Opakované noční záchvaty vzdoru. Co to znamená?

milik75
11. zář 2009

Ahoj holky, muj 2-lety syn posledni dobou ma casto (nekolikrat za tyden) nocni zachvaty vzdoru. Nekdy prospi celou noc bez problemu, ale nekdy se budi 1-2x v noci a z niceho nic zacne rvat, kopat, hazet se o zem a vymysli si, ze chce jit ven, nebo si hrat atd. Kdyz si ale zkousime s nim o pul noci hrat, tak se vzteka jeste vic, ani ja jako matka ho neuklidnim, nic nezabira, jen pusteni oblibene pohadky v TV. To pak prestane a za 20-30min jdeme opet spat. Nevim, co se to deje, je fakt, ze jsem v 8mes tehotenstvi, takze citi zmenu, nebo je to typicke obdobi vzdoru opravdu nevim. Zajimave je, ze pres den je hodny, hezky si hraje, zridka kdy se vzteka, ale v noci teda radi, jako by mel i nocni mury, fakt nevi. Prosim o Vase zkusenosti, pripadne rady. Diky!

lenanem
11. zář 2009

Ahoj milik, jsem se synem na tom podobně jako ty. Je mu necelý rok a půl. V noci se 2 - 3x budí a poslední dva měsíce se tak dvakrát za týden stane, že se v noci vzbudí a neskutečně se vzteká. Snažím se ho uklidnit, ale většinou neúspěšně. Hraní ani jiné noční aktivity s ním nejsem ochotná v noci absolvovat. Počkám až to přestane, většinou to trvá 20 - 30 minut a pak můžeme znovu spát. U nás teď žádná zásadní změna neprobíhá. Vztekací scény máme i přes den. Jsou horší a lepší dny. 😒

schwarzovka
11. zář 2009

to známe 😀 ...teda naštěstí se nevzteká, ale občas se stane, že se úplně probudí a povídá mi něco strašně důležitýho a štouchá mě do očí, ať jako vstávám...já dělám, že spím a za chvilku taky spí...většinou ani nevím kdy a jak usnul 😅

možná je budí nějaký sny a pak se třeba bojí znovu usnout...to se mi taky občas stane, holt jenom u toho potřebujou ještě asistenci...

berynka
11. zář 2009

U nás to proběhlo taky 😉 . Hedu měla necelé dva roky a v noci se začala vztekat, že chce pití a když jsem jí ho podávala, tak že zase nechce a pořád dokola 🙄 😀 . Pak jsem buď na ní houkla, ať kouká spát, že spí všichni okolo, nebo jsem nereagovala. Jak to rychle přišlo, tak zas odešlo... je to prostě takové období 😉 .

lenulin
11. zář 2009

No nám se to zatím nestává ,ale vím že sestřenka to měla se svým synem ten zas řval že chce sundat v noci ponožky které neměl a když mu je zkusila nasadit a zase sundat žádný výsledek prostě asi jim ten mozeček hodně pracuje a nedokáží se s tím tak rychle srovnávat že je toho na ně hodně a zas to přejde.Tak se těšte že budete mít inteligentní dětí kluk od sestřenky má hodně vysoké iq 😉

moni83
14. zář 2009

ahojte a ja mam tento problem s mladsou dcerkou teraz bude mat 14 mesiacov a toto obdobie vzdoru u nej zacalo asi pred mesiacom. budi sa vnoci so strasnym revom nenecha sa ukludnit nechce zobrat cumlik hadze sa. nepomahaju ziadne pekne slova alebo mojkanie . dokonca ani to ked na nu kricim . je to dost na psychiku ked sa tak sprava vtedy sme cez noc skoro kazdu hodinu hore a tieto obdobia ma asi tak raz dva krat do tyzdna. neviem co jej to spusta u nas nie su ziadne zmeni, ktore by ju mohli rozrusit alebo sposobovat neaku traumu. takze neviem co to moze byt. dakujem ak mi budete vediet poradit.

atevi
16. zář 2009

Tak toto bolo u nas pred pol rokom, ked mal syn necele 2r. V noci sa zobudil a s revom odisiel zo spalne ako namesacny. Pripadne vymyslal, ze chce jest, pit a pod. Ked dostal napit, tak to odmietol a vymyslel si nieco ine. Samozrejme, ze stale reval. Pomohlo pritulit si ho k sebe a par minut takto sediet, kym sa upokojil. Neodporucala by som davat im pitie alebo jedenie. Vobec by som sa s nim nesla hrat, myslim ze je dost unavene, aspon nas syn tak posobil. Zistili sme, ze dieta chce spat, ale potrebuje aby mu niekto z nas pomohol zaspat.
Horsie bolo, ked na jeho rev sa zobudila aj polrocna dcera, tak sme si ich s manzelom podelili: ja som uspavala dceru a manzel syna.
Po nejakych 3mesiacoch toto obdobie pominulo, ani neviem ako. Teraz sa syn nezobudi, ani ked dcera celu noc reve pre rastuce zubky.

jolinka
16. zář 2009

no tak podobne nocne extempore sme zazivali aj my s 2 rocnou dcerkou asi pol roka. Zacalo to asi 2 mesiace pred porodom synceka, v noci sa zobudila, posadila sa a zacala jacat. Jacat je teda slabe slovo, vacsinou vydavala zvuk ako a=a=a ma uzasne silny hlas, obcas na par sekund alebo minut prestala , {to aby sme zacali dufat ze to skonci ☹ Ale nie, neskoncilo, casto to trvalo az do svitania... na zosalenie, myslela som si vtedy, ze vydam knihu Ako nezabit vlastne dieta... 😠 Doplnala to este kopancami, po dobrotky ani pozlotky sa upokojit nedala, tak sme ju nakoniec zatvarali do kupelne samozrejme za svetla, tam revala a kopala do dveri. Chceli sme jej tak dat najavo, ze jednoducho take spravanie nebudeme akceptovat a ze ju vezmeme do spalne az ked sa upokoji. A celkom rychlo to zaberalo, zistila ze nema divakov a tak do 15 minut stichla, uplne vycerpana a spotena mi vypadla z dveri do narucia, trosku sme sa pomojkali a isli spat....To tvrvalo asi do syncekovych styroch mesiacoch, dnes ma slecna skoro 3 roky a uz sa mi to ani verit nechce ze sme to prezili vsetci bez ujmy na zdravi. Ja som tak absolvovala narocny zato uuuplne bezplatny kurz sebaovladania. 🙂 🙂

karamelinka
20. zář 2009

no tak toto mame asi aj my mame rok aj dva mesiace a vobec neviem co sa snami robi v noci zobudi sa a sme hore aj hodinu a pol a ked ho berem z postielky tak ma kope rozhadzuje rukami nechce byt na rukach ale ked ho necham v postilke robi to iste...najskor som si mylslea ze ho nieco boli ale cez den je normalne sice mrzuty sem tam ale on je taky stale ze sa mu nieco znevidi a uz mrnci takze som si povedala ze to bude taketo nieco pravdepodobne ale je to teda fuska poriadna...rano vstavam ako mlok ale vy pisete ze to mate napr 2krat za tyzden my to mame kazdu noc...este ma napadlo ci sa dacoho nezlakol ale fakt neviem coho by sa mohol zlaknut..od mala mi nechce spavat ale aj ked sa viackrat budil v noci vzdy som ho nejako rychlo uspalal ale teraz to je hroza...

broculka
23. zář 2009

Aj my mame to iste. Dcera ma 16 mesiacov a som z toho na nervy. Najhorsie, ze tym budime vsetkych susedov. :((((. Neviem si uz rady. My sme s tym boli aj u lekarky. Ked to neprejde, mame prist na odbery. Ale ako pozeram, asi to nebude fyzicky problem. Bola s tym niektora z vas u lekarky?

kacka.va
24. zář 2009

jéééé, dobré téma, my to máme taky a už jsem z toho na nervy, protože jsem se za poslední týden vůbec nevyspala.

broculka
24. zář 2009

este som sa zabudla opytat. nejdu vasim deturencom aj zubky? lebo nam idu spodne ocne a asi aj vsetky crenove. myslite ze to moze byt aj tym? my zas mame za sebou krusnu noc. mala sa pred polnocou zobudila s velkym vreskom, ktory sme nevedeli utisit. zaspala az po druhej rano. ked niekto vie ako to zvladnut a nezblaznit sa, pls poradte.

zuza.m
24. zář 2009

no my mame take noci od zubkov.niekolko krat do noci sa zobudi a reve ako najaty,čim viac tišim tym viac sa jeduje.teras zabera dam dudlik jeho vankušik a vydavam psssssss.bez dotyku bez hladenia.to ho jedine ukludni.ale je to niekolko krat do noci,pritom očka ma zatvorene tak že je to zo spanku.pripisovala som to zubkom rastli mu stoličky ale teras nevidim nič že by mu rastlo a aj tak mame take nekludne noci.a pritom cez den sa mi nezda že by niečo zvlaštne rušive zažival.hadam z toho vyrastie..

haninka
17. bře 2010

Ahojky,
to samé máme i my. V noci se vzbudí, začne křičet, kopat, vztekat se, když ji dám dudlík tak ho třískne na zem. Nepomáhá pomazlit, pochovat, nic..takže dostane mlíko, vyměnim ji plínu a pak je klidná a usne. Napadlo mě, že to může být tou plínou, protože bývá fakt nacucaná..

dobromila
17. bře 2010

aj moj starsi takto v noci vyvadza a sorry, ale velmi ma tesi tato tema. Som rada, ze nie sme v tomto sami, lebo v mojom okoli o niecom podobnom nikto ani nechyroval 😕

Inac to, ze nieco chce a vzapati to odmieta a tak dookola, to robi v poslednej dobe denne niekolkokrat a vyhecuje sa pri tom zakazdym, no hroza. Zatvarame ho do izby, ale nie vzdy sa takto ukludni, ani pevne objatie nezabera, casto kombinujeme to aj to a skusame niecim ho zaujat, ale je to fakt rozne. Najhorsie, ked vyvadza tesne pred spanim, to je velmi zla kombinacia -vzdor plus unava.

jjaanca
23. bře 2010

U nás je to stejné. Připadá mi ale že je to už od malinka. Když byla maličká, tak se s řevem někam natahovala. Já byla zvědavá co chce, tak jsem šla tím směrem a ona se zas natahovala jinam. Teď když začala mluvit, tak si prostě vymejšlí a plácá blbosti - chce někam jít, hází dudlík na zem. Největší novinka je, že několikrát za noc chce na nočník. Nic tam neudělá a za 10 minut chce znova. Nejdřív jsem myslela jestli nemá nějaký zánět moč. cest nebo něco, ale přes den to bylo v pořádku.

suuzanee
25. bře 2010

No my sme na tom uplne rovnako.Jakubko vecer zaspi kolo osmej,a presne ako hodinky do dvoch hodin,sa strhne vo sne a zacne revat jak neviem co.Takto place,kope nohami aj 15 min.Potom sa z nicoho nic ukludni a povie ze chce ninkat,tak ho ulozim a spi dalej az do rana,ale tak ze sa vrti,kruti a cestuje po celej posteli.Ja som uz z toho tiez zufala,ked kazdu noc takto reve.Skusali sme aj homeopaticky sirup Sedalia, ale ani ten nam nepomohol.Uz neviem co dalej.

lblb
28. bře 2010

jeej, uz som myslela, ze som s tym problemom sama...
Kubko bude mat sice uz tri roky a je to o to horsie, ze uz vsetko rozprava a paradne vie so mnou vyjednavat...cez den ho este ako-tak zvladnem, horsie vsak v noci. je rozospaty pripadne ani nevie nic o sebe a vrieska zo sna, ze ho pocut asi az na ulicu. zmysli si, ze chce napr. sarkana, knihu, rozok a pod. ked mu vyhoviem, vzapati to odmieta a huka este viac, kope ma, odtlaca...nepomaha ani ked ho tulim, ani ked odidem zo spalne, ani ked ho capne, no horor!!!

zuza.m
29. bře 2010

no už sme tu v teme zase.pred mesiacmi to bolo zubkami a teras asi z trucu.tak ako vam sa mi zobudi s revom,škreči kope nohami.nechce dudlik ,vypyta si čajik potom nechce,vypyta si mleiko potom nechce a stale dokola.ešte semt am pomože že si ho pritulim.ale naposledy to vyvrcholilo tak že som snim sedela na postely a ni za nič lahnut..ako somsi lahla spustil rev ,nemohla som si lahnut sama ani snim ani nijak.tak som sa nahnevala a nechala ho revat ,potom sa sam ukludnil a nakoniec aj zaspal.neviemčoto ma znamenat.nikdy taketo veci nerobil.všimla somsi že aj cez den si dost dožaduje a akneni po jeho spusti taky čudny škrek.vždy osm ho chvalila ako jedobry že mi take nepozname a asi som ho prechvalila.no čo robit a ako sa spravat netušim.hadam to prejde samo ako pišete.

kamilka12
30. bře 2010

ahojte, my sme nedávno mali často nočné záchvaty...ale u náš išlo zrejme o toto:

Nocny des..dieta zacne odrazu 1-4hodiny po zaspanoi nahlas a prenikavo plakat.V horsom pripade udiera alebo kope okolo seba.Vacsinou sa nenecha ani chyti nei to este upokojit..Jeho pohlad smeruje do prazdnba vyzera ze vas nespoznava.Mazno aj vstane a bludi okolo,akoby chcelo pred niecim ujst.mozno sa poti a rychlo mu bije srdce.Takyto zachvat moze byt velmi kratky aôlebo trvat 20-30minut.Tak odrazu ako zacal skonci.Odrazu sa dieta uvolni,necha sa ulozit do postileky a pokojne spi dalej.
Ak je dita mladise ako 6rokov a mava casto nocny des nemusite si robit starosti pravdepodobne netri ziadnym vaznym problemom ani dusevnou poruchou pricina je skor este v nedozretom procese priebehu spanku...
detom najviac pomoze ak nebudete robit vobec nic ak sa dieta nechce nechat upokojit stiahnite sa a vyckajte aby ste boli pokojnejsi mozete ho pozorovat...dieta nebudte...nocny des podobne ako namesacnost nemozno liecit..z istej casti musite prijat nocny des dietata a zit s tym s uistenim ze problem sa casom sam vyriesi....

kamilka12
30. bře 2010

je to z knihy Každé dieťa sa vie naučit spat...je tam toho este viac kto ma knihu najde to na strane 50 teda od strany 5O sa o tom pise....

junovka
20. říj 2010

@kamilka12 dakujem ti za odsek z clanku, lebo tiez uz som z toho zufala ☹ Nely chodi do skolky a uz som si zacala namyslat ci to nema s tym suvis 😕 😉 ?

tygrous
9. srp 2011

Obnovuji téma, protože se nás přesně tenhle problém začal týkat... chci na to zkusit homeopatický sirup Sedalia, máte s tím někdo zkušenost??? už přes týden jsem se v noci téměř nevyspala a začínám být zoufalá☹

poklopina
9. srp 2011

Ahojky maminky a hlavně tygrousi,
nás taky začal strašit noční vzdor a hlavně nevysvětlitelné záchvaty vzteku, kdy nepomáhá nic ( jídlo, pití, náruč, ukolébavky....) spíš je to ještě horší, jak když podráždíš hada bosou nohou 😀 No, musím se tomu smát, i když už jsme zoufalí. Malému je 15. měsíců, do 13. měsíců spinkal špatně, byly noci, kdy se budil i desetkrát, postupně jsme to vypilovali na dvakrát až jedenkrát a teď nás už čtvrtým dnem svírá tenhle problém.........
Sedalii, jsme zkoušeli v kombinaci s chammomilou kolem jedenáctého měsíce, prožezávaly se nám zoubky, pomohlo to u nás jen krátkodobě asi tři dny a pak byl účinek nulový a vše ve starých kolejích:( Tím tě neodrazuji od vyzkoušení, zastávám názor, že zkusit se má vše. A myslím, že odpočatá mamka v pohodě je pro dítě to nejlepší 🙂

tygrous
9. srp 2011

@poklopina dik za reakci😉 Tu sedalii jeste konzultuju s jednou homeopatkou pres net, tak jsem ji nakonec dnes jeste nedala, ale zkusila jsem ted pred spanim Chamomilu (na zuby mu nezabirala, tak uvidime...), ale usinal blbe a chvili tam porvaval...
nas malej spal dobre zhruba od roka, kdy jsem mu zrusila nocni kojeni...pak mel tyhle vzteky po priorixu, ale po 14 dnech se to uklidnilo...a ted teda mel pred 14 dny 4.hexu, tak envim, jestli to s tim muze souviset... Ale ja uz jsme fakt unavena a potrebovala bych se konecne vyspat celou noc.
Kolegyne mi dnes radila, co udelali s manzelem se svymi dcerami, kdyz se takhle vztekaly...pry je v noci v obleceni vrazili pod ledovou sprchu 😕 A vztekly se dvakrat a pak uz nikdy... Ale to bych v zivote svymu diteti neudelala...

evulinkab
9. srp 2011

Ahojte maminky,
tak s tim noční ŘVANÍM mám také zkušenosti.Malej má 2,5 roku a zhruba tak jednou za 14 dní se mi treba dve noci po sobě vzbouzí se strašným řvaním a vztekáním.Pak je zase treba 14dni až 3 týdny klid a zase to začne nanovo.Prubeh vždy stejný-zničeho nic začne kolem pulnoci strašně řvát a a vymýšlí si kraviny.Chce abych ho držela v náručí, když ho tedy chytnu a chci ho držet v náručí, tak se začne vztekat a chce dolů na zem.Jakmile ho postavim na zem, začne řvát a sápat se po mně,že chce do náruče.Nebo se chce jit vyčurat,jakmile dorazime na wc, už zase nechce a vzteká se jeste vic.Proste je v tu noc uplne mimo, uplne se nervama třepe(jakoby mel zimnici z toho řvaní) a jediné co pomuže tak po pul hodine je držení ho v naručí,kdy ho fakt mám na sobe přitiskolého a hladim ho po zadičkách a tak.Vetsinou se to pak za hodku, dve opakuje.
JInak když mi malej takhle nedávno zase řval a už to trvalo asi 3/4 hodiny a nebyl k utišení a byl uplne mimo, tak jsem s nim šla v zoufalství do koupelny, pustila kohoutek studené vody, nabrala do dlaně a utřela obličej a to nekolikrát.Sice začal zase řvát, ale vzápeti se "probral" a byl klid.

tygrous
9. srp 2011

@evulinkab Ted jsem to s tou ledovou sprchou nasla i jinde na netu😅 Ale asi zkusim to, co rikas ty - jen omyt oblicej... U nas to uz bohuzel trva asi tyden v kuse...kazdou noc nejcasteji okolo pulnoci, pripadne okolo 3.h rano.

bubulka722
9. srp 2011

@tygrous Našla si veľmi pravdepodobný súvis s očkovaním, ktoré môže spôsobovať tieto stavy. Osobne by som dieťa nechala vyšetriť na neurologickej ambulancii a s homeopatkou by som prebrala možnú liečbu na detoxikáciu po očkovaní. ˇZiadne ˇdalšie očkovanie by som už neriskovala.

evulinkab
9. srp 2011

@tygrous zkus to a uvidiš.Ledová sprcha..to bych malému neudelala.Ale omýt obličej-to si myslim neni nic hrozného. 😉

poklopina
10. srp 2011

@evulinkab
My jsme zatím studenou vodu nezkoušeli. Dnešní noční jízda začala už v deset hodin ☹ Pláč a zase pláč, vzala jsem ho do náručí a asi po půl hodině pláče se uklidnil, pak se i dokonce smál na celé kolo. Manžel, už zoufalý, prohlásil, šup s ním do postýlky a přenesl nám matrace do obýváku, byli jsme jak na táboře. Vojtí měl sám pro sebe ložnici ( bohužel nemáme místo na dětský pokojík ) a světe div se, spinká ještě teď, bez dalšího nočního pláče a záchvatů. Ani nechtěl noční kojení. Nechci se ještě moc radovat, protože ono je to u dětí jednou tak a podruhé onak 😀 Ale nám ta konečně prospaná noc hodně pomohla. To samé preju všem maminkám, které mají tahle trápení!!!!!

esterka610
10. srp 2011

Ahoj holky, naše Kájina to dělá taky, začne funět, kopat nohama, máchá rukama ,řve, mám strach že vzbudí bráchu,ten na rozdíl od ní spí dobře. Dneska v noci to bylo 4x. Zkusila jsem jí dát napít,tak mi vyrazí flašku z ruky,dokonce je schopná jí hodit na zem. Trvá to tak 5 minut a pak se uklidní, jenže když to máte každou hodinu,tak jsem ráno jak praštěná. Ona tedy spí mizerně už do malička, jak říkám s nadsázkou,všechny děti v porodnici spali,jen naše madam čuměla celý noci. 😀
Zkusím jí otřít tou vodou,uvidíme. 😉