Předčasné ranní probouzení dítěte. Jak jste to zvládly?

mirax
27. říj 2009

Ahoj maminky.

Nevím, zda nezačínám již otevřené téma, ale nenašla jsem žádný příspěvek podobný mému dotazu..

Naše dítě neskutečně brzy vstává.
Nikdy nemáme problém s večerním usínáním. Náš Tobík(19m) chodí spinkat bez protestů, sám. Většinou kolem půl sedmé. Vstává tak kolem páté, půl šesté.
Chtěli to vstávání posunout tak na půl sedmou. Začali jsme teda ukládat ke spánku kolem půl osmé..usíná do deseti minut 😉 ..ovšem výsledek žádný. Navíc se změnou času začal vstávat ve 4 hod. ráno!!!...Já jsem z toho už hrozně unavená....
V noci se budí na čaj..kolem jedné..ráno kolem půl čtvrté ještě na mlíko..to mě taky moc nebaví (aspoň ten čaj bych zrušila), ale on opravdu v noci volá...dám lahev a odcházím, ale stejně. Nemělo by tak velké dítě prostě spát celou noc? Já jsem prostě hrozně nevyspaná! Už tak dlouho jsem nespala v kuse déle než čtyři hodiny!

Holky, napište někdo, já si připadám, že jsem na světě sama, kdo má dítě ranní ptáče!
Dnes jsem vážně brečela..jdu do práce a dítě v půl čtvrté cvrdliká na celý barák..
Snad se ten časový posun trochu srovná..vím, snažíme se teprve pár dní, ale mně už dochází síly.

Měli jste to někdo taky tak a jak jste to zvládly?

pepibubu
29. říj 2009

Fanys, tak nás změna času žádnej rozdíl, prostě zkrátka a dobře 4 - 5 budíček, včera respektoval státní svátek a vstával až v šest.

fanys
29. říj 2009

pepi...-tak to hodńásek 😉

samik2008
30. říj 2009

Tak včera vstával malej až o 7 a dneska už byl hore v 5 😠 ,takže včera to snad byla jen náhoda nebo co 😒

mirax
autor
2. lis 2009

Ahoj maminky...

tak jak jste na tom po týdnu změny času?

U nás vstávání v 5 až půl šestá..takže to ujde. Výborné je, že se Tobík v noci přestal budit na čaj i na mlíko!! S podáním mlíka večer před spaním spí celou noc..někdy slyším trochu kňoukání, ale hned zase usne a já už tam radši prostě nelezu 😀 ..tak tohle je u nás veliký pokrok.

Dnes ale bohužel jsem totálně grogy..mám už 4 dny nějakou šílenou střevní chřipku, takž emísto nošení čaje dítěti chodím tak 3-4x v noci na záchod!!! 😝
Už mě to nebaví...cpu se Smectou, ale moc se to nelepší, ale myslím, že je to virové, tak musím počkat 😕 Mně připadá, ž ekaždé onemocnění mám v těhotenství úplně jinak než normálně..a většinou teda horší a trvá déle.

Tak napište, jakse máte 😉

mildickova
2. lis 2009

ahoj Mirax, tak aspoň že už vstáváte trochu později, huráá 😉 a to že jste odbourali noční pití i mlíčko je úplně super, u nás se malej "posunul" nějak úplně sám, nechávala jsem tomu volný průběh, takže jsme zpět na svém čase, spinkat večer v půl devátý, vstávat v půl sedmý, dvě noci spal krásně, to jsem se konečně taky jednou vyspala, ale od včera má rýmu takže klasika, špatně se mu dýchá, tak je v noci protivnej a pořád fňuká a budí se ☹ ještě to pitomý počasí....

irasek
2. lis 2009

ahoj, tady musím prostě přispět, pá náš Páťa vstává také kolem páté až půl šesté a je úplně jedno, v kolik si jde večer lehnout. I když mu posunu večerku, tak ráno tam stojí v postýlce a haleká na mě 😉 Takže usíná kolem 20,30h, spí většinou celou noc. Jenže u v devět dopoledne si musí jít odpočinout (je unavený) a odpoledne taky. Snažíme se už jenom o jeden spánek denně, vypozorovala jsem, že pak spí třeba i o hodinku ráno déle. Ale to nám zatím moc nejde.
Jinak všem přeji pěkné rána 😀 a dny (aspoň teda já jsem z těch jeho vstávání celý den unavená )

mirax
autor
10. lis 2009

ahooj maminky ranních ptáčátek 😉 ,
tak jak se vám daří?

My jsme všichni pořádně nachlazení, tím se samozřejmě zhoršilo spinkání..hlavně potřeba nočního napití...no, snad je to opravdu jen k té rýmě a kašli a zase to přejde...

JInak jsem již smířená se vstáváním v půl šesté, ani mi to nějak nevadí ..no a čekám na léto, kdy se to opět posune do normy 😀

terezt
10. lis 2009

Ahoj, Venda vstava pravidelne v 5.00. Netusim, jak to vyciti, ale jak je 5, vyskakuje. Taky nezalezi na tom, jak spal pres den predchozi den, v kolik jsme ho davali spat (davame ho v 8) nebo jak je unaveny. Vecer mu dam mlicko, ale skoro ho vubec nepije, jen si cucne. No a rano v 5 ma 180 ml. To vyzahne cely. Problem je, ze ho to nakopne a po tom uz neusne. Dopoledne je unaveny uz kolem 10 h a spi 2 h. To rani vstavani me opravdu nici. A to i ja jsem rani ptace, ale 5 je prilis!!!

sylvka
11. lis 2009

maminky,máte můj obdiv 🙂 martínek spí v noci 12 hodin(né v kuse) od 8-8 a dneska jako že v půl páté se bude snídat.vstala jsem a bylo to hrozný.jak to zvládáte?já ho uhoupala v lehátku usnul v 6 a spal teda do půl devátý 😅 aspoň aby už bylo léto 😀

eppik.m
11. lis 2009

mirax: posílám ti hooodněěě energieee a pevnééé nervy aby vše bylo únosnější pro tebe i děťátko 😉 😵
já jsem si zažila ze svým Míšou taky své a mohu říct že čím je starší tím to jeho noční spaní je lepší ... nejhorší nespací obdobý jsem měla v těhu, kdy jsem co hodinu chodila na záchod a samozřejmě já spát chtěla ale mimi v bříšku neee, pak kojící období kdy jsem kojila opravdu poctivě každou 3. hodinu i v noci (někdy i dříve a to do 10m. jeho věku pak jsem to začala řešit) pak období kdy jsem řešila nočné nespaní a zkoušela všechno možné i nemožné aby konečně už spal v kuse alespon ty štyri hodiny :/ řeknu ti že žádná finta nikdy neměla dlouhodobý účinek a tak jsem pochopila že to prostě musím ustát zda se mi to líbi nebo ne a teď mohu říct že opravdu z toho ten můj pacholek vyrostl ... ale pevná pravidla jsem neopustila a to že noční pokojovou službu odmítám dělat, takže žádné noční dudlání dudlíků, či pití čaje, mléka nebo uspávání na rukou či v kočárku nebo televizí ... to u nás po nočném odstavení nebylo a do dneška si nikdy sám ničeho nedožaduje! ráno jsme nikdy dlouho nespali a teď posunem času chodí Míša spát v 19:00 a ráno se budí kolem 5:00 - 5:30. Opravdu v tom nejsi sama 😝 😀 .

eppik.m
11. lis 2009

ještě jsem zapoměla napsat období kdy jsme bojovali každý večer s usínaním, ach jo bylo toho požehnaně a jsem zvědavá co nás ještě čeká 😀