Přetočení času, jak se s tím děti srovnaly?

radusberus
30. říj 2012

Jak se Vaše děti srovnali s přetočním času, teď?
do teď jsme neměli problém s žádným přtočením prostě se tomu přizpůsobil ale teď má 2,5 roku a večer mu to vůbec nvadí že jde vlastně spát o hodinu pozdeji , ale ráno aby vztával taky o tu hodinu později to né, tak půl roku nám vztává jako podle budíku v 6:45 a po přetočení času vztáváme 5:45 ☹ .... jak je to uvás? a máte fintu jak to udělat aby to dítko jeste chvilku ráno spalo?

tanak
30. říj 2012

@radusberus Máme stejný problém jako vy 🙂 Malá vstávala v 5:30 vyjímečně v 6:00 (už to mi přišlo docela brzo, ale dalo se to přežít🙂 ). Po změně času se budí v 4:30 ☹ Dneska jsme ji přesvědčili, aby u nás ještě usla, ale už se docela mlela a nespala tvrdě. Sice do půl 6 ležela, ale už to nebylo ono 🙂 Taky by se mi nějaká rada hodila, ale myslím, že se s tím budou děti muset vypořádat samy a my tiše trpět 🙂

bledulka
30. říj 2012

u nás jsme to samé v bleděmodrém- mladší tříletý syn se srovnal během dvou nocí, dnes už vstával normálně,ale starší (5let) syn je na tohle asi citlivější a vždy se se změnou času srovnává déle ( 14 dní i déle..skoro bych řekla, že to souvisí se světlem- až bude v prosinci déle ráno tma, tak postupně se bude prodlužovat doba jeho spánku) takže místo vstávání okolo 5.30 vstáváme už okolo 4.30...) a čekám, že tomu tak nějakou dobu bude, než si zvykne...Každopádně se ho snažím udržet do stejný doby večer vzhůru, takže mezi 19-20 hodinou ukládáme ke spaní a okolo 20 spí (což e v jeho biorytmu už 21 a byl včera už unavenej a sám si řekl, že chce jít spát..)
lék na to nemám... jen vydržet, někomu to prostě trvá déle 🙂 Starší je celkově vnímavější a citlivější, tak je to i v tomto...

výhodou u nás je, že syn už je "větší", takže přijde na chvíli do ložnice, pomazlí se a pak si jde stavět lego do hracího pokojíčku,kde neruší bráchu při spaní...pohraje si (já se v klidu nenásilně vzbudím a proberu 😅 ) a pak teprve jdeme snídat a odcházíme do školky atd...

myslela jsem si, že čím bude starší, tím líp to bude snášet, ale spíš je víc pevný v tom svém biorytmu.. Když např. někde jsme a jde déle spát, tak stejně vstane ve svou hodinu bez ohledu na délku spánku.... Takže spíš si najt něco,aby to pro vás rodiče bylo příjemnější (prohlížení knížky ještě v posteli, pustit písničky z CD,..hraní ještě v posteli )

werunka21
30. říj 2012

Já nikdy žádnou změnu nepozorovala, ale teď....Malý vstával v sedm. Teď vstává o hodinu dřív. Jako hodinky 😒 . No, pořád je to lepší než u vás 😅 . Ale tak...aspoň se toho víc stihne, i když se mi teda z postele moc nechce 😀

vendullka
30. říj 2012

U nás je problém s mladším dítkem, místo sedm v stává v šest, dnes dokonce 5:30, ale dcerce to kupodivu nevadí a vstává až po sedmé.

garfie
30. říj 2012

Obě děti bez problémů, miminko se budí lehce dřív-ale tak o dvacet minut max.

petrusew
30. říj 2012

Ahoj, malá stávala o půl osmé, teď o půl sedmé, ale je fakt, že ona si krásně hraje půl až hodinu v postýlce...ale jako spát se u toho nedá. Nejhorší je to s ukládáním večer, chodila kolem šesté až půl sedmé, teď je v pět otravná ☹ Ale bojujeme.

majatob
30. říj 2012

u nas nastesti bez problemu, spat chodi v 19 jako obvykle a rano vstavaji v 6.15 misto puvodnich 6.30 🙂

llluckaaa
30. říj 2012

Nám (hlavně mně 😀 ) přesunutí času vyhovovalo. Děti se naučily postupně vstávat ráno později a já pak nestíhala. Takže teď jsem o hodinu posunula celý denní režim a už se mi to po ránu stíhá lépe.

evaviki
30. říj 2012

U nas bez problemov od narodenia.. Tvarim sa , ze ziadny posun nie je 🙂 ale je pravda, ze v sobotu zaspal az o pol druhej v noci(nie kvuli zmene casu), takze si rano pospal a vecer uz nabehol na novy cas v pohode..