Přestala spát přes den. V jakém věku přestaly vaše děti?

feer
27. črc 2009

prosim o radu, moje dcera 25mesicu prestala ze dne na den spat pres den 😢 mozna to souvisi s tim, ze prestala dudat dudlika, ale vecer usina bez dudu dobre,noc prospi. zajimalo by me, v jakem veku prestaly spat vase deti pres den, 25mesicu mi prijde malo 😢 Pripadne jestli nemate nejaky typ, jak ji naucit znaova sapt. Vyrvani nefunguje, vubec nezabere, jen ze vzteku pocura postylku, uz nevim, co s ni. Zkousim si lehnout s ni, ale proste neusne. predem diky za rady 🙂

misa.cekatelka
27. črc 2009

Ahoj,zatím mám malé dítě,takže si odpoledne většinou na chvíli schrupne.Ale mám 3 mladší bratry a všichny spali odpoledne asi do 5 let.Vždy chodili po obědě,většinou si s nimi mamka lehla a oni usli.Je malá alespoň unavená?V kolik ráno vstává?

Moje malá taky dobrovolně spát nechce.Provází to scény a asi hodinový uspávací rituál.A pak spí třeba jen dvacet minut.Někdy jí i plesknu po zadečku a dám znova lehnout a pořád opakuju spinkat spinkat.Ona se zas postaví,zas ji položím a to se třeba mockrát opakuje,ale nakonec vyhraju.

jakoubka
27. črc 2009

A v kolik ráno vstává?

jakoubka
27. črc 2009

Nám se to stalo poprvé v sobotu.Kubík byl u svého táty a ráno mu spal do půl 10(což doma do 7)a po obědě vůbec nechtěl spát(se ani nevidím,když tak vychrapoval 😅 )a večer šel spát o půl 9 a to jsem ho musela ještě do postele dostat,měl energy ,jak hrom 😒 😵

feer
autor
27. črc 2009

mala pokud nespi odpo, chodi spat ve 20h a vstava v cca 7rano, jeste pred dvema tydny spala po obede i 2 a pul hodiny a vecer chodila spat mezi 20,30 a 21. v tech 20,30 byla v postylce, ale nekdy dyl usinala. ted kdyz nespi,zacne byt klem 17 uknourana,pokud se teda zrovna dobre nebavi.

sisi.v
27. črc 2009

a co vrátit na zkoušku toho dudlíka?

momis
27. črc 2009

Ahoj, já mám chlapečka 2 roky a 3 měs. a už od 1,5 roku nespí přes den, prostě nechce. Večer chodí spát tak mezi 8 a 9 a spí až do rána do 8-9. Takže ho nenutím, protože je to zbytečné ho stresovat. Někdy je to hodně náročné, ale raději ať spí v noci 😉 Takže bych radila to nehrotit, když nechce, tak nechce. A když bude moc unavená, tak usne sama 😀

feer
autor
27. črc 2009

dudlika se mi moc vracet nechce, jsem rada, ze se odnaucila. navic za mesic cekame dalsiho potomka, tak si ted prijde dulezita, jako ze dudu je pro miminka 🙂, ale obava se, ze to bude v tom. nevim, co je mensi zlo. u dudu se zase bojim, aby si nekrivila zuby, tal nevim 😢

misa.cekatelka
27. črc 2009

Nám to někdy dělá i to počasí.Pozoruju,že když je vedro,tak dá uspávání zabrat.

sisi.v
27. črc 2009

a odnaučila se sama, jako, že už ho nechce nebo jsi jí ho sebrala? pokud nedudá nějak náruživě celý den, tak 5min před usnutím bych asi obětovala spánku - pokud by to tedy zabralo 😉

poupe
28. črc 2009

ahoj feer zkus ji dat nejakou nahrazku,treba oblibenyho plysaka,u nas se spi pravidelne po obede,protoze do vecera by nevydrzela.

renda71
28. črc 2009

ahoj,naše Anička má 25 měsíců a já mám stejný problém jako feer ☹ dudlíka už sice nemá od 18 měsíce,ale po obědě mi už nechce chodit spát 😒 to musí být,že usne,ale dám ji do postýlky a ona ještě za hodinu si tam povídá a nakonec volá mamííí 😀 večer chodí spát mezi 19.30-20h,ale někdy usne až kolem 21h,to se ještě ke všemu v noci budí a ráno je vzhůru pravidelně v 6.30h,ale co s tím nadělám,zřejmě nic 😉
celý den lítá,má spoustu aktivit tak si myslím že bude dobře spát a ono prdlajs 😀 😀

kacka79
28. črc 2009

Ahojky, tak nám je taky dva a kousek - dudu máme jen na usnutí a problém v tom nevidím, má ho v puse cca 5 min než usne - a to po obědě i večer. Spíme od 20h cca do 6.30-7.00 a po obědě 2 hoďky. Ale Fíla je spavej, v našem okolí většina takto starých dětí nespí. Pravda teda je, že se Fíly neptám jestli chce nebo ne, je to prostě daný

radkar
28. črc 2009

Tak my máme nějakého spáče. Pořád chodí většinou 2x denně spát. Ne každý den, ale většinou ano. A chodí spát cca 19,30 a probouzí se v cca 6,30. Ale je jí teprve 15 měsíců, tak možná vám taky takhle spali.

jindrastraznicka
28. črc 2009

ahoj ,mám holčičku starou 2,6 měsicu a ta mi žu od 2 let nespává po obědě, uspávání trvalo někdy i hodinu a pul a tak jsem to vzdala.N ěkde jsem četla ,že když dítě nechce po obědě spát tak ho nemáme nutit ,má to pry hrozně velký vllv na jeho vývoj. Dětí jsou pak nervozní, nesousředíse a hlavně to má pak vlv na školu.Dost jsem se lekla ,že jí do spaní nutím a přitom mužu spusobyt takové věci. Rači nenutit a nechat vzhuru, když bude hodně unavená tak si lehne sama a usne. 🙂 🙂

feer
autor
28. črc 2009

diky za odpovedi, dneska jsem ji pul hodine,kdy nechtela spat dala dudlika.Ani ho nedala do pusy a usnula 🙂 tak jsem ji ho hned schovala a uz spi pres hodinu. Je to divny, vecer po dudu nevzdechne a v poledne ho asi potrebuje drzet v ruce.Nekdy bych tem detem chtela videt do hlavy 😉

jindrastraznicka
28. črc 2009

Tak to máš pravdu, my jsme se hrozně dlouho nemohli odnaučit od dudu,každý ditě je jiní a potřebuje svuj čas, nemužem je stále do něčeho nutit, my tet bojujem s plenama na noc, přes den je už nemáme ale večer si jí vyžaduje. 😒 😒

feer
autor
28. črc 2009

mala taky jeste nezvlada curani v noci. Pres den pohoda, ale vecer to jeste neda. No ale ani se ji nedivim, pred spanim jeste pije mlicko, k veceri ma casto polivku, tak se nemuzu divit. Rikala jsem si, ze pockam do 2,6let jestli na to prijde sama a pak to zacnu "hrotit". Evidentne potrebuji svuj cas a ne ze mi si reknem, ze ode dneska bude neco fungovat a stane se 🙂

jindrastraznicka
28. črc 2009

to jo, u nás to je stejné , malá zase pije hrozně moc čaje 😉 😉 až se ty dávky zmenší tak to začnem skošet 🙂 🙂

jindrastraznicka
28. črc 2009

jo a ještě, když málá náhodou usne po obědě ,tak pak strašně špstně spinká v noci.včera nám usnula v kočarku když jsme šli ven a v noci se jen budila a budila , takže jsem dnes jak praštěná pytlem po hlavě 😉 😉 ☹ ☹

sisi.v
28. črc 2009

feer - třeba ho potřebovala jen vidět 😉, že jí někam neutekl.

f.nina
28. črc 2009

Jééžiši tak mi jsme asi extrém jak vás tady tak čtu.Malej večer už spí ve 20:00 a vstáva tak kolem 9ráno a odpoledne spí ty dvě hoďky,věčinou od jedné do tří 😅 😅 😅 .Já si naivně myslela že to tak má každej 😅

dvojka
28. črc 2009

my od dvou let nespíme vůbec

jindrastraznicka
28. črc 2009

ta to jsi štastná máma, malá usíná tak kolem 9 a vstává kolem 7 až 8 hodiny a to už je něco. ☹ ☹

petja
28. črc 2009

nenutit!!!

k284
28. črc 2009

tak moje dcera přestala přes den spát v 10-ti měsících, večer usínala kolem 21 h. a vstávala kolem 8 h., občas prospala celou noc, občas vstávala po 3 hodinách,dokud mi to moje malá nepředvedla naživo, myslela jsem, že to v tak nízkém věku snad ani není teoreticky možné! naštěstí kolem roku, když začala chodit, víc se unavila a denní spánek opět obnovila a řekla bych, že teď je mnohem kvalitnější, než dřív, moje známá má syna, který přes den přestal spát v 1 roce a tak už to zůstalo napořád

milik75
28. črc 2009

Ahoj, to je ruzne.....kazde dite ma jinou potrebu spanku. Znam deti, co uderem 2 let prestal\ ulpne spat pres den a znam i deti, co spi po o i v 5ti letech. Muj 22mes syn zatim odpo spi pres 2 hodiny, ale uz se mi 2x stalo, ze proste neusnul a jen tak se hodinu a pul prevaloval v postylce a povidal si. A bohuzel nic nezabralo....takze asi kdyz neni unaveny, tak proste neusne a hotovo. Je to jako s dospelakama.

kristi
29. črc 2009

nase stale chodi, ale chodi az dlouho, cca od 14-14:30, proste driv neni unavena. Taky nekdy vynecha a to vecer usne tak v pul 9, pac je uplne hotova...

sisi.v
29. črc 2009

malá spí od cca 20,30 do 8,30 - 9hod a odpo od 14 do 15hod cca. ale odpo jen doma, jak jsme venku, tak v kočáru neusne, jedině v autě v sedačce.

spartanek
29. črc 2009

Ahojík holky, my už asi měsíc řešíme, jak naučit našeho 21měsíčního klučíka spinkat jen jednou přes den. ráno vstává okolo půl osmé,pak jde okolo jedenácté spinkat(spí tak 2hodiny) a odpo se snažíme ho zabavit,aby neusnul. ale stačí pětiminutová jizda v autě a spí jak dudek!!!!! Nevím, jestli ho tedy ještě nechat spinkat dvakrát nebo ho přetáhnout fakt ještě několik dní.aby se to naučil. Mě to v ničem nevadí, mám víc času pro sebe,ale okolí mě buzeruje,že už je velikej na spaní dvakrát denně. TAK PORAĎTE🙂)))

sisi.v
29. črc 2009

no tak kvůli okolí bych ho tedy určitě budila 😀... pokud spí v noci OK, nebudí se nijak hrozně a nechodí spát o půlnoci, tak bych vůbec nic neřešila, ale byla happy, že spí 😉