Pláče a vzteká se. Bude lépe?

karono
14. pro 2009

Achoj holky, jsem v koncích... :( Malá má zítra 7 týdnů a je od 2.týdne na umělé výživě. Přešli jsme na Bebu z Nutrilonu, protože měla šílené záchvaty a měli jsme pocit, že po té Bebě je to lepší... ale poslední 2 dny je to tak, že se napapá, vypije cca 80ml co 3 hodiny, po každém pití se začne červenat a prskat a pláče. jak jí dám odbrknout, tak pořád natahuje nožičky, kope jako hrom. I u toho pití už natahuje nohy a kope... :( je strasne neklidná. Po cca 30 minutách se trochu uklidní ale pořád poplakává. pkak usne na 30 minutek a pak se vzbudí a zase pláče... :( dudlík někdy vezme, někdy odmítne a rozčílí jí to. v podstatě co je vzhůru, tak plůáče a vzteká se.V noci to probíhá tak že spinká cca od 8mi do 12h a pak uz jen prská a tancuje v postýlce... takže nespíme vlbec :( Holky, prosím změní se to někdy? bude treba vzhuru a nebude plakat? nemohu tomu nejak pomoct? jsem zoufala :(

ava
14. pro 2009

karono - samozrejme se to zlepsi!!! Ale je dulezite zjistit, cim to je, i kdyz je to u miminek velmi tezke. Nas maly je sice jen kojeny, ale to rvani jsem meli 3 mesice - mel silene koliky, rval i nekolik hodin v kuse, u krmeni ale nikdy. Vetsinou to boleni briska zacina az cca 30 min po krmeni.
Dalsi duvod muze byt hlad - ale ja o UM vubec nic nevim...zkus zavolat vasemu pediatrovi.
Ja jsem uz taky neverila, ze nekdy bude klid a nebude plakat - a ted mam to neveselejsi a neusmevavejsi dite pod sluncem 😉
vydrz!!!!

achalteke
14. pro 2009

karono a zavinuješ malou? Pevně? U nás to strašně pomáhá 😉

karono
autor
14. pro 2009

nene, nezavinuju, ona to nesnasi, musi se hybat... porad se šponuje... mam ji zavazat a vydrzet, jestli se ji to nezalibi? ja uz jsem vdecna za jakykoliv tip, protoze to je opravdu silene, ja se hroutim. A holky, nebite o nejakych prascich na uklidneni? kojit uz nekojim... :(

beruska2x
14. pro 2009

a co ti rekla Dr??? nema to nejakou zdrav. pricinu? treba nesnasi mleko, pri BKM alergii jsou deti neklidne hodne...

momin
14. pro 2009

karono o prascich vubec neuvazuj! my sme meli to co ty popisujes prvni 3 mesice.
Ja sem jenom brecela jak uz sem byla vycerpana. Byly to koliky. Myslim ze je to u vas taky ono.. A pokud ji trapi brisko tak bych nezavinovala..kdyz si bude kopat nohama bude ji lip.
URCITE to prejde.. chce to jenom vydrzet i kdyz uz se to zda nemozne... ☹

telullah
14. pro 2009

Vydrž, určitě bude lépe. U nás pomáhalo po odříhnutí si ji položit na sebe.Prostě jsem si lehla na záda a malou jsem si položila bříškem na prsa a za chvilku byl klid

sunea
14. pro 2009

Nam pomahalo nosenie v satke, zavinovanie a hupanie na lopte (zavinuta). Ale to nosenie bolo the best - tak sa aj krasne vyspinka. Pomedzi to aj cvicenie s nozickami, nechat lezat chvilu na brusku. Pozri sa do temy "Dakujeme annag", je to sice o kojeni, ale je tam link na stranky Katky (annag), kde ma popisane rozne temy o detickach, aj to, co robit, ked nespinkaju plus o kolike.

vercak.
14. pro 2009

karono - může to být kolika, taky jsme si tím prošli, ale být tebou, tak se spíš poradím s doktorkou 😉 Ono takhle je vážně těžké radit. Třeba ti doktorka i poradí, ať zkusíte změnit mlíčko, je hodně druhů. Ale určitě se tu všechny shodneme na tom, že bude líp, hlavně vydrž holka. Na léky na uklidnění kašli, musíš to zvládnout. Vždyť co budeš dělat, až bude malá v pubertě??? Ale jinak počkej tak za měsíc nebo za vda, to bude fakt hezký. Malá už si bude hrát, koliky přejdou a bude to fajn. Držím palečky a přeju pevný nervíky 😵 😵 😵

paolin
14. pro 2009

tak u nás na koliky taky nepomohlo vůbec nic. pláč, pláč a pláč. až byl syn větší, zabíralo nahřívání bříška plenou a dávání polštářku pod nohy, když spinkal. no a holt vydržet. dcera kamošky měla to stejné, ale trochu jim zabíralo dávat alespoň jednu dávku mateřského mlíčka denně. jinak byla na UM. určitě bych vyzkoušela jiné mlíčko. tak se držte!

kalo
14. pro 2009

Když se šponuje a kope nožkama, tak to má koliku a bolí bříško. Za 3 měsíce to přestane samo...

berenika39
14. pro 2009

ahoj, líp bude, to je jistý!!!! určo se poraď s pediatrem, řekni všechno, co jsi tu napsala, měla by se vyloučit alergie na BKM, a pokud to je bříško, tak jsou všelijaké kapky, Sab Simplex do mlíčka, Probitické kapky, nic není univerzální a chce to vyzkoušet. Nám částečně pomáhalo koupání v teplé vodě, teplé na bříško, cvičení nožičkama, prostě kombinace všech možných prostředků na koliku, někdy se mu ulevilo v autosedačce, s nožičkama u bříška, nošení v klubíčku nebo na tygříka.

A jestli můžeš, alespon chvíli si kadý den odpočiň, chvíli s malou spi, dej ji do kočárku někomu na hodinu, dej si kafe a čokoládu, je strašně důležitý, abys nepodlehla stresu víc, než je nutný. Určo to přejde, přeju hodně trpělivosti. Bude líp!

germik
14. pro 2009

ahoj, holky maju vo všetkom pravdu, bude určite lepšie, aj ked teraz tomu neveríš. Ja som prvé tri,štyri mesiace často plakávala s malou, už som bola s nervami v koncoch ☹ Nam na ukludnenie a v podstate i na uspanie malej prvé mesiace pomáhala fitlopta... proste tým,že som ju držala v náručí a hupala sa s nou na lopte ju strašne ukludnovalo... A tiež potebuješ odpočívat, lahni si s malou ked cez den spinká /mne pomahala pol hodinka uplne dostatočne/. V pohode musíš byt hlavne ty, babatko cíti že si vyčerpaná a nervozna a budeš to prenašat na malé

zuza.m
14. pro 2009

karono.aj my sme mavali take krče a možno by boli aj do dnešneho dna keby som stale nepatrala po pričine.každy ved do troch mesiacov to prejde ma len koliky a podobne.to detičky mavaju.nakoniec mu zistili alergiu na BKM a intoleranciu laktozy.hned za den ako mu vymenili mlieko bol klud a od vtedy je to slniečko.pytaj si listok na gastro urobia jej len odber krvy a za par dni maš vysledky.a budeš si ista že kolika jej nevznika alergiou na nejaku zložku.je to pomerne rozsiahla alergia teda chcem povedat že ich ma vela deti a vedia z toho vyrast.napriklad pri spravnej diete je moj maly už len intolerantny na laktozu a alergia na BKM mu zmizla.použivali sme aj sab kvapky tie zaberali len dva tyždne potom sme došli do rovnakych kolajov.maly sa uspokojil tiež na fit lopte alebo na všetkom hojdacom.kde apson na chvilu zabudol na bolest bruška.ale my sme doslova hojdali cely boži den a ked si predstavim že sme mohli tomu predist tak normalne banujem že sme ho chudiatko tolko trapili.zistili mu to tesne pred tretim mesiacom kde sa cely vyhadzal z liekov čo obsahuje laktozu a skončili sme v nemocnici.no ešte som chcela povedat o zmene mliečka pili sme nutrilon a z neho maval obrovske boelsti cely den sa kruti robil až mostiky .šponoval sa ako luk so šipom.tak sme prešli na sunar ,bol ovela kludnejši a spokojnejši.už som bola štastna že to bolo len mliečkom že mu nutrilon nesadol.ale po troch dnoch došla hnačka do 7dnoch už aj hlien a krv.potom mu predpisali kvapky na upravenmie flory hilak forte(obsahuje laktozu) a maly sa z neho nakomplet vyhadzal (od alergii mu opuchali klby)no to osm spominala že sme boli v nemocke.tak že držim palce ale určite tam zajdi aj ked sa to nepotvrdi budeš si aspon ista a skusiš zase niečo ine.

sima08
15. pro 2009

karono, my máme to samé úplně do puntíku, malé je 8týdnů. Nějak se to snažíme zvládnout, co nám zbývá...

ksivcova
15. pro 2009

Ahojte dievčata,moj maly bude mat na buduci tyžden 5 mesiacov a taka vyčerpana a zničene nervovo som ešte nikdy nebola.Včera večer len plakal a plaka krutil sa točil hlavičkou,teplotku nema ani nevracia,začala som prikrmovat od 4m,neviem či je to prikrmom ale čim.Už som tiež v koncoch.Mavam strašne tlaky do hlavy a zmocnuje sa ma zufalost,mam pocit že to nezvladnem.Robili mu aj tety či nema alergiu na mlieko dva vyšli negativne a jeden pozitivny ale dr.mi povedala že to je asi nejaky omyl..už som ako šialena...nevladzem jednoducho som v KONCOCH !!!!!!!!!!!

vercak.
15. pro 2009

Holky - vy co fakt už nemůže, zkuste se domluvit s někým, kdo pohlídá. Už to tu někdo psal. Nebo stačí, když bude i taťka hlídat doma. Vy si napusťte vanu, naložte se do vany a hlavně si zmkněte dveře, aby za vámi nemohli. Takhle jsme to dřív taky párkrát řešili, protože máme babičky daleko a cizím dítě nesvěřim. Opravdu je vana báječný relax. A nebo ať je třeba tatínek s mimčem doma a vy si běžte nakoupit nebo ke kadeřnici, dost to pomáhá, i ta hodinaka nebo dvě, co jste o samotě. 😉 😉 😉 😉

momin
15. pro 2009

vercak ja sem to delala uplne stejne. 😵 Maleho mel pritel. byla sem tam klidne i hodinu. A vzdycky sem si pustila hudbu abych Danika neslysela kdyby rval 😅

vercak.
15. pro 2009

momin - přesně tak, já tam byla taky nalezlá pěkně dlouho, vždycky jsem si jen připustila horkou vodu, abych neležela v tý studený 😀 Ale důležitý pro mě bylo se zamknout, protože jinak jsem je měla oba dva ve dveřích a to mě vytáčelo ještě víc 😅 No ale pak když jsem vylezla, tak jsem se na malýho strašně těšila, jako bych ho neviděla dva dny 😵

sima08
15. pro 2009

tak přesně, holt ji manžel vždy večer vyfasuje, já jdu v klídku do vany, jdu si klidně na 2h lehnout, sice slyším třeba křik, ale nedá se nic dělat, máme jen dvě malé místnosti, ale usnu 😀 Jdu nakoupit mezi lidi,jo a taky se vždycky těším ven s kočárkem, výprava nic moc, malá křičí jak tur, když jí dávám do všeho toho oblečení, ale venku je kliiid 😉 Beru si s sebou termosku s čajem a něco fdobrého, někdy třeba časák nebo noviny i když je nejsem schpná přečíst, jde o pocit. Taky často koukám do kalendáře, že jsme už dost zvládli a že to vlastně celkem letí.

kvakulka
15. pro 2009

Přesně tak, ať chvilku někdo hlídá a ty si vlez do pokoje, špunty do uší a vypni (tak to dělám já). Malej měl koliku od včerejška večera (cca od 21:00), uklidnilo se to a usnul ráno po šestý🙂. Zkoušela jsem postupně všechno (kapky, čaj, nahřívání- to na chvíli pomohlo)- ale byla jsem kupodivu docela klidná- dala jsem si hustě špunty do uší- maláho jsem stejně bohatě slyšela, ale nervalo to tak uši. Říkám se, že je to prostě kolika, nic smrtelnýho, tak prostě zase nespím- však ono ho to zase k ránu přejde a přes den se vyspím.
Teď mám už asi dvě hodiny naspaný, krmili jsem (je taky na UM- Beba)- ale ve spánku ještě hodlám pokračovat 😵 .
Ad léky na uklidnění- ty by tě ještě víc utlumily, to asi moc nepotřebuješ. Já když vidím, že dneska se asi spát nebude, tak si flegmaticky otevřu energy drink (říkám sei, že to nekojení, který mě tak mrzí, má aspoň nějaký výhody), nasadím špunty a jedeme kolečko utěšování a protikolikových pokusů
.
Ale taky radím- jestli můžeš, určitě malého někomu strč- podle mě je šílený, aby byla na dítě matka sama a byla s ním pořád, bez přestání- zvlášť, když je prcek náročnější

kvakulka
15. pro 2009

Sima- mame to podobně (malej vřeští, ale říkám si- prcku, je to nepříjemný, ale neumíráš, nějak to zvládneme;jo a taky mu říkám- teda chlape, tebe bych chtěla vidět rodit 😀 😀 )

sima08
15. pro 2009

kvak ahoj 😀
jo jo, jsou na tom jiní mnohem hůř, ale fakt to chce jednou za čas vypnout a protože miminko nevypneš musí vypnout matka, tak to chce jednou za čas hlídání a nabrat síly 😉

kocule
15. pro 2009

Holky, dala jsem si včera vanu a lahoda. 😵 Koliky sice nemáme, ale spurtujeme, takže taky docela maso, když to naše duo začne. 😀 😀 Manžel se staral, já si dala hodinku a bylo mi hned líp. Taky si říkám, že musíme jenom přežít, vydrželi to jiní, vydržíme taky, ale je to na mašlu. Takže v pátek jdu ke kadeřnici a nakupovat vánoční dárky, abych se trošku odreagovala a pak se na ty naše řvounečky budu zase těšit. Holt maminka má jen jedny nervy a náš malej je pěně řvavej. 😖

klaja
15. pro 2009

Ahoj, z mych zkusenosti to vypada na koliky. Meli jsme to od prvniho dne po prichodu z porodnice do 2,5 mesicu dcerky. A to kazdodenne, vecer nekolik hodin vytrvaleho place, krouceni se atd. U jidla byl nekdy klid, jak uz tu psala momin, zacina to hlavne po jidle, brisko neni dost silne na to, aby vstrebalo plyny, ktere detatko pri jidle spolykalo. Ale pokud se ti krouti i u jidlo, je to mozna tim, ze ji tam tlaci ten vzduch z predesleho kojeni a taky ze se snazi vyprdet, ale nejde ji to. Tolik popis pricin 🙂 Ted reseni 🙂 Nabizi se masaze briska, krouzivymi pohyby po smeru hod. rucicek, zahrivani briska, pritahovani nozicek k brisku, rektalni rourka, kapky Sab simplex ci probioticke kapky ci Babycalm, dale noseni v klubicku, odrihavani... Bohuzel musim rict, ze u nas nezabiralo nic ☹ Manzel nosil malou treba do dvou do rana, dokud neusnula, ale nemelo to nez ten efekt, ze byla aspon v naruci... Po 2,5 mesicich trapeni (jejiho i naseho, ta bezmoc je hrozna), koliky prestaly, brisko se zpevnilo a mame holcicku, co se pora zubi 🙂 Jeste navrhuju, abysme si nechali udelat rozbor moci a stolice u male, jestli je vse v poradku. Ale pokud jinak prospiva, asi to budou ty koliky...

klaja
15. pro 2009

ksivcova, myslim, ze to muze byt tema prikrmama... Podle WHO se ma zacit s prikrmy nejlip az po dovrsenych 6 mesicich zivota ditete, aby se zbytecne nezatezoval organismus - zejm. ledviny a streva, vy jste museli zacit takhle brzy? Stravit pevnou stravu a jeste vytlacit hovinku je pro miminka dost narocne ☹ Zkusila bych se na tvem miste poradit s dr., jestli jsou ty prikrmy nutne, a pokud jo, tak o typu prikrmu (mrkev tvrdi, svestka naopak prospiva ke snazsi stolici)...

deina
15. pro 2009

U nas je to podobne. Prisli sme z nemocnice, ked mal maly 3 tyzdne (je predcasne narodeny), tam vacsinu dna prespal a doma? Koniec, zacala sa mu kolika, trapili sme sa vsetci. Ako tak sa to zmiernilo, ked som vysadila mliecne vyrobky, vtedy akoby mi niekto vymenil babetko, bol pokojny, spokojny, pekne spinkal, papal... No ale bohuzial sa stava, ze nie vzdy mam dost materskeho mlieka (odsavam, krmim z flasky), tak nastupuje UM a to je koniec - zatial mu ziadne nesadlo, vypije ho a o take dve hodiny to zacina, krici, kruti sa a pokracuje to az do dalsieho dna, kedy je navecer uz tak unaveny (samozrejme, nespi takmer nic, ked ho boli brusko), ze je uplne zachripnuty a nevladze plakat. ☹ Toto robi, len ked ma UM, staci jedna jedina davka... ked ma materske, je vporiadku.

ksivcova
15. pro 2009

klajo,muj malej je od narozeni na UM napřed přibiral krasne ale ted so to dost spomallo..tak ja už važne nevim..

k_atka
15. pro 2009

Mila Karono,
u nas to bolo presne tak, uz v porodnici zacinala byt mala vecer nervozna, plakala do vecera, doma to potom pokracovalo, od siestej vecer sme ju nosili na rukach, striedavo spala a plakala...vsetci nam hovorili, ze ma urcite koliku, ale az u doktorky sme zistili, ze malo pribera a ze je vlastne hladna. Potom nam za dva tyzdna pribrala 400 g, po dokrmovali, ale to sme jej zase dali jest kazdu hodinu a pol a prekrmili sme ju, takze zacala grckat, a to prudom. Cize beh na pohotovost a na dva dni do nemocnice, kde ju ako tak nastavili...vecer ma vsak stale problem zaspat a vysledky z nemocnice ukazali, ze mame az tri druhy bacilov, v nosteku aj v brusku a teraz jeme cierne uhlie. Tie v nosteku zatial nesposobuju sopliky, ale aj na to sme uz pripraveni... a, aby som nezabudla, ked mala tak strasne plaka, zasekol sa jej dych a zmodrala (tym ta nechcem strasit...), stacilo jej fuknut do tvare, ale to som ja nevedela...nastastie sme to zvladli, ale ten stres si nevies predstavit, vytekal mi aj usami, v nemocnici som bola taka vycerpana, ze som len sedela pri postielke a revala, co sa, samozrejme, prenieslo aj na malu a od deviatej rano do vecera revala so mnou, bez spanku...takto prezivame uz mesiac a pol, spala som naposledy asi este v porodnici, ale akosi si uz na normalny spanok neviem spomenut...takze ta chapem a drzim ti palceky, ziadne lieky neber, je to chemia a aj tak budes musiet vydrzat...aj ja si to uz mesiac a pol hovorim 🙂)

micha3
18. pro 2009

Ahoj Karono!
Tak tohle máme za sebou, přesně vím o čem mluvíš. Od rána do večera, každý den. Neklid, bolesti bříška, vyzkoušeli jsme co se dalo. Myslela jsem že se zblázním. Nám to skončilo tak když bylo malému necelých 5 měsíců.

Co si myslím nám nejvíce zabralo byl koupací kyblík. Malý si tam tak pěkně sedne, takže si tlačí na bříško, a má tam teplou vodu. Vždycky bylo vidět jak si prdí. Pak prospal noc a ráno znovu. Takhle každý den, ale ten koupací kyblík byl super, na noc si vždycky ulevil. Zkus to, uvidíš sama

Držím palečky