Pevné zavinování miminka až do 4. měsíce. Co myslíte?

sandra81
22. kvě 2007

Co si myslite o tom, kdyz se miminko pevne zavinuje? Az treba do 4 mesice? Nase mala spinka zabalena v rucniku, napevno aby sebou ve spanku tolik nemlela a nebudila se ruckama. Ale ten rucnik je asi moc teply, takze jdu tento tyden do poradny (v NL) kde mi pujci specialni "hadru"do ktere se zabaluje. Jen nevim zda je to pro mimi az zas tak moc dobre, nekde na ceskym netu jsem cetla ze ne. Tady v NL to ale celkem doporucujou, kdyz nemuze mimi usnout. Co myslite?

miskam
22. kvě 2007

Myslím, že pro mimčo je to dobré, taky jsem balila, ale chvíli, měla jsem zavinovačku a malá byla velký mimčo, tak z ní vyrostla. Ale já zase vím, že mimča to mají rádi, když jsou zabalený, cítí se v bezpečí.

jabjunka
23. kvě 2007

Taky si myslím,že to mimi mají rády,ale ne všechny.Já jsem je zavinovala všechny a poslední dva až do půl roku,dokud to šlo a když byli zabalení,tak spali klidněji.V teplech bohatě posloužila veliká plena,ta co se používá jako osuška a do ní jen slaboučká košilka.

miquel
23. kvě 2007

my máme už víc jak půl roku a na noc stále zavinuju - teď to velké tetra pleny- už jsme několikrát zkoušeli nezavinout a malej špatně usínal a dost často se mi v noci budil, takže si myslím , že mu to zavinování fakt nevadí spíš naopak
uvidím kdy mi z toho vyroste , aby jsme ho nemuseli zavinovat do tří let 😀 😀

kocurek
23. kvě 2007

Ja zavinuji a zjistila jsem, ze si maly na to tak zvykl, ze uz bez zavinuti neusne.... 😉

lelele
23. kvě 2007

My malou taky porad zavinujeme a krasne bez jakehokoli uspavani usina sama. Pouzivame taky jen velkou plenu a pod ni tenky overal. V noci se sice ze zavinuti nejak "vyboxuju", ale nevzbudi se, uz si na pohyb rucek pomale zvyka. Ale usnout bez zavinuti proste nehrozi. Takze budem zavinovat klidne dal. Myslim, ze kdyby ji to vadilo, nenecha si to delat.

gedren
23. kvě 2007

Pokud se mimi tvari spokojene a pomaha mu to k usnuti, tak neni zadny duvod to nedelat, takze smele zavinuj 🙂

nikeske
23. kvě 2007

to sandra: ja zavinujem od 3.t az skoro doteraz 😀
nas maly tiez sebou v noci mrska, takze bez zavinovania sme nespali obaja. Po zavinuti spal aj 6 hodin vkuse, potom este 2+2, a bol spokojne miminko. Teraz s tym uz prestavame, uz je velky a zacina sa mrvit, a to spanie sa nam rapidne zhorsilo...no uvidime...
pouzivali sme plienku a cez to tu klasicku bielu krajkovu zavinovacku, teraz uz bez vyplne.
to miquel:napodobne 😀

drago
30. kvě 2007

😨 Moje malá od narození zavinovačku nechtěla. Když jsem ji zabalila byl hysterickej řev. Potřebuje prostor při spaní. Ale pokud se dítěti líp spí v zavinovačce, tak jak psala gedren: směle zavinuj. 😉

nikeske
30. kvě 2007

..tak my uz sme skoncili....bolo tak horko, ze spime v body s kratkym rukavom a tenky spaci pytlik...no hruza, ale nejak to prezijeme...
/v zavinovacke bol spoteny jak mys/

danielah
30. kvě 2007

Ahoj,
myslím že to záleží na dítěti. Klárku jsme zavinovali do 6 týdnů a pak znovu tak od 4 měsíců (už si nepamatuju přesně) - začala být hodně neklidná, nebyla schopná sama usnout, hodně se vztekala, máchala ručičkama. Jak jsem jí zavinula, často do minuty usnula. Bylo na ní vidět, jak jí zavinutí hodně pomáhá, uklidňuje.
Skončili jsme se zavinováním cca v 8 měsících.
Ptala jsem se na to Blanky Sudíkové, která dělá mj. poradkyni přes psychomotorický rozvoj a ona říkala, že záleží jen a jen na dítěti, jak je mu v tom dobře.
Takže jsem se netrápila co kdo říká, když jsem viděla že to Klárce prospívá 😵

nikeske
30. kvě 2007

urcite, zavinovanie niektorym ditkam velmi pomaha...ved ten nas, ked sme ho v 5.M vecer zavinovali, normalne prestal plakat, a tesil sa, ze ide na prsnik a do hajan 😀
pokrok je, ze uz zaspi bez zavinutia, ale to prso este riesime 😀

sandra81
autor
30. kvě 2007

Danielah: mam dotaz. Ja ted nasi Lauru zavinovavam, ale stale mam pochyby zda je to ok. Ona u toho hrozne rve, pak ji zavinu, rve dal, pak se utisi po par minutach a spi kdyz se dari. Ale dost casto je treba 15 minut ticho a kdyz kouknu co se v postylce deje a vidim jak se z tech hadru na zavinovani pracne dostava a pak kdyz se ji to povede tak zas rve. No a kdyz zkusim ji nechat spat jen pod pokryvkou tak treba usne ale po 10 min. se vzbudi, breci a vypada to ze se vzbudila zase tema jejima ruckama. Nekdy si fakt uz nevim rady. Mam zavinovat nebo ne? Vnoci se mi navic zacla tedbudit tak 3 a pritom pred par tydny to bylo uz jen jednou. Pr. tyden ji uz budou 3 mesice.

danielah
30. kvě 2007

Jojo, to dělala Klárka taky - tak jsem jí utahovala "pořádně". Sandro, já nevím esli zavinovat nebo ne, myslím že objektivně platná rada neexistuje ☹ .
U nás tenhle mazec začal přesně v 3,5 měsících - do té doby byla pohodové mimi, položili jsme jí do postýlky, usnula, spala celou noc, max jedno kojení.
Mávnutím kouzelného proutku se začala budit víc a víckrát, maxima dosáhla kolem 8 měsíce - i každou hodinu 😝 .
A právě, jak jsem psala výše, kolem 4 měsíců začalo být zoufalo při usínání - když jsem jí nechala (na "moudré" rady) volně, tak ječela a ječela a ječela. Nejvíc jsme vydrželi hodinu, pak jsem jí zavinula a byl klid (jak když jí vypneš).
Ale jak píšeš, když jsem jí "utáhla" málo, brzy ze z toho dostala a začalo to nanovo.
Trochu mě zviklal Karp (Nejštastnější miminko...) když píše že se kolem 3 měsíce má s těmi metodami přestat (mj. zavinování) a my začínali. Ale jak opakuju - když jsem viděla, že to funguje, že jí to uklidní a že díky zavinutí je schopná usnout - přestala jsem nad tím bádat. Myslím, že dobře veděla co je pro ní nejlepší.
Zavinovat jsem jí přestala, když objevila nový model - stoupání v postýlce, v tu chvíli už šátek plnil ne uklidňující, ale opravdu svazovací a pacifikační roli, takže tím jsme skončili.
Držím palce, abyste to zvládli, přišli na něco co funguje a věřili tomu
😉 (moc dobře si pamatuju jak jsem někdy už byla úplně vyřízená a ona jen plakala a plakala a plakala ☹ )

nikeske
31. kvě 2007

no, kazde mimco je ine, nevyspytatelne 🙂
ja som za zavinovanie, my sme s tym zacali cca okol 3 T /predtym nas maly mal v noci den a uspat sa dal len na fit-mici, skakali sme na nom aj hodinu...a do druhej v noci....no des...postupne ked sme zacali zavinovat, sa ten cas "usinania" presunul na 22.00, intervaly na mici sa skracovali.
Nakoniec sme o 21.00 zavinuli,/sem-tam aj za kriku/ nakojili a spal jak zabity aj 6-7 hodin vkuse, cca o 4.00 sa zobudzal na dalsie kojenie...tieto "zlate casy" nam trvali asi do 5 .mesiaca , potom sa zacal budit casto, a nepomohlo ani zavinovanie, uz s nim bojoval,a bolo mu horko... /to uz sa asi opakujem..../
inak my sme zavinuli do pleny /podla dr.Karpa/ a cez to klasicku krajkovanu zavinovacku s troma viazackami, z toho sa nevykrutil, ani keby celu noc bojoval 😀 a hlavne, ked som ho ako "bagetu" vkladala po kojeni naspet do postele , tak si to ani nevsimol, kdezto teraz sa na to skoro vzdy zobudi...
treba skusit, ono aj ked mimco s tym bojuje, ak si vsimnes, ze sa v noci napr.casto budi na to, ze mrska rukami, tak mu zavinovanie pomoze...ale su kludne deticky, ktore to vobec nepotrebuju...

sandra81
autor
31. kvě 2007

Danielah a Nikeske: no asi to jeste budu zkouset. Vcera vnoci to byl zas mazec od 3 do 5 jen rev. Nakrmena pritom byla, prebalena taky, boleni nemela (to uz poznam podle breku) ale proste kdyz jsem ji zavinula jen sebou sila a sila a bez zavinuti pul hodiny v postylce taky neztichla. Nakonec jsem ji znovu zavinula, byl rev asi pul hodiny a pak ticho. Spala od peti do pul 8. Reknu vam ale ze je to umorny, furt ty hadry rovnat, zavinout ji, to se s ni spis peru, je to jako bych byla spatna mama kdyz se z toho tak pracne dostava a protestuje. Ani nevite jak moc bych si prala abych ji dala pyzamko a normalne ulozila do postylky pod deku.....

nikeske
31. kvě 2007

no my sme zavinuli, hojdali na mici a hovorili ššššš...tak ako to pisali v tej knizke "nejstastnejsi miminko v okoli"...
neskor stacilo len 15 min a bol tuhy...
len akurat teraz sme nahrati, lebo nevieme, co dalej...sam v postielke neusne.... 😢

aniani
7. čer 2007

dobry tema...my na noc taky musime zavinovat, jinak sebou mele a ty rucicky ho porad budi...mam pocit, ze budeme zavinovat az do puberty 😀 😀 ale snad z toho vyroste...Jinak je fakt, ze mimi je mnohem klidnejsi v zavince, citi se v bezpeci... 🙂

sandra81
autor
8. čer 2007

Ja ted se zavinovanim zkousim prestat. Male jsou 3 mesice a myslim ze preci jen by se mela ucit spat hezky volne. Navic jsou tady v NL desny vedra a myslim ze ji to neni prijemny. Dnes odpol. spala ve spacacku a docela to slo. Jsem zvedava jak to pujde vecer.

sandra81
autor
25. čer 2007

Takze myslim ze se zavinovanim neprestanem nikdy. Zkousela jsem ji tolikrat uspat normalne bez zavinovani, ale zacna hystericky rvat a neni k utiseni. Kdyz ji zavinu je klid. Ja ji to ale odnaucim a naucim spat normalne??? Fakt nevim, asi ji budu zavinovat do jejich 18ti let.... 😖

kocurek
2. črc 2007

Ja taky zavinuji a jinak neusne, jen v zavinovacce a nebo v kocarku 😉

dygab
2. črc 2007

Ahoj, a jak zavinujete? Jsme dva dny doma z porodnice. Male to dela dobre, ale ja mam jenom rychlozavinovacku, ktera je ji velka. Takze dava, zavinovacku a jeste ji utahnu do satku. No a dnes zkusim svazat i rucicky, ale asi se z toho dstane. Je motoricky strasne neklidna.

nikeske
3. črc 2007

ahoj dygab! my sme najprv zavinuli do plienky /zlozis na polovicu, polozis na to mimco tak ,ze dlhsiu stranu toho trojuholnika pod krk, prilozis jednu rucku k telu, zavinies jeden kraj, zastoknes pod trup, potom prilozis druhu rucku, a to iste/
my sme v zime cez to dali este tu klasicku krajkovanu zavinovacku a bol tak zvinuty, ze spal 5-7 hodin...dnes uz o tom mozme len snivat 😀

gabca1
3. únor 2008

Holky, já jsem včera malou zavinula a ona krásně spala. Po měsíci.... Jinak se mi budila každou hodinu i půl hodinu. Vždycky si ručičkama vyhodila dudlíček a šahala si po pusince a do očíček tak se vzbudila. A to zavinutí zabralo... 🙂 Jsou nám, ale už 3 měsíce tak snad to bude OK.

kachne23
3. únor 2008

zavinujem od začátku (do přehnutý plenky ručičky a pak do zavinovačky nebo do spacáku). Usíná a spí super, budí se sice stejně často, ale vůbec mu to neva, myslim, že je tak spokojenej.. Zatim budem zavinovat dál, já jsem i ráda, že má ručičky v teple, přece jenom ložnici nijak nepřetápíme..

krista
14. únor 2009

missymici • 1d • Včera ve 20:18
Ahoj, jak dlouho jste mimi zavinovali v zavonovačce?Je dobré když malého svazuju do pleny i v zavinovačce? Jeho šíleně pohybujúce se ruce ho budí u spaní, tak ho celou noc i přes den když spí svazuji do pleny.Má tak ručky vedle těla aje klidnější.Když chce tak si ruce vytáhne.jaký máte nato názor, mám v tom pokračovat.Taky vaše dítko má ručky neustále v pohybu?

jitinka84 • 1d • Včera ve 20:22
Mis my jsme malého taky vázali do pleny když byl malej budil se ručičkama taky, ale tak v měsíci a půl se začal hrozně vztekat když jsme ho svázali tak jsme přestali, teďka si s nima taky občas šmrdlá před obličejem, ale je to lepší, já si myslím že se prcek ozve až mu to bude vadit. A ještě jedna výhoda toho vázání byla že byl hezky teplounkej jak se neodkrýval 😉

jaannaa • 1d • Včera ve 20:23
Naše malá byla taktéž tak aktivní... v zavinovačce jsem ji měla skoro 2 měsíce i přes den (ze začátku v té klasické nemocniční na zavazování) pozdeji jsem ji měla v rychlozavinovačce, na noc jsme zavinovačku davali až do konce 3 mesice... miminkam se to libí, jelikož v bříšku taktéž neměli tolik místa 😉

jaannaa • 1d • Včera ve 20:24
ty ručičky jsme vazali na noc taktéž asi tak ten měsíc až měsíc a půl

alishia • 1d • Včera ve 20:25
my ji taky davali asi do 2,5 mesice...bylo mi maleho lito, ze spi jak v kazajce, ale bez toho hazel rucickama a v tu ranu byl vzhuru.

missymici • 1d • Včera ve 20:25
No přesně tak, to je taky výhoda.Jo někdy se u toho vzteká,ale není to tak často.

alishia • 1d • Včera ve 20:25
my sme meli takovou zavinovacku do ktere se primo packy vazali, pak sme presli na pytel...a sme v nem do dneska.)

missymici • 1d • Včera ve 20:28
Myslíte, že bude lpeší ho pomalu začít zvykat na to, aby byl přes den bez zavinování ?

alishia • 1d • Včera ve 20:30
ja ho pres den nezavinovala jen na noc.

jitinka84 • 1d • Včera ve 20:31
My teda vázali jenom na noc, přes den jsme to moc neřešili, ale tak zkusit to můžeš, u nás když malej přišel na to že ty ruce jsou jeho tak to bylo lepší 😉

pavlina05 • 1d • Včera ve 20:37
ahoj! Já také zavinovala, na noc až do 4 měsíce. Někdy ve 3 m jsem to vyzkoušela nezavinovat, ale byl neklidný...

beata.n • 1d • Včera ve 20:55
ahojky,tak my zavinujeme do ted 😅 😕 sice už jen občas,ale malýho ho tohle uklidnuje.když byl menší,tak tam byl pořád.určitě když je to dítě víc nervní a neklidný,tak si myslím,že to není hrůza ho mít skoro celý den zavinutého.nechala bych ho třeba při přebalování,delší dobu bez zavinovačky a pokud by bylo dítě klidné,nechala bych ho tak. 😉

pajmis • 1d • Včera ve 23:32
Ahoj, tak my zavinujeme jen přes noc. Protože ve dne spinká krásně a nevzbudí ho ani rána z děla, ale na noc je neklidný a musíme kolem něj chodit po špičkách. Když nebyl zavinutý, budil se třeba po 10min. protože mu vyletěly ručky a polekal a se a bylo po spaní. Zavinujeme ho do pleny a ještě do zavinovačky, ale pak je chudátko celičky moc spocený, tak jak vidím, že je "tuhý" 😅 tak mu tu zavinovačku rozdělám... ale bez toho mi v noci prostě neusne... on je spokojenější když je svázaný...je mi ho hrozně moc líto, ale je tak spokojený a ještě si dudá pusinkou 🙂 Krásně mi prospí procházky v kočárku, protože má taky ruce podél těla a je zababulaný ve fusaku, takže se taky nemůže ani hnout. Já myslím, že jim to neublíží a když je to uklidní tak je to jen a jen dobře 🙂

martinka81 • 1d • Dnes v 09:11
No já nevím, my jsme nezavinovali, jen do rychlozavinovačky, protože jsem někde na četla, že to narušuje termoregulaci, oběhový systém a že mají děti ruce v nepřirozené poloze - tady to pevné zavinování, volné právě doporučovali. Našla jsem to, tady je link:
http://www.mojebetynka.cz/clanek/202/zavinovat_...

alishia • 1d • Dnes v 09:15
uz sestricky v porodnicich zavinuji deti pevne...kdyby to bylo spatne, tak to nedelaji. pro dite je stresujici, ze ma kolem sebe moc prostoru, je zvykle byt v brisku stesnane. Nez se rozkouka po svete a zjisti kde je, tak bych zavinovala urcite. Samozrejme ze nemuze byt utazene moc...ja ho uvazovala, tak aby si rucicky mohl vyndat kdyby chtel. ale vetsinou nechtel.

dnada • 1d • Dnes v 09:39
už tu takové téma je

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

jinak já zavinovala asi do necelých 3měsíců,pak už se mu to nelíbilo,tak sem přestala a spinkal klidně i bez zavinování...Jinak ted když ho dávám spát,tak ho zabalim do peřiny jako housenku,ale může se hýbat

helenkaa
14. únor 2009

My sme nezavinovali, malý to úplně nesnášel a hystericky řval, když jsem to zkusila. 😉

dagina
14. únor 2009

Ahojky, zavinovat určitě, navíc je na to od začátku (z porodnice) zvyklé, klidněji spinká a lépe se s mimčem manipuluje, já bych si bez zavinky ani neškrtla. Moc se nám osvědčila klasická bílá stahovací zavinovačka(ikdyž se špatně žehlí), rychlozavinka je nic moc 😒 .

ronie
14. únor 2009

ahojka my taky bez zavinování ani ránu, s Olim sme měli půjčenou klasiku-blbě se žehlí(já teda nic nežehlím 😀 ) a taky se z ní vyhrabošil, s Julinokou máme Zázračnou zavinovačku od red castle a je to nesrovnatelně lepší, bez ní malá neusne, teď jen řešim co budu dělat až zavinka poputuje do pračky-budu muset improvizovat s plenou 😝

dagina
14. únor 2009

Ron, a co to je za zázračnou zavinku 😕 ?????