Při usínání dělá komín, opírá se o hlavičku a vyšpulí zadek a neusne

paolapou
24. srp 2017

Dobrý den, chci se zeptat na zkušenost... Syn, měl vždycky problém s usnutím... Bez chování bez šance... Pak jsem si ho "převychovali" na usínání semnou na naší posteli a to i přes den, hladím ho a šeptám, když usne dám ho do jeho postýlky, ale teď špatně usíná, někdy spí přes den ani ne hodinku a to vstává v šest a jde spát v osm- devět... Ale dělá před usnutí a i během spánku jako by to, že se opřel o hlavičku napne nožky a vystrčí prdku, takovej jako by komín, a jede dokud nenarazí do čěla postele, pak si sedne a dokola, není ho možný uspat... Je unavenej ale ne a ne zabrat... Máte s tím nějaká zkušenosti? Je mu jeden rok...

gnozka
24. srp 2017

Dcera to nekdy dela taky . Proste blbne . Nechce jit spát a zkouší to 🙂

paolapou
autor
24. srp 2017

No jako jsem z toho nešťastná, to je furt něco... on pak kňouráním, furt se šmrdlá, vypadá unaveně ale nezabere páč dělá tyhle kraviny... 😈

wampzee
24. srp 2017

Mám doma to samé jen v dívčím provedení...😂😂😂

krystalka
24. srp 2017

Na syna při uspávání fungovalo jediné, lehnout si k němu, přitulit ho k sobě, přehodit přes něj ruku a nenechat ho moc hýbat 🙂, obvykle chviličku protestoval, ale za chvilku usnul....on se prostě většinou nedokázal zastavit a zklidnit, až když jsem ho zastavila v podstatě proti jeho vůli, tak se po chvilce zklidnil a usnul....jo a pokud možno potmě, potichu, jenom my dva v místnosti, žádné další zvuky nebo podněty....prostě nic, co by upoutalo jeho pozornost....

maja95onebaby
24. srp 2017

Presne souhlasim s @krystalka syn je taky pred spanim plny novych zazitku a nedokaze se sklidnit, neplace ale porad sebou haze mne si ocicka a proste neusne. Musim ho chytnout a drzet, chvili se vzpouzi a najednou usne jako bych ho vypla :D neni to nic drastickeho ale nejspis potrebuje proste aby maminka trosku pomohla se sklidnit 🙂

hanica83
25. srp 2017

Momentálně procházíme asi něčím podobným a je to děs.
Jiné to máme v tom, že malý snad už od porodnice spinkal krásně. Dokázal prospat téměř celou noc a když se vzbudil, po prsu hned zase usnul. Horší období nastalo přechodně akorát po očkování. Uspávání jsem téměř neznala - usnul u prsa, max. jsem ho chvíli hladila a zpívala ukolébavku (usíná u nás v posteli a pak přenesu do postýlky). Ale pár týdnů zpět nastala ze dne na den velká změna - začal spát jen jednou denně a pár dní na to nechtěl večer vůbec usnout. Běžně usínal kolem deváté a teď čumákoval ještě v jednu, ve dvě. Byl hrozně unavený, ale jak jsem ho chtěla položit na postel, byl hrozně vzteklej. Pořád lozil po posteli, pak slezl a hrál si....Pokud se mu zadařilo usnout brzo, tak byl za 1,5h vyspalej a už nechtěl spát - vydržel vzhůru třeba 3hodiny... než úplně padnul únavou. Nevím co to bylo, ale naštěstí už se to lepší. Tak vydrž 🙂

krystalka
25. srp 2017

@maja95onebaby - "jako bych ho vypla" - to je naprosto přesné 🙂, možná to zní drasticky, ale nic hrozného to není, oni se jenom prostě někdy nedokážou zastavit a zklidnit...tak jim musí člověk trochu pomoci, i když se jim to zrovna v tu chvíli moc nelíbí....

paolapou
autor
25. srp 2017

Jako já ho už zkusila přidržet, ale tak jsem si řekla, zkus to znova... 😅 řev, že jsem ho musela uhoupat 😁 naše dítě je asi jinej level... Řval a přitom spal... No musíme to přečkat 😊 asi i zuby... slintá víc než obvykle...

pamik111
28. srp 2017

Malá byly při usínání taky hodně neklidná. Pořád se vrtěla a trvalo jí dost dlouho, než nezabrala. Pomáhalo jí, když si při usínání žmoulala v ručičkách plínku. Různě si s ní zakrývala hlavičku, byla pod ní prostě schovaná. Asi cítila teplo, tak usnula. Stal se z toho takový rituál, že bez plínky vlastně neusnula. Spala s ní asi do 4 let. 🙂