Po uspání se budí. Co s tím?

smajlik
5. bře 2009

Milé maminky, mám2 měsíční holčičku, která od narození trpí kolikami, takže opravdu hodně často nosíme a konejšíme. Měli jsme problém s uspáváním, ale díky zavinování malá usíná během tří minut. Problém je odložit jí, ať už do postýlky nebo k nám do postele, tělíčko si položit nechá, ale jak se snažím vytáhnout ruku z pod hlavičky, vzbudí se mi ... nebo se i podaří jí uložit, ona spí dvě minutky a pak je konec 😅 . A je jedno zda jí předtím držíme pět minut nebo půl hodiny ... někdy jí ukládám na sedmkrát 🙂... máte někdo podobné zkušenosti? Fígl asi žádný není? 😅

daisy33
9. bře 2009

nasa mala tiez nevedela zaspat sama. zo zaciatku sem tam prespala v postielke hlavne cez den, v noci to bolo horsie. tak som si ju davala k sebe do postele, kojila som ju poleziacky a tak zaspinkala a teraz ma 10 mesiacov a uz spava v postielke. sice zaspava pri kojeni, ale ked ju davam do postielky, pootvori ocka , otoci sa na bok a spi. niekedy sa este stane, ze ked sa moc prehadzuje v postielke a kojim ju, necham ju pri sebe, ale vacsinou spi vo svojej. ono to same tak nejako preslo.

ibolia
9. bře 2009

Ahoj, mám podobný problém, jen s trochu větším dítkem. Malé je 9 měsíců a už asi 2 měsíce odmítá spát v postýlce. Na rukou mi usne, ale v momentě, kdy ji pokládám do postýlky tak začne plakat. Takže momentálně spí s námi. Nevíte někdo, jak ji naučit spát zpátky v postýlce. Od malička tam spávala naprosto vpohodě.

bezaz
9. bře 2009

hojte, aj my sme na tom podobne, cez den zaspi len na rukach a nedaj boze ju skusit polozit do postielky, resp hocikde inde, ako mimo ruk 😝 muz sa smeje, ze mala ma gyroskop a sleduje nas sauronovym okom 😅 vecer zaspavame na prse, tiez ked ju prekladam sa zobudi a potom nastupuje muz a hojda malu az do mrtva, aby sa vobec dala polozit do postielky

pajmis
9. bře 2009

My sme měli stejný problém... vždycky sem nakojila, vzala ho a šla položit do postýlky... a jak sem ho položila, byl konec. začal plakat a nechtěl spát... od té doby, co zavinujeme, tak spí celou noc... vydrží spát 9-10hod. vkuse. Fígl žádný teda nemám ☹ ale možná postačí, když budeš ruky vysunovat hodně pomaličku, tak aby to ani nepoznala... je to celkem boj, ale přejde to, určitě... malý začal spát celou noc až kolem 2. měsíce a něco... takže uvidíš... prej děti ode 2 měsíců začínají vnímat den a noc... náš malej to ted vnímá, že když je tma tak spí a spí a spí 😅

ilduska14
10. bře 2009

ibolia,my sme mali to isté.do 6,5 mes.spala bez problémov v postielke a potom sa to pokazilo.fígeľ na to žiaľ neexistuje,to ja takéto prechodné obdobie a je to aj kôli zúbkom.teraz sa nám to už upravilo.ja som to robila tak že stále som ju dávala najprv do postielky a až keď bol problém tak na posteľ k nám.hovorila som si že snáď raz v tej postielke zasa ostane celú noc spať.a teraz aj ostáva. 😉 je síce noc,ke´d ju musím dať k nám,ale aj keď mi zaspí,tak ju preložím do postielky aby sa tam zobudila.chce to asi len vydržať ti obdobie.

onlika
10. bře 2009

my sme to mali podobne, sice Matko namal take strasne koliky, ale cca 2,5 mesaca zaspaval zasadne na rukach alebo v klokanke, no a v kociku v pohybe. Tak snad Ti z toho vyrastie 🙂

vinyan
11. bře 2009

Taka som rada, ze som nasla tuto temu! Nezainteresovani si myslia, ze nasho mesacneho syna rozmaznavame, ked spi s nami a cez den je tiez v nasej posteli alebo na rukach, lebo zaspi jedine na mlieku a pri presunoch sa budi, pripadne sa zobudi aj po "zanechani" ho sameho. Rucky ma ako tykadla a ak ma "nenamacka" pri polobdelosti, tak spusti krik. Davam ho lezkat na bok (aj kvoli prdikom, ktore casto trapia) a pred neho strcim moj vankus po dlzke, takze macka ten a vonia mu po mne, niekedy mu to pomoze znovu zaspinkat, ak sa budi do polospanku a tak. Po kocikovani spi dobre, aj 3-4 hodiny, ale nie vzdy sa da dat do kocika... to musi mat dobru naladu, byt cerstvo napapkany a neboliet ho brusko a mozno aj ine veci, o ktorych ani neviem...
V kazdom pripade som povzbudena, ze niekto ma podobne problemy.

smajlik
autor
11. bře 2009

moc vám všem děkuju za rady i za příběhy se šťastným koncem 😀, ono to moc pomáhá když člověk ví, že na tenhle problém není sám a že to JEDNOU PROSTĚ MUSÍ SKONČIT 😀. Co se týče polohy na bříšku, tu malá začala asi před 14 dny nesnášet, ani pást koníky nechce, okamžitě spustí řev. Díky zavinování se mi jí daří docela rychle uspat, ale to pokládání je opravdu boj. Zatím je můj rekord sedm položení ve dvou hodinách, a pak už byl zase čas na další kojení, no však to znáte 🙂. Byla jsem teď s malou 5 dní v nemocnici protože opravdu proplakala v bolestech hodně hodin, nicméně je to vážně "jen" kolika zhoršená o tu naší pupeční kýlu. Dnes hodlám vyzkoušet vaše rady v praxi, např. nechat jí v postýlce kus mého oblečení, pokládat opravdu hoooodně pomalu atd. Momentálně je nejúčinější jí položit v postýlce na bok, rychle vytáhnout ruku z pod hlavičky a rychle začít houpat celým tělíčkem, jako by byla ještě na ruce.

a co se týče rozmazlování - ti lidé co mě kolikrát odsuzují že malou pořád nosíme a hojdáme nikdy neměli dítě s kolikou a spalo jim vždy krásně samo, prý stačilo prostě položit bdělé dítě do postýlky a nechat vyřvat, jenže to si nemůžeme dovolit. Takže maminky, nenechte si do toho mluvit, samy víme co je potřeba pro naše miminka dělat 😉

smajlik
autor
11. bře 2009

co se týče kočárku, malá mi v něm vydrží spát asi tak hodinku a pak se budí a kouká kde co lítá 😀

onlika
11. bře 2009

smajlik, drzim palce, nech nieco zabere. Moj synacik pre zmenu zacal pred 2 tyzdnami vymyslat a nechce cez den zaspavat sam. Predtym uz to slo, dala som ho na moju postel, okolo neho kojaci vankus (polstar) do pusy dudlik a hned spal. Teraz si ho musim pritulit a tapkat po prdelke, ale nastastie sa zatial nevratil k zaspavaniu na rukach 🙂

jmalko
12. bře 2009

Ahojky, náš malý je taky pěkný lumpík 🙂 když ho držím na ruce a pokládám "jen tak" třeba zabaleného v dece, ihned se vzbudí. Přemýšleli jsme o tom s manželem a usoudili, že to bude asi tím, že jde "do studena". Osvědčilo se nám dát do zavinovačky tenkou deku a uspat ho - pak přenést. Jo a zavinovačka musí mít pevnější zádíčka, jinak s měkkou rychlozavinovačkou nám to nejde.

fodorka33
18. bře 2009

ahojte mi v noci spinkame krasne v postielke zobudi sa iba raz napapa odgrgne si a ulozime ho a hned spinka.no cez den je to hroza zobudime sa pred osmou a potom stale len na rukach zaspi aj za3minuty lenze ked ho idem polozit tak uz rucick nozicky hore....a este k tomu mame teraz sopliky ☹