Poloha pro spaní, na záda nebo na bok? Jak ukládáte vy?

simickom
27. lis 2007

Ahoj,
mám 10 týdenního Danečka. Ze začátku jsme jej dávali spát na bok, ublinkávál, boky jsme střídali, jednu noc pravý druhý levý. Teď když už je pohyblivější jsem ho chtěla začít dávat na zádička. Zdá se mi ale neklidný, leká se a špatně usíná. Taky to vypadá, že se mu víc libí hlavička na levou stranu. Zajímalo by mě jak ukládáte spánku vaše miminka 🙂 .

pessy1
27. lis 2007

ahojky, naše holčička spí do dnes jen na bocích, na zádech prostě spí špatně, jen v kočárku. a to nám je 5 měsíců.neřeš to, na zádech může spát později a na boku je jistota, že nevdechne mlíčko.

bubli07
27. lis 2007

Ahoj,
mi jsme našeho Danečka 🙂 dávali ze začátku taky na bok a střídali jsme je v podstatě každé spaní, ale jakmile se začal převracet sám na zádíčka (bylo to celkem brzy, je pěkně mrštný), tak ho nechávám jak chce sám, někdy spí na zádech, někdy na boku, preferuje pravý. A jak se hodně mrská, tak je jak hodinová ručička , točí se dokolečka do kola a zrovna na včerejšek jsem ho v noci asi 5x přendavala. Spinká teď ve spacáčku, aby se neodkopal a nebyla mu zima a aby sebou tak nešil, tak ho někdy musím přikrýt ještě peřinkou, ta ho asi trošku zafixsuje a tak mi tak necestuje po postýlce.
Někde jsem tu četla, že když se lekají a jsou neklidní, tak mimi dávají spát na bříško, ale to já bych si netroufla, ale to je věc názoru a možná odvahy.

kacka79
27. lis 2007

Tak mi jsme Fífu dávali první 2 měs na bok, ale pak se v noci stejně překulil na zádíčka, tak od té doby ho dáváme na zádíčka - taky dost ublinkáváme, ale nikdy se nic nestalo, stejně má hlavu vždy na jednu stranu..

simickom
autor
27. lis 2007

Díky holky za vaše názory. Když ho dám na levý bok, tak je to v pohodě. Dáváme ho spát v zavinovačce a přikrýváme dečkou a když ho dám na pravý bok, tak v noci ze zavinovačky kousek vycestuje a probudí se stejně na zádech. V kočárku spí na zádech taky bez problémů. Nechám to teda na něm. Brzy ho taky dáme do spacího pytle, už td se mi párkrát stalo, že se vyvlíkl ze zavinovačky a odkopl deku a pak se vzbudil zimou.

zuz11
25. čer 2008

maarie • 1d • Dnes v 08:33
Ahojte
nevím si rady,malej začal usínat na boku,i když donedávna usínal pěkně na zádičkách.Pak se většinou na ty zádička překulí.Mám ale strach,že se překulí na bříško,všude píší a říkají,že miminka by na bříšku spát neměla.Zkoušela jsem ho(když usne),překulit na zádíčka,ale buď jsem ho tím rovnou vzbudila,nebo šel zase na bok.Usínání a popřípadě spaní na boku není nebezpečné?Nikde jsem o spaní na boku nic nenašla,jaké máte zkušenosti?

aponchie • 1d • Dnes v 08:57
ja myslim,ze ne 😉 ne neni nebezpecne a prece si najde nejlepsi polohu sam ,ja jsem spala od narozeni na brichu!moje mala na boku 🙂

hanelka • 1d • Dnes v 08:59
když se mimčo umí samo překulit na bok nebo na bříško, nebezpečné to není. my už tak dva týdny spíme jenom na břichu nebo na boku 🙂 😎
na zádech by měla spát jenom ta úplně malá mimi 🙂

schwarzovka • 1d • Dnes v 09:05
hanelka: no jo, ale náš malej chce spát jedině na zádíčkách, přetočit se umí, ale v noci to nepraktikuje, akorát si změní polohu tím, že otočí hlavu na druhou stranu nebo má jinak ručičky. Když ho dám na bok, tak se rovnou přetočí na břicho nebo záda. 🙂

hanelka • 1d • Dnes v 09:10
no to je podle gusta 😉 Julinka se v noci začala přetáčet mnohem později než ve dne...a není o co stát, cestuje sem a tam, zamotava se do špriclí... 😒

petronilla • 2d • Dnes v 11:28
Naše malá se od 3,5 měsíců přetáčí ze zad na bříško,hned jak ji na záda položím a tak i usne,takže spí na břichu pořád,přes den i celou noc.Sice se všude píše,že se to nemá,ale na zádech spí hrozně neklidně a teď když už to umí sama,tak to neřeším! 😉

mircka • 1d • Dnes ve 12:07
Malej spí už na bříšku od dvou měsíců. Jen tak byl schopen spát déle než půlhodinu. Zpočátku takto spával přes den a pak jsem to vyzkoušela i na noc. 😎 Měla jsem zpočátku obavy, ale uklidňovala jsem se trochu tím, že máme monitor dechu. Když se začal přetáčet ze zad na bříško, ležel tato pořád. Teď, když to umí i na zpět, tak se i při spaní otáčí. A taky nedávno začal spávat na boku. 🙂

berynka • 1d • Dnes ve 13:30
Ahoj, nebezpečné to určitě není. My tak malou dávali od porodnice 😉 , jen jsme střídali strany, aby neměla šišatou hlavu 😀 . Pak už se skulila, jak sama chtěla.

petra.vavra
25. čer 2008

Ahoj, my spíme na boku a většinou se stane, že se v noci překulí na břicho a bez problémů. když už tak být nechce, tak se vzbudí a začne křičet, tak má po ruce maminku, která ji otočí a je to.... 😝

nensy
26. čer 2008

tak naše malá spala jen na zádech a ted už spí na boku a na bříšku 😝

mysinka
26. čer 2008

Možná mě tu někdo ukamenuje,ale jakmile začal malý pořádně zvedat a otáčet hlavičku na bříšku (cca ve 4 týdnech), začala jsem ho dávat spát na bříško. Nejdřív jen pod dozorem a teď už i normálně. Hrozně mu to pomáhá na prdíky, navíc nemůže máchat ručičikama, takže se nebudí 🙂

katerinka.kr
11. lis 2008

Mysinka - no, já te teda rozhodně ukamenovavat nebudu. My taky tak spinkáme, na zádech nic, ani rana. Na bříšku největší spokojenost. Před 30 lety všechny děti musely spát na bříšku, ted se zase nesmí... Za čas ti vědci přijdou zase na něco jiného. A propos- četla jsem už článek, že se přišlo na to, že syndrom náhlého úmrtí způsobuje nějakej enzym, a ne ležení na bříšku 😉

anke
11. lis 2008

ahoj, my jsme mrnouse polohovali asi tak do toho 8. tydne (mozna 7. nevim presne) a pak uz se zacal sam prekulovat na boky, tak jsme to nechali na nem, at si najde polohu sam ... nasel, spi na bocich, nejlip tak i usne, nekdy se prekuli v noci na zada ... na brisko jsme nedavali, to nemel rad a ted uz pase koniky i ze spani, kdyz se nahodou prekuli a pak place ...

vojtisek2007
11. lis 2008

tak my od porodnice do tý doby než začala pást koníky, tak jedině na břiše...jinak sebou strašně trhala a házela...teď se sama převalí ze zad na bok a chrupe, někdy se jí to podaří až na břicho a zpátky to neumí, tak je řev, musím vstáv a obrátit jí...

zuzik_p
15. lis 2008

Ahoj, ja nechavam svou 3-tydenni dcerku pres noc na boku, protoze ji enchavam usnout u prsu, ale pres den se snazim nechavat na zadickach.

mkr
17. lis 2008

tak my od porodnice spíme na bříšku na zádičkách usnula jen v kočárku a moc dlouho nevydržela, pořád se cukala a te'd už spí různě třeba s nohama venku to jsou takový nádherný mometky spokojených miminek při spaní 🙂, všichni mi říkali at ji na bříšku nenechávám ale dětská jediná mě při tom nechala, že když máme monitor a jí to vyhovuj tak ať ji tak nechám, dřív se takhle taky spalo 🙂

pavlina05
17. lis 2008

mkr nám spí alešek jedině v kočárku na bříšku! Všichni mě straší, já se také bojím...ale on by jinak nespal!!!

katerinka.kr..přesně tak, někde vyletěla fáma o syndromu náhlého úmrtí a te´d se všichni bojí. Dříve se tak spalo a bylo vše ok. Náš Aleš spaní na bříšku prostě miluje!!!

jitrulka
18. lis 2008

ahojyk, také bych ráda dávala mimi spát na bok, ale moc nám to nejde kli širokému balení. Když to tu tak čtu... copak žádná z vás široké balení nedává? Nebo je dáváte na bok i s plínama? 😲

pavlina05
18. lis 2008

jitrulka my široké balení neměli. Ale na boku jsme spinkali pěkně.v zavinovačce. Te´d už máme spací pytel a už si ája dělá co chce. Dnes opět spal na bříšku. Holky, já nemám monitor dechu.... 😖

mkr
19. lis 2008

jitrulka my široký balení nepotřebovali díky spaní na bříšku kyčle měla od sebe líp jak z balení 🙂
jinak kámošce umřelo mimčo na syndrom náhlého úmrtí a spalo normálně na zádech

andy80
19. lis 2008

Ahoj,

u syna jsem střídala oba boky, jak mi poradili v porodce, když jsem to v jiné porodce začala praktikovat u malé, dostala jsem vynadáno, že děti mají spát na zádech. Ale já se bála blinkání, tak jsem doma opět střídala oba boky.

pavlina05: neboj, pokud se dítě samo otočí na bříško, tak ho tak můžeš nechat spát

Jitrulka, jde to i se širokým balením. Syn měl široké balení preventivně do první kontroly kyčlí, protože máme vadu kyčlí v rodině. Normálně jsem ho dala na bok a aby nepřepadl na bříško, tak jsem ho podepřela peřinou.

pavlina05
19. lis 2008

Díiy holky 😉

lucinecka
19. lis 2008

Nám v porodce říkali střídat boky, tak jsme střídali. Dávala jsem malýho mezi polohovací válečky. Jak se ale začal víc vrtět (kolem 3 měsíců) tak válečky ztratily smysl, vždycky si Lukáš našel cestičku a spal na zádech s hlavou na boku. Tak jsme válečky oddělali a spí tak doteď. Asi bych dítě od malinka nenechala spát na zádech, protože kámošce to takhle "chytře" poradila dr a jejich malej má vzadu zploštělou hlavičku a ne hezky symetricky vytvarovanou.

pavlina05
19. lis 2008

jj, já dávala poctivě na oba boky a máme krásnou kebulku 😉

andykov
11. kvě 2009

mně malá na zádech mívá docela bolení od prdíků, na bříšku u mě v náruči nebo na boku v postýlce je ji dobře. spí, ale taková schrbená, stočená, je jí měsíc. myslíte, že to nebude vadit pro spravný vývoj? je tam jak v bříšku, asi ji to vyhovuje. jinak taky se snažím střídat po boky. upřednostnuje levou stranu, ale otlaky má na obouch stranách. to se asi spraví,že?

momin
11. kvě 2009

jee to sem rada ze je tu tohle tema.. nam spinka Danecek jenom na levem boku.. kdyz ho dam na zada tak si na tu levou stranu otoci aspon hlavicku a kdyz ho dam na pravou tak rve a nechce tak spat... ☹ co s tim aby nemel krivou hlavicku?? 😒

andykov
11. kvě 2009

momin, tak jsme to měli taky. hlavu pořád dávala na levo, když byla na zádech a vlastně dává stále v kočárku a sedajdě. co zkusit uspat a pak polžit na ten druhý bok. nebo si ho dát k sobě do postýlky druhou stranou, aby viděl na tebe? to nezabere?

momin
11. kvě 2009

Kdyz ho uspim a polozim na pravy bok vzbudi se.. A kdyz ho polozim na zada tak se zacne vrtet a otoci si aspon tu hlavicku na levo.. Ale kdyz lezi se mnou na gauci nebo v posteli tak mu na pravem boku spinkat nevadi.. 😀 to je zajimeve... Asi ho budu muset trosku potrapit a necim podkladat aby se nepretacel.. 😒 To je super ze vam se dari stridat strany. me ho sestricky v porodnici porad pokladaly na levy bok-a me pred tim ani nenapadlo ze bych mela stridat strany tak sem ho davala taky na levo a asi si tak zvykl... 😖

lipetra
7. lis 2011

Ahojky holky, v porodnici nam rekli, ze maji novorozenci spinkat na boku, ktere se maji stridat a na zadech pouze pod dohledem. Takze jsme spali doted vetsinou na boku na stridacku a na zadech jsme jen pres den, ale vzdy dava hlavicku na stranu. Je mu mesic. Myslite, ze neni pozde ho naucit lezet na zadech, aby drzel hlavicku v rovne poloze, aby nemel deformovanou hlavu? Zacali jsme polohovat, tak snad to pomuze.

hanuulee
24. čer 2012

Ahoj holky, muj malej spi na brisku jiz od 2 mesice, jinak se porad budi. Zajimalo by me jestli to nema nejaky vliv na pater. Ja kdyz jsem se narodila, tak mamine porad rikali, davat na bricho a mam se zady neustale problemy. tak jen nevim, jestli to nemuze byt tim. Abych mu nepripravila do zivota taky takovou bolest.. Dik za nazor