Pláč ze spánku, máte zkušenost?

pepina126
16. črc 2012

ahoj maminy mám na vás prosbu, malému bude tento týden sedm měsíců a svým způsobem stále zápasíme s nočním spánkem. sám si už dávno vybral, že bude chodit spinkat kolem osmé večer, tak se to snažíme plus mínus dodržovat, cca za 20 minut usne, ne nějak s velkým problémem a celkem v pohodě spí do půl noci, kdy mu dávám ještě UM (od narození je na Nutrilonu). A pak mi to začíná a trvá to víc jak dva měsíce co dvě hodiny začne plakat nebo naříkat ze spaní má při tom zavřené očíčka, dám mu dudlíka a nebo napít čaje a zase spí a za další dvě hodiny to samé a jde to tak až do rána kdy dostane kolem šesté až sedmé další UM a usne a spí cca až do devíti.Celkem noci má neklidné a nevím proč, dle Dr. prý zuby, ale moc se mi to nezdá, protože přes den nějak nenaříká. Ale přijde mi že je z té noci stejně takový unavený. Už nevím co s tím, docela bych se už potřebovala trochu vyspat a myslím si že malý by byl spokojenější kdyby spal v klidu celou noc. Nemáte některá s tím nějakou zkušenost, či radu?

diviska
16. črc 2012

@pepina126 ahoj, malá taky pláče ze spaní, podle mě jsou to noční děsy, nebo něco na ten způsob. Od půlnoci tak do pěti ráno mi defacto visí na prsu. Pak zase klidně spí až do 10 hodin.Taky jsem se na to ptala jiných maminek, ale u každého dítěte pomáhá něco jiného. U nás je to to prso...

camelinka
16. črc 2012

@pepina126 ahoj, nam takhle mala zacala radit kolem 8. mesice, od pulnoci do rana sme byly prakticky vzhuru, v postylce nechtela byt, u me nechtela byt, lezla mi az za krk a delala brajgl. Vydrzela sem to s jazykem na veste mesic. Pak sme ji odsupajdili do pokojicku a od ty doby spi celou noc. Prijde mi, ze sme ji budili kdyz uz mela lehci spani po pulnoci. Preju hodne stesti

pepina126
autor
16. črc 2012

já nevím nám malej spí od mala ve svém pokojíčku nějak mu to vyhovovalo víc, on měl neklidné spaní už od mala hlavně neklidné ruce, tak jsme okolo druhého měsíce dělali vázání do plínky - těsné vázání a jak jsme ho zavázali byl klidný a spokojený, ale čím byl větší tím méně to šlo má pěknou sílu tak se z plínky dostal ven a taky jsem ho už nechtěla tísnit v plínce, ted tak tři týdny spinká na boku nebo v klubíčku. Dříve když ho něco trápilo tak pomohlo, že si ho člověk vzal do postele a spal s ním, ale ted tam nechce být, probudí se a chce lozit po posteli a je mu jedno že jsou čtyři ráno. Nějak bych mu chěla pomoci no a ze sobeckosti i sobě 🙂 protože spát v kuse max 2 hodiny no to se mi moc nelíbí. No a pokud by to byly ti děsy co se s tím dá dělat?

amymol
16. črc 2012

Máme úplně to stejné... Tak jsem zvědavá, jestli někdo něco poradí.. Taky si říkám, jestli ho my nebudíme a nebylo mu líp v pokojíčku, ale nechce se mi ho odstěhovat☹

pepina126
autor
16. črc 2012

pokud más maličké u sebe v ložnici, pak je možné že ho budíte, takhle to měla kamarádka, malý byl neklidný a ve třech měsících ho dali do dět. pokojíku a už přes rok spokojeně spinká od 19 hod do devíti ráno. Mohu jen tiše závidět, já toto neznám od narození. Na druhou stranu j efakt ten, že máme průchozí pokoje :( musíme jít přes pokojít malého do ložnice, jaksi jsme nestihli předělat vchody a takže já vidím z postele na postýlku malého a neumím si představit, že bych třeba jen zavřela dveře, takže tě chápu a kolik je malému ?

ilonne
16. črc 2012

@pepina126 Máme to samé cca od těch 7m, taky jsem myslela ze začátku na zuby, ale už je nám 9,5. My ji tedy máme v ložnici a je fakt, že než tam dojdu spát já, manžel kvůli práci spí většinou v dětském pokoji, tak spinká klidně. Mrskat sebou a vykřikovat začíná tak 30 minut poté a vydrží jí to průběžně až do rána. Nechce se mi, ale asi ji dáme do dětského pokojíčku, už ho pomalu začínám dávat do kupy.

handm
16. črc 2012

Kromě zubů (což bylo u nás, ale plakal přes den při spaní) a vlastního pokojíku (tedy rušení se při spaní s rodiči) mě pak napadají ještě prdíky, bolesti bříška... to bylo ze začátku u nás hodně, nakonec jsme zjistili, že nevyhovuje UM (dokrmovala jsem ke kojení, malej byl hladovej) a kombinace UM a mateřské mlíko ho trápila ☹ Na děsy si myslím, že je ještě malej...

pepina126
autor
16. črc 2012

s těmy děsy si to také myslím, že je malej, ale měli jsme špatný porod tak třeba se mu to může vracet. My jsme na UM od narození na Nutrilonu, ten je pro nás jediný který mu vyhovuje. 'Prdíky a bříško, to by už mělo být lepší ne když mu bude 7 měsíců, ale co je zajímavé je, že jsou to přesné intervaly dvou hodin. No nevím

ciernavila
17. črc 2012

moze to byt zly sen alebo zuby, nas ma 15 mesiacov, spi celu noc kludne, taketo place ma posledne dni ked mal horucky a ked sa mu prerezavaju dalsie zuby, vzdy to pootm ale ustane a vyskytne sa to ked sa dalsie rezu na povrch.

mates22
24. črc 2012

@pepina126 nechci strašit, ale starší dcerka takhle spala, nebo spíš nespala, až do tří a půl. Musela sem si jí dokonce přestěhovat k sobě, protože jsem nezvládala k ní běhat do pokojíčku co hodinu. Stačilo jí pohladit, dát trochu napít a zase spinkala. Přesně jak píšeš, usnula tvrdým spánkem tak na 4 hodinky, ale pak už to šlo hodinu za hodinou, téměř na minutu, ani budík ráno manžel nepotřeboval 🙂. Porod byl normální, přes den spokojené a veselé dítě...... Ale dá se na to zvyknout - naše doktorka říkala, že ohledně toho, že by jim to nějak ubíralo síly, tak to že ne, že je to prostě takový spánkový režim. Syn to tak nemá, ten spal děsivě coby kojenec, to bylo peklo, ale ted´ už se mi většinou vzbudí už jen jednou za noc, tak kolem čtvrté, napije se a spinká ještě tak hodinku dvě.

Jo, od těch cca čtyř let spinká sama v pokojíčku (přesun naprosto v pohodě), v podstatě celou noc, někdy se jde akorát sama vyčůrat, nikdo s ní nevstává.

tera87
30. črc 2012

ahojky my tohle řešily nedávno.Honzikovi jsou dva roky a kousek. Strařně plakal a byl k neuklidněni dokonce utíkal pryč z ložnice a nechtěl se tam vrátit.Byly to noční děsy. Dostali jsme na to homeopatika a musim zaklepat pomohlo to 🙂

marrei
30. črc 2012

@pepina126 - naše Anetka to měla kolem 10. měsíce, začala brečet ze spánku a nic nepomáhalo, mluvila jsem na ni, brala ji do náruče, chovala, ona pořád ječela, ale přitom spala... pomohlo rozsvítit 🙂 Vyloženě ji probrat, chvilku jsme pochovali a spala dál...

sisidani
31. črc 2012

Ahojky,tak my tohle máme se starší dcerkou.Začala plakat v 9 měsících vždy 2 hodinky od usnutí.Teď je jí 3,5 a pláče pořád s tím rozdílem, že pravidelný pláč má po půlnoci a to trvá až do dvou hodin do rána v 20 minutových intervalech.Už jsem z toho zoufalá a nevyspaná.Přestěhovali jsme ji i do pokojíčku a nic se nezměnilo teď měla asi 14 dní bez pláče a začalo to znovu.Přes den je veselá, dělá blbosti a hraje si jako normální dítko.
Máme doma i skoro 10 měsíční holčičku, která se často budí v noci na kojení tak si v noci vůbec neodpočinu.
Dokonce máme tam teď u malé v pokojíčku na prázdninkách sestřenku, tak bát se ničeho v noci nemusí a pláče pořád.Probrání a pochování nepomůže, mluvím na ni a ona vůbec nevnímá spíš mluví z cesty.