Opakované noční záchvaty vzdoru. Co to znamená?

milik75
11. zář 2009

Ahoj holky, muj 2-lety syn posledni dobou ma casto (nekolikrat za tyden) nocni zachvaty vzdoru. Nekdy prospi celou noc bez problemu, ale nekdy se budi 1-2x v noci a z niceho nic zacne rvat, kopat, hazet se o zem a vymysli si, ze chce jit ven, nebo si hrat atd. Kdyz si ale zkousime s nim o pul noci hrat, tak se vzteka jeste vic, ani ja jako matka ho neuklidnim, nic nezabira, jen pusteni oblibene pohadky v TV. To pak prestane a za 20-30min jdeme opet spat. Nevim, co se to deje, je fakt, ze jsem v 8mes tehotenstvi, takze citi zmenu, nebo je to typicke obdobi vzdoru opravdu nevim. Zajimave je, ze pres den je hodny, hezky si hraje, zridka kdy se vzteka, ale v noci teda radi, jako by mel i nocni mury, fakt nevi. Prosim o Vase zkusenosti, pripadne rady. Diky!

hojda
10. srp 2011

Já bych řekla, že jsou to noční děsy, prý to přejde samo, pomáhají nějaká homopatika a prý vitamín B je na nervovou soustavu, švagrová to taky dávala. Zkoušela vodu a bylo to ještě horší!!!!

juliagregor
10. srp 2011

mne takto revu dvaja synovia...nepomáha nič, on sníva sen a musí ho aj dosnívať a potom spí dalej bez toho, žeby si niečo ráno pamätal...
ked sme ich násilím zobudili, tak za pol hodku bol opäť hore a reval zas....takto sa vyplače, dosníva, mne dá pár do zubov 😝 a rano sa zobudí a nič nevie...

poklopina
10. srp 2011

@evulinkab
My jsme zatím studenou vodu nezkoušeli. Dnešní noční jízda začala už v deset hodin ☹ Pláč a zase pláč, vzala jsem ho do náručí a asi po půl hodině pláče se uklidnil, pak se i dokonce smál na celé kolo. Manžel, už zoufalý, prohlásil, šup s ním do postýlky a přenesl nám matrace do obýváku, byli jsme jak na táboře. Vojtí měl sám pro sebe ložnici ( bohužel nemáme místo na dětský pokojík ) a světe div se, spinká ještě teď ve čtvrt na devět ráno, bez dalšího nočního pláče a záchvatů. Ani nechtěl noční kojení. Nechci se ještě moc radovat, protože ono je to u dětí jednou tak a podruhé onak 😀 Ale nám ta konečně prospaná noc hodně pomohla. To samé preju všem maminkám, které mají tahle trápení!!!!!

takyja
10. srp 2011

@tygrous Ahoj tygrous, tyhle stavy znám od dcery po jakémkoliv očkování (hexa, prevenar, priorix). Totální katastrofa, naštěstí to časem (3týdny) přejde. Teď jsem kvůli tomu začala posouvat očkování, protože mi to nepřijde normální - dokud mi to někdo řádně nevysvětlí co to je a proč to tak je. Malá tím dost trpí a není k utišení.
@bubulka722 Máš pravdu s tou souvislostí, mimochodem nevíš víc o tom, čím je tato předrážděnost způsobena? Díky.

kbeata
10. srp 2011

@takyja ahoj,chod do temy o ockovani,presnejsie nesuhlas s povinnym ockovanim 😉

takyja
11. srp 2011

@kbeata Tam jsem se dozvěděla velké kulové 🙂, resp. do očkování přispívám a v nesouhlasu jsem narazila na fanatiky (a ani ti neumí vysvětlit to, co mne zajímá..). Ale i tak ti děkuji. 🙂

katynka123
13. srp 2011

Ahoj, holky. O nocnim "povyrazeni" bych mohla psat romany. Moje (nyni 15 měs.) dcerka se už pěkně dlouho budí téměř každou druhou noc. Musím říct, že se po probuzení teda nevzteká, ale chce si hrát. Je milá, nosí mi knížky, navléká na tyč, listuje časopisem, prostě najde si zábavu, což ani přes den tak dokonale neumí, zatímco já ležím na gauči v obyváku a jedním okem ji sleduji a druhým spím. Zkoušela jsem jí dát jasně najevo, že je noc a nepřpadá v úvahu, abysme si hrály. Ale nestálo to za to. Nstal neustálý kolotoč, kdy slézala z postele a já ji za šíleného řevu vracela zpět. Zjistila jsem, že když jí jdu "na ruku" a nechám jí si hrát, stojí mě to méně usílí a dokonce si víc odpočinu. Někdy je vzhůru půl hodiny, někdy hodinu a stalo se, že to bylo i tři hodiny (ale to jen občas). Kdyby mi někdo vykládal, že si v jednu ráno se svým dítětem hraje (nebo ho nechá si hrát) asi bych si ťukala na čelo, ale já už dnes vím, že je to tak pro ni i pro mě jednodušší. TAK NAČ SI TEN ŽIVOT ZNEPŘÍJEMŇOVAT.

bubulka722
14. srp 2011

@takyja Môže byť spôsobená neurologickými poruchami. Ak chceš viac info, napíš IP prispievateľovi "manof", ten ti určite veľmi ochotne zodpovie všetky tvoje otázky, prípadne odporučí čítanie k danej problematike. Má naozaj prehľad. Mne osobne sa to čo tu popisujete vôbec nejaví ako normálna vývojová etapa dieťaťa, ale ako dôsledok niečoho... Skúste pozrieť http://www.slobodavockovani.sk/news/a8-otazok-o... a samé si zodpovedať na uvedené otázky.

sue007
15. srp 2011

Ano,často to jsou noční děsy,ty s objevují hlavně v době,kdy je spánek nejtvrdší,narozdíl od nočních můr,ze kterých se dítě probudí,při nočním děsu není vlastně vzhůru,i když má otevřené oči.Syn to taky míval,teď už nějaký měsíc ne-horší to bylo,když byl nemocný nebo jsme měli přez den návštěvu,on se pořádně nevyspal odpoledne a byl plný dojmů-pak to bylo třeba i 2x -3x za noc vždy na 10-15 minut,řev že chce něco-napít,podat psa do postele atd.ale okamžitě to odmítl,pokud jsem to podala.Nedá se dělat vůbec nic,je vlastně zbytečné se jakkoliv namáhat nebo se budit,svítit a pod,prostě si lehněte k dítěti,aby si neublížilo a ono se samo za čas uřve-to mi také každý radil a vyčetla jsem.Dokud se kojil a bylo to dlouho,tak zabralo nakojení,to odmítl snad jen jednou dvakrát,ale po odstavení už nic na utišení nezabíralo.

romi73
16. srp 2011

tak my toto máme taky téměř každou noc. asi dvě hodiny poté, co usne, nastává řev, kopání. když nejčí, tak aspoň kňourá a sama se uklidní. když je horší noc, tak řve a to jsem zjistila, že se jí buď něco zdá, nebo ji něco probudilo a je vzteklá že nespí a přitom by chtěla, nebo je to ten noční děs. nepomáhá nic, v poslední době ale miluje Křemílka a Vochomůrku a tam je jedna pohádka, jak měl Vochomůrka sen, že lítal - tak jí vyprávím, že se jí něco zdálo jako Vochomůrkovi, a to většinou zabere.

dneska v noci to ale bylo extrémní. začala už v půl jedenáctý (zrovna 1. díl Sexu ve městě) a nedala se uklidnit, že jsem musela spát s ní při rozsvícené lampičce. jo, světýlko, to pomůže vždycky, ale nemůžem svítit celou noc..

jakoby měla nějaký radar - jak já začnu usínat, ona začne buď kňourat nebo řvát. snad je to brzo přejde...

vojtisek2007
17. srp 2011

@romi73 jen mě tak napadlo, že tvoje holčička dělá to samý jako ta moje - pokud jí dám jídlo po 18té hodině - to je pak půl noci děs, když jí večeři dám kolem 18té a pak už jen třeba kuk.křupky nebo jablíčko, když má chuť, spí , neječí ani nekňourá....

romi73
19. srp 2011

@vojtisek2007 no mě napadlo, že by to mohlo být jídlem. večeří kolem sedmé, někdy půl osmé. mě to zas připadá hrozně dlouho bez jídla - od šesti do osmi ráno - je dost hubená, ale asi to zkusím. je to každou noc a je fakt, že když se nají na noc málo, nebo když náhodně několikrát jídlo večer vyblinkala, tak spala jak andílek ani nekňourla.

dík za inspirativní poznámku! vyzkouším!

vojtisek2007
19. srp 2011

@romi73 já mám holčičku taky drobnou - má 3roky - 12kg,100 cm - ale i mě doktorka řekla, že jíst se má naposledy dvě hodiny před spánkem - vzhledem k tomu, že chodí spát ve 20.00 - je poslední jídlo kolem 18té - a od té doby máme pokoj, když potom něco chce dám jí kus jablka,kukuř.křupku,prostě už jenom ovoce nebo zeleninu - stejně většinou 2-3x kousne a má nechce

bertica.h
19. srp 2011

@vojtisek2007 hm..vojti naša je tak stará ako tvoja a má len 13kg a asi 106cm 😒

kukucka26
16. lis 2011

@suuzanee ahoj citaa som tvoj pribeh o nocnocm budeni sice je uz stary ale predsa ako ste to vyriesili vy?ja mam takeho maleho a je to hrozne ak pride 23.00 strasne reve narati kope nohami nemozem si ani sadnut na postel iba s nim choditz akoby bol zmyslou zbaveny jaci prestrasne a potom po necelej hodine prejde a akoby nic ale celu nocsa furt mrvi , vola ma mami atd...porad

suuzanee
16. lis 2011

@kukucka26 ahoj.no neviem ci poradim,lebo my spime zle doteraz 🙂 este stale sa budi v noci a place,je to sice uz menej ako predtym ale par krat sa stane ze prespi celu noc 🙂 teraz najnovsie aj rozprava zo sna a potom zacne plakat, a vrti sa stale,cestuje po celej posteli.ja uz tiez neviem co s nim mam robit.ale on ako keby vsetko co prezije cez den tak ako keby to prezival zas v noci.dufam ze z toho vyrastie coskoro.strasne zavidim mamickam co daju vecer deti spat a zobudia sa az rano.dufam ze sa aj my toho dockame.prajem hlavne pevne nervy a treba vydrzat.

xberussx
8. črc 2012

Ahojte no my mámet taky problem sem tam a 2krat to mal maly o pol noci a reval asi 20min...a včera to mal cez den zobudil sa zo spanku s velkym plačom a hadzal sa a kopal...som mylsela že ma febrilne krče a vidim že to neni to..že to fakt hruza zo sna..po 20min ako by vypol a pytal si didinku...a teiž som mu išla umyt tvar a možno mu to trošku pomohlo....vidim že niesme sami maly bude mat 2r...tak počkame kym to prejde....

bibika8
23. led 2013

moj syn ma diagnozu pavor nocturnus je to vlastne nocny des.ma to od 1 a pol trapime sa do teraz a bude mat teraz 5rokov.mal kvapky ktore boli na prirodnej baze ale bohuzial nezabralo no trochu zmiernilo.my to mavame aj 6 krat za noc a kazdy bozi den na kolko mam 10mesacnu dcerku co spava so synom v izbe viete si predstavit jeden zacne nocny des a u druheho koncim utisenim od zlaknutia.mal obdobie kedy to nemal tak sme sa rozhodli dat dcerku j nemu do izby aby mal ako take bezpecie no asi pojde spet do spalne.neviem ci sa to da liecit nenasla som nic je to nervova porucha mozno od tadial by to malo ist no mudr.nevedia pomoct je to zdlhave a aj tak len zmierni vracia sa to pet ako bumerang.tak my sa uz tolko rokov trapime je to dost vycerpavajuce ale ak mozem poradit nenechavajte to ze to prejde lebo to moze aj nemusi do 7roka zivota.prajem pevne nervy 🙂

bibika8
23. led 2013

este ak mozem poradit spankovu hygienu rovnaky cas ist spat a poobednajsi spanok pomaha tak isto ale musite to dodrziavat. 🙂

katka1981
2. bře 2013

Ahojte maminky ktore ste siu tym presli, vyrastli vase deti z toho? Bolo niekoho dieta nejak diagnostikovane alebo to bol cisto vzdor? Niekde pocuvam, to je noramlne, inde, tvoje dieta potrebuje lieky, nie je to normalne.... vcera som po sto rokoch mali cirkus v noci. Dcerka (v juni bude mat 4 roky) chcela ist na wcko a dala som jej dole plienku, potom pyzamkove gate a zacala revat. Po hodine sme ju utisili aj to sme skusili vsetko mozne, po 2 hodinach, ked uz sme si poplakali vsetci mi povedala, ze to preto, lebo jej sa snivalo, ze som jej brala papier co nakreslila (to ta plienka co som jej vzala), nakoniec bola jak vymenena, mila, zlata..... je to normalne? Kedysi to bolo casto, revy v noci, nemyslim len nocne mory, tie su snad davno za nami. Co dsa tyka vzdoru, ma ho strasny ale na ustupe. Ale mala ho sialeny. Inak vsade vonku, je najlepsie dieta na svete, no doma je nesvladnutelna, nie vzdy, len ked je nevyspata a ma svoje blbe obdobie. Treba dat dieta vysetrit? Psychologicka vravele, ze je ok, chodili sme kvoli vzdoru pol roka, ziadny problem u nej nezistila, dakujem za rady.

elissarik
13. srp 2013

@kamilka12 ahojky, hledala jsem a našla jsem u Vás máme uplně tenhle samí problém dcerá má 5 let. po přečtení vášeho úryvku mě uklidnilo že není nejak nemocná nebo že ji nestraši neco ve spánku, tak snad se brzo dočkáme uplně klidných nocí . Tyhle stavy myvala když byla ještě menší , bylo to skoro pravidelně každou noc, pak se to uklidnilo na delší dobu a ted se nám to oběvilo znovu , už jsem byla zoufalá coji straší, ale snad to nic není a přejde to samo , jak jste psala 😵

ynguska
28. srp 2013

pridavame sa k Vam. nas syn ma 2r a 7mes a taketo nocne zachvaty mame kazdu noc. kope nohami, trepe sa na posteli a silno krici. je ako v tranze a nevnima nic. stale chce mat zapnute svetlo a otvorene dvere. doteraz spal sam v izbe v tme a vstaval s usmevom. teraz je ako vymeneny. okrem dennych zachvatov vzdoru si pridal aj tieto nocne. verim, ze to skoro prejde...

betuska22
28. srp 2013

bože babeny a ja že som sama čo 3 mesiace nespala ale ako vidím tak nie,. naša malá sa zobudí okolo jednej a v pravidelných hodinových intervaloch ziape až do rana a rano vstane ako keby sa nič nedialo 😠

fiallinka
28. srp 2013

taky jsme to zažili, ale u nás to nevypadalo jako vzdor, spíš jako noční můry, měla jsem pocit, že není probuzený, i když měl oči otevřené - zabraly taky studená voda na ruce, pak být s ním, pustit pohádku, dokud se neunaví... trvalo to nějakou dobu, pak to samo přešlo a nevrátilo se... jo, a taky jsem byla těhotná. Ale může to být i následek nemoci, antibiotik, očkování - tělo se pak hodně dlouho zbrchává a ty blbé noci s tím můžou souviset.

abkuchtova
21. dub 2014

No a my k tomu máme ještě sousedku tramvajačku, která má s našimi nočními excesy celkem pochopitelně problém... Naše dítě se vzteká a tříská s sebou o postýlku... asi zajdu k dětské doktorce aby nás někam poslala... mám takový pocit, že přece není normální aby téměř dvouleté dítě takhle v noci vyvádělo... pakliže je to opravdu slabší nervovou soustavou, pak to chce nějak ji posilovat... obávám se, že moje noční bdění a následná podrážděnost tomu příliš nepomůžou... dokonce už mě napadlo, jestli by nepomohli nějaké léky na uklidnění... ale zní to poměrně drasticky a kdo ví, co to tomu mrňousovi udělá...

Přemýšlela jsem, že si snad budu zapisovat, co to naše dítko přes den dělá, jaký má režim a jaké má projevy (bylo by záhodno zapisovat tak důležité info i o mně) a po nějakém čase cca 3 týdnech se podívám, jeslti jsou tam nějací společní jmenovatelé...

jinak ten noční děs, to zní strašně, přeci nemůžu akceptovat jen tak, že moje dítě prožívá něco takovýho... to se mu opravdu nedá nijak pomoci? Neumím si představit, že bych tohle měla prožívat já, to bych se snad bála ve finále i usnout...

jajulle
26. dub 2017

@tygrous Já to udělal jednou, protože obvykle to trvalo 10 minut než jsme malého ukonejšili a tenkrát měl záchvat už hodinu a půl, tak jsem ho chytnul a tak jak byl v pyžamu dostal krátkou ledovou sprchu. za 10 sekund přestal řvát a za 3 minuty spal v novém pyžamu jak zabitý. takže funguje to na jedničku, ale je to hodně drsné a nechtěl bych to už opakovat

35_a_budu_mamka
27. dub 2017

Moje mimi to mívá, když přes den málo spí a má hodně podnětů - třeba návštěva více lidí.