Pevné zavinování miminka až do 4. měsíce. Co myslíte?

sandra81
22. kvě 2007

Co si myslite o tom, kdyz se miminko pevne zavinuje? Az treba do 4 mesice? Nase mala spinka zabalena v rucniku, napevno aby sebou ve spanku tolik nemlela a nebudila se ruckama. Ale ten rucnik je asi moc teply, takze jdu tento tyden do poradny (v NL) kde mi pujci specialni "hadru"do ktere se zabaluje. Jen nevim zda je to pro mimi az zas tak moc dobre, nekde na ceskym netu jsem cetla ze ne. Tady v NL to ale celkem doporucujou, kdyz nemuze mimi usnout. Co myslite?

tehuli
8. pro 2011

@mleina muj malej měl okolo 3.týdne rust.spurt:(( bylo to děsné jak jsem si myslela že už jsme se sžili tak najednou obrat to co mu bylo příjemne najednou vše odmítal a tak:/ bylo to o nervy..u kojení vyváděl odtrhoval se nehctěl spát odkopával se a prostě prudil a dlouho trvalo než usnul...ale nakonec teda usnul zavinutej...nevyžaduje častější kojení po tobě?my kojili co hodku dokonce:( v noci teda mín ale taky se oproti normálu vzbudil o jeden či dvakrát více. naštěstí to trvalo týden..a neco podobné jsme zažili tedka ve 3měsících

mleina
8. pro 2011

@tehuli no o tom jsem ani neuvažovala. Přes den chce cucat co dvě hodiny. Dneska ho nezavinuji, tak ho do dalšího kojení ještě tak hodinu nosím a on si pak na chvíli zchrupne. No, ufff. Ať už je to za mnou a při tom jsme teprve na začátku...

mleina
8. pro 2011

@tehuli ještě se chci zeptat, jak ho zavineš, tak ho pokládáš na bok nebo na záda. Já ho pokládala vždycky na bok, tak bych mohla zkusit ty záda, co myslíš?

tehuli
8. pro 2011

@mleina vydrž jen týden🙂zdá se tonekonečné ale pak bude zlatej🙂mě tekly nervy a byla sem až zlá říkala jsem nahlas věty jako kurva majkle co furt chceš a on chtel prso, jenže to mi nedocházelo🙂

dlabinecka
8. pro 2011

@mleina TAk hlavně bych kojila už zavinuté mimi. Jediné, jak zjistit jestli má nebo nemá zavinování smysl je vynechat ho, uvidíš, co to udělá.

kedarbedar
8. pro 2011
tehuli
8. pro 2011

@mleina to je možné..já ho taky dávám na bok a za něj normál jeho peřinu aby držel prostě na tom boku🙂je ale fakt,že ted jak se víc hýbe tak si vytáhne ručku ze zavinky a pak si ji opře za sebe na ten druhy bok na peřinu, tím pádem je horní části vlastně skoro na zádech ale usne tak, tak ho tak nechám🙂 kdyby se mu nelíbila poloha tak si zařve nebo poradí🙂...no mě malej od porodky vždy večer u kojení usnul a já ho dala do zavinky semtam se zavrtel to jsem počkala-zavinula pak a on chrněl,sem tam broukl ale usnul do 20 min..včera jaké překvápko nakojen v 9večer a 9,15 řev jako kráva:( říkam co jeee??to od porodky neudělal...a já si dala zeleninovou polévku:(-květák brokoli,mrkev brambor...no si říkám paráda tak to že měl 3měsíce a víc se hýbá moc nepomáhá...tak jsme prdíky o půl 10 vyhnali rourkou🙂 3krát se řádně posral:DD , tata mu u toho držel nohy hore at nemá pos...aji pyžamko🙂 no fakt zabava..ale co ted?já nevedela jak jej uspat:(( od porodky usnul po koju vždy sam?a co ted??!!tak jsem ho dala zas k prsu a modlila se at u nej usne kupodivu do 5minut se pustil a já ho opatrně dala zpět🙂 a chrněl až do 4🙂hleděla jsem...přeju hodně sil🙂 to zmáknete🙂 koj jak si žádá a chovej...osvědčilo se mi i skákání na balonu🙂at tolik nebolej ruce🙂z chození🙂 semtam po bytě
jinak vždy ho dam nejdřív na jeho pravy bok podruhé jak se vzbudí na druhej a poku potřetí tak to střídám stále...🙂

tehuli
8. pro 2011

@dlabinecka fakt já si rozdělam zavinku,a pak ho zavinu...takhle by mi hned usnul u koja:(což nechci,dělam to od porodky a je to o.k.

dlabinecka
8. pro 2011

@tehuli tak na každého to funguje jinak. já nerozbaluju a nerzbalovala jsem. děti tak pili klidně a po jídle hned usnuli...

tehuli
8. pro 2011

@dlabinecka jj tak na každého to platí jinak🙂 já zaukoluju mužíčka at nam nachystá zavinku rozhodí ji v postylce...🙂 ja ho nakojím on usne..přenesu na bok počkám až se uvelebí, většinou sebou ještě trochu semtam mrskne tak at se nerozvine hned čekám, pak zabalím dam za nej peřinu at vydrží hajat na bočku🙂 a chrní...🙂 ale je to asi tak jak ho to naučís od porodky tak si prtata zvyknou si myslím že?🙂
vidíš a ted me napadlo ze já to tak robila už v porodce taky jsem ho tam rozbalila nakrmila a zpět zabalila🙂

dlabinecka
8. pro 2011

@tehuli tyhle mrnata si na nic nezvyknou. prostě jim něco vyhovuje a něco ne. a mění se to. já přes den samozřejmě taky rozbaluju, ale v noci ne. nepřebaluju, nerozbaluju, nerozsvěcuju -nic. prostě jen krmím.

tehuli
8. pro 2011

@dlabinecka ani nepřebaluješ?já teda rozsvítím malou lampičku a nemluvím, jen zkusím zda je mokrej a když jo přebalím protože by mi pak nespal tak tvrdě.

mleina
8. pro 2011

@tehuli 🙂 tak s těma větama jsi mě pobavila 🙂 Dneska jsem mu v noci místo pššš řekla ať je ticho. No nepomohlo, nějak nerozuměl 🙂

tehuli
8. pro 2011

@mleina jj🙂 to já ze začátku byla drsná a pak mi to bylo až líto..ale ta unava stres a než se s tím prdochem sžiješ:D to je mazec....tak to jsem byla fakt jak zedník:DD kurva už drž hubu a tak hnusně:(( a pak si říkala ty seš teda matka:DDD a jednou jsem mu dala i tak jakoby symbolicky na zadnici přes plínku říkam ale ticho už míšane:(( nepruď:D jj nerozumí tomu:DD dacani...já zařvala ticho...a byl ještě větší řev..cítil ze me jak jsem z něho nervní a vybíjím si na něm tu unavu🙂

mleina
8. pro 2011

@dlabinecka a jak to uděláš s odříhnutím? Já jsem zvyklá praštit s ním přes rameno, ale zavinutého nevím.

tehuli
8. pro 2011

@mleina no právě taky ho dávam přes rameno

dlabinecka
8. pro 2011

@tehuli ne, nepřebaluju, nemyslím, že by to něčemu vadilo...
@mleina dávám ho normálně zavinutého přes rameno, někdy si ani neodříhne, právě proto, že jí v klidu a nenachytá si vzduch...

mleina
8. pro 2011

@dlabinecka tak večer to opět zkusím. Snad to vyjde. Zítra se zase podělím o zážitky. Zatím se mějte. A klidnou noc. Pa

dlabinecka
8. pro 2011

@mleina Vyzkoušej a uvidíš. U těch mrnousů je to prostě pokus-omyl. Musí se holt nějak zjistit, co jim sedne 😉 Držim palce🙂

martinka81
8. pro 2011

@dlabinecka pozor na to nepřebalování v noci, malej z toho měl ve 2 měsících zánět močových cest, vydržel celou noc spát, tak jsem ho ani nepřebalovala a takhle to dopadlo 😒

tehuli
8. pro 2011

@martinka81 jj já to právě taky slyšela, a taky že více trpí pak na opruzeniny a spát mně osobně v mokrém by se taky nechtělo...někdy ho nepřebalím vubec a vydrží celou noc suchý a někdy i dvakrát za noc🙂
@dlabinecka

dlabinecka
8. pro 2011

@martinka81 Dceru jsem také nepřebalovala, pokud nebyla pokakaná. Používáme látkovky, to je možná trochu jiné.
@tehuli Samozřejmě pokud by dítě mělo sklon k opruzeninám, tak je to o něčem jiném! Dcera nebyla opruzená nikdy v životě, syn pouze jednou, když jsme byli ve špitále a museli jsme mít papírové pleny -tam jsem ho také přebalovala i v noci..

dlabinecka
8. pro 2011

@tehuli Tak jsi mě teda nalomila a dneska zkusím Filípka před krmením přebalit, budu doufat, že nevzbudí celý barák. Jsem sama zvědavá, jestli pak bude do rána líp spát 🙂

mleina
9. pro 2011

Ahojky, tak dneska se to v noci dalo. 8:30 kojení, pak jsem ho zavinula a on spal až do půl noci, pak jsem ho přebalila, nakojila, nechala odříhnout, zavinula, dokojila a dala spát. Pak ještě ve 3 a v 6 hodin.

martinka81
9. pro 2011

@dlabinecka tak s těma látkovkama je to asi opravdu jiné, já to nemyslela špatně, jen že máme takovou blbou zkušenost 🙂

dlabinecka
9. pro 2011

@martinka81 Jasně, to chápu. On je člověk pak přeci jen opatrnější. Ale Elišku jsem v noci fakt vůbec nevybalovala, prostě jen tiše nakojit a dělat jakože nic. u Filípka je fakt, že jsem ho včera v noci přebalila a k ránu spal líp, než obvykle, tak možná to bylo tím. Dneska zkusíme znova a uvidíme 🙂 Ty látkovky mnohem líp větraj, takže se dětičky nezapařují.

dlabinecka
1. únor 2012

Tak holky, hilfe. Malý se mi už vymotá ze všeho. nějaký tip, jak ho zabalit, aby se nevymrmlal?

dlabinecka
3. bře 2012

A stále zavinujeme a zavinujeme. někdo tip na nepokořitelné zavinutí?

dlabinecka
8. bře 2012

@tehuli Ahoj!! Můžu se zeptat, jak to u vás vypadá se zavinováním?