Počůrává se i při odpoledním spánku. Poraďte

kataduch
7. dub 2011

Ahoj, mám holčičku 2 a třičtvrtě roku (nar. 7/2008). Našla jsem spoustu diskuzí, kde se řeší počůrávání v noci, což je i náš případ, ovšem narozdíl od ostatních a spousty mým známých, my řešíme, že malá se počůrá pravidelně i při spaní po obědě. Spí cca 1,5 až 2,5 hodiny a téměř vždy je počůrána. Posledních 14 dní jsem ji zkusila nechat spát bez pleny a i tak se počůrá, a to bez mrknutí oka. Jednou jsem to sledovala v "přímém přenosu", prostě spí a aniž by se pohnula, začne čůrat, neprobudí jí to, že je celá mokrá, je schopna v tom pospat hodiny. Přes den jsme bez plen spolehlivě od 2 let. Začínám z toho být nešťastná, v září má nastoupit do školky a tam musí samozřejmě bez počůrávání. Jen musím podotknout, že k obědu má pravidelně kromě druhého jídla polévku, což možná způsobuje, že se jí chce pak brzo čůrat, ale už mi přijde velká, aby to 2 hodiny vydržela. Před spaním chodí čůrat. Nepomáhá ani pozitivní motivace. Prosím, poraďte. ☹

kalo
7. dub 2011

Když se počůrá ve spaní, tak za to nemůže...neví o tom..a znamená to, že ještě není zralá. Musíš jí dát čas. Žádné domlouvání nemá smysl. Nám DR.říkala, že počůrávání ve spánku- když to dítě neprobudí- řeší po 5 roku (do té doby může být dítě nezralé)

berenika39
7. dub 2011

Jednak se to do září ještě určitě zlepší, a neboj, to že se prvnáček ve školce počůrá není nic neobvyklého, postupně se to samo upraví, to opravdu nejde nijak přeprat. Neví o tom, nemůže si pomoct. Vydrž.
možná jí tu polévku dej po spaní?

millist
11. dub 2011

Nám se malá přeslala počůrávat přes den v roce a třičtvrtě, chvíli na to se přestala počůravat při odpoledním spánku a i v noci zůstávala suchá. Od ledna dost marodila a v noci máme málokdy sucho. Bohužel se nám občas počůrá i při odpo spánku a někdy i přes den. Dneska to zrovna bylo v autě, najednou to bylo a odpo seděla na křesle a říká "čůrám"
a počůrala celý křeslo. Tak nevím, co to s ní najednou je.

beatrice.h
21. zář 2011

Ahoji maminky, jdu za Vámi pro radu... máme 5-letou holčičku a už nevím jak ji pomoct... :o( Začala se opět počůrávat v noci i ve školce při odpoledním spánku. Po doktorech se mi ji nechce s tímto tahat - pomohlo by ji homeopatika nebo jaký máte vy zkušenosti s tímto větším dítkem.. Budu moc ráda za jakoukoli radu či pomoc. Děkuji předem.

berenika39
21. zář 2011

@beatrice.h ahoj, nemohla třeba u vás proběhnot nějaká změna? stěhování, nové prostředí, nová školka?
každopádně pokud zajdeš k pediatrovi, nic nezkazíš...budeš klidnější, později se tohle řeší s dětským psychologem, může za tím být něco, co ona ještě neumí vyjádřit a zbytečně budete doma dlouho řešit to, co odborník zvládne a navede vás, jak postupovat. At je to brzo ok.

beatrice.h
21. zář 2011

@berenika39 Ahojky, je pravda, že jsme se stěhovali - ale ne o moc daleko - jen vedle na zahradu do domečku. Ale ten problém byl i v předchozím bydlení. Nové prostředí mají ve školce - jsou zatím ve škole a musí na wc jen s učitelkou, kdežto ve školce mohli sami. Ale jde mi spíš o to jak reagovat na to, že se zase počůrala ve školce, když mi dá učitelka věci a dívá se na mě takovým stylem: Už se zase počůrala a já jse z toho naměkko a nevím jak na to reagovat a co říct učitelce. Připadá mi to, jakoby byla Bei jediná, kdo v tý školce takhle velká se počůrá. :(

berenika39
21. zář 2011

@beatrice.h může to být těmi změnami! ono to pro vás vypadá - hned vedle - ale pro ní to může být zásadní, děti berou všechno jinak než my, mnohem zásadněji. a to s tou školkou-školou, to je taky samozřejmě problém. Paní učitelce můžeš - vím, že to třeba není snadné - přiznat: ano, já o tom problému vím a řeším ho. Malá to logicky nedělá schválně, takže jakékoliv negace směrem k ní nemají smysl. Ani od vás, ani od učitelky ve školce. Nechceš opravdu zkusit dětského psychologa? Vyřešíte to mnohem dřív, než vlastními silami. Fakt si myslím, že to není žádná ostuda, naopak, i pro učitelku to bude jasný projev, že vám to není jedno a děláte, co se dá.

Jestli je paní učitelka profík, neměla by se na vás koukat pohrdavě, snad ví, že starosti mají malí i velcí, dospělák si zanadává, nervozitu někde vyventiluje, malé dítě se počůrá....dej s ní rozumnou řeč.

a ještě drobnost - není problém to, jak se kouká učitelka, jak se kouká okolí, na to se vybodni, problém jsou starosti malé, její nějaké trápení, kvůli kterému se to stává...

jandulinkaa
25. říj 2011

Ahoj holky, nejsem si jistá, jestli jsem v úplně správné diskuzi, ale nikde jinde jsem nic nenašla. Mé dcerce Andrejce jsou 2 roky a 3 měsíce. V létě jsem začala dávat přes den kalhotky a docela se nám dařilo, říkala si o čůrání a bobek dělala jedině do nočníku. Samozřejmě se občas stalo, že se počůrala, ale bylo to spíš tehdy, když se zabrala do nějaké hry. V polovině září jsem nastoupila do práce na plný úvazek, měla jsem mateřskou jen na dva roky. A jakoby to tušila, od začátku září se to začalo postupně zhoršovat, teď je to ve stavu, že si neříká, několikrát za den se počůrá, když se jí ptáme nebo jí chceme vysadit na nočník, případně babička, která jí u nás doma hlídá, tak řekně že nechce čůrat nebo se rovnou začně strašně vztekat a na to se hned počůrá. Máme i období vzdoru, která se tedy také od toho září vystupňovalo, takže při každém hysterické záchvatu se počůrá. Tak nevím, nestli to dělá schválně jako nějaká pomsta za to, že už s ní přes den nejsem, přitom s babičkou je v pohodě, nebrečí, nebo je to spojené s obdobím vzdoru a jsme prostě opět o krok zpět. Nejhorší je, že když je počůraná, tak jí to vůbec nevadí a klidně by v mokrých tepláčkách byla celý den. Mám to řešit s odborníkem nebo je to normální a musíme mít jen trpělivost. Příští rok v září jde do školky, kde vyžadují, aby dítě bylo bez plínek úplně, nejlépe i na spaní a mě přijde, že nemáme šanci to zvládnout . Předem díky za rady, případně za podbné zkušenosti

rigolo
6. zář 2012

já to půčůrávání traky řeším, protože dcerka má ve školce dost rázný učitelky ještě ze starý školy a dnes mi řekla, že už Klárku mám brát do obědě, když se půčůrává. Dost mě to vzalo. Podvakrát mi dala vyprav povlečení, aje to dost berlbý pocit. Klárka tam spala moc ráda. aky přemýšlím, co s tím. Je jí 4 roky, ale protože doma poo od dvou let nespí, nevím, jestli by se doma počůrala nebo ne. Takže jakékoli nápady beru. Dík

monapink
14. dub 2013

@jandulinkaa ahoj,muzu vedet jak dopadlo to,co zde popisujes,u nas je to totiz ted uplne,ale uplne stejne..dcerka je bez plen cca od 14 mesicu,ale perfektne a bez nehod od 16 mesicu,do nocniku bobkujem pravidelne od 8 mesice,to vse nenasilne a sama..take mam 2 krat v tydnu praci,ale to uz skoro rok,hlida u nas babi a dole mame tchyni,vse je v pohode,dcera na me neni a nebyla od mala nejak fixovana,na obcasnou nepritomnost byla a je zvykla,takze cim to ted vse je????zadne zmeny v nicem u nas nejsou,nehadame se,vse je pri starem...
Situace stejna,o curani si nerekne,kdyz ji tim ,,obtezujem´´ nechce,nepujde a pak do par minut je cela mokra,ale to ji neva a neprekazi,nerekne nic a asi by v tom behala do vecera 😒 obdobi vzdoru u nas take probiha,a take se v afektu pocura..dnes to ani nespocitam kolikrat za den byla mokra 😖 trpelivost dochazi,vse totiz trva uz pet mesicu,vysetreni moce probehlo uz dvakrat,vse OK,takze tim to neni,a v posledni dobe se to pomocovani stupnuje,jako napr.dnes 😔

tampu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tampu
2. črc 2020

Ahoj, pocuravani je nejčastěji spojeno s psychikou dítěte, napsala jsem na toto téma celý článek, kde podrobné vysvetluji příčiny a řešení. Pokud by tě to zajímalo, tak mi pošli správu, ráda ti pošlu odkaz ať už je postýlka suchá 🙂