Problémy s večerním usínáním u batolete

petule12
26. únor 2012

Ahoj, mám problém, s mojí 19 měsíční dcerkou docela bojujeme s večerním usínáním. Vyzkoušeli jsme různé metody dle knížek a nic nepomáhá. Mám podezření, že je po tatínovi sova. Vždycky kolem půl osmé začne být strašně aktivní (hraní, tancování, blbnutí) a i když se jí snažíme držet v klidu (což teda docela složité) tak to stejně nepomáhá. Zkoušeli jsme ji dát do postýlky v sedm, v osm, v devět a prostě nic. Je schopná být vzhůru do 11 hodin a když už je teda hodně unavená tak se nechá přesvědčit a usne. Spí teda po obědě, ale kdybych jí nenechala, tak je pak tak přetažená, že to už je konec úplně.
Nějak nevím co s tím, všude člověk čte, že by dítě mělo mít nějaký režim - asi už z toho blbnu 🙂
Začínám se přiklánět k tomu, že jí prostě nechám až bude unavená a bude chtít sama spát.....

eurenka
26. únor 2012

ahojky, hm, tak to jsme na tom stejne. My mame klucika, 15 mesicu, a usinani taky tak. Fakt silenost. Nepomaha taky nic. Vyzkousela jsem take dost moznosti a metod, kdyz nejaka zabrala, tak na den ci tyden a zas pak bylo vse zpatky. Dneska broucek usnul az ve 22.40. kdybyste nekdo fakt vedel a mel vyzkouseno, ze to funguje....sem s tim.

petule12
autor
27. únor 2012

@eurenka - jak přes kopírák 🙂 u nás to bylo o 5 minut dříve 😉

janib
3. bře 2012

Ahoj, hledala jsem takovouto nějakou diskuzi, já kdybych nechovala, tak jsme na tom stejně... Jenomže máme rok a měsíc, malá začíná být dost těžká a taky někdy trvá, než usne. Tak už hledám tipy, jak budeme usínat až bude starší. Měla své období, kdy zase chovat nechtěla, usínala sama, teď máme zase chovací období, jen už trvá nějak dlouho...🙂 Takže já zatím chovám před spinkáním, abychom to nenatahovali do pozdních nočních hodin...:(

dana3262
3. bře 2012

Nas dvouletej spi po o hodinu a pak chodi spat tak ve 20:30 a usne az treba ve 22:00. A celou dobu tam musime ja nebo muz byt. Pak si k nemu chodi (ted po narozeni mladsiho uz muz) lehnout mezi 23a24h. Driv spal s nama, ale budi se navzajem. Snad se to zlepsi. Kdyz spal po obede (jeste nedavno) 2-3hod, dokud se sam nevzbudil, tak tu jeste v pul11 lital a my lezli po ctyrech.. 😝

petule12
autor
7. bře 2012

@janib - taky někdy chování pomůže, ale bohužel ne vždy 😒
Jak píšeš malá těžkne a už mám občas problém jí tahat na rukou....

@dana3262 - problém je, že ona chce aby tam byl někdo s ní, jinak řve, ale zase když tam někdo je tak dělá větší blbosti...
začarovaný kruh

fakt nemám žádný tip jak na ně.....problém je, že člověk večer nic neudělá ani si nemůže dát nohy nahoru....
občas už je toho na mě dost.... 😒

dana3262
7. bře 2012

@petule12 naprosto ti rozumim. Jak pisu, u my koncime sichtu az ve 22h a pak zacne boro s mladsim, ale to je z jinyho soudku 🙂
Prijde mi celkem samozrejmy, ze chce, aby tam nekdo byl. A ma vecer lahvicku nebo kojis?
Ja taky vubec nic neudelam. Zavidim lidem, co daj deti v 7 spat a jdou dat sprchu nebo si uvarit na druhy den. Nebo treba umyt zachod-jen at je to neco, co se netyka deti 😀

dasha0007
8. bře 2012

malá me chodívala spavat o půlnoci,driv neusla,az mi kamardka poradila tuto metodu a je zazracna..http://maminky.eu/nabidka/spani-usinani-uspavan...

janib
10. bře 2012

Ahoj, tak si představte, že naše malá má asi nějaký zlom, chvíli chovat, aby se uklidnila a začla trošku podřimovat, pak do postýlky, tam se probere a po čtvrthodině "brblání" usíná...🙂 To je mazec, teď jen vydržet a zkracovat chování... My to máme tak, že naše Eliška má prostě svoje a až přijde čas, sama si udělá, co je rozumné... A taky doufám, že už jí to vydrží...Tak holky držím pěsti, ať to je u vás alespoň trošku podobné...🙂

petule12
autor
13. bře 2012

@dana3262 - už nekojím, kojení pomáhalo 🙂
no v půl osmě má kaši a pak už nic, ale někdy když teda jako dělá ham, ham tak udělám ještě flašku mlíčka.....což někdy pomůže a někdy ne 😖

petule12
autor
13. bře 2012

@janib - držím palce 🙂

petule12
autor
13. bře 2012

@dana3262 - to je přesně ten problém, že člověk večer nic neudělá. Žehlení stojí, to se s ní přes den dělat nedá a spoustu dalších věcí. V půl jedenácté jsem už tak vyfluslá a vytočená, že odpadám 🙂

petule12
autor
13. bře 2012

@dasha0007 - jdu to přečíst 😉