Před spaním pláče, musím ho nosit. Máte zkušenost?

momin
20. kvě 2009

maminky mate nekdo stejnou zkusenost? ja sem z toho uplne zoufala... vydrzi od 18 do 20 hodin rvat... ☹ kdyz ho nosim je to dobre ale nemuzu se od neho hnout.. jinak pres den beze me vydrzi v pohode.. jenom ten vecer... 😢

marinka
20. kvě 2009

momin a není to kolika?? Večerní pláč je pro ni typický.. Nekroutí se, netlačí při tom?

momin
autor
20. kvě 2009

Prave ze se nekrouti.. kdyby se kroutil nebo tlacil tak aspon vim co to je..ale on jenom krici... ☹ uz to tak dela tyden. ja sem po tech 2 hodinach vzdycky uplne vyrizena... vzdycky tak na 2 minutky usne a pak najednou hrozny kraval... ☹ pak zase usne na chvili a tak porad dokola... az po te 8 usne uplne...

smajlik
20. kvě 2009

momin: a držíš ho v náruči? Naše malá se poslední týden nechce nechat uspat od manžela, jen ode mě, vždycky otevře očička, aby zkontrolovala kdo jí drží a teprve pak je schopná nerušeně usnout

momin
autor
20. kvě 2009

vydrzim ho nosit tak hodinu..to je docela v klidu.. od tech 7 kdyz uz to vypada ze spinka tak ho polozim.. a zachvilicku rve... netusim co ho muze trapit... ☹ opravdu netlaci..ani se nekrouti...

katzi
20. kvě 2009

Momin: já myslím, že ho netrápí nic, že se chce jen nosit a být u mamky. Když zjistí, že je sám v postýlce, tak se probere a brečí. Naše Adeli to jako tak tak malý mimi taky dělala. Uspávala jsem dlouho na rukách a na etapy 😝 Říkala jsem si, že do 3. měsíce to tak budu dělat než se aklimatizuje na tomto světě a pak že ji postupně začnu otužovat na samostaný usínaní. No má skoro 8. měsíců, v náručí ji při usínání už nenosím, ale úplně sama taky neusíná. Chodím za ní, chytám za ručičku, hladím a tak. Usne tak za 20 minut a vcelku bez pláče.

momin
autor
20. kvě 2009

ja bych prave nechtela at si zvykne usinat na rukach..:( ale asi je jeste moc malicky a potrebuje to co?

lehna
20. kvě 2009

ahoj.
momin: my taky malého uspávali někdy do 2,5 měsíce na rukách, jinak taky nezabral. ale pak jsme si řekla, zkusím ho dát do postýlky a uvidíme. nejdřív samozřejmě mrčel,že chche na ruce, tak nejdřív chvilku na ruce,když už byů nalomenýá,tak do postýlky, pohladit hlavičku a čekat co bude. někdy se rozkičel, někdy ne. když se rozkřičel,tak znova na ruce, trochu uspat, dát do postýlky. a teďka už měsíc už ho vůbec na rukách nemáme, rovnou jde do postýlky, pohladíme a on sám usne.

katzi
20. kvě 2009

no na tohle jsou všeobecně dva názory: část mamin bude tvrdit, že nepořebuje, že zvykat od malička a část, že je to potřeba, že se musí aklimatizovat, cítít matku atd. Já sama si myslím tak nějak kompromis - nenechat takhle malý mimi vybrečet, ale přece jen to samostatný usínání zkoušet - dát do postýlky,když začne pláč, tak zkoušet nějak utišit, ale když pláč trvá a zesiluje, tak bych to u takhle malýho mimi nevydržela.

mousunek
20. kvě 2009

momin - poloz ho lsedni si k nemu hlad ho po oblicejicku tvaricky od celicka smerem dolu k nosanku jednou rukou mu drz rucicky a uvidis ze to pujde i bez chovani 😉 malej tak byl nauceny taky a uz hoodne dlouho usina krasne sam jen kdyz lezly zuby tak pred spanim a u krmeni hodne brecel

leonik
20. kvě 2009

ahoj, já taky musela malého uspávat v náručí a chodit s ním po bytě, jinak byl křik. Ani sednout jsem si sním nemohla. Trvalo to tři měsíce. Zezačátku bych řekla že jak byl zvyklý z bříška se houpat, tak tím že jsem s ním chodila a houpala ho v náručí, tak lépe usínal. Od toho třetího měsíce jsem ho zkoušela nechat usínat samotného. Položila jsem ho do postýlky a když křičel, chodila jsem mu dávat dudlík. Někdy teda měl výdrž 🙂 Teď mu jsou čtyři měsíce, ale po koupání ho nakrmím, uložím do postýlky a on usíná sám. Občas křičí, ale stačí mu dávat dudlík🙂 Ale malinké miminko bych křičet taky nenechala 🙂

shaula
20. kvě 2009

Leonik, vždyť máš pořád malinké miminko🙂 Tyhle nácviky samostatného usínání by se měly dělat až po půl roce.

scharfinka
20. kvě 2009

někde jsem četla, že takhle děti vybíjí přebytečnou energii právě před spaním a nebo dalším důvodem je, že měl přes den moc podnětů a jelikož jeho nervov soustava není ještě dost zralá, tak pláč je určitá forma zpracování všech informací, co se do něj přes den dostaly...pokud teda můžeš vyloučit zdravotní problémy....

momin
autor
20. kvě 2009

On vzdycky usinal sam v postylce. vzdycky sme vykoupali,napapali a dala sem ho do postylky a tam sam krasne usnul... az ted ten posledni tyden mi to dela...
scharfinka: myslis ze je to mozne to co pises? On totiz az ted zacina poradne vnimat veci kolem sebe....
mousunek: snazim se ho hladit porad ale pripada mi ze pak zuri jeste vice..:(

leonik
20. kvě 2009

shaula: myslela jsem dvouměsíční miminko 🙂Náš malý má skoro 9 kg, takže kdybych ho měla před spaním chovat než usne, to by moje záda nevydržely 🙂 Když nemůže usnout, tak ho nenechávám samotného aby plakal, sedím u něj, dávám mu dudlík a utěšuju 🙂

shaula
20. kvě 2009

momin - scharfinka má pravděpodobně pravdu.
leonik - já vím, jak jsi to myslela 🙂 Akorát mě to pobavilo, protože 4měsíční mimi je pro mě pořád malinké 😉 A vždyť ho můžeš chovat na klíně, já se vždycky obložím kojícím polštářem a na něm kluky houpu, když je to potřeba.

momin
autor
20. kvě 2009

no treba to bude ono. budu doufat ze to co nejdriv prejde.. protoze to me fakt ubiji..:(

paulinka80
20. kvě 2009

tak my mame ted stejnej problem...eliska tak tyden blbne a po koupani place,takze musime nosit a drndat...pred tim usinala v pohode sama, dala jsem ji do postylky a behem peti minut chrupkala a ted je to fakt mazec. I kdyz zrovna dneska to bylo tak po tydnu bez place...tak snad to brzo prejde ale taky vubec nevim,cim to muze byt, nekrouti se,takze brisko ji neboli...ale jak psala scharfinka,tak to se mi zda jako rozumny vysvetleni...to vybijeni prebytecny energie a nebo to, ze ziskaji behem dne moc podnetu, ktery nestaci zpracovat...

scharfinka
20. kvě 2009

Momin, no náš malý to právě v jednom období dělal taky, zdravotní problém jsme vyloučili poněvadž jsme s ním byli i u mudry...já pak našla na netu a v chytrých knížkách tady tyhle info a konzultovala je s mudrou a ta to potvrdila.....ještě mě napadla jedna věc-takhle navečer bolívají ouška, jen nevím, jestli by se to neprojevilo i přes den.....nezbývá než vydržet, přeju pevné nervy i když je to těžké 😉

shaula
20. kvě 2009

momin, ubíjí už po týdnu? U nás to trvalo do půl roku 😀 😀 😀

shaula
20. kvě 2009

A krát dvě 😀

zuzik_p
21. kvě 2009

Momin, holcicka kamaradka do 3 mesicu brecela kazdou noc od 8 do 2! Nepomohlo nic, jen to chovani jako rikas. Ja jsem malou uspavala na rukou nebo u prsa do 3 mesicu, pak jsme presly na samostatne usinani v postylce a uplne v pohode. Danielek je jeste malinky, zrejme chce citit tvou blizkost.

momin
autor
21. kvě 2009

Zda se mi ze je takovy od te doby co sem musela prestat kojit... ☹ nevim jestli je to mozne... Diky holky tak ja budu teda chovat a treba se to casem zklidni... je to ale mazec Danula je cvalik a ve 2 mesicich ma uz skoro 6kg 😒

shaula
21. kvě 2009

momin, tak to je možné... asi má pocit, že maminku ztrácí, tak si to kojení vynahrazuje tímhle způsobem. Zkus vydržet, já myslím, že ho to přejde. Jednou určitě 😉