Postýlka z buku nebo z borovice? Co je vhodnější?

markytaj
5. bře 2010

Ahoj, chtěla bych se vás zeptat na vaše zkušenosti a názory ohledně výběru materiálu postýlky - je vhodnější buk nebo borovice? O buku se píše, že je tvrdší a nedělá třísky... Děkuji za odpovědi...

zlatouch
5. bře 2010

ja si myslim, ze taky jde hlavne o to, jak to vypada a ladi s ostatnim nabytkem. Stejne mas to drevo vzdycky nalakovany/natreny, tak naky trisky asi nehrozi 😉

kubinkov
5. bře 2010

A asi je to taky o penězích, ta borovicová bude levnější. Taky si myslím, že mimino postýlku štípat na třísky nebude. 😉

markytaj
autor
5. bře 2010

Jasně, že nebude postýlku štípat 🙂), ale jde o to, že prý při tom, když ji okusuje, tak je buk odolnější...

beruska2x
5. bře 2010

kup jaky se ti libi, me nikdy malej postyklu neokusoval 😉 a ted us spi ve velike 😉

minea
5. bře 2010

Máme obě a v kvalitě dřeva je rozdíl - určitě buk.

tymothy
5. bře 2010

My máme bukovou a jednoznačně je lepší - co jsem mohla porovnat, tak ty postýlky jsou o hodně bitelnější. Borovicové mi připadaly strašně vachrlaté, až jsem se bála, že se mi některé z nich rozpadnou pod rukou...

uzasnakovi
26. črc 2010

Jsem rozhodně také pro bukovou. Určitě je bitelnější a až se bude děcko stavět a lomcovat s ní tak to oceníme, určitě se tak snadno nerozvyklá...