Při usínání se 10 - 15 minut neskutečně "hemží"

dukie
16. zář 2009

Zdravím všechny maminky. 🙂

Mám následující "problém": Syn usíná jedině tak, že si lehnu s ním do naší manželské postele a on se chvíli hemží, tj. vrtí se, sedá si, pak lehá, přetáčí se z boku na záda, ze zad na bříško, kňourá u toho a rotuje kol dokola, někdy je mu i ta naše manželská postel malá. Musím ho u toho hlídat, protože když už je těsně před usnutím, dělá třeba takový vylomeniny, že si z pozice na bříšku klekne, pak zvedne zadek, ale hlavu nechá na posteli a nohama se odtlačuje tak, že to celé vypadá, jakoby se pokoušel hlavou rýt matraci. 😀 A takhe "ryje a ryje" až na kraj postele, nic nevnímaje... takže je schopný rýt a spadnout, přestože při vědomí normálně umí krásně z postele slézt. Další jeho specialitou při usínání je to, že se tou hlavou jakoby zarývá mezi matraci a moje tělo, jak ležím s ním...

Dělá to už dlouho, ale nakonec přeci jen usne a je to v pohodě, ale už mu byl rok a ráda bych ho pomaličku naučila na usínání v postýlce (doteď to nešlo, má to své důvody...). Ale copak to jde, když je při usínání takhle neklidný a postýlka je mu vysloveně malá a neustále se bouchá a pak pláče a neusne ani za nic. 😝

Máte s tím některá zkušenost? Jak to dopadlo? Trvá to tak i nadále nebo z toho dítko časem vyrostlo?... máte nějakou šikovnou radu, jak na něj?

Uvažovala jsem o návštěvě homeopata, někde jsem četla, že jsou nějaké homeopatické léky na bázi heřmánku, které některým dětem pomáhají se trošičku sklidnit na spánek... ale to se mi, upřímně, zdá jako docela dost drahá sranda (platba homeopatovi + léky), když člověk nemá v podstatě žádnou jistotu, jestli mu to pomůže (mně samotné homeopatika nějak nezabrala...). 😕 Zkoušela jsem malému dělat večer čajíček s meduňkou, to se zdál klidnější (míň u usínání kňoural a míň - spíš pomaleji se hemžil), ale po posteli stejně cestoval sem a tam. 😀

prchalka
29. zář 2009

Holky, děkuju za ta pyžama 😀

dukie: Tak to je hezký, snad to vydrží. Jste s manželem oba borci. A ještě nešetříš smajlíky! Já po 5-ti minutách drsnýho ječení někdy fakt vřu 😠 Hlavně teda v noci a při uspávání bych z toho byla vyřízená! Její řev trhá uši, ale to znáš! Snad jen jednou, když byla ještě ležák jsem jí nechala řvát snad přes hodinu, protože už jsem musela něco udělat a ona pak jen celej zbytek dne provzlykala - to mi teda za to taky nestojí, víckrát jsem to nedokázala tak dlouho a po tý akci by bylo spíš do breku, než že bych byla ráda, že usnula.
Já to mám teď takhle s tím mlíkem, 2x v noci jí ho dáme a zatím nemám odvahu to utnout nebo zkusit bez něj, dělala jsem to tak ty první 2 dny a neusnula mi vůbec, jen se v polospánku motala a pak by přišel stejně ten řev a nevyspal by se nikdo z nás. Takhle dám mlíko a spí se dál.. 😝

megee
30. zář 2009

holky teď mě tak napadlo, že na malýho zabíralo když jsem ho položila do postýlky a hladila po zádech (usíná na břichu)..to se vždycky uklidnil a do 15 min. usnul

werminka
2. říj 2009

Dukie: Náš syn (18 měsíců) usíná naprosto ale naprosto stejným způsobem 😀 Tak to jsem ráda, že nejsme sami. 😉 Asi je to v nich. Nikdy jsem se nesnažila to odbourávat, nepláče, nekňourá, prostě se jen vrtí, tak možná je to způsob, jak "chce" usínat. V postýlce nespí a myslím, že už ani nebude 😀

prchalka
10. říj 2009

Holky, trochu odbočím od tématu, omlouvám se, pak už ne 😀 Včera jsme byly v poradně, tak má v roce 12,12 kg 😅 Aspoň se to bude dobře pamatovat.
Doktorce jsem řekla, že už měsíc se 2x v noci budí, kňourá a válí po postýlce a že nezabíralo nic jinýho, houpat, uspávat atd.. Na to jen kývala hlavou. A pak říkám, že po všech pokusech jsme zkusili mlíko a pak že vždycky usnula.
Na to mi řekla, že už je to zvyk toho děcka na mlíko - to teda nevím, když se začala budit z ničehonic a i když jsem přidala dávku, tak žádná změna.
A pak říkám, že teď už se mi zdá, že je to zub, že jsme dali poslední 3 noci Panadol a probudila se jen jednou a spala klidnějc. A ona mi říká - tak to tak dělejte. Musíte jí vyjít vstříc, než jí ty všechny zuby vyrostou.
Já už jsem se fakt radši na nic neptala, člověk je jak za blba nebo citlivku, že všechno řeší.
Jinak prý když to mlíko chce, mám jí ho dát, co se dá dělat.. prostě vyjít vstříc 😅
Tak teď ale nevím, jak to myslela, dál vstávat bůhvíjak dlouho několikrát v noci a krmit jí nebo dávat sirup, aby se líp vyspala?
Co je menší zlo? V noci jí ládovat mlíkem moc nechci a po Panadolu líp spí 😔 A nedávám jí celou dávku, tak o 2,5ml míň!
Budí se teď mezii 3-4h. Kdyby to bylo hladem, tak by se mi budila stejně, ne? Jenže ho nejde dávat stále, že.. bůhví, kdy se ten zub vyklube a kolik dalších pak za ním..
Tak co s tím?