Při usínání se 10 - 15 minut neskutečně "hemží"

dukie
16. zář 2009

Zdravím všechny maminky. 🙂

Mám následující "problém": Syn usíná jedině tak, že si lehnu s ním do naší manželské postele a on se chvíli hemží, tj. vrtí se, sedá si, pak lehá, přetáčí se z boku na záda, ze zad na bříško, kňourá u toho a rotuje kol dokola, někdy je mu i ta naše manželská postel malá. Musím ho u toho hlídat, protože když už je těsně před usnutím, dělá třeba takový vylomeniny, že si z pozice na bříšku klekne, pak zvedne zadek, ale hlavu nechá na posteli a nohama se odtlačuje tak, že to celé vypadá, jakoby se pokoušel hlavou rýt matraci. 😀 A takhe "ryje a ryje" až na kraj postele, nic nevnímaje... takže je schopný rýt a spadnout, přestože při vědomí normálně umí krásně z postele slézt. Další jeho specialitou při usínání je to, že se tou hlavou jakoby zarývá mezi matraci a moje tělo, jak ležím s ním...

Dělá to už dlouho, ale nakonec přeci jen usne a je to v pohodě, ale už mu byl rok a ráda bych ho pomaličku naučila na usínání v postýlce (doteď to nešlo, má to své důvody...). Ale copak to jde, když je při usínání takhle neklidný a postýlka je mu vysloveně malá a neustále se bouchá a pak pláče a neusne ani za nic. 😝

Máte s tím některá zkušenost? Jak to dopadlo? Trvá to tak i nadále nebo z toho dítko časem vyrostlo?... máte nějakou šikovnou radu, jak na něj?

Uvažovala jsem o návštěvě homeopata, někde jsem četla, že jsou nějaké homeopatické léky na bázi heřmánku, které některým dětem pomáhají se trošičku sklidnit na spánek... ale to se mi, upřímně, zdá jako docela dost drahá sranda (platba homeopatovi + léky), když člověk nemá v podstatě žádnou jistotu, jestli mu to pomůže (mně samotné homeopatika nějak nezabrala...). 😕 Zkoušela jsem malému dělat večer čajíček s meduňkou, to se zdál klidnější (míň u usínání kňoural a míň - spíš pomaleji se hemžil), ale po posteli stejně cestoval sem a tam. 😀

tomasek06
17. zář 2009

Já to nevidím jako problém 🙂 Ať se hemží. Ale možná je to tím, že je u tebe v posteli a je tam hodně místa. Možná by ho to v postýlce po čase omrzelo, kdyby se pořád bouchal. Můj malý třeba do teď používá plínku ke spaní. Mačká ji a přehazuje. Uklidňuje ho to a usne hned.

eppik.m
17. zář 2009

dukie: ahoj,
Michal to také dělal a tak jsem zakročila já 😀 takto: on tedy usínal ve své postílce, jen párkrát v naší posteli na to jsem byla docela důsledná ... položila jsem ho na záda, přikryla a tou přikrývkou jsem ho jakoby znehybnila tak že jsem jí držela oběma rukama těsně u jeho trupu aby se nemohl hnout ... docela to zabralo a z usínaní 30m. divadla se stalo že usínal pak do 5m. nebo skoro hned 😉 pak jak rostl a byl silnější začal se mi vzpírat a panečku silu má jak chlapisko a tak jsem říkala že s ním bojovat předsi nebudu 😝 tak teď usínáme tak jak chytré knížky píšou že neee ... že jednou ruku mám položenou na něm a hned jak se snaží vstát, pokládám ho zpět a tak pořád dokolečka než to vzdá a usne ... já nevím proč to dělá ale nepustí mně na krok takže musím u něj být než usne cca 15-30m. pak je klid a spí, jinak když se hnu že chci jít do vedlejšího pokoje tak řve jak tur a opravdu má výdrž a ječák že by klidně řval celou noc tak si říkám že těch 15-30 m. se dá vydržet než řvaní několik hodin ... taky jsem uvažovala o homeopatikách ale pořád čekám zda se nám to samo neupraví ... v noci se mi jednou vzbudí dám ho čůrat a pak už spí s námi až do rána a přesně dělá to co píšeš, takže s ním se nikdy nevyspím ... ale co mám dělat ... z usínáním a spaním bojujeme již rok a půl 😅

jaav
17. zář 2009

🙂 🙂 Ahoj,
ani nevíš, jak ti rozumím...můj syn má teď 18 měsíců, se spaním bojujeme od narození - achjo. Dělal mi naprosto to stejný. Sice teda neryl, ale nahoru, dolů, postavit, posadit, lehnout, postavit, sednout, hlavu dolů, nohy hore...u toho se nedá usnout to je jasné. Zkoušeli jsme pokládat, pokládat, pokládat, ale vmžiku byl zase v kole. Taky spí s náma v posteli. Pokusy o postýlku ztroskotaly...třeba 3 hodiny i 4 hodiny stál v postýlce, řval, mlátil, řval, ani nesedl, ¨natož aby lehl a "vzdal", jak všude poučují i jak nám radil doktor.
Takže jsem našla tvrdou, ale účinnou metodu. Spí teda dál v posteli s náma, ale z hodinovýho uspávání je to teď max deset minut.
Lehnu si na bok, jeho si položím těsně vedle se taky na bok, chytnu ho dolní rukou pevně okolo těla a ležíme...tiše mu povídám a děcko řve, brání se, řve a brání se...nepustím i kdyby se bůh ví co dělo. Někdy do 5 minut max do 10 minut se uklidní a usne.
🙂 🙂

dukie
autor
17. zář 2009

Tak to jste mě, holky, moc nepotěšily. 😝 😀 Malej má taky sílu a metoda "nechat vyřvat" u nás taky prostě nefunguje. Asi proto, že v nějakých dvou měsících řval v kuse (a fakt v kuse, nekecám) 18 hodin... 😝 A pak ať mi chytrý knížky a doktoři říkají, že se dítě unaví a usne. Jo, unavil se, po těch 18 hodinách... 😀 😀 😀 Takže má od malička natrénováno a výdrž jako bejk. 😝 Žádný rázný metody u nás nikdy na nic nefungovaly, spíš mi připadne, že jsem se akorát natrápila já... a když jsem to (ať šlo o cokoli) vzdala, ukázalo se, že třeba za měsíc, za dva to v něm prostě dozrálo a bez lámání přes koleno se to samo spravilo. Prostě asi ten jeho mozeček dospěl do správnýho stádia. 🙂

Upřímně... jsem šťastná, že usíná alespoň takto, protože tomu není dlouho, co usínal hodinu i víc... celé to prořval (ne profňukal, fakt prořval)... a ne a ne usnout... až nakonec přeci jen. A bylo jedno jestli šlo o spánek během dne nebo večer. (Mimochodem... do 5 měsíců během dne nespal vůbec... 😝 ) To bylo horší tóčo... takže pokroky fakt dělá, jsem šťastná i za tohle, ale přeci jen bych ho ráda nějak na tu postýlku zkusila naučit... "znehybnění" u nás, bohužel, nefunguje (a nikdy nefungovalo - nesnesl ani zavinovačky...), výsledkem je vždycky jen obrovský vztek a neutuchající řev (a může to bý třeba jen škádlení během mazlení, kdy ho manžel na chviličku chytí tak, že se malej nemůže hýbat). Takže s tím asi neprorazíme. Potřebuju ho znehybnit nějak nenásilně. 😀 😀 😀

Tak jsem tak nějak asi doufala, že mi tu napíšete, že jste takové potíže měly taky, ale že se Vaše dítka umoudřila a dozrála... a už je to úspěšně za Vámi. 😵 He, a ono ne. 😝 😀 😀 Holky, držme se, snad se to brzy zlepší. 🙂

kaleilah
17. zář 2009

dukie, máme stejně starý děti a usínání probíhá úplně stejně-jen s tím rozdílem, že se ke mě ještě jakoby tulí, přiskřípne mi mezi svoje tělo a mdraci bradavky nebo mi zasedne Adrianku pupkandu 😀 Do půl roka spal s náma v posteli, pak se koupila postýlka, tam se naučil spát hned, ale po ránu když se vzbudí taksi ho bereme k sobě, tak chvíli "prdlíkuje"-tak půl hodina, a usne s náma dál. Ale když tohle začal dělat v postýlce, byl taky celej domlácenej a brečel, tak jsme zavedli usínací rituál. Danito nám hrozně pije, před spaním i tři flášy vody-to je přes půl litru 😝 😝 a má oblíbenýho medvěda, všude ho tahá sebou. tak se naučil chodit spinkat večer do postýlky s medvědem, lehnout na bříško, flášu si drží sám a do toho jí i podpírá medvěd. takhle usne docela spolehlivě i bez prdlíkování. Maximálně se posadí a řve, já ho položim, dám flášu a usíná dál...

megee
18. zář 2009

dukie u nás zabral usínací tygr...malej si ho chytne pod paží (usíná na břichu) a spí s tygrem...když se vrtí tak mu řeknu ať si lehne, zavře oči a spí a on poslechne...ale sedět u něj musím než usne...jak se vzdálím tak řve a nepřestane dokud nepřijdu...

mildickova
18. zář 2009

no tak my taky docela nespavci, ale to co tady čtu tak jsme ještě OK 😉
Dukie: 18 hodin brečel ?? proboha to se snad nedá ani vydržet.... 😠
jinak malej taky neposedí a je pořád v pohybu, ale docela se mi osvědčilo tak cca 20 minut před usínáním, postýlkou v obýváku sednout už v klidu, svítí jenom lampa, nehraje TV apod. ke knížce, má svoji oblíbenou a proshlížet, tiše na něj mluvit a ukazovat, a úplně cítím jak se zklidňuje a začíná být unavený, pak šup do ložnice, nakojit, pomazlit, zpíváme od malička ukolébavku a to celé trvá 10 minut a spí 🙂

tak hodně zdaru 🙂

dukie
autor
19. zář 2009

kaleilah, megee: No my, bohužel, žádnýho usínáčka nemáme... však jak jsem psala v jiné z diskuzí tady... plyšáci ho vůbec nazajímají. 😝 Asi se potřebuje prostě mazlit s náma. 😀 Jinak doufám, megge, že náš malej taky časem, až začne víc chápat, pochopí, že když mu řeknu, že si má hajnout, tak si hajne a hotovo. To je jediná moje naděje. Teď umí, když mu ukážu třeba na polštářek a řeknu "hají", tak si na něj položí hlavičku, lehne si, ale za chviličku se už zase hemží a hemží. 😝

mildickova: Padali jsme s manželem na hubu... V tom nejhořším jsme se střídali po 10 minutách, protože dýl se to s ním už prostě v kuse nedalo vydržet (teda já musela, když byl manžel v práci, byla jsem úplně zoufalá... ale jakmile přišel, převzal ho a pak jsme se až do jedné v noci střídali...). Upřímně... zafungovalo to jako dokonalá antikoncepce... druhý dítě, ač chceme mít dvě, si prostě nedokážem představit... 😝 Ale mělo to jednu výhodu... když všechny maminky začaly být kolem toho 5. měsíce "nešťastné", že dítko už málo spí a že s ním nic nezvládnou udělat, já si naopak libovala, že začínám zvládat i domácnost, protože malýmu se tyhle stavy začaly zlepšovat a jak jsem už psala, konečně v tý době začal spát během dne (ačkoli to tehdy bylo jen dvakrát 20 minut, pro mě to bylo něco úžasnýho! 😀 )

megee
19. zář 2009

dukie neboj časem to určitě pochopí...v tom věku jak jste vy jsme na tom byli podobně...usínal cca 30 min. teď jsme na 5 - 10 min. podle toho jak je unavený...

a zkoušela jsi ho dát spát třeba o půl hodiny později...třeba by byl víc unavený a usínal rychleji

megee
19. zář 2009

dukie a teď mě napadlo nezkoušela jsi mu třeba dát do postele tvoje tričko...jako aby tě cítil...třeby by to pomohlo 😕

kalo
19. zář 2009

To "mrskání" a točení sebou, že nemůže usnout....to prostě děti dělají, ne??? To je nějaký problém do diskuze?? 😲 🙂

petule777
19. zář 2009

kalo, měla by jsi vědět, že v diskuzích se neřeší jen problémy, když tě to nezajímá, tak to nečti a běž si na své problémové téma 🙄

dukie
autor
20. zář 2009

megee: No u nás to není ani tak o tom "dát ho spát", protože ještě nedávno začal být spací kolem 21:30 nejdřív... 😝 Takže u nás to spíš funguje tak, že čekáme, kdy začne vypadat utahaně... 😝 Nicméně jsi mě moc potěšila, že je naděje, že se to fakt spraví samo... časem... 😵 No a tričko... on beze mě (nebo manžela, prostě sám) neusne, takže má v posteli rovnou mě... a i tak se hemží a hemží. 😀

kalo: Problém bych tomu neříkala... 😎 Jak píše petule777, diskuze nejsou jen o problémech, ale třeba jen o dočasném chování děťátka... a maminku zajímá, jak to bylo s jinými dětmi jiných maminek... a jak to nakonec dopadlo. 🙂 V diskuzi "vtipy" se taky neřeší žádný problémy... 😀

many
20. zář 2009

jéééé tak to je i u nás doma 😉 převaluje se přes dvě postele než vytuhne 😉

aponchie
20. zář 2009

vis kolik deti se vrti krouti smrdli ruckama a vselijak blbnou a pak z vteriny na vterinu sou tuhe bezna vec nech ho bejt a nepredelavej ho 😎

gejbule1
21. zář 2009

Ahoj holky,máme přesně to samé co vy?Akorát že mi to hemžení máme klidně i hodinu než usne.To se musí zkrátka takhle utahat.je to hrůůza.radili mi dát ji do postýlky a nechat brečet ale nedokážu 😠

berenika39
21. zář 2009

no mě to taky přijde normální, co je na tom, že se hemží? přece bynebylo normální, kdyby bez pohybu palcem u nohy usnul. my se taky někdy převalujem desítky minut, než usnem, ne? Přece ys nechtěla léčit homeopatiky povalování v posteli? Tyhle návyky - usínání v postýlce ve stejnou dobu se většinou dají už od miminka dobře nastavit, pak se to špatně předělává, ale nechala bych ho, at se válí jak chce.

many
22. zář 2009

gejbule1 - to by u nás taky neprošlo ta postýlka, to by prostě v ní stál a řval a řval a řval ☹ a to byl zvyklej na postýlku, ale jak začal stoupat, tak prostě stojí a chce za náma, ale co však až bude větší ,tak pak už s náma spát nebude, tak si to teď musíme užít 😀 a já jsem ráda, že ho mám večer u sebe 😀 ikdyž někdy to rozvalování je síla 😀 ale zvykám si 😀

prchalka
22. zář 2009

dukie: Nestíhám si to přečíst zatím celé. Ale naše děti jsou jak přes kopírák. Malá nespala přes den celé 3 měsíce a v kuse řev a řev - nekonečná kolika, nic nepomáhalo, ani nemocnice, nic se nedalo dělat, jen z toho musela vyrůst.. Nikdo mi nechtěl věřit. Přeci miminka občas brečí... Z toho se mi chtělo brečet taky! Jo, my to měli hodiny a hodiny jako vy! Takže vím o čem mluvíš. S tím rozdílem, že já na to byla sama, manžel to nevydejchával, já byla na dně a ještě jsme se hádali ☹ No nic, to je pryč!
A jak už jsem psala v jiné diskuzi, kterou jsem založila, začala se mi teď takhle mlátit 2x za noc a nic jí neuklidní, než další mlíko. Nepomůže si s ní lehnout, hladit, houpat, uspávat, začla by po půl hodině řvát a prořvala by se až do rána. Nevím, jestli je to hladem, ale přes den jí nic není, takže zuby to snad nebudou a nic jiného jí snad netrápí. Takhle to teď provozuje už 14 dní. Nevím, jestli je to mlíko dobrý nápad, když má v roce cca 12 kg, bojím se, aby netloustla moc, ale když nic jiného nezabírá ☹ ☹
Taky ryje hlavou v zemi, zadek nahoru, postýlka je jí malá, jde na 4 a pak zase padá.. A pravidelný budíček je mezi 00.30 - 2h a pak kolem 5 ráno. Pořád je to lepší, než když jsem nespala vůbec, ale docela se tím trápím ☹ Protože jak už jsem psala, není vážně nikdo, kdo by pohlídal, takže sílu sbírám kde se dá. Ale umím být vděčná i za to, prvních pár měsíců se s tím nedá srovnat a to už fakt nechci nikdy zažít! Takže teď je o něco hůř, ale ještě pořád líp, než kdysi!

megee
22. zář 2009

prchalka s těmi kyli si nic nedělej já mám sice kluka, ale v roce měl taky 12 kg a v roce a půl 14 kg a tlustej teda rozhodně není... a s tím spaním myslí, že se to časem spraví samo asi z toho potřebují vyrůst

a navíc žádný dítě neusína s maminkou do 15 let že 😀 😀 😀 takže holt musíme vydržet než je to samo přejde 😉

dukie
autor
22. zář 2009

Ahojte děvčata. Díky za další příspěvky. 🙂

Zdá se mi, že tu ne všechny mluvíme úplně o tom samém. 😀 Něco jiného je převalovat se a něco jiného je házet sebou neuvěřitelně rychle a nebezpečně - když je v polospánku a cestuje po celé manželské posteli, kleká si a stoupá se zavřenýma očima, vůbec nevnímá ani konec postele, ani čelo postele, ani skříň vedle postele... když je v postýlce, nevnímá šprušlíky... prostě do toho v neuvěřitelné rychlosti narazí hlavou (čelem, spánkem, nosem... to je úplně jedno...) a rána a pláč je tu... takže mi nezbývá fakt nic jinýho než si ho vzít do naší postele a korigovat to jeho hemžení dokud neusne. Proto to řeším, protože bych ho ráda učila usínat v postýlce (byť přiražené k naší posteli, ale prostě v postýlce), ale takhle to prostě vůbec nejde.

Hemžení dětí před spaním považuju za normální, pokud jim to nebrání usnout. 😵 Našemu synovi to v usínání brání, takže to řeším. A předpokládám, že všechny, které to doma mají v bledě modrým, to chápou. 😀

many
23. zář 2009

prchalka - taky jsem měli v roce 12 kg a tlustej teda není vůbec 😉

prchalka
23. zář 2009

many: Ona má teda slovanská stehýnka a už je mi jasný, že tam ten základ je ☹ Mně, ač jsem jinak docela štíhlá, to taky zůstalo celej život.. Ona teda není extra tlustá, spíš je veliká a dlouhá!
No ale zas pije jen těch 180 a to teprv pár dnů, víc nechtěla.. Asi zkusíme přidat i kaši na noc, pokud to bude chtít a uvidíme. Pokud i pak se bude budit po 3 hodinách, už to asi nebude hlad a budem v koncích 🙄

megee
24. zář 2009

dukie malej mi to dělal v noci že narážel hlavou do šprušlí takovo silou, že se divím, že si ji nerozbil, ale časem ho to přešlo i když po postýlce cestuje dodnes a občas ho musím ze šprušlí vymotávat tak už to není tak strašné jako dřív....už se při tom nebudí, ale řekla bych, že je to tím že je už dost dlouhej (90 cm)tak tam nemá tolik místa...postel mám strach mu pořídit jelikož se bojím, že by z ní v noci spadl

prchalka
24. zář 2009

magee: Taky mi připadá, že už jí je postýlka malá, ale kdyby měla velkou postel, tak by tam válela sudy 😅

prchalka
24. zář 2009

Ještě mě napadá - jak oblíkáte děti na noc nebo přikrýváte je, když se takhle motají? My měly přes chladnější období pytlík, který už jí teď bude malý, ale byla jsem víc v klidu, že není odkopaná. Přes léto ležela jen v pyžamku a teď taky, max. dostane nějaký kalhotky a kabátek navrch, aby neprochladla, ale přikrýt - byť jen lehkou dekou je nemyslitelný. Buď se hned odkope, jak se přetáčí a nebo se do toho jednou zamotala tak, že když se v noci probrala, byla dost mokrá 😖

megee
24. zář 2009

prchalka já malýmu dávám pyžamko(tričko,kalhoty) a když se odkope tak to neřeším...popřípadě když se v noci vzbudím tak ho přikryju, ale jinak to neřeším a zatím se nestalo, že by prochladl

gedgitka.a
29. zář 2009

ahojky holky náš malej dělá přesně to samé mele sebou a chce blbnout, ale postupně se zkracovala délka jeho blbnutí zjistila jsem, že nutit ho nemá smysl spinká mi teď přes den většinou jen, už 1x po obědě tak 2 hodinky, takže večer zhasnu nechám jen malé zásuvkové zelené světýlko, abych na něj v noci viděla, uložím do velké postele, kterou jsme před týdnem koupili on se ke mě nebo k manželovi přitulí já mu spívám a on si chvilku jakoby spívá se mnou a krásně usne, dali jsme mu jeho postel ke zdi a k ní přirazili naší manželskou a je to ok v noci se dost mrská a převaluje od 3 měsíce má atopák a teď s ním bojujem v plínce, takže si i ze spaní tahá plínku a dotoho mu lezou stoličky, takže v noci moc nespí a řádí v postýlce se neustále mlátil o žbrdle a teď lehne a fakt v té své posteli po chvilce usíná skoro na lusknutí prdísek 🙂 😉

dukie
autor
29. zář 2009

prchalka: Já mu dávám bavlněný overalek (jakože dupačky s dlouhým rukávkem a nohavicemi s "ťapičkami") a hotovo. Až usne, přikryju ho... a když se v noci vzbudím, kontroluju přikrytí a přikrývám znova a znova... ale když se nevzbudím, má smůlu. 😀 V létě spával jen v bodýčku a praktikovali jsme to úplně stejně. Jinak to už asi řešit nebudu, ani se nenadějem a za chvíli začnem topit, tak to bude O.K. Ale vím, že se prodávají teplejší než klasické bavlněné overálky - mám pocit, že i z tenkého fleece, tak jestli máte chladněji, můžeš to třeba pořešit i takhle... ovšem nevím, jestli bych fleece dávala na holé tělíčko... 😕 Asi ne. Jedině bavlněnej a na něj ten teplejší. Což už je zase moc, když nad tím tak přemýšlím. 😀 No, musíš si s tím nějak poradit. Podle toho, jak velkou zimu doma budete mít. 😎 Každopádně já se přidávám k megee, řeším to stejně. 🙂

dukie
autor
29. zář 2009

Jo a hlavně jsem chtěla napat, že poté, co nás v noci v posteli s manželem děsně budil (škrábal nás, šťouchal do nás, kopal nás atp....), jsem se rozhodla tomu učinit přítrž a večer jsme ho dali prostě do postýlky a seděli s manželem u něj (nechat ho samotnýho plakat, byť jen minutku, na to opravdu nemám - nejsem maminka, která zastává nějaké vyplakávací metody, takže být s ním se mi zdálo jako rozumný kompromis, byť to bylo sakra těžký sedět pár centimetrů od něj a poslouchat ten pláč...), dokud tam neusnul.

No byl to děs, málem jsem nevydržela, řval, mlátil sebou, měli jsme s ním oba co dělat, aby se hlavičkou o postýlku neumlátil... 😒 Ale zatli jsme zuby a nevyměkli (já jen díky manželově podpoře a on díky mé 😀 ), když stál v postýlce a natahoval se přes její okraj za mnou a plakal, co mu síly stačily, tak jsem ho objímala, hladila a snažila jsem se klidným hlasem mluvit, vysvětlovat mu (a hlavně sobě 😀 ), že ačkoli je to teď zlý, je to pro něj i pro nás to nejlepší... no a nakonec (asi po 2 hodinách střídavého pláče a řevu) se uklidnil, zalehl a usnul (ještě ve spánku dalších 20 minut pofňukával...).

No a dneska je to čtvrtý den (třetí po téhle ošklivé akci) a nepláče (musím zaťukat) vůbec. Doufám, že teď nezačně, když jsem to tu tak statečně prozradila. 😀 Včera a předevčírem nám to usínání sice trvalo 30 minut, ale zadařilo se fakt bez pláče. Jen jsem si s ním lehla do své postele a dělala, že spím. A dneska to zvládl za 10 minutek (byl víc unavenej, dneska málo spal během dne). Při usínání sebou mele, ale je zajímavý, že ne tolik jako dřív (i v naší manželské posteli se mlel fakt strašlivě). O šprušlíky se už nějak moc nebouchá, dokonce usíná i hlavou na správné straně postýlky. 😀 Tak jsem zvědavá, jak to půjde dál... je fakt, že z těch pár dnů lze těžko něco soudit... 😕

Tolik zprávy z našeho domova, když se to nějak změní, určitě se budu zase hlásit. 🙂