Pláče pokaždý, když ji člověk položí do postýlky

ve_ru88
10. únor 2013

Ahoj, mám osmiměsíční holčičku a už od jejího narození bylo spinkání v postýlce problém.. Vím, že je tu snad milion diskuzí a otázek na tohle téma, ale pročítat se tím vším ☹ ............... Zhruba před dvěma měsíci začala Viktorka zase v postýlce kňourat. Předtím jí spinkání v posýlce problémy nedělalo. No, kňourat - řve třeba i hodinu. Točí se na břicho, na čtyři a popolejzá tam sem a tam, zahákne se v plaňkách postýlky a to řve samozřejmě ještě víc.. Takže styl - nechat ji vyřvat nejde, ptž tam musím chodit koukat se na ní, jestli není zaháknutá 😖
Zoubky máme dolní dva a kdyby plakala nárazově, tak ok, ale ona pláče pokaždý, když jí člověk položí do postýlky. Na noc dostává kaši a pak ve tři, v šest moje mléko. Během noci se vzbudí, ale to už se dá vydržet.. Spíš je unavující její styl usínání, ptž pak spí během dne max. 30min. Takže člověk poslouchá, jak 30-60min řve a pak na 30min usne..

Má někdo nějakou raduuuuuuuuuuuu, prosíííííííííííím? 🙂
Děkuju předem!

garfie
11. únor 2013

@ve_ru88 a spaní s váma v posteli odmítáš? Nebo nepomůže, když u ní počkáš, než usne? Starší dcerka měla taky problémy-musela jsem ji buď držet za ruku (ale usnula do dvou minut), nebo jsem si k ní brala knížku/počítač...to trvalo dýl, ale byla klidnější a taky usnula.....
Jo-a nechcete jí koupit cestovní postýlku, tam se zahakovat nebude, my ji používali na obě děti-a když pak spali u tchánů v klasické postýlce, byl to fakt problém.....

katyxq
11. únor 2013

Radu - no, začít se konečně řídit svými instinkty a pocity dítěte a prostě klidně spát spolu v jedné posteli 😵. Děti, alespoň dokud neumí pořádně běhat, prostě obvykle samy spát nechtějí (a je to nejspíš geneticky dané, v džungli by je prostě něco sežralo, kdyby byly samy).

kocicinka
11. únor 2013

@ve_ru88
@katyxq
@garfie
Ehm, "prostě klidně spolu spát v jedné posteli"... o tom bych raději pomlčela, mám své bohaté zkušenosti 😒 4 roky jsem všechno, jenom né klidně vyspalá. Permanentně okopávaná, do hlavy, do ledvin... takže za mě spaní v jedné posteli fakt ne. Navíc prcek si na to zvvyknul a ve skoro 4 letech není doposud schopen spát sám. Jen s velkým úsilím a vydrží mu to sotva do 4 do rána....Se dvěma dětma fakt ideál.
Náš miky má podobný problém, jako tvoje, máme přiraženou postýlku k naší, inhed se překulí, přeleze k nám, péruje, chce se bavit. Nakonec jsme zjistili, že mu právě nedělá dobře tolik prostoru, že ho to nutí tam rejdit a díky tomu nespí. Tudíž ho dáváme už 5. noc spát do korby a konečně se všichni vyspíme! Jo, ještě ho tam pásám, aby se nemohl přetočit na bříško, to mu ve spánku bránilo asi nejvíc. Tak vyzkoušejte 🙂

katyxq
11. únor 2013

@kocicinka Já se právě vyspím - malá vedle mě v postýlce se budí snad po hodině a společně se mnou v posteli třeba "jen" 3x za noc, z toho jednou ji ještě v polospánku ukojím, pak už chce čůrat. Takže jsme sice možná trochu přeležená a okopaná, ale vyspaná 😉.

kocicinka
11. únor 2013

@katyxq jo, u nás to tak fungovalo se starším synem, v roce se to ještě dalo. Nicmémě po 4 letech už se ráda vyspím sama a bez okopání, ale on má jný názor....
Mikuláš funguje jinak. Velký prostor na spaní ho ruší, mám pocit, že tomu je tak i u zakladatelky tématu, tak jsem popsala naši zkušenost s korbou.