Pevné zavinování miminka až do 4. měsíce. Co myslíte?

sandra81
22. kvě 2007

Co si myslite o tom, kdyz se miminko pevne zavinuje? Az treba do 4 mesice? Nase mala spinka zabalena v rucniku, napevno aby sebou ve spanku tolik nemlela a nebudila se ruckama. Ale ten rucnik je asi moc teply, takze jdu tento tyden do poradny (v NL) kde mi pujci specialni "hadru"do ktere se zabaluje. Jen nevim zda je to pro mimi az zas tak moc dobre, nekde na ceskym netu jsem cetla ze ne. Tady v NL to ale celkem doporucujou, kdyz nemuze mimi usnout. Co myslite?

missymici
13. srp 2012

@lucisa Kvůli zadičkam,jsem myslela jestli to neva,...ze nema pevnou podlozku kdyz ji chovam,....atd.

diviska
13. srp 2012

@missymici ahoj, já jsem doma měla malou v zavinovačce pár dnů. Ona není zavinovací typ, takže mi z toho stejně vylejzala 🙂 Pevně jsem jí nezavinovala ani jednou. Do "kukly" jí zavinuli jen v porodnici, já nikdy. Hodně rychle jsme si zvykly na spací pytel...

lucisa
13. srp 2012

@missymici ne, to je blbina, navíc děti mají hodně rády spíš právě klubíčko, než našponované tělíčko, je jim to příjemnější a líp se vyprdí.....

timbouctou
13. srp 2012

@missymici určitě je lepší klubíčko na zádíčka, 9 měsíců byli stočený do šneka tak je jim tak nejlíp 😀 I když naši kluci milovali, když jsem s nima seděla v houpacím křesle a oni mi spali na břiše položený na bříšku. Nebo tátovi, máme z toho super fotky 😀

josefina79
9. čer 2013

prosím, máte někdo zkušenosti s Red Castle Miracle Blanket? Hodně čtu o pevném zavinování a tahle zavinovačka mi na to přijde super a jednoduše použitelná. Budu ráda za Vaše zkušenosit. DIKY,

juliem22
30. čer 2013

Ahoj, já jsem zastáncem zavinovaček, našemu Martínkovi se dobře spinkalo, jinak hodně máchal rukama a dost se škrábal. Zavinovali jsme až do 5 měsúců. Elastické zavinovačky znám z USA, kde žije moje sestra a ta mi je posílá.
pokud má někdo zájem o více informací, nebo si chce zavinovačku pořídit, tak ráda pomůžu, mám i některé na prodej🙂

josefina79
11. zář 2013

Tak musím říct, že ta zavinovačka - Miracle Blanket - nám fakt zachraňuje nervy. Praktikuju Karpa, takže v kombinaci s dudlíkem a bílým šumem (pouštím vždycky něco jiného z youtube) to je zaručená kombinace při které mimi usne do 15 minut.
Teď mají v tom obchodě, kde jsem ji kupovala, slevy v rámci dnů Mariane, takže tam hodlám zajet (je to kousek od OC CHdov, kam se vypravím pro nějaké oblečky). Je to 20% na v3echno v Trendy Baby. Chci koupit ještě jednu tu Miracle Blanket zavinovačku kamarádce, co čeká v listopadu holčičku a po nás tam mám vyhlídnutých pár vychytávek.

ovetschek
12. led 2014

@danielita7, vidím, že už je to dlouho, ale chci se zeptat, jak jste přešly na nezavinování? Aktuálně to teď řešíme, stahujeme ho opravdu hodně - natěsno do prostěradla podle Karpa+pro sichr do velké SwaddleMe, ale stejně ruku vytáhne, vyrve si dudlík a ráchá si tou rukou přes obličej a je to horší a horší a horší a prostě neusne. Nebo kdokoli, poraďte, pomozte, prosím... 😢

pocahontaass
9. bře 2014

Také bych uvítala radu, jak odnaučit nezavinování, malá si bez zavinovačky pořád tahá dudlík z pusy, a jezdí ručičkama přes obličej a pláče ☹ Už je jí víc jak 6 měsíců a do zavinovačky už se skoro nevejde a v noci si ji všelijak obmotává ☹

lamia
30. črc 2016

Mám dotaz k zavinovani - na noc jsem zavinovala do min.týdne (3,5m), pres den cca do 2 m. Malý ted začal nějak hůř usinat a spát pres den (občas i v noci), vrátila jsem mu zpět swaddle me (pytel,už se tam vejde jen tak tak) a do minuty byl tuhej...mám se zas k zavinovani vracet? Mel jste to tak někdo taky? Docela me těšilo,ze už jsme se zavinovani zbavili,ale jak není dobře vyspanej, pofnukava a moc si nehraje, evidentně není v pohode. Pokud by mi to pomohlo, tak holt zas budu svazovat....

lamia
30. črc 2016

Melo tam byt pokud by mu to pomohlo spát...

gnozka
31. črc 2016

@lamia malou jsme zavinovali do 4 m . A kdyz jsem se i tom bavila s neurolozkou tak rikala klidne zavinujte jak bude potreba . Takže pokud se cítí dobre . Klidne se k tomu vraťte . Ja jsem to
Pak vždycky cas od času zkusila bez . Kdyz mala byla neklidna porad jsem zavinovala a za tyden to zkusila znovu . Ale co mi pak poradila jedna rehabilitacni je to ,ze ji mam dat spát na perinu . Ze nekteré deti potrebuji porad pelisek . A ono to funguje . Mala byla ze dne na den bez zavinovani. Dělám to tak ,ze jeji perinu co stejne nepoužívám pac ma spací pytel . Dam jako prosteradlo . Takže nespí jen na matraci ale je to měkčí . Je ji ted 9 m a krasne spí . I se tam prevaluje a spí i na brisku . Nekdy ji zkusím dat spát jen na matraci ale neni to jeste ono. Takže to nehrotim .

lumixii
31. črc 2016

@gnozka takhle jsem to udělali my. Byla to uplna náhoda. Mala nechtěla byt vubec v postýlce. Tak spinkala v košíku. Jednou jsem potřebovala odbehnout do kuchyně a malou položila do postýlky na peřinu. V momente se vratim a ona spala bez zavinovačky jen tak na perine. 🙂 tak jsem to Priste zkusila zase jestli to nebyla náhoda a zjistila jsem ze to funguje. Perina pod ni, pak prehnuta ba ni bez zavinovačky a spinká klidne. Jen k ránu sebou začíná už šit. Ale jinak spinká klidne.

lamia
31. črc 2016

@gnozka Díky za zkušenost,malý spí zavinuty v hacce. Asi jsme opět v zavinovaci fázi, dnes odpoledne spal 3,5 h v swaddleme, poslední hodinu už jsem chodila porad kontrolovat. Díky za zkušenosti a perinu zkusim.

gnozka
1. srp 2016

@lamia tak držím
Palce ale pokud mu je v zavinovacce dobre tak to nehrotte. On ten cas prijde kdy uz to nebude chtít . Treba ma ted jen období a cítí se tak bezpečněji . Deti maji porad nejake období 🙂)

meta123456789
1. srp 2016

My zavinovali dceru do cca 4.měsíce. V porodnici mě naučili malou balit na pevno do velké plíny. Ze začátku jsem s tím měla trochu problém, ale malé to fakt pomáhalo, lépe se jí usínalo. Po zavinovačce jsme přešli na spací pytel

amazonk4
12. bře 2017

Ahoj, taky chci použít tetra osušku místo zavinovačky, termín máme začátkem léta. Ale nevím jestli musí být ta 120x120 nebo stačí i ta 90x100?