Přerušovaný polední spánek, máte zkušenost?

imzadi
11. čer 2012

ahojky, hledala jsem v diskusich, ale vetsina resi jen spanek nocni. muj syn, 16m, kdyz usina pres den, tak se vzdy po cca pul hodine az 40 min vzbudi a place...kdyz rychle nezareaguju, jakoze bud udrncam v kocare nebo nepribehnu do pokojicku, abych dala dudlik, utesila, tak se vzbudi uplne a uz neusne a samo ze pak je protiva...dohromady spi tak hodku a pul...nekdy spi v postylce, nekdy v kocarku, zalezi na situaci. a v postylce umi usnout sam, ale nekdy jsem tam s nim...stava se to, ikdyz si jdu kompletne lehnout s nim a jsem u neho po celou dobu spanku...mate nekdo podobnou zkusenost? zuby to nebudou, deje se to uz dlouho a ma 16 zubu a ted se zadny nechysta...uz fakt nevim, co/s tim...

jinak nocni spanek mame tez s buzenim, usina v 8 a budi se kolem jedne a ctvrte.

dekuju za nazory 😀

petrunka01
11. čer 2012

@imzadi ahoj..mám skoro 11ti měsíční holčičku a je to to samé.Někdy se stane,že spí celou dobu,ale většinou se mezitím vzbudí a taky musím já-dát dudlík,uhoupat,jinak vstává a je protiva.Jak na to nevím,nechávám tomu volný průběh a doufám,že se to zlepší a bude spát už pořád bez přerušení.V noci je to o něco lepší,vzbudí se třeba jen jednou,nebo taky vůbec.

imzadi
autor
11. čer 2012

@petrunka01 dekuju za reakci,,aspon vim, ze kuba v tomhle neni vyjimecnej 😀 blby je, ze se nam za chvili narodi druhej prcek, tak bych uvitala klidnej alespon ten poledni spanek 😀

petrunka01
11. čer 2012

@imzadi to chápu..Kačka se pravidelně vzbudí,když si konečně na chvilku sednu,že si odpočinu...😀

imzadi
autor
11. čer 2012

@petrunka01 to ty deti umej bajecne, to jo 😀

ined77
11. čer 2012

@imzadi ...ahoj 🙂 , nemám bohužel moc času se rozepisovat, jen...náš malý se přesně takhle budíval(přes den), byla jsem z toho na palici, ale přešlo to časem samo.paradoxně dnes chrní po obědě jako méďa i 2-3h. 😀 .
takže rada asi velice není, jen vydržet 😅 😉 .

ined77
11. čer 2012

@imzadi ...aspoń že ty noci máte v klidu 😉 , matýnek se budíval i 20x za noc..no a katunka to po něm zdědila 😝 😅 .

herminka
11. čer 2012

@imzadi Syn (asi o malinko mladší než tvůj) to má podobně, nevím, jak to řešit, tak to nechávám tak.
Noci jak kdy, někdy se vzbudí až kolem čtvrté, někdy už kolem půlnoci, dneska asi co 2 hodiny 😒

ined77
11. čer 2012

@imzadi ...ještě mi řekni...uspáváš ho nějak nebo usíná sám?...u nás byl pravděpodobně problém v tom, že jsem ho uspávala v náručí....pak se probral, já tam nebyla, tak spustil křik... 😅

imzadi
autor
11. čer 2012

@ined77 😀 no vetsinou jsem u neho, ale jen lezim vedle postylky a mam zavrene oci 😀 zadne chovani, hlazeni...
@herminka diky za reakci...ja bych to neresila, kdyby se neblizil prichod sourozence...nedokazu si pak predstavit tu koordinaci 😀

herminka
11. čer 2012

@imzadi Věřím, že do října se to spraví .-)

petrunka01
11. čer 2012

@ined77 no,já uspávám na ruce a nevím,jak se toho zbavit.Jako,ono mi to zase tolik nevadí,ale pomalu jí bude rok a už začíná být těžká.Jen je mi dost proti srsti ji nechat ukřičet a jen k ní chodit...

moni85
11. čer 2012

Ahoj, máme syna 14 měsíců, a dá se říci, že pokaždé ,když usne, ať je to polední spánek, nebo večerní,tak se vzbudí po 30 až 40 minutách s pláčem a musím ho jít samozřejmě utišit a pak spinká dál. Máme to takhle už snad od 6 měsíců a nepřišla jsem na příčinu,někdy se stane, že se nevzbudí, to je ale vyjímka 😒 . Jediné na co jsem přišla, tak že se mu lépe spinká s prázdným bříškem a spí i déle, samozřejmě né hladový, ale ne těsně před spánkem najedený.

ia.
11. čer 2012

@imzadi ahoj, tak můj syn spí od konce 6N 30 minutovky, několikrát za den. Minulý týden začal spát 2x denně s tím, že dopol si dá 30 min a odpol 30 min a když rychle podám dudlík, tak ještě usne na 30-60 minut. Takže v podstatě stejné jako u vás. Pamatuju si, že u prvního to bylo stejné do doby, než začal spát jednou denně. Což u vás už je, tak ti asi nezbývá, než vydržet, dokud nebude krapet větší a nebude unavený tak, že tu dobu probuzení zaspí. Ten starší spal hrozně málo, byla jsem zoufalá a od cca 2 let, kdy vydával víc a víc energie, spí po o krásně okolo 2h vkuse. Takže vydržet.... 😉

imzadi
autor
11. čer 2012

@ia. takze proste vydrzet...aaaaa a ja chtela nejaky super zazracny recept 😀 od narozeni porad jen na neco cekam 😀

ia.
11. čer 2012

@imzadi obávám se, že čekat na něco budeme celý život 😀

stavba
11. čer 2012

ahoj, taky se hlásíme do klubu 😀 😒. Synovi je 10,5 měsíce a spí tak 30-60 min. dopoledne (uspávám ježděním v postýlce) a většinou 1 hodinu odpoledne( to zase pro změnu jezdíme s kočárkem 😀). Taky jsem vypozorovala, že když spí v postýlce a procitne, tak jakmile nezačnu postýlkou opět hýbat, tak se vzbudí úplně. Někdy to nepomůže a stejně už nezabere. Večer usínal většinou u prsa, ale poslední dobou se po pár minutách vzbudí a skáče v postýlce a ne a ne usnout, takže chováme, zpíváme, přidržuju peřinu, protože ji pořád odkopává. Dudlíka nepoužíváme, nechce ho. Několik měsíců spal v noci krásně, teď několik nocí se mi začal cca po 4-5 hodinách spánku budit na mlíko. Člověk si myslí, že už má vyhráno, ale ty děti nás vždycky umí překvapit. Doufám, že se to zase brzo ustálí a bude zase hezky spát.

imzadi
autor
12. čer 2012

@stavba ja si prave furt.rikala, to se zlomi v roce...az.bude chodit...az az...a prd 😀

stavba
12. čer 2012

tak naše dítko dnešní noc spalo první 3 hodiny a potom se po hodině budilo tím, že se začal vrtět, přetočil se na bříško a z něj šel na kolínka a chytil se šprušlí, že bude pérovat. Tak jsem ho vždy zase položila a on měl celou dobu zavřené oči, takže to dělal ze spaní. Takže jsem dnes unsula až ve 3 ráno do 6 hod., kdy se vzbudil na jídlo a pak ještě usnul u mě do 8.30. No, doufám, že to nebude trvat dlouho, jinak mě asi klepne.

monapink
12. čer 2012

@imzadi Ahoj,pridam moji zkusenost,dcera takhle spatne take spavala do roka,v roce jsem uz byla unavena,od narozeni jsme resili jeji alergii na BKM a kdyz tu jsme zvladli nastal boj se spanim..usinat umela sama,ale presne jak pises,po pul hodince nebo 40 minutach odpoledne zacala pobrekavat,procitla a samozrejmne jeste nebyla dost vyspinkana a byla zvykla,ze ja pribehla,bud pochovala a nebo udrncala na polstari k dalsimu spanku,ktery pak trval tak pul hodinky,jenze mne to prestalo bavit,pze ne vzdy se mi to povedlo a pak byla dcera az do vecera protiva protivna a ja z ni otravena..Takze jsem zacala bojovat,take jsme zavislaci na dudliku,ten jsem ji zacala pripevnovat pomoci snurky na triko a s tim zacala spavat,kdyz se probrala mela za ukol si ho tam sama dat a sama zase zabrat,trvalo to tak pet dnu,nez pochopila,nechala jsem malinko vybrecet,pak prisla,pohladila,rekla spinkej a ukazala,kde ma dudu 😉

imzadi
autor
12. čer 2012

@monapink a jak jste na tom ted? me zajima 😀

monapink
13. čer 2012

@imzadi Ted jsme na tom s odpolednim spankem dobre,spi tak dve hodinky a nekdy i dele a to vse bez me spoluprace,mam ji na chuvicce a nekdy po 45 minutach ji slysim,jak se pretoci a lehne si jinak,slysim ne pretoceni,ale obcas to komentuje,da si dudlik a spi dal 😉

ined77
13. čer 2012

@petrunka01
@imzadi ....no holky řeknu vám, že já matýnka uspávala po o v náručí, na klíně a teda v sedě aspoň(už), (dříve houpáním, na klíně, za chůze...masakr 😝 😅) ...ještě těsně před porodem katunky....s bříškem už to bylo těžší a těžší 😅 .ale příchodem mladší se to samozřejmě vykrystalizovalo a protože bylo NUTNÉ 😀 😉 abych je uspala aspoń trošku ve stejný čas, aby se matýnek ale hlavně i kačka naučila usínat sama.
pravda ale je, že katunka je mnohem klidnější dítko, nikdy vyloženě neplakala jako o život, jen si tak poprskala nespokojeně a nakonec usnula, i když byly doby cca do těch 3 měsíců, kdy ji bolívalo bříško,kdy jsem udrndávala různě i ji 😉 .
u synka jsem také to buzení po 40 min. nechápala, ale časem to přešlo...jestli zralejší nerv. soustavou nebo čím, to netuším, ale zvrat jednou nastane určitě a to je nejdůležitější 😉 😀 .
možná jde teď mě napadá o fáze spánku, že prostě zhruba po těch 40 minutách přejdou z tvrdého spánku na lehčí a vzbudí sami sebe třeba jen přetočením se, vypadnutím/nepřítomností dudlíku a pod. 😉

ined77
13. čer 2012

@imzadi ...a možná to je i tím, že malý ví, že u něj jsi...pak maličko procitne a je tu změna, tak spustí křik 😉 .
já to buzení hodně přičítala uspávání na ruce....pravda je, že když začal pak usínat sám, nepamatuju, že by se někdy takhle vzbudil.naopak jsem ho musela budit já, aby pak večer moc nevystrájal 😅

monapink
13. čer 2012

@ined77 Tak presne tak tomu bylo i u nas,kdyz se naucila usinat sama,tak ted naopak mam problem,ze dcera spi po obede o dost dele nez potrebuje a vecer spanek oddaluje,takze ted ji budim pokud spi dele jak dve a pul hodiny,nevim zda je spravne ji budit,ale vecer pak nema problem jit spat v osm 😉

imzadi
autor
13. čer 2012

@ined77
@monapink kdyz ja jsem meka v tom ho nechat plakat kdyz usina sam...asi bych to ale mela prejit 😝

ined77
13. čer 2012

@imzadi ...já vím, ale je to v podstatě dobře pro něj.ale zase...mně se to třeba u synka opravdu nepodařilo z jednoho prostého důvodu...v pláči byl vytrvalý, nevzdal to.on je vůbec dost citlivý atd., prostě taková nátura 😉 .
a zkoušela jsi to už, nechat ho chviličku poplakat a chodit za ním po chviličkách? já samozřejmě nemyslím nechat ho plakalt hodinu samotného, jejda, to vůbec ne! 😲 😉

imzadi
autor
13. čer 2012

@ined77 jo, on usne, nekdy to trva 10 minut nekdy dyl, ale je to fakt echt plac 😒 ale vecer jsme vzdy u nej, ja nebo manzel...my to mame radi no 😅 Pak chodime i koukat jak chrni, no magori 😝

ined77
13. čer 2012

@imzadi ...a to já se nad spícími dětmi taky kochám 😉 😀 .
no ale pokud usíná takhle rychle, tak bych do toho šla 😉 .
ale teda asi by to chtělo praktikovat každé usínání, nejen denní 😉 .

imzadi
autor
13. čer 2012

@ined77 ted jsme u rodicu, ale pak budem min 14 dnu doma, tak do toho asi pujdem...jen nevim, co delat, kdyz se probere...prijit, dat dudel a odejit? nechodit?nebo byt u neho...

ined77
13. čer 2012

@imzadi ...já jsem většinou zkoušela počkat jestli ještě neusne sám...usnul asi 1x ze 100 případů 😀 .nakonec to u nás skončilo tak, že jsem si ho vždy vzala do obýváku na klín, do polohy ležmo a uhoupala znovu ke spánku, pak čapla knížku a hodinku si početla s ratolestí přilepenou k sobě 😀 .
ale zase jsem poměrně hodně dohnala deficit ne/přečtených knížek 😉 😀 .