Pláč ze spaní. Máte zkušenost?

handm
10. pro 2010

Ahoj, v poslední době při odpoledním spánku můj klučík ze spánku pláče, jak kdyby ho na nože brali... Spinká a pláče.. Odpoledne spinká vždycky tak 3-4 hodiny a zhruba tak po dvou a půl hodinkách prostě začne plakat. Prdíky už teď moc nemívá, zima mu není (za krkem je teplounkej, kdyz ho pak rozbalím tak taky je teplounkej)... Nevím, co ho může trápit. Máte s tím taky zkušenosti? A budíte děti přitom?! Já nevím, jestli ho vzít, někdy se lekne a pláče ještě víc, pak se zklidní.. ale často už neusne.. a pak se brání dalšímu spaní třeba za hodinku dvě...
Díky

benjik
10. pro 2010

Mě to dcerka taky dělala,měla prostě děsy.Někdy se to stane i ted.Jen jsem ji hladila a klidně mluvila,než se uklidnila.

luciebx
10. pro 2010

jj nas Benik taky obcas jakoby mu nekdo ublizoval.. zacne narikat ale proste spinka.. ja ho nebudim.. kdyby mu opravdu neco bylo.. jako ze bolest nebo tak .. tak se probudi sam.. tohle je mozna jen spatny sen nebo tak neco.. teda a zavidim ze ti spinka tak dloho .. u nas jestli je hodka tak je to max.. 😀 uzivej dokud muzes..

deniskakubicek
11. pro 2010

Nas Kubik to taky miva, ale nam doktor doporucoval, ze ho mam hned vzbudit, aby se proste probral z tech desu...kdybych ho nevzbudila, tak by mi poplakaval dal, i kdyby spal...

weri1
11. pro 2010

Můj názor je že u tak malýho miminka to nejsou žádný děsy a že není potřeba budit, jen třeba chytnout za ručičku a pohladit ho. Doktorka mi i říkala, jak se tento stav jmenuje, ale nevzpomenu si 😒

kripli
30. čer 2014

Diskuse je sice 4 roky stará, ale přesto musím reagovat, kdyby náhodou někdo hledal odpověď. Mě to syn (3m) dělá taky, trochu mě to znervozňuje, ale když ho to nevzbudí, nechám ho být. Většinou je ale třeba ho uklidnit, aby se vlastním brekem neprobudil. Moje maminka mě naučila takový fígl. Jemně poplácávávat po zadečku (miminko se lehce třese a tak to nahradí chování, které je v ten okamžik moc "drastické") a dělat šššššššš. Klidně i dost nahlas a ztišovat. Je až překvapivý jak rychle se uklidní a zas hluboce usne. Funguje to hlavně, když je na bříšku, nebo na boku. Na zádech mi moc spát nechce.

Kupodivu to silně koresponduje s uklidňovací metodou doktora Harveyho Karpa. Tu doporučuju prostudovat, zajímavá věc.

No ale stejně bych ráda věděla, proč to poplakávání. Dělá mi to obzvlášť při odpoledním spaní a to klidně třikrát čtyřikrát za hodinu.