Probouzení s velkým pláčem. Je to normální?

aklus
29. dub 2009

Dobrý den maminky, nenašla jsem toto téma, tak jsem si dovolila založit nové. Chtěla jsem poprosit o vaše zkušenosti či rady. Malý se nám již skoro měsíc budí v noci i ráno s obrovským pláčem (spíš řevem). Jsme z toho už trošku otrávení, v noci vstává dvakrát až třikrát, ale né že by začal jen plakat, je to jako rána do hlavy, ukrutný řev, dostane mlíčko, spí dál. A ráno začne tím, že má ještě zavřené oči a už zase ten pláč, jako kdyby ho něco pronásledovalo ze snu..nebo nevím. Hlady to není, beru ho za ručičku, hladím, zpívám, ale nepomáhá. Začalo to asi před měsícem, do té doby se probouzel i vstával zcela normálně, pobrukoval si, hrál si v postýlce. Ráno už se s manželem budíme s bolením hlavy. Přes den je to lepší, to v kočárku vstává trochu lépe. Tak nevím, zda to odezní nebo se pídit po něčem dál, nebo je to normální? Díky moc.

kejka
29. dub 2009

Aklus kus sem

http://www.promourodinu.cz/clanek/28/co-delat-k...

Třeba si z toho něco vezmeš.Věřím,že je to záhul.Mám to za sebou.Malej to dělal taky. 😉 😉

mobina
29. dub 2009

Aklus nám se to začalo stávat taky kolem 10. měsíce. Přikládám to buď bolení břicha nebo snům. Momentálně se to stává jen občas a to většinou po denním spánku. Nepomáhá nic. Někdy se uklidní za 5 minut, někdy za hodinu. Nosím ho, koukám s ním z okna. Prostě se ho snažím zabavit.

mikula
29. dub 2009

Kolem 10.měs se to stávalo po odpoledním spánku.Po roce občas v noci a ted i 2krát do týdne ráno po probuzení 😔 Ale rostou nám zuby,tak nevím jestli to patří k tomu,nebo třeba zlé sny.Někdy pomůže když se k ní přitisknu a hladím po čelíčku.Když se to ale stávalo v noci,musela jsem s ní jít do jiné místnosti a ukázat ji např.panenku,nebo něco a pak jsme šli znova spát.

aklus
autor
29. dub 2009

Díky za rady, zoubky malému taky rostou, ale nezdá se mi, že by to bylo takhle načasované a pravidelně se budil bolestí. Mě zatím vstávání v noci neobtěžuje, jen je mi prostě líto, že nevstává normálně nebo dokonce s úsměvem 🙂. Ale asi v tom nejsme sami, jak vidím, jen kolem nás jsou samí ukázněnější spáči 🙂.

alishia
29. dub 2009

jééé tohle tema sem taky chtela zalozit....do nedavna vstaval vzdy s usmeevem, nasla sem ho treba v kocarku nebo postylce jak si hraje, a smal se na me. Ted uz ho najdu leda tak s desnym revem...a stava se to jen kdyz me nevidi, kdyz treba cekam u kocarku nez se probudi, tak je to v poho. Nevim co to ma byt....ale docela me to mrzi, ze vstava prdylkou napred🙂) take nam rostou zuby, prikladam to k tomu...anebo pak asi ty spatne sny./

maakule
29. dub 2009

Ahoj,my to máme za sebou už několikrát. Je pravda, že nikdy tak dlouho, ale zato už asi 4x. Zrovna teď si to taky užíváme. Já to připisuju zoubkům, ale klidně to může být čímkoliv. Chce to trpělivost, určitě to přejde.

j.a.n.u.s.
29. dub 2009

Co me napadlo jako prvni - zuby! Nase El to delala prave, kdyz ji lezly...

Vzpomen si , kdyz te neco boli, ty se probudis a zacne to znova bolet....taky bych plakala... 😢

shaula
29. dub 2009

Náš to dělal taky - ještě než otevřel oči, už plakal. Byla to otrava, pak to sám nějak dělat přestal (a doufám, že už nezačne). Teď tak "békne"🙂 a pak se v postýlce postaví na kolínka a kouká ven. Až když už se začne nudit, tak začne plakat.

alishia
30. dub 2009

ja si take myslim zuby, tez je to prvni, co me napadlo. s tema zubama je to fakt prace:( malyho to hodne boli:(

andyalukasek2008
30. dub 2009

Také si tím procházíme... Po odpoledním spánku. Pokud spím s ním a vidí mne, tak nepláče, ráno též ne. Přisuzuji ti zubům a separační úzkosti, která nás teď provází 🙄 ...

sisi.v
30. dub 2009

Tak jestli vás, holky, můžu uklidnit, nám to dělala malá hrozně dlouho, začala někdy v deseti měsících a skončila až v roce a půl. V noci to bylo protože jí vypadával dudlík a neuměla si ho sama najít, když jsme jí ho dali, tak ok, ale proč tak vyváděla ráno a po odpoledním spaní, to jsem nepochopila. Pokaždý, ještě než otevřela oči, tak řev...,ale fakt řev, žádný pláč 😉 . Skončila až když šla spát do normální postele, nechápu sice proč, ale teď se vzbudí, sleze a jde k nám. Ale už nebrečí, tak možná jí vadilo, že byla zavřená v postýlce jak v kleci 😎 , netuším.

sabinecka
30. dub 2009

Nám vše opětovně začalo když jsme zrušili spaní v postýlce a dali ji velkou postel takže neustálé sléza z postele jde ke mně do postele pak mě utlačuje a kope když ji vysvětluji at si jde lehnout do své postýlky tak šílený řev.
Jako třeba dneska už jsem několik dní nespala už jsem zoufalá a nejraději bych tu postýlku zavedla zpátky.Jenže čekáme mimi takže ji to prostě musím naučit.Myslela jsem že to necháme ještě na později ale ted vidím že jsme měli začít ještě dřív toto absolvovat s obrovským břichem nebo krátce po porodu druhého potomka tak mě jebne.
Dneska jsem ji přes pláč dala do postele a zavřela dveře do ložnice já se přesunula k pc do obýváku a řev neslyším tak uvidím co se tam děje .
Bud usnula nebo na mě čeká takže musím asi vyčkat až ji únava přemůže a usne pokud dřív neusnu já u pc.

sabinecka
1. kvě 2009

Tak my už jsme vzhůru už se to nedalo to si pište že na mě čekala takže jsem si snad 20x vrátila do postele a zase přišla takže když přišla naposled už jsem ji tam nechala do to přítel ještě hrápal takže zas super noc.

sisi.v
1. kvě 2009

Sabi a ona k vám chodí i v noci? nebo až ráno, když se vzbudí? já jí taky nemůžu nechat samotnou než usne, to mi taky odejde a jde si hrát 😕 , tak si čteme nebo povídáme pohádku a pak je během půl hoďky tuhá a můžu jít. Ale ráno tak kolem půl sedmé přijde, manžel vstává do práce, takže to nevadí, ale to už jí nevracím, to nechce, tak jí nechám dospat do půl 9 u nás.

misakulicka
5. kvě 2009

malej kulich spí nepřetržitě od 8 měsíce v noci.....2x se nám stalo, že se nám začal 2-3 noci za sebou budit a hrozně usedavě plakal jako by ho opravdu něco hrozně bolelo--teplota byla mírně zvýšená----to se nám stalo 2x a přesně do měsíce od oněch nocí se začal klubat zub a teď opět ta samá situace.....přesně do měsíce začne rašit zoubek-takže u nás je to zubíkama....