní.
Děti se totiž normálně v noci budí, já měla syna do 1,5 roku na vysílačce, tak vím co tam dělal. Jak se vzbudil a uviděl mně v pokojíku, chtěl jít za mnou do postele a v postýlce už sám neusnul, to ječel jak siréna, že ne. Když byl menší, sám neusnul nikdy po poležení do postýlky. Unás hodně pomohlo ho na spaní nechat samotného. Jinak jsem ho pravidelně od 2:00h měla v posteli, pač ječel klidně hodinu a á v noci rozespalá být důsledná neumím.
Jak jsem se odstěhovala, když se vzbudí a je v pokojíku sám, najde si dudel, hračku a zase usne. Samo mně dřív vyvolával, ale dostal třeba pití, dudel, pohlazení a já zase odešla. Vyvolával mně klidně někdy i hodinu. Ale do dvou dnů vždy pochopil, že za ním stejně jen přijdu a do postele si ho nevezmu, tak toho nechal.
Různý fígle děcka zkouší dlouho. Syn až teď ve dvou letech je na spaní celonoční bez otravování šikovnej. Jinak to bylo vždy třeba 5 nocí celou noc, 1 noc zkoušení a vyvolávání.

moda08
15. lis 2009

arietiska
tak my zatím pokojíček ještě nemáme, musí se teprve udělat,takže spaní odděleně zatím nepřichází v úvahu
ale chci začít zkoušet tu metodu,že ho uložím, dám pusu a odejdu, samozřejmě bude brečet, tak třeba za minutu, dvě přijdu,opět uložím a tak znova a znova. Doufám, že to zabere. Jenže je to těžký, jsem měkota a nemám na to moc trpělivost,ale musíme ho to už naučit, vždyť za chvíli už ho neunesu, abych ho uspávala v náručí. Ale taky vím, že mi ho bude líto, až tam bude sám brečet, ach jo, je to těžký. Na druhou stranu už bych se konečně ráda trochu v noci vyspala, tohle už je fakt vyčerpávající

arietiska
15. lis 2009

moda: má se vydržet 5 minut než půjdeš zase. Minuta 2 by bylo fakt málo. Po tom co se má prý 5, jsem se dívala na hodinky a chodila jsem po 4 minutách. Dýl se nedalo vydržet psychicky. 😀 Držím pěsti a neboj, když budeš důsledná a trpělivá, naučí se to do 1,5 měsíce ... ale co to holky zkoušeli, převážně měli vyhráno za týden. 😉

dzej
autor
15. lis 2009

holky tak každopádně díky za rady, tipy a názory.
Rituál máme každý den stejný..děláme to stejně...někdy to končí bez pláče, někdy s ním. Jak někdo psal...neřvu na malou, jak ji držím, tak jí šeptám do ouška, at spinká, že pak půjdem na procházku nebo ji zpívám. Docela se mi líbí řeč Arietisky...teda víc maminek psalo moc hezky, omlouvám se, ale než to dočtu, tak už nevím, kdo co psal.
Dneska jsem na vaše rady zabednila okna a položila jsem se níž než malá, i knihu jsem měla níž a ona teda koukala dolů a zavíraly se jí víčka a usla uplně sama 😵 😵 😵 doufám, že to nebyla náhoda a že už to tak bude pořád 🙂

eliotka
15. lis 2009

dzej: super, to mám radost! 🙂

eliotka
15. lis 2009

arietiska: já chodila po 3 min. a pak to prodlužovala na 5. Naučil se za měsíc. Ale i po 14 dnech už skoro neplakal.

misa.cekatelka
16. lis 2009

dzej:perfekt!!!tak ať to vydrží.