Pevné zavinování miminka až do 4. měsíce. Co myslíte?

sandra81
22. kvě 2007

Co si myslite o tom, kdyz se miminko pevne zavinuje? Az treba do 4 mesice? Nase mala spinka zabalena v rucniku, napevno aby sebou ve spanku tolik nemlela a nebudila se ruckama. Ale ten rucnik je asi moc teply, takze jdu tento tyden do poradny (v NL) kde mi pujci specialni "hadru"do ktere se zabaluje. Jen nevim zda je to pro mimi az zas tak moc dobre, nekde na ceskym netu jsem cetla ze ne. Tady v NL to ale celkem doporucujou, kdyz nemuze mimi usnout. Co myslite?

dagina
14. únor 2009

Tybrďo, tak to jsem neznala ☹ , teď už je na to malá asi velká. Je fakt, že nám je takhle v prodce balili do pleny 😵 . Tak třeba při druhém prckovi si něco takového pořídím 😉 .

elly
14. únor 2009

Ja ziju taky v Nl..a zabalovala jsem skoro od malicka..nejdriv do hnizda a pak do velkeho prosteradla...bylo to k nezaplaceni..spal celou noc spokojene 😵 pro male deti je to simulace jako v brisku, coz je uklidnuje...
Ted uz je na baleni velky...spi ted ve fusaku. 😉

aponchie
14. únor 2009

rozhodne zavinovat 😎

j.a.n.u.s.
14. únor 2009

zavinovat, zavinovat a zavinovat 😵

lisanda
20. únor 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli se ta Zázračná zavinovačka- RED CASTLE, dá použít i v létě, aby miminku nebylo horko. BUdeme mít červnové miminko a byla jsem rozhodnutá si ji koupit, ale přece jen ty teploty? 😒

ronie
20. únor 2009

lisando myslím že jo, je to opravdu příjemná bavlna a nožičky se zavinouvat nemusí, píšou to i v návodu, že enní třeba se obávat, ale vlastní zkušenost nemám, já sem ovšem zavinovala v létě i do normální zavinovačky, takže myslím, že to´hle bude příjemnější 😉

dvojka
20. únor 2009

AHOJ HOLKY--MY UŽ MÁME PŘES 3 MĚSICE A MUSÍME FIRT ZAVINOVAT,JINAK JSME NESPALI 😉

audri
20. únor 2009

Ahoj. Malá se narodila v květnu a prakticky až do podzimu spala doma jen zavinutá, měla koliky a i když jí pak zabraly probiotické kapky, chtěla být zavinutá. Dokonce někdy i při spaní v kočárku. Takže do velké plíny, protože bylo teplo. Takže prakticky 5 - 6 měsíců, bez toho prostě neusnula. Pak sama začala vytahovat nejdřív jednu ruku, pak obě. Teď je jí skoro 10 měsíců a doma usíná jako zavinutá :o), má jen velkou plínu kolem těla, rychlozavinovačku jen tak kolem těla, protože už se do ní absolutně nevejde, prakticky nanic, protože jí nic nestahuje, ale nakonec jsme rádi, že ji má, protože odmítá spát pod přikrývkou, okamžitě ji skope a spací pytel taky nemiluje. Takže.. kdybych měla další mimi, tak rozhodně zavinovat..

s.t.i.p.k.a
13. bře 2009

Zdravím všechny maminky🙂 tyhle stránky mě dostaly, tak přidám i já pár zkušeností. malého jsem začala zavinovávat asi po 14 dnech co jsme byli doma z porodnice na doporučení pediatričky a začal mi krásně spát. do té doby se mi stále v noci budil. už jsme mysleli, že bude mít převrácený režim. bude mít 5 měsíců a na noc balíme pořád i s ručičkama k tělíčku. spí celou noc.v kočáře jsem to už odbourala, tak jsem zvědavá kdy si odvykne, ale jak vás tu poslouchám, nechám to na něj kdy to ukončíme🙂

many
14. bře 2009

ahojky 🙂 já slyšela,že se může zavinovat do 1 roku 😉 ale my zavinovali měsíc po porodě a to sem tam,když byla potřeba,že fakt házel těma ručkama a furt ho to budilo

sisidani
14. bře 2009

Ahojky, tak já začala po delší době taky zavinovat,malá se mi i líp kojí a nevzteká se tolik jako před tím, než jsem ji začala zavinovat.

mleina
7. pro 2011

Ahoj holky, díky za takové téma. Neustále to řeším. Malému jsou tři týdny a asi pět dní ho zavinuji i s ručičkama, hlavně na noc. On se ale pokaždé u toho vzpouzí. Pak si ho vemu do náruče a chvíli s ním pohupuju. Při tom sem tam zabrečí a snaží se z toho vymanit. Ale většinou do pár minut ztichne a já ho ukládám do postýlky. Max. pak ještě jednou si ho musím vzít do náruče a konejšit. Znamená to, že ho tak zavinovat nemám, i když je to jediný způsob jak jsem schopna jej uspat. A pak ještě při spaní vydává zvuky, jak se v tom zavinutí protahuje. Dělají vám to taky vaše mimi. Díky za odpověď.

dlabinecka
7. pro 2011

@mleina Zavinuj!! Tohle je uplně normální! Já zavinovala starší dceru, až do půlroka! A malého taky zavinuju a nemyslim, že s tím v dohledné době skončíme!!!

mleina
7. pro 2011

@dlabinecka díky moc za podporu. Někdy si při tom připadám, že ho trápím, ale jak pak vytuhne, mám možnost se v noci trochu vyspat.

dlabinecka
7. pro 2011

@mleina Jasně, ale určitě ho netrápíš. Mě malý u zavinování taky nadává, jenže nadává stejně i u oblékání, prostě ho nebaví, jak ho držim a tak 😉 Ale Eliška teda nenadávala ani u zavinování. Jenže ta to měla drobek jiné, u té to byl neurologický problém následkem porodu. Filda je prostě jen ještě mimino :_) Myslim si, že někde do těch 4měsíců se to nechá považovat za uplně normální. Zavinuj, zavinuj, prospěješ vám oboum 😉

mleina
7. pro 2011

holky moc děkuji 🙂 jsem hned klidnější

tehuli
7. pro 2011

@elly ahojky můžu se zeptat jak si ho to do toho prostěradla zavinula? já mam normál zavinku uprostřed se šněrovaním ale vždy se mi odkope:( a už je na ni velký za chvíli ho tam nedám a nevím do čeho ho zavinovat jinak nespinká tak tvrdě...normál vydrží v zavince až do půl 4 do ránka ale ve spacím pytli se budil už třeba ve 12:(( dík moc nechápu jak ho do toho zavážeš at se ti neodkope ...což mi dělá vždy a bojím se doma takřka promluvit:( máme v ložnici zaroven i obyvak takže koukání na tv nehrozí, bojím se at se nebudí a neodkopává se, abych ho zas nemusela zavinovat..a uspávat..

tehuli
7. pro 2011

@dvojka můžu se optat do čeho ho zavinuješ?já mám klasickou zavinku čtverec a uprostřed je jen tenká šnurka s bambulkama dřív tam byli cvoky kterým se to trochu pojistilo a malej se neodkopal..ale žádnou takovou nemůžu tedka nikde najít:( všude je sucháč nebo nějáká šnurka..a přijdou mi malé už tak má prcek 67cm a to máme 3měsíce:/ za chvilku se mi tam nevleze a jinak mi nechce usnout a budí se co chvilku a spí tak jakoby netvrdě :( a já pak tím padem taky nespím jak se furt vrtí a tak..díky moc za radu🙂- nevíš zda existují zavinky třeba od 3měs?

tehuli
7. pro 2011

@mleina také to furt řeším:( spíš to že nám sou 3 měsíce:( a prcek mi z ní pomalu roste ven:/( nehledě na to že musím když usne být jak myška i přítel at ho nevzbudím a on se hned odkopává a nerozvine se z ní:( fakt mám z toho nervy...musím zkusit pohledat zda existuje nějáká pevná forma od 3 měsícu mám totiž klasickou jen uprostřed šnurka a to mu zůstane uvázené kolem pasu a nohy má ven a pak se budí:(

tehuli
7. pro 2011

@dlabinecka já se bojím že se mi do zavinky nevleze za chvilku:( už má 3 měsíce a roste a roste:( chjo...viz výše mám nervy se v noci jen pohnout v posteli at se mi nerozvine a nemusím ho znovu uspávat a zavinovat...nevíš zda je nějáká zavinka od 3 měsíců..prostě delší...odkope si nohy a pak se budí a je zavunut jen v pase- v pase mu zůstane ta šnurka zavázaná a zavinuta:( potřebovala bych něco jako je na nohy 🙂 od emitexu zavinovačka do sedajdy:DD neprodává se neco takového bavlněného🙂

tehuli
7. pro 2011

@mleina jj a taky než uplně tvrdě usne mi vydává takové zvuky a ruůzně chroptí a tak..a tak po 20 min.je klid pak ještě občas v noci po koju něco vydá za zvuky:D

dvojka
7. pro 2011

@tehuli -ted už do ničeho,malá má už tři roky,ale zavinovali jsme do deseti měsíců.Když bylo chladněji tak do klasický rychlozavinovačky tu jsem hodně stáhla a byla přichycena suchým zipem. a později do ty plenový osušky z tý jsem si udělala trojúhelníkdala ruce podél těla a malou do toho zamotala a byl opravdu klid,občas se stalo že se vyprostila,mávala rukama a plakala,ale když jsem jí svázala tak byl opět klid.
S těmi zavinovačky opravdu nevím jaké jsou ted na trhu.

dlabinecka
7. pro 2011

@tehuli my to dali, až do6ti měsíců 😉 zavinka neexistuje, ale doporučuju koupit si velkou plínu a nastdovat zavinování dle dr. Karpa😉 jinak my se taky nemohli ani pohnout, ted kdy Elí spí, tak spí, a to jí třeba u hůavy řve brácha .-)

tehuli
7. pro 2011

@dlabinecka zkusím to nějak vyzjistit na netu to zavinovaní do pleny🙂 třeba najdu...fakt do 6? mě přijde že se tam za chvilku nevejde jako rezerva tam ještě je...:(ale tak za dva asi nic:( a to nevím co s ním..protože v pytli když byl se budil už ve 12 pak ve 2 a ve 4 a v 6:(( hruza a nespal tvrdě vůbec...jak si pak přeučila v 6ti měs.??neumím si představit že ho jen zakryju přikrývkou:( tu si tedka hned odkope a hotovo.. 😖

bbn
7. pro 2011

@tehuli na zavinování dětí jsou dobré elastické zavinovačky z merino vlny.
Např.: http://www.naturtex.cz/zavinovacky/bambinomerin...
http://www.veselepleny.cz/veselepleny/eshop/21-...
http://www.branakdetem.cz/zavinovaatka-deka-z-m...
http://www.anavy.cz/anavy/eshop/8-1-Decky-zavin...

Používala jsem u dcery do těch cca 4-5ti měsíců, byla během spánku mnohem klidnější.

dlabinecka
7. pro 2011

@tehuli ona k tomu prostě dospěla, takže se neboj!! dala jsem jí do pytle a u něj zašila rukávky, pak se z toho stejně vysoukala a nic to neudělalo 😉 takže spala jenom v pytli🙂

tehuli
7. pro 2011

@bbn na jakém principu to drží u těla?sucháč?🙂 děkuji moc

bbn
7. pro 2011

@tehuli

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14138926&tab=6
http://www.naturalbabyshower.co.uk/vmchk/bambin...

Jak správně zavinout? Položte přikrývku na postel tak, aby mířila vzhůru jedním z vrcholů a ten přeložte dolů, aby se dotýkal středu přikrývky. Položte miminko na přikrývku, aby mělo krk na horním okraji.
Položte pravou ruku miminka podél tělíčka. (Když se bude bránit, po chvíli jemného tlaku ruku narovná.) Pravou ruku miminka držte u těla, vezměte přikrývku 5-10 cm od jeho pravého ramene a pevně ji přitáhněte dolů přes jeho tělíčko. Napnutou přikrývku zastrčte pod levou půlku zadečku a dolní část zad.

Teď mu položte podél těla levou ruku a zvedněte spodní roh (měl by sahat přes levé rameno) přikrývky, aby mu paži zakryl. Zakrytou ručičku mu držte u těla a zastrčte pod ni přikrývku. Přikrývku chyťte asi 7 cm od levého ramene miminka, utáhněte ji a trochu stáhněte dolů. Kousek látky mu držte na prsní kosti.

Pravou rukou vezměte poslední volný roh přikrývky a zatáhněte ho vpravo, potom ho zvedněte nahoru a přetáhněte na druhou stranu miminka těsně kolem pasu jako pásek a zastrčte.

mleina
7. pro 2011

@tehuli tak já mám ještě malého čudlika, ale i tak tu zavinovačku ještě zavážu šněrovačkou nebo páskem od županu. Nevypadá to zrovna nejlíp, ale zatím to jde. 🙂

mleina
8. pro 2011

ahoj holky, tak nevím. Včera jsem malého na noc (okolo deváté) zavinula do zavinovačky. Spal do půl noci. Pak jsem ho přebalila nakojila a zavinula. Vzpouzel se, ale uspal se a pak jsem ho dala do postýlky. Ale za pár minut se probral a začal brečet. To se opakovalo asi tak 3x. No a já to nakonec vzdala a dala jsem si ho do postele. Teď ráno opět jsem ho zavinula a dala do postýlky a za chvíli opět začal brečet. Znamená to, že už to nemá smysl ho zavinovat? Jsem z toho špatná. Zatím to byla jediná zaručená metoda, jak ho uspat.