Po uspání se budí. Co s tím?

smajlik
5. bře 2009

Milé maminky, mám2 měsíční holčičku, která od narození trpí kolikami, takže opravdu hodně často nosíme a konejšíme. Měli jsme problém s uspáváním, ale díky zavinování malá usíná během tří minut. Problém je odložit jí, ať už do postýlky nebo k nám do postele, tělíčko si položit nechá, ale jak se snažím vytáhnout ruku z pod hlavičky, vzbudí se mi ... nebo se i podaří jí uložit, ona spí dvě minutky a pak je konec 😅 . A je jedno zda jí předtím držíme pět minut nebo půl hodiny ... někdy jí ukládám na sedmkrát 🙂... máte někdo podobné zkušenosti? Fígl asi žádný není? 😅

pastuska
5. bře 2009

Mám, cez deň preto spal len v babyvaku - inak vôbec nie, do troch mesiacov nenávidel kočík..a na noc spal najprv s nami pri TV pri zhasnutom svetle - ak nechcel inak, občas spal sám v našej posteli...proste musel byť s nami stále. Fígle som neskúšala, ja som sa riadila tým, čo chcel on, keď bol taký maličký.

alon111
5. bře 2009

moja mala chvala bohu netrpela kolikami ale do troch mesiacov som ju kojila po sediacky a to ukladanie bola fakt fuska.okamzite ako necitila mna na pat centimetrov uz bol plac.postielka u nas od zaciatku bola jej nepriatel cislo jedna 😀 nase ukladanie vyzeralo asi polozenie... plac...ruky...ticho...ulozenie...plac atd.minimalne osem krat pri zaspavani.potom sa to upravilo ked som ju uz kojila po leziacky a uz mame pokoj.tak figel nepoznam ale viem co zazivate .tak drzim palce nech to uz dlho netrva 😉

smajlik
autor
5. bře 2009

což o to , já si jí klidně u sebe nechám, ale i tak se nedaří jí jakkoli pustit z náruče, a to se nedá vydržet celou noc

smajlik
autor
5. bře 2009

alon:popisuješ to naprosto přesně 🙂, já mám momentálně malou spící na ruce, a půju jí uložit počtvrté ... kojení vleže bohužel nejde, mám velká prsa a nějak se u toho s malou nemůžeme porovnat... a když už se zadaří tak se prostě třeba hodinu prsa nepustí 😀

ivusenka
5. bře 2009

Smajlíku, zažili jsme částečně něco podobného, malá vůbec nemohla být v postýlce, spala se mnou, ale naštěstí jsme to neměli tak vyhraněné jako vy. Také pár nocí usnula jen u prsa nebo položená na mé hrudi, ale pak jí nejvíce vyhovovala i kvůli prdíkům poloha na bříšku i když by se tak správně mimča neměli ukládat, nám tato poloha na spaní vyhovovala. Takže bohužel ti moc neporadím, myslím, že se to zlepší až bude malá starší, nebo jí zkusit dát k hlavičce plínku nebo nějakou tvoji věc - část oblečení, která má tvoji vůni, aby tě ¨stále cítila.

smajlik
autor
5. bře 2009

ivusenka:děkuji za radu, zkusím to oblečení 🙂

alon111
5. bře 2009

tak to vie aj moja prisat a drzat niekedy aj hodinu a pol a nepustit a o tej bolesti ani nehovorim.ked jej vysli zubky to bolo este horsie to sa uz aj vedela poriadne zahryznut.ja som ju volala pirana.ono si len treba povedat ved to nemoze dlho trvat.tu ti fakt treba len silne nervy. 😉

smajlik
autor
5. bře 2009

alon: ono se říká že když tě mimi "zlobí" na začátku , tak je to potom jen lepší ... tak snad 😀.. protože tohle v kombinaci s kolikami a vrozenou pupeční kýlou (která se samozřejmě tím řevem zhoršuje) začíná být zajímavé

sirinka
5. bře 2009

smajlik aj u nas to tak zo zaciatku bolo...a ani neviem ako a kedy sa to same upravilo 😉
s tym kojenim poleziacky, sa to tiez zlepsi, mala bude rychlo rast a prsia sa nebudu az tak velmi nalievat a uvidis, pojde to...ja som tak precitala veeeela knih, mala zaspala na prsku a ja som vedla nej ostala lezat a citala som si... 🙂 samozrejme cez den...v noci som spala... 😀

sirinka
5. bře 2009

inac nasa mala skoro zuby, v roku uz 16 a ani raz ma neuhryzla...nastastie...

beelinka
5. bře 2009

Tak ja som niekedy spala v polosede s malym na rukach-strasne uplne s tebou citim ☹ . My mame zavinovacku dotej som ho zaklbkovala a ku tvari latkovu plienku aby mal ten pocit, ze je pritlaceny ku mne, a ono to vlastne prejde same, ale my zufale maminky skusame vsetko. 😨 A to zle zaspavanie nam zostalo dodnes. A dodnes spime v zavinovacke, uz ju ma len tak podlozenu lebo ju uz prerastol, ale citi sa s nou v bezpeci a vzdy si ju taha na tvar. Skus to s tou plienkou a zaklbkovat hovori sa , ze sa potom deticky citia v bezpeci 😉

baji
5. bře 2009

ahojky smajli, taky jsme to měli podobně, u nás kvůli refluxu... už se to zlepšilo,ale problémy s uspáváním zůstaly 😖 teď to řeším tak, že ji nechávám uspávat v leže u prsu, pro mě je to lepší varianta než se s ní tahat na rukách. když takhle usne, dokonce se nechá bez problémů přenést do postýlky. zkuste kdyžtak ještě kojení z horního prsu, je to určeno pro větší prsa http://kojeni.net/vleze.php (varianta 4) já sice velký prsa nemám, ale taky se mi takhle líp kojí 😉

baji
5. bře 2009

jo a na prsu by mi visela taky dlouho, jak začne podřimovat, tak ji to prso zkouším vytahovat, když ještě nespí dost, chce ho zpátky, když už spí víc, jen se trochu zavrtí, ale spí dál i bez prsa. no pěkně si nás zotročily, potvůrky malý 😝 😀

stvura
6. bře 2009

Mi mame stale problem s pokladanim, maly je vzdy hore ked sa ulozi do postielky, moze spat akokolvek dlho pred uspanim. Zaujimave je, ze v kociku spi {ak pravdaze je kocik v neustalom pohybe} aj tri hodiny a nezobudi sa. Co vam pomohlo na to ukladanie? Nam zabera jedine spanie s nami alebo na prse, no to uz chceme radikalne odburat.

spetra
6. bře 2009

my to měli podobné, když jsme ho pokládali z náručí vždy se vzbudil, pak jsme ho začali uspávat v baby vaku a dali ho do postýlky i vakem, to se většinou vzbudil jen jednou po 20 minutách a po druhé už spal.... 😉

schelinta
6. bře 2009

Ahoj, my jsme taky bojovali s pokládáním, Timovi vadilo, kdyžsi měl lehnout a narovnat se, to ho hned zase začalo bolet bříško, tak jsme začali poládat do papasanu a tam by prospal celý den 🙂 dá se v něm i moc dobře kojit 🙂

majaaita
6. bře 2009

Podobně to dělali oba synové, upravilo se věkem, od cca 4 měsíců se položit nechají. Jak prostě přejdou prdíky, hned se to vylepšilo. Ne že by spali líp, ale položit se dají - ten mladší teda jenom na dopolední spánek 🙂
No, ale vyrostou z toho 🙂

cupi
6. bře 2009

Ahojky, měli jsme úplně stejný problém. Malý trpěl na koliky celé 3 měsíce a nám ho bylo líto, takže jsme ho vždy pevně zavinuli a chovali. Usnul během chvilky a pak putoval do postýlky (samozřejmě se několikrát vzbudil při pokládání, nebo po chvilce spinkání). Někdy jsme ho takhle chovali a pokládali i 2 hodiny. Teď jsou mu 4 měsíce a přes den usne jen v kočárku nebo v náručí (naštěstí už se po chvilce nechá položit do postýlky a chrní v pohodě), v noci usíná v postýlce sám. Přijde mi, že z toho částečně sám vyrostl. Zkus ho po uspání v náruči položit do kočárku, když se ti tam vzbudí, jenom zahoupeš a třeba usne, nám se to osvědčilo. Když ho pokládám do postýlky, taky se trošku probere, podržím ho za ručičku, udělám ššš, nebo jemně zahoupu s tělíčkem, většinou zavře očička a zabere. Myslela jsem si, že mu nevyhovuje jeho postýlka, tak jsem ho zkusila přes den pokládat na gauč (z každé strany polštář, aby měl kolem sebe málo místa, když teď už nezabalujeme) nebo na naši postel na peřinu, pěkně se tam schoulí (i ruka se pod hlavičkou se líp vytahuje, pokud pokládáš do měkkého). 😉

zuza.m
6. bře 2009

my sme mali ten isty problem,bolave bruško plač nosenie aj cele dni.tak aj spinkaval.zo začiatku ani v kočiku nespal až neskor.po čase sa to upravilo a teras aj ked zaspi na rukach a položim ho pomrnči a spinka.tak že to chce čas.ak babeno potrebuje hojdat hojdajte nech je spokojne.už mi zaspinka aj bez hojdania somnou v posteli tak že si na hojdanie nezvykol.po 3mes.je už lepšie.

mracik
6. bře 2009

smajlík, na toto je dobrá hacka, mám ju v albume 😉

fifinna
6. bře 2009

smajlik, my sme mali to iste, kôli tomu som si maleho naucila spat v mojej posteli aj ked som bola zasadne proti . Ked som ho prelozila do postielky v momente bol hore a kedze nevedel zaspat inak ako na prsniku, tak musel 1,5 hod. vydrzat hore, kym ho znova nenakojim. Nakoniec som ho zacala kojit v posteli po leziacky a potichu a opatrne som mu vybrala prsnik z ust ked zaspal. Niekedy sa zobudil na to ako si zapinam podprdu. Mal strasne slaby spanok a strasne dlho. Asi az tak po roku sa nam polepsilo.

dukie
6. bře 2009

Ahojte maminky. Nepročítám celou diskuzi, spěchám, ale nedá mi to... nebude to žádná spásná rada, ale kdo nezkoušel, může zkusit... na každé mimčo platí něco jiného.

Nám se osvědčilo... někde jsem totiž četla, že je při pokládání problém v tom, že dítě, resp. každý člověk, ale nám jde o dítě, že jo... má v sobě jakýsi měřič výšky, zrychlení, klesání, stoupání, naklánění... prostě centrum rovnováhy či jak to říct. No a že když dítě pokládáme, tak bychom měli zkusit dělat to pomaličku, aby se centrum rovnováhy nepoplašilo a nedalo signál "vzbuď se, něco se děje!"... Takže prostě velmi pomaličku se naklonit nad postýlku, chviličku počkat, co dítko na to... pak pomaličku klesat... a tak. Prostě si dát tu práci, byť je to teda hrůza, a pokládat ho neuvěřitelně pomalu.

Náš Toníček taky trpěl kolikama (už jsem tu v jiných diskuzích uváděla, plakal až 18 hodin za den, a to byl neustále na rukách - poloha "na tygříka" mu pomáhala trošičku ulevit...), takže vím, jaká je to hrůza. Dokud ty koliky byly, položit se nedal prakticky vůbec, protože jakákoli jiná poloha než ten tygřík způsobila velkou bolest bříška (smajlik - nemůže to být i Váš problém?... na koliky nejvíc pomáhá milující náruč... miminko se sklidní a bolest se mu zdá hned o něco menší... kdežto když je na ni samo... 😒 ). Ale časem, až už koliky tolik nebyly, byla potíž v tom, že se mu nelíbilo, že ho pokládáme, protože byl právě na to nošení za ty čtyři měsíce (tak dlouho jsme si to na plné čáře "užívali") hodně zvyký... takže jsme právě trénovali to pomalé pokládání a nakonec se to naučil.

Jo a taky některým dětem vadí to, že postýlka voní jinak než maminka... a že je taky studená, kdežto náruč teplá... vím, že některé maminky to řeší tak, že miminku do postýlky dávají nějaké své nošené oblečení, aby je z něj cítilo, a do postýlky pod deku či peřinku dopředu připraví termofor nebo obyčejnou petku naplněnou teplou vodou, aby miminko mělo pelíšek vyhřátý. 🙂 Taky možnost...

Držím pěsti, ať se brzy zadaří to nějak vykoumat. 😉

ilduska14
6. bře 2009

smajlik a neskúšala si dávať bábo spať na bruško?ja som sa toho tiež bála,lebo každý strašil,že na bruško nie,ale ak je bábo zdravé,máte vyvetranú izbu nie je predčasne narodené atď,tak je to v pohode.Mi sme mali problém s ukladaním na chrbáti.To zašibrikovala rukami a už bola hore.Skúšala som aj zaviazať zo začiatku do perinky,ale aj tam sa mi po 10 min. zobudila.Tak som ju začala dávať na bruško a krásne spinkala aj 3-4 hodiny.Od 2 mes.spáva len na bruchu.A má to dodnes.Aj keď sa vie už pretáčať stále sa otočí na bruško.A aj na koliky by ti to pomohlo,lepšie by odchádzali vetríky.Vyskúšaj to,ak to pomože ale budeš sa báť tak si kúp monitor dychu a budeš kľudnejšia.Držím palce. 😉

dukie
6. bře 2009

ilduska14: Vidíš, to já zapomněla napsat... náš Toníček sice nespinkal na bříšku (jen výjimečně a na prdíky to fakt pomáhalo...), ale spinkal klidněji na bolku, resp. líp nesl položení na bok než na zádíčka. Čert ví proč. 😀 Možná proto, že na zádíčkách je tělíčko natažené, kdežto na boku byl do klubíčka... kdo ví... 🙂

kamiletka
6. bře 2009

musis jednoducho vzdrzat, vravi sa ze prve 3 mesiace su take vselijake,,, tak bud co najviac s nou nech ta citi, nech citi tvoju vonu,,, ja som malej davala ked som odisla z izby moje tricko na postielku aby ma citila,, toto mi poradili skusene mamky a fakt to zabera,,,vzskusaj

rencalm
6. bře 2009

Ahoj Smajlik, neviem, co ti tu zienky poradili, necítala som vsetky odpovede, takze mozno sa budem aj opakovat. Neviem, aký más vztah k homeopatikám, ale nedávno som vdaka koníkovi nasla odkaz na stránku www.vseprozdravi.cz a tam je pod zálozkou Homeopatika/homeopatika v pediatrii, rozpísané, aké druhy sa mozu na aké problémy pouzit, konkrétne je tam nieco aj na ten problém, ze dieta zaspí na rukách a pri polození do postielky place. Neviem, ak to chces skúsit, popozeraj si to, je tam rozpísaných vela problémov a k nim konkrétne homeopatiká. Mozno je to este na 2 mesacné bábatko skoro, takto to riesit, ale mozno si tam nájdes aspon nieco na koliku, je to samozrejme na tebe. Tak zelám vela krásnych chvíl s bábatkom, nech vám problémy co najskor ustúpia.

stvura
7. bře 2009

No dukie, to nie je zly napad co si pisla...mi skusame vsetko mozne...vacsinou ako vidim sa polozenie tyka malych deticiek, no mi mame tento problem stale a to mame 6,5 mesiaca...
Homeopatika by som rozhodne nedavala a ani ich nedavam, mi sme zatial riesili situaciu spanim spolu s malym, vtedy mu nic nevadi, krasne spi s 3-5 timi nocnymi krmeniami. Momentalne zaciname ucit na postielku a tak nam vznikol problem s ukladanim. Zaujimave ze v kociku problem nie je...

campi
7. bře 2009

Dekuji za toto tema, protoze mame stejny problem. Holcicka nechce spat na zadech, usne v naruci a vzbudi se. Taky ji trapi prdíky. Ukladame na bok nebo na brisko (toho se ale moc bojim, tak porad vstavam a kontroluju, rada ma nosik zaboreny v perince a funí do ní, až má červený obličej). Manzel to resi tak, ze spi celou dobu na nem, ale to se on vubec nevyspi. Ted ji mam v naruci zase ja. Ale je to lepsi nez kdyz nespi - vcera naspala za 24 hodin asi 6 hodin a byla moc vycerpana. Já též.

A to jsme koupili silene drahou kolibku, aby se v vi citila dobre a ted mame pocit, ze ji nesnasi. Jinak bezvadna je péřová peřinka, do té se hezky zaboří, ale zase je v ní horko a pak je zpocená.

Doufam tedy, ze se to vyresi samo, je povzbudive cist o pripadech, ktere maji pozitivni konec.

sonik05
7. bře 2009

Ahoj holky, problémy s usínáním jsme ze začátku taky měli, ale nebylo to tak hrozné, jak popisujete. Máme ale občas toto období a malou také pokládám do postýlky hoodně pomalu a snažím se jí natlačit k mantinelu, aby měla pocit, že je pořád někdo u ní. Na bolavé bříško nám pomáhá nahřátý polštářek z DM drogerie. Je vyplněný peckami třešně a ty vydrží dlouho teplé a myslím, že právě na bolest břicha je teplo super.

fiallinka
9. bře 2009

Máme ten samý problém a prostě jsme zjistili, že pokud není jeho čas, tak se položit do postýlky nenechaá a nemá cenu se snažit..