Problémy s usínáním malého miminka. Usne jen v kočárku

janinininka
2. dub 2008

Prosím o radu, máme 4 týdenní holčičku, ale vůbec neumí sama zabrat, usne akorát v kočárku venku, doma máme košík, tam skoro nechce být, musím jí třeba hodinu a půl chovat, dám jí do něj a je znovu vzhůru, je to únavný, večer hodně brečí, je unavená, má ospalá očička, ale prostě neusne.prosím o radu. díky

krista
2. dub 2008

Ahojky Jani, to mě mrzí že Vás Kačenka takhle trápí, jestli ona se na to chování moc nenaučila ☹ Kristýnka právě usíná od narození sama, většinou u kojení, pak jí jen položim a spinká, když se probere, tak stačí jí trošku pohoupat a je klid, ale to spí teda u nás v posteli, v postýlce se jí taky moc nelíbí 😖 To musí být hodně unavená 😅

kim
2. dub 2008

Ahoj Jani, byla tu na to nějaká diskuse a nějaká technika 5-10-15 nebo tak nějak...prostě jí musíte nechat vyřvat, je to drasťárna, ale když jí budeš nosit, tak Ti neusne sama už nikdy.A ta čísla jsou minuty, po kterých k ní přijdeš, jen dáš dudlík, pohladíš a zase odejdeš!!!!Zkus to jeden den nebo budeš otrok ☹ ☹

lendy1
2. dub 2008

jani, mrkni sem, myslím, že tu pár rad najdeš + odkazy na další diskuze ohledně usínání 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

jana06
2. dub 2008

Janinininka, souhlas s Kim. Malý to na nás kolem Vánoc taky zkoušel, ale po měsdíci boje jsme vyhráli. Přes den spí v kočárku, protože jsme 2x denně venku, ale večer ho kolem šesté dám do postýlky, dostane 100ml teplýho čaje a do půl sedmé se umrcasí sám a spí. 😉
Kačka sice bude p lakat, než jí dojde, že s tím nic nenafělá, ale Ty m,usíš vydržet a přetrpět to.

majaaita
2. dub 2008

Janininko, já bych do metody "uřvat" určitě zatím nešla. Máš ještě hodně malinkatý miminko, ještě je na tebe maximálně fixovaný. Zkus vydržet a ono to přijde samo.
Můžeš taky zkusit zabalit jí pevně do zavinovačky, hodně dětí to má rádo. A určitě si najít nějaký večerní rituál - koupání, kojení a do postýlky. Zkus jí držet za ručičku.

jankao2
2. dub 2008

mam 5měsični holčičku a doted ji uspavam v naruči a vubec mi to nevadi ba naopak,těši mě ten pocit že je tu někdo kdo mě potřebuje a chce bit semnou,ty maš navic mali miminko a to tě kor potřebuje,musi tě ještě citit

skate
2. dub 2008

Ahoj jani, já stopro souhlasím s holkama. Nechat vyřvat je hrozná metoda. Odborníci se shodují na tom, že některým miminkům se zkrátka musí pomoct, aby usnuli. Můj Šimonek dodnes usíná u kojení, přes den v kočárku. Usínání bylo šílené, nic se nedařilo. Zkoušeli jsme chovat, houpat, zpívat, skákat na balonu, vozit v košíku, autosedačku - fungovalo to, ale nesměli jsme přestat. Tak jsme třeba i hodinu do úmoru skákali na balonu, zpocení až ..., ale jakmile se něco šustlo, změnilo - řev. I rada starších (babičky) nevymyslely, jak na to. Takže spí se mnou, večer se ukojí. Občas má horší období, ale většinou se budí 2-3krát na kratké podudlání. Někdy je to otrava, ale co je krásnějšího, než že tě tvoje zlatíčko potřebuje? Hodně zdaru, vydrž. 😉

neeve
2. dub 2008

My tu metodu praktikovali kdysi čtyři dny. Bylo to maso. Ale od té doby usínáme sami v postýlce, žádné u prsa a spíme od sedmi do sedmi bez probuzení. Ovšem na 4týdenní miminko to je sakra brzy. Jani teď musíš vydržet, do tří měsíců neřeš a prostě to vydrž. Pak můžeš začít s nějakým takovým učením, třeba aby neusínala u prsu... ale vyřvávací metodu až tak od pěti měsíců. Teď nemá cenu to řešit, dělej co můžeš, dělali to tak všichni 😅

kim
2. dub 2008

No holky je to pravda, že jsem si nějak neuvědomila, že je Kačka hoodně malinká, ale stejnak si myslím, že když už teď bude takhle uspávaná, tak ve 3 měsících už to jiné nebude i po vyřvání!!!!
No mě osobně by mi to dost vadilo ještě v 5.měsících....my dáme do postýlky a spí už od příchodu z porodky - naštěstí!!!! 😉

dvojka
2. dub 2008

Jani - my jsme tenhle problém měli když malá měla 3 týdny.V tý době jako když utne a nechtěla spát,tak jsme jí zabalili do zavinovačky a nosili po bytě-vždy usla....To trvalo asi 4 týdny -pak už jsme byli vyčerpaný a tak když už jsem viděla,že malinko vnímá,tak večer jsem jí nakojila,zabalila do zavinovačky,položila do postýlky chytla za ruku a čekala až usne,ona sice usla,ale když jsem jí pustila tak spustila brekot,ale nechala jsem jí..Čekal jsem za dveřmi a ona asi do čtyř minut spala a od té doby(a to měla pomalu 2 měsíce) spí sama od sebe...

Takže trpělivost přináší ovoce...Čas od času jí zkus nechat usínat samotnou,ale dlouho bych jí brečet určitě nenechala,i když je to dost vyčerpávající pro rodiče 🙂

janab78
2. dub 2008

Moje holčina v měsíci taky potřebovala pomoct. Zavinovala jsem ji a houpala,pak jsem jí dávala plenku přes oči a houpala a od 3. měsíce to všechno nesnáší. Prostě chce jen odnést do postýlky, přitulí se k méďovi, dám jí dudlík a spinká. Tak neboj, ono se to zlepší 😉

kitty68
2. dub 2008

5-10-15 control crying - to nemuzete zkouset na tak malem miminku

ona byla 9mesicu v brisku v teple u vas a ted je tady sama

ja ji vzdy pri kojeni masiruju nozku uz od narozeni, vecer ji nakojim, polozim do postylky, tam ma zajicka s nim sichvilku vyklada a kdyz zacne plakat tak k ni prijdu nevytahuju jen ji zacnu masirovat tu nozku jak u kojeni a ona se pekne uklidni

jinak ji zkuste trosku nahrat perinku nebo do ceho ji davate, tvoje naruc je tepla, a ukladej ji v polospanku, muze se stat ze v naruci tvrde usne ty ji polozis a ona se najednou ocitne nekde jinde, tak je z toho v soku
#predstav si ze ty bys usla v posteli a rano se probudila ve vane a nevedela jak se tam dostala

dasap
2. dub 2008

jani, prosímtě, hlavně to miminko nenechávej "vyřvat"!! to je něco tak příšerného, já vůbec nechápu jak může nějaká matka takové věci svému dítěti dělat☹
miminko do roka nemůžeš rozmazlit, to potřebuje Tebe a všechnu lásku co mu můžeš dát a potřebuje jí pořád!

co si myslím že takřka jistě zabere bude šátek, miminka chtějí být u mámy a chtějí se nosit a šátek je na to ideální, protože máš volné ruce a můžeš aspoń něco udělat

u prsa Ti taky neusne?

případně co zkusit dudlík? pokud nemá problém s kojením, tak by to už šlo, já dala malé dudlík někdy kolem toho měsíce, a měla ho jako usínadlo, když nemohla usnout, chvilku dudlala a usnula v pohodě. samozřejmě nejlepší by bylo kdyby usínala u prsa, ale když jsem pak od ní vsávala tak se někdy zase vzbudila, a občas je to příjemné to mímo ošidit 😖 😎

neeve
2. dub 2008

Tak Dasap má naprosto odlišný názor na věc než já 😅 Vyber si... teda do těch tří měsíců ať si u prsa klidně usíná, ale potom... bude se ti budit v noci každou chvilku...

pirlenka
2. dub 2008

Janininko, Kačenka je ještě malinká, taky jsme Štěpulu uspávali - hlavně kojením. Byla jsem hotová a při představě, že to tak budu dělat ještě např. v roce, jsem šílela...pak jsme s manželem zkusili metodu vyřvání - ale to už mu byli 4 měsíce. Po prvním večeru jsem řekla, že takhle to nejde, neplakal dlouho a v kuse, ale přesto mi to trhalo srdce. Dali jsme pár dní oddech a pak zkusili znovu. A už to bylo mnohem lepší...až najednou začal usínat sám. Každé dítě k tomu dospěje, holt některé dřív a některé později 😉 🙂

hedvika
2. dub 2008

Neumím si představit, že nechám své dítě "vyřvat" teď v osmi měsících, natož takové malinké. Celých 9 měsíců se nosilo a houpalo, bylo pořád s matkou. Má to teď chtít jinak?? Ta metoda nechat plakat a po určité době jít zkontrolovat je hlavně pro rodiče, dětem to rozhodně neprospívá. Každá minuta pláče je pro dítě utrpení, cítí se opuštěné, nemá pojem o čase, neví, že někdo přijde (nebo nepřijde). Vždycky si představím sebe sama, když je mi do pláče, kdyby se v takovéhle chvíli na mě moje okolí vykašlalo - jak by mi bylo? Nosím, chovám, konejším a doufám, že se mi to v budoucnu vrátí. Že budu mít syna pohodáře. Tož tak. Ale je to každého věc.

kitty68
2. dub 2008

hedus mas recht

do 3mes mimi neplace ze neco chce, ale ze potrebuje

a holcicky nejsou tak mazlive jako kluci, pozdeji ti to bude lito, ze se nechce pritulit

hedvika
2. dub 2008

Jo, nám ještě pomáhalo - teda při tom nošení - že jsme se s manželem občas prohodili. Toník u mě plakal, i dost dlouho, tak jsem ho předala manželovi (už úplně vyřízená 😝 ) a ejhle, do pár minut mu spal v náručí. Nebo naopak.

kitty68
2. dub 2008

ono nekdy je staci malinko natocit nebo zmenit polohu, a z tatinka neciti mat.mliko, ktere je rozptyluje 🙂

nevim jak to pojmenovat 😅

neeve
3. dub 2008

A vaše děti holky spí celou noc? Protože já tu metodu použila třeba proto, aby moje dítě bylo vyspalé a mělo zavedený režim, který každý člověk potřebuje. Samozřejmě i kvůli sobě, ale hlavně z toho hlediska, že už jsem byla total vyčerpaná a potřebovala jsem přes noc nabrat sil, abych ráno byla pro své dítě zase milá a usměvavá máma, ne nevyspalá a utahaná troska. Neříkám, že ta vyřvávací metoda byla jednoduchá, brečela jsem s ní, ale už druhý den to bylo lepší... Myslím, že jsem udělala pro své dítě to nej, že dokáže spát a odpočinout si celou noc bez probuzení. Samozřejmě se stále bavím o starším dítěti, ne 4týdenním, tam je to opravdu do 3měsíců jen o houpání, kojení a chování.

pirlenka
3. dub 2008

Já to beru tak, že jsem tu pro svého syna celý den, kdykoliv chce nebo chci já, tak si ho vezmu do náruče, pomazlím...ale večer by měl jít sám spát - bez nějakého "přemlouvání", nošení, chování atd. Jakmile nám skončilo prdíkové období a že na to trpěl opravdu hodně, tak jsme prostě s manželem zkusili nějakou změnu. Jak už tu bylo řečeno, někdy stačí mala změna a a hned se to může projevit. Já jsem teda nenechala Š. plakat samotného, byli jsme u něj, povídali jsme mu, hladili ho, když přestal, tak jsme odešli...pokud zase začal popotahovat (nebyl to hysterický pláč, spíš takové občasné pobreknutí), tak jsme hned přišli. Byli jsme ve vedlejší místnosti, mluvili na něj - jen jsme ho prostě nevzali do náruče. Pokud měl nebo má nějaké trápení, tak ho samozřejmě konejším a nosím, klidně i x hodin v noci. Ale když je ok, tak usíná sám v postýlce - i když ještě dnes má občas takový bojkot, ale už si povídá nebo si hraje a pak sám usne. Pobrekává jen vyjímečně.

Jinak od cca 5 měsíce spí celou noc, zpravidla v 7 večer je v posteli a ráno vstáváme nejdříve v 7 - spíš později. Nebudí se /pokud nemá např. bolení zoubků/ a ráno oba vstáváme spokojení a vyspalí... 😉

dasap
3. dub 2008

Maruška spala od 6 do 9 měsíců celou noc, většinou tak 12 hodin, po těch devíti měsících se začala zase budit, jednou za noc, ale nebudí se že nemůže spát, ale kvůli mokré plínce, takže přebalím a spíme dál.
Usíná zatím pořád u prsa, já s tím nějak nemám problém 😎

kacamar
3. dub 2008

Ahoj, tak taky máme měsíční miminko a metoda "nechat vyřvat" mi teda přijde dost drastická. Přece to malé miminko má nějaký důvod proč pláče a taky nechce být pořád sama. Taky si potřebuje pohrát a nechat se pochovat. A když ji nic nechybí, tak nepláče, ale třeba jen kouká nebo kňourá. Ale naše Viki jak začne řvát, tak k tomu má vždycky nějaký důvod a nakonec na to vždycky přijdem. Nejčastěji jsou to prdíky, pokakaná plínka nebo hladík. Takže Jani, já taky radim chovat a utěšovat. Tak malé mimi přece snad ani nejde ještě rozmazlit.

neeve
3. dub 2008

Kacamar, vždyť tu ale píšeme, že se to takhle malých miminek netýká 🙂
Pirlenka - spíme uplně stejně, od sedmi do sedmi 🙂

pirlenka
3. dub 2008

Neeve, to se to spí, co? 😉 Já teda chodím později, v 7 nám s manžou začíná "den" 😀, ale i tak je to super.

xsipm04
3. dub 2008

janininko: ještě aspoň chvíli to vydrž s tím nošením 😉 my to měli večer taky tak, většinou byla malá vzhůru od 8h do půlnoci a celou tu dobu jsme ji museli nosit, občas přitom usla, ale když jsem ji dala do postýlky, tak byla hned vzhůru, takže abych nebyla zničená z toho, že 4 hodiny uspávám 😀 tak jsem to dělala tak, že jsem ji na jedné ruce nosila a druhou jsem si dělala všechno možné. A byly jsme spokojené obě 😀 střídaly jsme se s taťkou a jakmile bylo jasný, že malá spí tvrdě (to bylo ale většinou až fakt kolem té půlnoci), tak jsme zapadla hned do postele. Jednou rukou se toho dá dělat hodně, akorát to dýl trvá, ale aspoň se přitom nenudíš 😀 tohle trvalo tak do 2 měsíce, ale je to individuální, některé dětičky chtějí být nošené i dýl. Teď se normálně unaví a usne u prsa, chovat před spaním už nepotřebuje (teda občas jo, když je nálada špatná a rostou třeba zoubky, ale to jsou spíš vyjímky 😉 ). Malý miminko potřebuje být nošené, přesně jak někdo psal, 9 měsíců v bříšku a některé teorie říkají 9 měsíců na bříšku 😀 jiné hovoří jen o tzv. 4. trimestru na bříšku 😀 😀

Hlavně se tím ale nestresuj, nejhorší je, když se jí snažíš uspat a ono se to nedaří, to je z toho pak člověk děsně vyřízenej, protože mu to uspávání sežere spoustu energie. Lepší je prostě to brát tak, že si něco děláš a ona to prostě dělá s tebou (musí to bejt ale nějaká činnost, ne sedět u počítače, to většinou mimča neberou 😀 )

kacamar
3. dub 2008

neeve, no však já s tím souhlasim 😉 Jen nahoře někdo psal o metodě 5-10-5 a už jsem to četla i v jiný diskuzi a to mi přijde pro takový mrňouse hrozný.

jankao2
3. dub 2008

ahoj dapas uplně stebou souhlasim je to hrozne nechat ditě vyplakat ja to skoušela jednou ale trhalo mi to srdce,dyt si přiznejme že i mi potřebujem to oběti,od manžela přitulit se kněmu a to ditě to potřebuje daleko vic citi že ho ma někdo rad,aby se vam to maminky ty co nechavate vyřvat miminka pozdejc nevymstilo až bude ditě větši vy ho budete chtit obejmou a ono ucukne a nebude chtit,možna trochu odbočuju od tematu ale princip je stejnej.mě se třeba každej pta jakto že mam tak usměvavi a spokojeny miminko(je to važně malej smišek 😀 a ja nato nenecham ji prostor na to aby zbitečně plakala.ale každej at si vychovava ditě podle sviho.jedna znama mi poradila nedavej na rady druhych každy ditě je totiž individualni řekla řit se podle sveho srdce co ty si mysliš že je pro tve ditě nejlepši...a ja se tim řidim a fungujeto!!!

dvojka
3. dub 2008

Holky - jak už jsem vyše psala,my jsem taky naší malou uspávali měsíc na rukou a si představte ,že doktrka nám při tom říkala at to neděláme at jí necháme vyřvat....že jinak jí budeme nosit do tří let

My jsme jí neposlechli a malá se naučila spát sama,opravdu dítě potřebuje náruč rodičů v prvních měsících určitě 🙂

hedvika
3. dub 2008

My jsme při uspávání nosili tak přibližně v šestinedělí, pak nám Toník jednou usnul sám a od té doby v postýlce v pohodě usínal (po pohádce, otlapkání a tak). Spával celou noc tak do půl roku. Pak se začal budit v průběhu noci - ale je to prý vývojem mozku, ke kterýmu zvlášť mezi mezi 6. a 9. měsícem dochází, děti zpracovávají zážitky ze dne a může to být tak intenzivní, až je to probudí. Protože mě nebavilo vstávat, tak jsem si ho šoupla k nám do postele a už tam zůstal (až potom, co s tím souhlasil i manžel). Budí se teď jednou nebo dvakrát za noc, napije se a spí dál, plínu během noci nevyměňuju. Neobtěžuje mě to, naopak bych řekla, že se mi spí líp.

Ale u každého dítěte je to asi jiné, každopádně ti malincí nosit potřebují nejvíc. Vždycky, když už jsem začínala hysterčit, CO jako ještě Toníček může chtít - přebalenej, nakojenej, nošenej a stejně pláče - tak jsem se snažila, jak to napsat.. se nad to povznést, uklidnit se, prostě smířit se s tím, že chce plakat a má k tomu důvod. a ono to většinou pomohlo, dítě se uklidnilo taky. Asi ne nadarmo nám říkali na kurzu: Matka v pohodě = dítě v pohodě. Tož hodně trpělivosti!