Pláč miminka ve spánku. Čím to je?

jasminy
13. led 2011

Dcera začala třetí měsíc a stává se, že ze spaní najednou začne plakat, spíš křičet. A to bez obvyklého zrudnutí před normálním pláčem. Za chvíli pláč ustane a ani neotevře oči. Čím to je? Máte někdo zkušenosti?

pampalini
14. led 2011

Ahoj, malej mi to dělal taky a i dnes se to někdy stane. Prostě se něčeho lekne, nebo se jim jenom něco zdá. Pomáhá jen vzít, uklidnit a zase položit 😉

jasminy
autor
14. led 2011

To je fakt. Když křičí, pomůže vzít do náruče a když jen pláče, stačí pohladit. Myslela jsem, že už mě skoro nic nepřekvapí....no, jsem pořád začátečnice 🙂

mishad
14. led 2011

ahojky, my ted končíme 4. měsíc a také se to začalo stávat. Do teď nic 🙂 Ložnici, kde malá spinká máme v patře, takže když sedíme třeba v obýváku večer a slyšíme tento jekot, tak jdu ke schodům a poslouchám, pokud to je jednou jeknutí, tak tam nejdu, protože spinká dál, ale když brečí, tak jdu, pohladím, dám dudynka a je zase klid. Ale také nevím, co to může být, myslím si také, že se jí něco zdá 😉

jenny73
14. led 2011

Ahoj. Nedávno říkali, že děti mají několikanásobně více snů, než dospělí a že vše, co za den zažijí, se jim ve snu vrací...a že třeba stačí, že ve dne viděli někoho, z koho mají strach a v noci se jim to pk zdá.....prý ty noční pláče jsou úplně normální 😉

handm
14. led 2011

@jasminy ahojky, mě tohle malej dělá taky, ale během denního spánku.. do nedávna spinkal odpoledne 4 hodky a v polovině tak začal řičet jak kdyby ho na nože brali... spinka a pláče, že mi to rve srdce...nic moc nepomáhá, pohoupu v kočárku, dám dudlíka (ale většinou pláče i s ním) a nebo ho prostě vezmu do náručí a uhoupu do klidu.. ale doted nevim, co by to mohlo být..
někdo říká ty "noční děsy", ale na to je dost malinkej, někdy ho trápí prdíky a bolest bříška, což může být taky ono...ale u vás těžko říct taky, no..☹

jasminy
autor
14. led 2011

Taky se nám to stává během denního spánku, v noci zatím ne.

hamma
18. led 2011

Můj kluk to taky dělá a doktorka říkala, že v tomhle věku dětem začínají sny, takže to může být nějaká můra. A radila být u něj, hladit a povídat než to přejde.

maja521996
28. lis 2014

dcerce je měsíc a stává se ji to často i během kojení začne naříkat je mi jí líto jak pláče slyšela jsem pověru že jak miminko pláče tak ho straší čertíci a i když se směje tak zase andílci.zdá se mi to blbost ale vzhledem k tomu jak moc pláče bych těm čertům věřila.

veroon1
29. lis 2014

nasemu synovi se to stava posl.tyden a je mu necelych7mesicu...snad to opet brzo skonci tohle uplakany nocni obdobi:(stava se mu to jen v noci...vzdy zacne plakat,hned to ustane a pak opet a to ho uz musim treba pochovat nebo mu dat cajicek a opet usne...je to divoky obdobi☹

opifka
29. lis 2014

Syn to měl taky kolem toho 3. měsíce, že spinkal a z ničeho nic se rozplakal. Pak byl dlouho klid a teď se mu to stalo včera, ale řekla bych, že to byl prožitý stres z očkování. Většinou stačilo na něj promluvit, pohladit a hned se utišil. Jen párkrát se stalo, že jsem ho musela vzít do náruče a trochu vzbudit, aby si uvědomil, že mu nic nehrozí.

teramaresova
20. říj 2016

JsEm jedina komu mimisek takto pláče od 1 měsíce? :(

petulkapetik
28. říj 2016

@teramaresova Určitě nejsi jediná, mě malej taky pláče a zítra bude mít 7 týdnů. Pláče většinou krátce, že když je v postylce, tak tam kolikrát nestihnu ani dojít a už zase spinká. Velice ráda bych mu pomohla, ale když ho vezmu do náruče, tak se probudí. Tak si moc nevím rady.

lumixii
28. říj 2016

Moji male bude 7 měsíců a už tyden nas to trápí v noci taky. Začalo to při ryne, když se ji špatně dýchalo. Rýma už je skoro pryč a pláč v noci několikrát sileny. Pomáhá pochovat, pohoupat a je zase na chvíli klid. ☹