Pevné zavinování miminka až do 4. měsíce. Co myslíte?

sandra81
22. kvě 2007

Co si myslite o tom, kdyz se miminko pevne zavinuje? Az treba do 4 mesice? Nase mala spinka zabalena v rucniku, napevno aby sebou ve spanku tolik nemlela a nebudila se ruckama. Ale ten rucnik je asi moc teply, takze jdu tento tyden do poradny (v NL) kde mi pujci specialni "hadru"do ktere se zabaluje. Jen nevim zda je to pro mimi az zas tak moc dobre, nekde na ceskym netu jsem cetla ze ne. Tady v NL to ale celkem doporucujou, kdyz nemuze mimi usnout. Co myslite?

zuzkkkaaa
8. bře 2012

@dlabinecka jasně taky pořád balím, včera jsem poprvé nezabalila, a manžel se odstěhoval z ložnice 😀 😀 Takže dnes opět stahovačka.
Já balím do flísové deky ikea vitamer, takovou tu co má každej 😀 + velmi důležité, ušila jsem si takovej širokej pás na suchý zip a tím ho pak ještě stáhnu co to jde 😉 a drží 😀

dlabinecka
8. bře 2012

@zuzkkkaaa 😅 Já nic z ikei nemám 😅 Připadam si jako debil, Fildas už má 8kg a já už fakt nevim, jak ho stáhnout. MAnžel dneska nad ránem to dítě, chudáka, obmotal kobercovkou -ovšem fungovalo to 😀 Já už fakt nevim, čim ho svázat, vždycky tu jednu ruku vymorduje a mává a mává... 😝 Co myslíš, vyrostou z toho nebo je to musíme odnaučit?

zuzkkkaaa
8. bře 2012

No my jsme takto balili i Evičku a pak jednoho dne, myslím, že kolem půl roku jsem jí dala do pytle a v pohodě.
Ale malej na to ještě není ready. Zkus si ušít ten pás na širokej sucháč, je to super 😵
@dlabinecka

dlabinecka
8. bře 2012

@zuzkkkaaa No...já teda musim přiznat, že co se šití týče, tak jsem na tom dost mizerně 🙂 Zatim to spíš vypadá na vykoupení kobercovky v širokém okolí 😅 MY jsme taky Elišku balili -přesně do půlroka, ale u ní to bylo z maličko jiného důvodu. A prostě z toho vyrostla. mě pořád něco ve mě říká, že to bude stejné -prostě z toho jednou vyroste, ale jsem asi jediná, kdo si to myslí a všichni do mě hučej, že jsem si ho naučila a že ho musím odnaučit....

tehuli
8. bře 2012

@dlabinecka jasně, no vypadá to asi tak, že jsme asi 6týdnů už ve spacím pytli🙂 díky bohu, prostě jsem byla nekompromisní a vydržela (budil se asi 4krát za noc s pytlem) ale asi po 2 dnech to zkracoval nejdřív 3 a ted už se budí jednou nekdy dvakrát třeba kolem 3 a pak kolem 6 nebo půl 7 ránko a někdy ještě usne, někdy si chce vykládat..jak kdy🙂

dlabinecka
8. bře 2012

@tehuli Aha, takže myslíš, že si zvyknul? Já pořád váhám, jestli ještě svazovat, nebo se prostě zaseknout a zkusit ho naučit bez...

tehuli
8. bře 2012

@dlabinecka zkus to naučit ho bez..já se taky bála, ale dobrý, dávám mu to do postele na bok celej peřinu jeho srolovanou a on si do ní jakoby schovává obličejí a z druhé strany mu přehodím přes ručku a část obličeje ještě plínku a takto mi spinká a usnul tak hezky i když byl bdělej a neusnul mi přímo při kojení🙂

dlabinecka
8. bře 2012

@tehuli Fildásek usíná normálně v postýlce. Má tam usínáčka, který hraj, má kolíbku, tak ho občas pohoupu... No, uvidim, asi se do toho taky dáme, už je prostě nesvázatelnej. Asi to zkusíme a uvidim, jak bude spát. Díky moc 🙂

tehuli
8. bře 2012

@dlabinecka jen vytrvej on bude třeba neklidnej fakt ty dva dny ale postupně to bude lepší a lepší nebo mu udělej takové jakoby z obou stren peřinové zábrany🙂 a to ho bude jakoby "svírat" z obou stran.

tehuli
8. bře 2012

@dlabinecka jj zkus já měla první noc nervy anemohl spát a chodila jak myška at ho nevzbudím🙂 ale předtím to bylo horší já k němu za noc xkrát vstala protože už se z té zavinovačky vykopával ven:( tak to bylo horší ted ho dám do vaku a pak nakojím a dokrmím UM a spinká🙂
dej vědět

dlabinecka
8. bře 2012

@tehuli Když on asi nemá potřebu být zachumlanej, ale prostě ho ty ruce obtěžují.. Ale mohla bych zkusi mu dát peřinu na široko a po stranách jí stočit.. Zkusim to, díky moc. Snad se taky chytne a půjde to .Mě jenom děsí to, že jak si tu ruku vytáhne, tak je vzhůru. Ale zase třeba v kočárku je to o něco lepší....

dlabinecka
8. bře 2012

@tehuli Takže když se vykopal, tak byl vzhůru a v takhle je to lepší? U nás teda dobrý nohy, těma nešije, ale ty ruce...

tehuli
8. bře 2012

@dlabinecka jj on parkrát jakoby kopne🙂 ale ve vaku má místo tak já mu to pak jen natáhnu ten vak at ho nemá pod nohama zmuchlanej a dám mu z té strany postýlky tu peřinu smotanou a on má pod tím jakoby tu ručku pod tou peřinou tak zkus a pak třeba jednu stranu uber a nech mu jen na jednu ruku a dej mu do ní plínku třebas. a uvidíš.

dlabinecka
8. bře 2012

@tehuli Díky za tipy, něco zkusíme a uvidíme. Snad se toho taky zbavíme. Poslední dobou mě pěkně zlobí, rošták jeden, příkrmy nechce, blinká, zavinujem...

tehuli
8. bře 2012

@dlabinecka my taky s příkrmama bojujem druhý týden teprv, včera měl mrkev a brambor poprvé ale jak to udělám husté tak to nechce:( musím to uděla řídke a dávám tam třeba i MM nebo UM a je to spíš jak taková omáčka jinak mi to nechce sníst a xichtí se a vyplivuje to:/

dlabinecka
8. bře 2012

@tehuli No, tak mě ani neotevře pusu a jen řve 😝

zuzkkkaaa
9. kvě 2012

@dlabinecka Tak co jak jste na tom?? 😀 😀 My furt balíme 😠

effka84
13. kvě 2012

Ahoj holky, přidávám svoji zkušenost. Náš malej vydržel spát zavinutej asi 3 týdny, pak s sebou hrozně šil, kopal a budil se asi po hodině a půl. Tak jsme zavindu vypustili, dostal peřinku, polštářek, plínečku muchlačku, najednou měl prostor a interval ve spaní se postupně prodlužoval. Teď mu budou 4 měsíce a dá i 7 hodin spánku v kuse 😉

eicul82
4. čer 2012

Ptám se..... stačí na zavinovaní obyčejná plena (jaký rozměr?) nebo je lepší koupit zavinovačku Swaddle me apod?

cell
4. čer 2012

@eicul82 : nejlepší je klasická zavinovačka - pak se z ní vyndá ještě ten vnitřek a ještě chvilku vydrží. Když i ta byla malá, zavinovala jsem do velké pleny+pak zatáhla do deky. Zavinovala jsem do 4m, pak už chtěl spát jako ukřižovaný 🙂

eicul82
4. čer 2012

@cell
Klasická? Jakou tím myslíš? 🙂 Ještě taková ta obdélníková s krajkou? 🙂

rozarka65
4. čer 2012

@eicul82 já zavinovala do povlaku na polštář....😀

eicul82
4. čer 2012

@rozarka65
No já čtu, že nejlepší je, když je to čtvercové......?

rozarka65
4. čer 2012

@eicul82 to nevím...měla jsem koupenou zavinovačku (my first year nebo tak něco) a ta se mi neosvěčila...tak jsem použila ten povlak a spokojenost...na zavázání plínku, nožičky volné...a myslím,že do toho 4.měsíce...pak začaly růst zoubky a přestalo se to i líbit...A taky objevila paleček,kterým se uklidňovala...😀 Naštěstí se to sama odnaučila...

danielita7
4. čer 2012

Malé bude 6 měsícu a zavinuji pořád, nevyspala by se a budila by se ručičkama, je na to zvyklá a spí takhle i pres den...mám swaddle me zavinovačku a naprostá spokojenost 🙂

cell
4. čer 2012

@eicul82 : jojo, ta stará s krajkou, ještě po nás, byla skvělá. Swaddle me jsem měla taky, ale ta fleecová se brzy vytahala, pokud tuto, tak bavlněnou

missymici
13. srp 2012

Ahoj,je tady nektera maminka,ktera zavinovacku nebo rachlozavinovacku pouzivala jen v porodnici a doma pak ne...anebo doma jen minimalne? Ja malou zavinuji do rychlozavinovacky,ale jen minimalne...pokazde na spaní,jinak moc ne,...kojim a to mam malou bez zavinovacky,pak i delsi dobu po kojeni ji mam u sebe bez zavinovacky,i kdyz obcas chovám....Vadí to hodne?

timbouctou
13. srp 2012

@missymici ahoj, mladší se narodil v srpnu, takže jen lehké dečky 😀 ale vyžadoval pevnější zavinutí. A starší, ten i v porodnici musel mít tu zavinku jen tak aby ho přikryla, rozhodně žádné vázání přes ruce, ten to nesnesl. Každé dítko to má jinak a ty mladší sourozenci jsou dost otevření už od narození v tom, co nám dovolí 😀 😀 já bych se tím nestresovala, je celkem teplo a jestli Bianka nechce být svázaná, tak ji nevaž.

lucisa
13. srp 2012

@missymici naše nejstarší byla absolutně nezavinovací typ! Už v porodce řvala jak praštěná, když ji zamotali. Doma to stejné, takže jsem zavinky měla jen jako podložku. Dodneška nesnáší pevné objetí a mazlení, někteří na to nejsou a potřebují svůj prostor, který není omezován zavinkou nebo něčíma rukama.
Nevadí to, proč by mělo?

missymici
13. srp 2012

@timbouctou Dik za odpoved....no nejak moc ji to nevadi kdyz jde spát,ale kdyz je vzuhu,mám pocit ze je klidnejsi,kdyz je bez zavinovacky a citi me vic,kdyz ji chovam....A taky to teplo.... Kluka jsem zavinovala hodne dlouho...teda asi do 5mes.a to na pevno plánou pres ruce,...byl pravej opak.Bianka moc nesnese kdyz má neco pres ruce,i klasickou dekou kdyz ji prikreju okamzite si ruce vynda a muzu ji zakryvat 50x za minutu,pokazde hned ruce vynda,na pevno ji nevazu....to ma zachvaty breku.Kdyz ji chci vice prikrejt,tak az kdyz uz tvrde spi.... Ja jen,jestli tim pak netrpá její zádička...?! 😒