Při usínání nám pomohla svítící tapeta

jolana.c
27. lis 2009

Ahoj všem,
do teď jsem byla na MK spíš pasivní uživatelka a čerpala jsem z již napsaných přízpěvků, ale teď bych se s vámi rada podělila o svůj velký úspěch při přemlouvání našeho syna (3,5 roku) k tomu aby šel večer do postylky a šel spinkat.
Vždycky byl problém v tom že nechtěl zůstat v postylce a už vubec nechtěl aby jsme zhasli světlo a když se v noci zbudil a bylo zhasnuto tak spustil křik a ja nebo manžel jsme museli naběhnout a chlacholit. Ale pak jsem na netu našla svítící tapetu s českými večerníčky. Pořídili jsme k ni i borduru na které jsou různé obrazky daného večerníčku. Syn si vždycky vybere jeden obrázek a ja mu k tomu odvyprávím pohádku a on mě pak skoro prosí abych už zhasla aby vyděl jak se na něj Rákosníček z tapety směje (mě osobně se víc líbila Maková panenka ale ta je asi víc pro holčičky). Tapetka lehce září celou noc takže i když se v noci probere tak nepláče že je tma.
Nevím jak je to tady přesně s vkládáním odkazů, tak pokud bude mít někdo zájem tak mi písněte a já vám odkaz pošlu.

petja
3. pro 2009

Jolana,věřím,že z toho máš obrovskou radost!!! Můj syn má 2 roky a mám dost podobný problém.Filípek musí usínat se mnou,potom co usne ho můžu dát do postýlky,kde spí celou noc,ale neusne v ní za žádnou cenu! Gratuluju k tak velkému mezníku 😉

strociatka
4. pro 2009

ahoj, tak ja by som teda prosila o radu, mala uz ma dva roky, ale este nikdy neprespala celu noc. Uz od narodenia to bola uuuuplna katastrofa a ani po dvoch rokoch sa nic nezmenilo. Strasny problem s uspavanim a este vecsi problem spinkat celu noc, ani nebudem popisovat aka som vycerpana, nemam ziadne babicky, tety, krstne, som uuuplne sama a akakolvek pomoc aj v podobe tapety mi je vhod. Dakujem velmi pekne

bets
4. pro 2009

poznam, ked deti zle spavaju. ja som sa prvykrat nerusene vyspala asi po 5 rokoch. druhe dieta malo dva roky a uz som si mala naozaj dost... prestahovali sme sa a vtedy mi prislo vhod, ze deti dostanu novu, pekne zariadenu detsku izbu, deti sme navnadili, motivovali... a tak dcera hned od zaciatku byvania v novom byte sla uz sama spat do detskej so svojim bratom. lenze zo zaciatku som pri nej lezala, kym nespala, drzala za ruku. v noci sa budila a s manzelom sme sa striedali a chodili za nou, ale uz sme nepolavili a nezobrali si ju do spalne, aj ked to bolo unavne. nastupila som do prace a ja este stale naucena sa budit na kazde zavzdychanie dietata som zle spavala. musela som sa nastavit tak, ze budem ignorovat zvuky z detskej, iba keby islo nazaj o plac, ktory znamena, ze s dietatom nieco je. dcera sa postupne naucila aj sama zaspavat aj dobre spat. obcas ked spime spolu, tak viem, ze ma v noci svoj cas, ked sa zobudi, ale uz nevyzaduje, aby k nej niekto dobehol, asi 1-2x za mesiac dobehne ona k nam do postele. a svetlo som vzdy vypinala, uz davnejsie, ked som citala vsetky dostupne casopisy o detoch, tak bol clanok, ze nie je vhodne pre dieta, aby spalo pri svetle, ze organizmus potrebuje pre spravny oddych tmu.

strociatka
4. pro 2009

och ano, spime pri zatiahnutych zavesoch a spustenych roletach a mala nikdy nespavala pri nocnej lampe, tam problem nie je, je velmi ziva, odmieta spat poobede, vobec jej nevadi ci ide spat sama alebo s niekym, prave naopak ak ide s niekym je to este horsie, takze sme totalne bezradni, lebo bezne metody zlyhali asi vsetky, uz mi kamoska dokonca radi, aby som malej nasadila sedaliu, po prve vobec netusim co to je a nemam chut do nej cpat nejake uspavadla a po druhe, uz fakt nevladzem

strociatka
4. pro 2009

este ze je modry konik, aspon sa tu vyplacem 😀

bets
4. pro 2009

neboj sa, ono to spavanie casom pride. ked jej nechyba poobedny spanok, tak skus to nacas vyskusat bez neho. mne syn v troch rokoch prestal poobede spavat. a vecer si skuste nastavit rovnaky pravidelny ritual. napr. osprchovat, vecernicek, umyt zuby, precitat rozpravku, zazelat dobru noc, zhasnut a odist. a ked mala protestuje, tak prichadzat k nej v tichosti, pohladkat, chytit za ruku, po case odist, o chvilu znova prist a tak dookola, uplne bez slova. ked budete nejaky pravidelny ritual robit isty cas, tak sa to podla mna zacne zlepsovat. ale nemusi to prist zo dna na den, chce to len trpezlivost a nedat sa... nasa mala zacala spavat lepsie az po cca polroku ako sme nastavili tento tvrdsi pravidelny rezim.
s nou som ako z babatkom zazila aj prevrateny rezim, ked chodila spat o 4.00 rano a potom cely den spala a od 21.00 bola hore a vyzadovala si spolocnost, alebo plakala. tiez pravidelnym rezimom sme to zvladli asi za 4 tyzdne.

strociatka
4. pro 2009

vdaka bets, je to vsak o nervy, zvlast, ked neexistuju ziadme babicky a asi mi to nikto neuveri, ale ste somnedostala prilezitost si od malej aspon trosku oddychnut, samozrejme, rezim sme stvrdili a este asi pritvrdim, lebo uz mi pomaly skace po hlave 😠

lilianka2012
25. únor 2013

Máme podobnou zkušenost s těmito svítícími plakátky - dcerka byla nadšená z Makové panenky http - před spaním si vždy zpívala tu její písničku a koukala na obrázek, potom spokojeně usnula 🙂

hradnapani
25. únor 2013

@lilianka2012 prosim ta, ako to funguje? to svieti na principe fosforu? alebo je tam nejake svetielko?

lilianka2012
26. únor 2013

Je to nějaká speciální floresfenční barva, zkus se zeptat u obchodníka, kupovali jsme zde http://www.e-color.cz/Pro_deti/Ceske_vecernicky... 😉

kudrnka89
4. bře 2013

@jolana.c ahoj mohla by si mi poslat odkaz,máme problém s usínáním..moc děkuju

lilianka2012
Autor odpověď smazal
Zobraz