Proč moje dítě v noci nespí? Máte zkušenost?

nerreidda
30. kvě 2011

Asi jsem špatná matka, protože už fakt nevím, co to moje dítě chce... Bude to už měsíc, co se mi ten náš rarach po půlnoci budí po hodině a někdy i po půlhodině ... mléko nechce, čaj nechce, přebalený je, v pokoji se větá ... a přesto nespí. Máte s tím někdo zkušenost ? Prosím o radu .. :(

ffiinnkkaa
30. kvě 2011

U nás je to vždy když se hodně vytáhne (říkám to mu když prostě roste) nebo to mohou být zoubky

crawler
30. kvě 2011

Já zkušenost mám - vstávala jsem třeba 20x za noc...Můj případ byl o stresu ( né nijak výrazném, ale stačilo to). Od té doby, co jsem v pohodě, tak malý spí celou noc a krásně i přes den. Takže pokud jsi vyloučila hlad, chlad, teplo, přebalení, tak se zkus zamyslet nad tím, zda jsi ty ok - stres a vyčerpání se hravě přenáší na dítě, to je z toho nervozní a nespí klidně. Plus různé tipy a rady najdeš v úžasné knize od Harvey Karpa - Nejšťastnější miminko v okolí. Přeju hodně zdaru. Pokud budeš mít dotaz, tak klídně písni do IP 😉

anieanne
30. kvě 2011

Toto jsme měli taky cca před čtrnácti dny - tři týdny se noc co noc budil po hodině, někdy po půl... Jindy dostal neutišitelný hysterák.. Většinou pomohlo, když jsem si ho vzala k sobě do postele, a po těch třech týdnech to odeznělo samo od sebe.. A on se budí, jakože je úplně vzhůru, nebo pláče ze spaní ? Mohly by to totiž být sny, které ještě nezvládá jejich hlavinka moc zpracovat...

gammaray
30. kvě 2011

určitě nejsi špatná matka.moje dvojčata taky nespí a to už od narození.ted už budou mít 3 roky ,no prostě hrůza.za noc se budí i 2O krát.zkoušela jsem vše-pití,jídlo,rosvícené světlo....když si stěžuji doktorce,tak jen říká...maminko,musíte vydržet,ono se to časem zlepší.ale kdo to má vydržet?některé děti to tak prostě mají...

crca
30. kvě 2011

¨Tak upřímně jako bych četla o mých dětech to co napsala Gammaray.Do teď se budí (když to jde dobře) 2 hodiny po usnutí a pak v noci třeba 10x,když ne jeden,tak druhej a opravdu někdy už sjem z toho fakt vyšťavená ☹ Prostě nedokážou spát v kuse třeba od 21.00hod-8.00hod ☹

weri1
30. kvě 2011

já jsem v klidu žádnej stres nic a malej se budí co hodinu a půl ☹ ale zvykla jsem si, budí se takhle od malinka a vždy si říkám, že celej život to takhle nebude. Radu opravdu nevím. ☹

hojda
30. kvě 2011

Mě tohle dělal když mu rostl první zub, tak mrkni do pusy. Bylo to kolem půl roku.

nejinka
30. kvě 2011

Tak tento problém mám, když mi malý usne odpoledne, jde pozdě spát a v noci se budí a ráno brzo vstává. Najela jsm na tvrdý režim, že mi spí po obědě dvě hodiny, nechám ho vycapkat, vyblbnout, vykoupu ho a nakrmím a jde spinkat brzo. Spí tak v pohodě až kolem páté se mi budí na papu. Ale vždy to tak nejde, navíc když jsou horka, čvachtá se v bazénku a z toho horka je unavený a usne mi kolem šesté. To jsem pak otrok a co chvila vstávám a dudlík a pustím mu usínáčka a ráno mi vstává brzo. Já jsem jak zmlácená a totálně k.o. Zkus třeba otočit postýlku.

dont_speak
30. kvě 2011

Nejsi špatná maminka.. Mně se takhle často budil náš mladší syn Míša, když byl ve věku tvého chlapečka, byl taky nakrmený, v suché plínce, v maminčině objetí 🙂 nic mu nescházelo, ale prostě to tak bylo... Je maličký, v těhle prvních měsících jsou to dny a noci náročné jak pro tebe, tak i pro něj
.... a u nás trvalo to až do necelého roka, kdy začal prcek běhat, přes den se víc unavil. Sám se mi tou dobou odstavil i od kojení. Spaní měl pak i intenzivnější. Teď se mi budí maximálně dvakrát za noc.
Na tohle je opravdu bohužel jediná rada.. vydržet s tím vědomím, že to nebude takhle do nekonečna.

lenajsek
30. kvě 2011

U nás problém se spaním a častým buzením v noci začal kolem půl roku, kdy Lukáškovi lezl první zoubek... pak se to ustálilo kolem 14ti měsíců, kdy se už budil třeba jen 2x z noc a teď spí i třeba celý týden celou noc bez probuzení, vyjímečně se vzbudí... jestli jsi udělala vše tak, jak je to pro malýho nejlepší, tak by to mohly být ty zuby... některý děti to prostě hůř snáší ☹ ☹ Držím palce, aby to takhle nebylo dlouho

chesterbloom
6. srp 2013

Zdravím, zkus mrknout sem: http://www.kralovske-spani.cz/zdravy-spanek-deti/

třeba tam najdeš nějaké rady.

giraltovce
3. pro 2014

posim o radu memu synovi je 4 roky moc ho miluji ale ty večery zaboha ne ane usnout a dyš se zadaři tak spi na nejviš 1-2 hodinky potom mame vystarano aš do rana ja uš sem skoušela všechno nedavat ho spat brzo ale dil kolem i desate večir nic nepomaha ani kdyš snim sme venku přes den jeto fut furt dokola ja uš sem moc moc vičerpana s přitelem se střidame my se spankem abysme vubec fungovaly jeto šilene uš nevime si rady děkuji za odpověde

libara
3. pro 2014

Moje malá tyranka má tohle období už přes 4 měsíce...je jí 6,5. Jsem grogy. Teď tady leží vedle mě a vesele kope nožkama. Včera vlastně dneska...protože pořádně usnula v 1'30 jsem naspala cca 3,5 h. SUPER. Zkusili jsme snad všechno....a nic. Dělá všechno proto aby večer neusnula.Stejně ji miluju 😀

mrochlova
28. pro 2017

Muj syn nespal do 8 mesice. Probudil se napr.1 rano a byl vzhuru do 4 a beda abych ja spala kdyz byl vzhuru to rval jak tur. A nespal ani pres den. Dr. Mi rdkl ze nema potrebu spanku a ze se to srovna a pomalinku se to po 8 mesici davalo do poradku a ted spi jak dudek je mu 15 mesicu.