Převrací se v noci na bříško a brečí. Jak jí zabránit?

ewcik
4. dub 2008

Ahoj maminky,
naše malá od pěti měsíců spí celou noc,ale teď nastal problém. V noci se ze spánku převrátí na břicho,tím se probudí, začne řvát a já ji nacházím na čtyřech. Musim otočit a spí se dál. Takhle několikrát za noc 😒
Už jsem jí dala z obou stran k nohám srolované deky,aby jí to v převracení zabránilo,ale marně.
Nemáte s tím některá zkušenosti ? Jak tomu zabránit nebo to samo přejde? 😨

děkuju 😉

kajule
4. dub 2008

Mne se Pata uz taky nejakou dobu prevraci na brisko, kolikrat jeste driv nez usne. Nekdy ale usne na zadech a na to brisko se pretoci az kdyz spi, ale nebudi se u toho. Kze nevim jestli se tomu da nejak zabranit.

suki
4. dub 2008

ewcik nám to malá taky někdy udělá, myslím, že s tím nic dělat nejde, dokud se nenaučí spát na bříšku, což by teď ještě mohlo být nebezpečné.... Ale my malou taky musíme převrátit zpátky a pak spinká dál 🙂

lenycka
5. dub 2008

Naše malá už spí skoro celou noc jen na bříšku. Začla se obracet tak před měsícem, někdy je v klidu a ozve se až když má hlad, když má špatnou noc, tak se budí s řevem, na čtyřech, se vždycky lekne že kde to je nebo nevím!
O spaní na bříšku jsem se už hned po narození ptala dětské dr. a ta mi řekla, že má dítě instinkt, aby se neudusilo... tak jako dospělý, takže se nemám čeho bát. Polštář v postýlce nemá, spí na prostěradle, takže to neřeším 😎

luckaa
5. dub 2008

Tak naše malá to dělá hlavně když usíná od té doby co se naučila lézt,dřív jsem ji položila do postýlky a za chvilku spala a teď už to nejde.Musím ji uspávat u nás na posteli tak,že ji můžu pustit maximálně si lehnout na bok,pak ji musím držet za pas,aby nemohla na bříško,protože může být jakkoliv unavená a dostane se na 4 a je po spaní,prostě jak kdyby ji něco nutilo na 4.V noci se stává,že někdy se převrátí sama na zádíčka a jindy se vzbudí s pláčem a musím ji přetočit já.Ona celkově hodně v postýlce cestuje,třeba se budí na šířku,už se i stalo,že měla nožičky tam,kde mívá hlavičku.

xlenya
9. dub 2008

Ahoj,máme podobný problém.Naše malá se začala ze spánku točit na bříško na konci 5 měsíce,teď je nám skoro 9 měsíců a pořád se tím v noci budí.Někdy jsme vzhůru jen dvakrát,někdy 5-6krát.Do toho 5 měsíce nám spala celou noc.Zkoušela jsem všelijaké podkládání,zapírání,ale nic nepomohlo.Prostě se otočí,hned je na čtyřech,stoupne si a volá nás.Pak musíme chovat,aby vůbec usnula.Je z toho sama nešťastná.Už jsem z toho dost zoufalá.Jsem ráda,že v tom nejsme sami.Snad nám někdo poradí. ☹

lenkakr
9. dub 2008

my jsme měli taky tento problém, ale už je to dobré. naučil se spát na bříšku a líbí se mu . tak jim dejte čas a oni se to naučí. nám to trvalo asi 3 - 4 měsíce 😢

lenkakr
9. dub 2008

když chce spát na bříšku tak s tím nic neuděláte, nemůžete je nutit spát stále na zádech a boku

ewcik
autor
9. dub 2008

3-4 měsíce ? 😨 jejej, no to si teda užijem 😠 Ikdyž teď musim zaklepat,že poslední dva dny mě na bříšku probudila až ráno v šest.

akcul
9. dub 2008

ewcik:
Nám to malá taky dělala, vždycky se pak s pláčem vzbudila. Musela jsem ji za noc několikrát otáčet jak topinku. 😀 Ale za nějaký čas to samo přešlo a už to nedělala. Teď spí dá se říct jen na bříšku a je spokojená. 😉

lucas
10. dub 2008

Tak naše malá spinká nejraději na bříšku, je jí přes osm měsíců, ale dělá už to delší dobu. Ale otočí se sama klidně i ve spánku a nebudí ji to. Asi se jí tak dobře spinká, tak ji neotáčím protože je to stejně zbytečný, otočí se pak hned zpátky na bříško 🙂