Pláč ze spánku. Z čeho to může být? Sní děti?

petpet
27. dub 2007

Ahoj ve spolek!

Objevila se nam ted po 3 tydnech novinka. Spime, tvrde spime a naraz zacneme kricet a brecet 😢 Vetsinou pomuze bud jen pohladit a delat ssssss (bily sum do ouska) nebo chvili zvednout a pochovat. Maly se uklidni a spi tvrde dal. Sni deti? Z ceho to muze byt? Jsem "volaka zmetena" z toho.
Jinak nas trapi jen prdiky, ale to nebude ten pripad, neb se junior nekrouti a nenatahuje jak luk. 😒
To vite, ucim se, prvni ditko...tak bych rada vedela, zda to nekdo zaziva taky? 😅

panenka
27. dub 2007

Ahoj,
tak my máme to stejné a docela dost často! ☹ Nejdřív začne malá jen trochu vzlykat někdy se uklidní a spinká dál, ale někdy se rozkřičí na celé kolo a trvá nějakou dobu než se uklidní. Někdy musím i rozsvítit, aby se pořádně probudila a přestala plakat.

mapris
27. dub 2007

Ahojky,
naše malá teď plače asi 3x za noc, ale to spíš, že rostou zuby a nebo chce dudlíka. Jenom když mi hodně zaplakala - tak to většinou bylo tím, že si ulevila od bříška a pokakala se :o))

jita2
27. dub 2007

Ahojky,
i naše malá, jak se tak dvakrát za noc vzbouzí, tak pláčem, sice mírným pomrčováním, ale někdy, než namíchám jídlo a nestíhám, tak propukne v pláč, ale přitom spí. Asi je to už ze zvyku, ale začala to dělat asi od 6. měsíce, ale hned ji pomůže flaška s troškou mlíčka a ta ji uspí...jestli je to hladem, nebo zvykem, já nevím ☹

gedren
27. dub 2007

Nam se to parkrat stalo a myslim, ze se proste detatku neco oskliveho zdalo...takze pohladit, pochovat, dat cucnout a spime dal 🙂

verunnecka
27. dub 2007

ahojte holky nebojte se toho to je normální nás malej taky ze spanku obcas chytne takovy hystericky zachvat,dam mu dudlik a pohladim ho a spi dal.

akcul
30. dub 2007

Ahojky,
i u nás se to už párkrát stalo. Poprvé jsem se dost vyděsila, protože jsem se lekla, co se děje, malá začala řvát úplně hystericky. Musela jsem ji vyndat z postýlky a chvíli utěšovat. Pak se zklidnila a spinkala dál.

tiki
3. kvě 2007

Nám se to taky párkrát stalo a mám podezření, že to má souvislost s bolením bříška. Že malou prostě najednou vzbudí nějaký bolestivý prdík, takže začne plakat 😒

karotky
12. kvě 2007

Adámek na větry sice trpí(asi jako každý kluk),ale naštěstí si s nimi poradí,takže se ve spánku buď zkroutí nebo protáhne,uprdne si a je klid.
Co se týče snů,tak ty má asi taky.Protože nám ze spaní "povídá",kňourá nebo se směje.Jde jen o zvyk(je to naše první dítko)a pak se člověk u toho naučí spát a vzbudí se jen na opravdový pláč nebo zakuckání. 🙂

jabjunka
12. kvě 2007

Ahojda maminy,v chytrých knihách píšou,že dítě do jednoho roku prý ve spánku vstřebává veškeré zážitky prožité přez den a proto ten pláč,na který stačí třeba jen pohlazení,ale i smích ve spánku.A jak jistě mnohé z vlastních skušeností víte,nemusí být člověk mimi,aby ho nějaký denní zážitek v noci vzbudil. 😀 😀

eleanor911
12. kvě 2007

náš prcek taky občas pobrekával ze spánku,nebo se smál,z toho jsme byli fakt u vytržení,když spal a najednou se začal smát 😀 ,teď už občas řekne mami,dudu nebo tati,otočí se a spí dál 😉,taky náms tačilo pohlazení nebo tišící zvuk 🙂

ijetka
12. kvě 2007

Jé holky je super přečíst, že takový "noční zážitky" nemáme jenom my 😅 Malej mi to taky dělá 😒

selma
12. kvě 2007

Taky se můžou děti budit a plakat kvůli čůrání. Když mají přes den hodně zážitků, nebo nějaké horší, tak můžou mít v noci potíže s uvolněním svěračů. Potřebují pochovat, pokojit nebo něco aby se uklidnily a mohly si ulevit. S malou praktikujeme bezplenkovou, takže podle toho, jestli se vyčůrá nebo ne poznám, proč plakala. Zatím se mi nestalo, že by plakala z nějakého jiného důvodu, než kvůli hladu nebo čůrání.

zuz11
20. bře 2008

sarkasa • 1d • 5. leden 2008 ve 14:54
ahoj maminy, možná to téma už někde je, ale nanašla jsem ho. Jaký můžou být důvody brečení ze spaní? je to dost nepravidelné, tak dvakrát za týden, ale zato řve tak, že ho musím probudit a pochovat, jinak dokáže prořvat i desítky minut.

katynaa • 1d • 5. leden 2008 ve 14:57
to moje holka ze spani vystreli vztycenyma rukama

sarkasa • 1d • 5. leden 2008 v 15:00
jo, to dělal mladík taky a nechal je tak třeba hodinu 😀

akcul • 1d • 5. leden 2008 v 17:10
sarkasa:
Já myslím, že se jim něco ošklivýho zdá. Nebo to už taky můžou být zoubky. 😉

sarkasa • 1d • 5. leden 2008 ve 20:51
zoubky - to je možný, mě narostli v pěti a pl měsících a bráchovi prý taky. a mám ho teda budit nebo nechat vyřvat? uklidní se pak sám?

danca81 • 1d • 5. leden 2008 ve 22:09
Sarkasa, já myslím, že to budou zoubky. Vyřvat bych ho nenechávala. Raději bych ho vzbudila a pochovala dokud se neuklidní a neusne.

majaaita • 1d • 6. leden 2008 v 08:27
Sarkasa, určitě ne nechat vyřvat. Možná to nejsou zoubky, ale ošklivý sen, ze kterého se nemůže probudit.

A co si budeme povídat, mě když se něco ošklivého zdá, taky jsem ráda, že se mám ke komu přitulit 🙂 A to je mi skoro o třicet víc jak tvému Honzíkovi 🙂)

iza • 1d • 6. leden 2008 v 08:58
sarkasa hele to můře být cokoli..prdy, zuby,špatný sen,přeležená ručička...no cokoliv...taky se Jáchymek odčas najednou rozbrečí ze spaní....ale jakmile na něj promluvíme, nebo dáme dudáka tak přestane

zdenka26 • 1d • 6. leden 2008 v 10:18
Já bych ho určitě nenechala křičet,Péta taky sem tam zabrečí ze spaní ale je to jen sekunda.Pochovám ho,pohladím, něco mu šeptem vyprávím,většinou se ani nevzbudí.Tak jak píše majaaita i nám když se něco špatného zdá, uděla dobře když nás někdo pohladí. 😉

jitka83 • 6. leden 2008 v 17:29
Ahoj, tak to máme stejný problém. Mě tohle prcek dělá taky a mnohem častěji. Sice nebrečí moc dlouho, ale zato často. Většinou pobrekává celej večer. Myslím si, že ho trápí prdíky a mohli to být i zoubky, protože mu rostli dva najednou. Tak sem mu je mazala gelíkem a do jídla mu dávám sabiky a i tak brečí. Ale někdy, když brečí opravdu hodně, tak ho pochovám, pomazlím se sním a pak už je to dobrý. Tak třeba mají i zlý sny.

labelaisabela
17. lis 2011

naše Belinka se poslední 4dny vzbouzí pravidelně - když jí dám večer spát vzbudí se cca po 45minutách pláče, dám dudlíka, spí dál, za další cca hodinu totéž ale pláč je větší takže musíme i chovat a vlastně až vzbudit, protože pláče ze spánku... setkal jste se někdo s tímto pravidelným pláčem? Isabel je 8měsíců tak mě napadlo jeslti to třeba nesouvisí i se zoubky, zatím žádné nemá....

kacab
17. lis 2011

....já mám 2,25 ročního a stává se mi z toho nočnní můra... Přes den je pohodovej ale ze spaní se pravidelně budí - snad už rok.. s nepopsatelným pláčem.... někdy je to několikrát do týdne, někdy třeba 10dní nic.. ale když to nastane... nemá cenu zkoušet hladit a tišit v postýlce... NESKUTEČNĚ vříská, vzpouzí se, chce být u mě a přitom mě nechce.... Ná u toho napůl zavřené oči a je skoro mimo... jsem z toho úplně zoufalaá... měla jsem pocit, že je potřeba ho hlavně probrat, aby se z toho dostal, tak ho většinou vezmu do obýváku a nastává minimálně půlhodina nezvladatelného řevu, je opuchlý, zbědovaný a moc nereaguje.... Občas pomohlo odvést pozornost, pohádkou, hračkou, jídlem, návštěvou babičky o patro níže.... ale dnes se mi takhle vzbudil po hodinovém spánku po obědě a trvalo mu přes hodinu ho z toho dostat... nevím jestli je je to po chvíli už jen vzdor a vydírání z jeho strany, nebo se něco děje.. ale co???? Jinak je spokojené, zdravé, plně vyvinuté dítě bez žádných problémů... Už jsem z toho zoufalá....