Předčasné ranní probouzení dítěte. Jak jste to zvládly?

mirax
27. říj 2009

Ahoj maminky.

Nevím, zda nezačínám již otevřené téma, ale nenašla jsem žádný příspěvek podobný mému dotazu..

Naše dítě neskutečně brzy vstává.
Nikdy nemáme problém s večerním usínáním. Náš Tobík(19m) chodí spinkat bez protestů, sám. Většinou kolem půl sedmé. Vstává tak kolem páté, půl šesté.
Chtěli to vstávání posunout tak na půl sedmou. Začali jsme teda ukládat ke spánku kolem půl osmé..usíná do deseti minut 😉 ..ovšem výsledek žádný. Navíc se změnou času začal vstávat ve 4 hod. ráno!!!...Já jsem z toho už hrozně unavená....
V noci se budí na čaj..kolem jedné..ráno kolem půl čtvrté ještě na mlíko..to mě taky moc nebaví (aspoň ten čaj bych zrušila), ale on opravdu v noci volá...dám lahev a odcházím, ale stejně. Nemělo by tak velké dítě prostě spát celou noc? Já jsem prostě hrozně nevyspaná! Už tak dlouho jsem nespala v kuse déle než čtyři hodiny!

Holky, napište někdo, já si připadám, že jsem na světě sama, kdo má dítě ranní ptáče!
Dnes jsem vážně brečela..jdu do práce a dítě v půl čtvrté cvrdliká na celý barák..
Snad se ten časový posun trochu srovná..vím, snažíme se teprve pár dní, ale mně už dochází síly.

Měli jste to někdo taky tak a jak jste to zvládly?

samik2008
27. říj 2009

ahoj mirax,to je jako kdyby jsi psala o naší dcerce,ted už jsou jí sice 4 roky,ale když měla kolem toho jednoho a půl roku,vstávála pravidelně ve 4 hodiny,když v 5 tak to byl úspěch.Chodívala spát taky kolem půl 7 a když jsme jí to posunuli výsledek žádný.TAkže já ti neporadím,jen prostě vydržet,časem se to zlepší.
No a syn má ted 1 rok a vstává taktéž brzo,kolem půl 6 a 6 hodiny.

musko
27. říj 2009

mirax, náš Petrík vstával tak skoro medzi 1 a 3 rokom života v podstate pravidelne - na výnimky 😉 . Tak sme vstávali o piatej. Ja som si urobila kávu a jemu pustila Krtečka, kým som sa prebrala.... No potom spával cez obed cca 3 hod, zrovnalo sa to, keď začal chodiť do školky. Ale v noci si pýta piť ešte aj teraz. No, máme suchý vzduch, aj ja bývam v noci smadná..... Ale raz to skončí 😉

gtver
27. říj 2009

mirax, sama opravdu nejsi, máme to doma naprosto stejně. S časovým posunem se u nás vstává teď taky ve čtyři. A to náš lumpík usíná později. Ale on nikdy nebyl spavec. Naštěstí má pití tak, že si ho podá sám, pokud má v noci žízeň. Jak píše Samik, říkám si, vydržet...

mirax
autor
27. říj 2009

holky, děkuju...jsem ráda, že nejsme sami 🙂
Taky doufám, že se to časem spraví.
Zkusím zůstat u té půl osmé na spaní a dnes si zkusím dát budík , abych mu dala mlíko kolem půl třetí, to by ještě vstávat neměl 😠 ! ..pak snad ještě chvíli vydrží..
Mně třeba ta půl šestá vůbec nevadí, ale ten dnešek..půl čtvrtá a půl pátá..to jsem pak hrozně unavená. Většinou si s ním teď schrupnu po obědě, ale úterky chodím do práce.
Tobík taky spí po obědě i tři hodiny, prostě jinak je to úplně hrozně hodné a bezproblémové dítě...
Ráno taky koukáme na pohádky..u nás frčí Pošťák Pat a Prasátko Pepina a Pingu...z prasátka umí krásně chrochtat 😀

gtver: koukám, že jsme na tom skoro stejně se stářím prvního dítěte i mimča v břiše 😉

Všem mým kamarádkám vstávají děti v osm..musí je ještě i budit, když vstáváme, tak se široko daleko u nikoho nesvítí...mně vážně přišlo, že jsme snad jediní na světě vzhůru 😖

samik2008
27. říj 2009

mirax opravdu klid nejsi v tom sama...okolo nás děcka taky vstávají až okolo půl 8 a 8 hodiny,a mi prostě dřív no,ale co už jsem si zvykla,a aspon potom neblázním s přípravami a odcházením dcerky do školky.Dám v klidu malému najíst,ještě si pohrajem,v klidu oblečem a jdem.Tak kdybysme vstávali až tak kolem té půl 8 tak bude šojtřit a nevědět co dřív,protože by měla být ve školce tak kolem 8. 😉

iloha
27. říj 2009

Mirax, opravdu v tom nejsi sama, my sice spíme do půl sedmé max. sedmi, ale zase až do nedávna (cca tři měsíce) jsem vstávala minimálně 5x za noc. Jednou to bylo pití, čůrání, slon, přikrýt, nebo jí jen bylo smutno. Teď se to trošku zlepšilo 1-2x za noc. Přes den nespí vůbec už skoro rok, takže, jediná rada, zkus místo čaje vodu, třeba jí nebude chtít, a pokud nebrečí a většinou hned usne, tak bych ani za ním nechodila. A zkus ho budit odpoledne tak nejdéle po 1,5hodině, protože pak bude mít větší potřebu spaní.

mildickova
27. říj 2009

neboj rozhodně nejsi sama, sice vstáváme aspoň "až" v šest, ale v noci tak 4x vzhůru, když spím 4 hodiny v kuse je to luxus, bohužel minimálně, ještě kojím takže mu stačí si cucnout a pokračuje ve spaní, říkám si že bych odstavila, ale zase jsem mluvila se spoustou maminek co odstavili a dítě se budí stejně... ☹
tak holt jedině nám zbývá vydržet, ale věřím že s druhým mimi v bříšku je to těžké a potřebovala by jsi odpočívat, držím palce 😉

leila.sayy
27. říj 2009

Mirax: tak zkus ho dát spát jednou tochu pozděj, třeba v 9 nebo půl 10-té, třeba by vydržel dýl. Moje dcera když jde spát třeba v 8 tak taky stává brzo, když jde spát až kolem 9-10 tak stává později..chce toho zkusit více.

coriven
27. říj 2009

Ahojky,
jako bych četla o naší Kájce. Já u nás pozoruji spíš "úspěch" že vstáváme kolem půl 6 - 6 bo dřív to bylo před pátou a to sem byla totálně kaput... Ale naštěstí spíme celou noc, ale ráno kolem půl 6 je vzhůru, občas si ještě sama povídá a nechá nás chvilku se převalovat, ale většinou už volá tati tati a chce si jít hrát. My teď zavedli ranní vstávání s tatínkem - jsem taky těhule a před tím jsem pořád vstávala já, tak MM si teď snad i ochotně malou ráno bere - nachystá ji mlíčko, přebalí a obleče - takže mám půl hodku k dobru a jsem za to ráda. Takže já za sebe musím říct, že mně pomáhá MM, jinak bych to taky nedávala.

A jak píšeš, když občas jde spát třeba i kolem 9, tak stejně vstává před 6, takže usínání je jí asi jedno, spíš sem si všimla, že čím má delší poobědový spánek tak tím míň spí přes noc. Takže i když občas by si dala i ty 3 hodinky, tak po 2 už otevírám dveře a začínám mluvit nahlas, ale někdy je jak špalek, násilně ji nebudím (že občas su ráda, že spí tak dlouho) a někdy se probere.

Holt přeji hodně zdaru, máme holt ranní ptáčata, ale ono je to nejpozději v pubertě přejde 😀

helcenka
27. říj 2009

když bylo našemu drobečkovi 18 měsíců, tak chodil spát kolem osmé a vstával kolem půl šesté nebo šesté ráno. Odpoledne spal tak tři hodinky. V noci se budil tak 3x, že chce čajík, rozhodně jsem odbourala noční mlíčko, protože to bych se vůbec nevyspala, vzhledem k tomu, že si jdu lehnout kolem půlnoci.
Udělali jsme to tak, že jsem mu postupně posunula dobu, kdy si šel lehnout. Teď chodí kolem deváté, vypije si mlíčko a spí většinou až do rána. Vstává kolem sedmé, půl osmé. Mlíčko mu dám, až když se ráno probudí. Už se ani nebudí v noci na čajík. Zkrátil se mu také odpolední spánek zhruba o půl hodinky.
Držíim palce, každý měsíc je to jinak. 😵 😉

klouzavka
27. říj 2009

mirax •nejsi sma.Dáda,a´t jde spát,kdy jde spát v letním čase vstával nejdéle v6:30,Teď po změně času vtává v5:45.Dělám si srandu,že jde asi s manželem do práce.
Já zase říkám, že ty rána nějak přežiji,ale hlavně,ať je večer nejdéle v8h v posteli a spí.

anta
27. říj 2009

Ahoj holky, to my už to taky máme na denním pořádku, spát chodíme v cca 18,30, někdy později a spíme tak do těch 5 do rána. I kdybychom ho dali spát později, tak stejně už v pět bude čekat na vláček - jak tomu doma říkáme 😉 Sice jsme si s manžou zvykli, ale kdyby vstával později, tak bychom se taky nezlobili. Doufám, že se to časem trochu urovná, že by třeba chodil spát v půl osmý a vstával by třeba v půl sedmý ráno 😉

mikulka
27. říj 2009

Náš malý spí 22-06 (někdy 07), změnou času se sice posunulo ukládání (starého času je to 23), ale vstává o to dřív, v 5. Je to hrůza. Je pak dlouhý den a s manželem nemáme pro sebe ani chvíli.

Pokdu děti ukládáte v půl 7 a budí se vám v 5,6, tak to je 11 hodin a to je v tomto věku normální.
Mělo by se to změnit, kdybyste ukládaly později, ale chce to čas.

gtver
27. říj 2009

mikulko, to je dost indivinduální ,já třeba vím, že mám ranní ptáče bez ohledu na dobu, kdy jde spát (a v jeho případě to fakt není půl sedmé, jako u mirax), takže s tím prostě musím počítat, že to tak je, už jsem si zvykla 😀

mirax, taky jsem koukala, že jsme na tom s prckama prakticky stejně 😉 🙂

mirax
autor
27. říj 2009

Holky, musím říct, že mě vaše příspěvky obohatily..
Zajímavý je ten postřeh s poledním spánkem...včer aTobík spal právě ty tři hodiny, což většinou nespí. Dnes jen hod. a půl, tak uvidíme. Jinak jsem mu dnes dala mlíčko před spaním a pokud se probudí vnoci, dám mu jen trochu čaje a zkusím nechat mlíko až na ráno, jak první snídani 😉

Je pravda, že se to spaní občas mění..měli jsme před měsícemi tři dny, kdy prostě nějak nechtěl do postele a jednou bzl nachystaný vstávat ve dvanáct 😀 😲 , ale to rychle přešlo 😉

Večer vidím, že je unavený..v těch půl osmé už teda hodně.., takže ho prostě teď dávám spát mezi sedmou a půl osmou..s mlíkem, s nadějí, že by se nemusel budit v noci dvakrát, ale jen jednou.
Navíc večer ještě pracuju, potřebuju alespoň kus večera volného..Věřím, že kdyby šel spát v těch deset, tak určitě vstane později, ale mně to připadá pro malé dítě dost pozdě.., ale určitě jich takhle chodí spát hodně.

Vstávání kolem půl šesté je pro mě ok (manžel taky nastupuje první, ona i ta půl hodinka je dobrá), lae teď ty dva dny ve 4 hod..., to je mi pak celý den jako po flámu.

Věřím, že s věkem se to určitě zlepší..pak je budeme muset z té postele tahat 😀

gtver
27. říj 2009

mirax, neboj, jak budou muset vstávat do školy, tak se to rychle změní 😀 😀 😀

mirax
autor
28. říj 2009

Ahoj a hezké ráno 😉

tak já jen hlásím, že u nás dnes vstávání v 5 😕 ..no, lepší než ve čtyři. Ale neprobudil se už dvakrát na ten čaj. Ve tři jsem s esama probudila a donesla Tobíkovi čaj sama..spal jak dřevo, tak jsem ho trochu šťouchla a pil. Od čtyřch tak chvilkama kníkal, ale dobrý..v pět definitivně mamííí tadíííí.
Nejhorší na tom všem bylo, že jsem už od těch tří nemohla usnout..pořád jsem špicovala slechy, jestli se nedejbože nebudí!!!..úplně sevřená nějakým strachem..prostě z toho asi trochu magořím..

Dnes v noci mu rozhodně čaj nenesu, až se sám nějak probudí, tak půjdu. Snad s e do týdne srovná alespoň k té půl šesté.., co já bych za ni teď dala 😀

V poledne zkusím opět dodržet jen hod.a půl spinkání.

Dnes je svátek..já to zjistila až před chvílí, když jsem zapínala TV, že bude Kouzelná školka a ono nic 😉
Manža šel normálně do práce, takže jsem na to úplně zapomněla 😉

mildickova
28. říj 2009

Mirax tak aspon že né čtvrtá 😉 u nás dokonce půl sedmá, zázrak, v noci 1 !! buzení, ale jak píšeš, malej spí a já se budím a kontroluju co se děje, že se nic neděje 😠

gtver
28. říj 2009

mirax, u nás opět ve čtyři 😀

samik2008
28. říj 2009

holky u nás dnes ´´až ´´ o půl 7

mildickova
28. říj 2009

gtver: tak to je peklo 😉 ale co naděláš viď ? a v kolik vám pak holky jdou děti spát přes den, to musej být tak v deset hotový, ne ?

snupik
28. říj 2009

Ahooj, u nás dnes ve čtyři....uáááááááááá 😢 😔 😅 🙄 🙄 🙄
ale ted už spí od jedenácti 😉 ....

robi
28. říj 2009

Ahoj,

my jsme si se spaním taky pěkně užily, mám co povídat.
Zhruba před rokem, kolem vánoc, jsme taky vstávaly v 5 a podobně. Jenomže to byla moje vina, protože malá se budila na kojení a nebo jenom tak a už jsem ji nebyla schopná uspat (takže jsem taky chodila jak mrtvola, v noci tak 5x vzhůru, dve hodiny tahem byl zázrak)
Nám pomohlo:
- prvně jsme odbouraly noční kojení, dostávala pouze vodu, potom úplně odstavit, kojily jsme zhruba do 14 měs
- samotný uspávání, dřív jsem s ní seděla na židli, jenomže když jsem se zvedla, židle vrzla a mohly jsme začít od začátku, takže teď usíná sama, se zavřeným dveřma (musela se to naučit - má teď svůj pokojík a odmítala jsem v noci u ní sedět na židli), naštěstí samotný usínání u nás bylo bez řevu, zjistila jsem, že jí to tak vyhovuje, má svůj klid)
- v noci a hlavně při usínání k ní nechodit, nevydělávat z postýlky. Má ve zvyku před spaním nás volat - spadlo jí auto (spací hračka), napít, "aa tam" - čurala do plínky. Někdy jsem k ní před usnutím (večerním i odpoledním) šla třeba 10 x - když zjistí, že nikdo nepřijde, tak radši spí až do rána.
Někdy se taky k ránu budí, že chce k nám do postele, ale není vyspaná, kňourá, tře si oči, prostě se vzbudila předčasně, ještě by spala.
Teď malá spí většinou od 7 do 6.30 - 7, výjimečně do 8, takže tak 12-13 hod v noci jí vyhovuje (nechubím se tím, stálo nás to hodně energie). Chci tím říct, že to jde naučit dítě spát.

Taky myslím, že je rozdíl, jestli se dítě budí, že je vyspaný a nebo se budí nějakým "problémem", naše je spavec, ale pořád se budí, spíš zvykem, ještě by spala, ale....
Přes den spí 1,5-2 hod, takže možná pomůže, nenechat odpo poklady tak dlouho spát.

Ještě něco: já jsem musela malou naučit, že nemá cenu se ráno budit, že nebude žádná sranda. Prvně že nebude ráno prso, pak že nebude válení se v naší posteli, pěkně nočník převlíkat a snídat, atd., aby se nebudila nedočkavostí, že bude nějaká zábava, dětství není sranda 😀

Snad jsem trošku pomohla, pořád říkám, že jsem se 1,5 roku nevyspala, ale je to čím dál lepší 🙂

robi
28. říj 2009

To jsem se rozepsala, jeste chci rict, ze kdyz se mala vzbudi a vidim, ze by jeste spala, tak ji udelam "neprijemny rano" (ve velkých uvozovkách). Kolikrát se ráno vzbudila a ukazovala k nám do ložnice a říkala hají, tak v žádným případě hají u nás, jedině ve své postýlce (nevadí nám v posteli, ale nikdy neusne, začne se kutálet, hopsat po nás a je po spaní).
Prostě ráno nedat dětem co chtějí. Vím to od zvyku na prso, když jsem jí párkrát v noci nedala prso, tak pak spala celou noc, věděla, že když se vzbudí, tak nic nebude. To stejný ráno. Ani v noci se nebudí, nemá proč, dám napít vody a jdu pryč. Tak radši spí 🙂
Píšu hodně zážitků, protože spánek je u mě pořád na prvním místě, mám pocit, že i když někdy spím 8 i víc hodin tahem, tak pořád bych spala, tak proto chci Vám, nevyspalým maminám pomoct 😉

mirax
autor
28. říj 2009

ahoj robi,
děkujeme za tvoje zkušenosti 😉

Já s tím úplně souhlasím, že jaký si to člověk udělá, takový to má...

My jsem začali se spánkovým režimem už ve třech týdnech..Tobík se naučil usínat sám, předtím jsem ho vždycky koupala, masírovala, mazlila a pak už konec..postýlka..první tři dny trošku plakal, chodila jsem k němu v prodluž. se intervalech..potom už opravdu klid...do půl roku noční kojení, pak jsem prostě přestala dávat..taky pár dní trochu plakal, ale pak vždy usnul.

Jen to ranní vstávání 😠 ..i u nás se jde hned na nočník (ikdyž se tam nic neudělá 😀 ), přebalování, plína..a pak teda ty pohádky..., ale nevěřím, že by se budil kvůli nim 😉 ...můžu zkusit mu je třeba nepustit 😕

Podle mě mají některé děti opravdu takový budíček v sobě..náš Tobík se vážně budí vyspaný (spí těch 9-10 hod.)

Prostě zimní čas je nářez..aspoň ten přechod. Večer ta tma, ráno tma.
Manža dnes prostě odpadl v osm a už spí a já jdu pomalu taky..
Uvidíme, co dnes v noci...sama tam nepůjdu, jen k ránu, kdyby moc volal..není to jednoduché, je mi líto sousedů, musí to slyšet! 😒

gtver
28. říj 2009

robi, náš se budí právě tím, že už je vyspaný, vyleze z postele a hraje si 😀 já už jsem zvyklá, jen teď ten časový posun 🙄

samik2008
29. říj 2009

dobré ránko holky,tak hlásím že malý se probudil až teď.A to spal pěkně celou noc.Asi jsem si tu postěžovala že vstává brzo tak to chce odčinit 😀

mirax
autor
29. říj 2009

Ahoj a hezké ráno všem vstávacím maminkám 😉 ,

my dnes dávali mlíko v půl čtvrté (v jednu kňoural na čaj, ale nešla jsem tam aza chvíli spal jako dudek) a pak spánek do čtvrt na šest...takže vcelku jupí 🙂

Dnes je zase tak ošklivo..musíme na nákupy. Došel Sunar atd.
Jdu zkontrolovat nočník... 😀...aby to zase nebylo někam vedle 😀

pepibubu
29. říj 2009

Teda.... cizí neštěstí vždy potěší... 😀 ne, myslím to tak, že zkrátka a moudře jsem ráda, že nejsme jediní vstávači ve 4... vždycky si říkám vrazi vstávají v kriminále AŽ v pět.... Ale taky není síla ho přesvědčit aby spal dýl. Zkoušela jsem ho "přetáhnout," ale on se zkrátka vypne když potřebuje i uprostřed činnosti, max v 18.30. Taky nevím jak to řešit....

fanys
29. říj 2009

ahoj holky

ano cizí něštestí vždy poteší 😝 přidávám se do klubu ,našim holkám je jen deset měsiců a nepatřím do sekce batolata ale jak čtu problémy mám s nima stejné,jěšte před měsícem holky spali ukázkově-kolem půl osmé usínali,ráno se vzbudili kolem půl sedmé a na mlíko a dospávali tak do osmi,pak jsem byli na dovolené -na ni spali krásně a doma nastal teror-ráno se vzbudli v pět a řevem to u nich neznám a utrum.konec.do toho celou noc podávám dvojkám dudlíky a už padám na hubu.a ted tou prokletou změnou času vstávám svižně ve čtyři,i dřív.a to jsem na prášky.... 😢 povedlo se mi je náthnout-vydrží do devíti do večera a pak je dám spát ale efekt na ranní vstávaní to nemá žádný.prostě 4.15.je maximum,jestli takhle budou pokračovat ješte dlouho tak budou bez maminky pač se oběsím na prvním stromě co potkám 😉 přes den jsou to už čiperky,vesele cestují kolem nábytku,blbnou a musím být vestřehu tak bych potřebovcala aspon spát do šesti.
no jo holky mějte se držím palec at se to zlpeší jak u vás tak u nás 🙂