Proč se budí dnešní děti tak často?

kadlecova.misa
18. pro 2009

ahoj holky..jak to že se dnešní mimča (včetně toho mého) budí tak často v noci a když slýchám od starších mamim a babiček, že jim děti prospaly celou noc,tak nechápu. Jak to že ty naše nespí?? Moc se jim věnujeme,spí s náma v posteli, jsou chytřejší, vnímavější,nenecháme je vybrečet do mrtě... ???? jaký je váš názor.

micha3
18. pro 2009

ahoj sylvka!
No, my máme taky pravidelný režim. Nepřeháníme to s ničím, chodíme ven, hrajeme si, občas návštěva, nákup. Taky se snažím aby malý byl unavený, většinou ho dám v 19,30 do postýlky a usne.Pak se začne budit.
Do toho 5tého měsíce spal celou noc. Občas tedy tu noc prospí, ale málokdy

meleri
18. pro 2009

souhlasím s Berenikou
mám pocit že je toho na děti moc...možná by jim stačilo hrát si na dvorku pořádně se vyblbnout než stopadesát aktivit...teda já co si pamatuju tak jsem pořád někde lítala venku, až od šesti let mě naši dali na housle, a občas nějaká ta "výtvarka", ale nejvděčnější jsem jim za ty výlety, z akoupání v řece a takové věci...

micha3
18. pro 2009

souhlasím s názorem, že tohle všechno co se na ty malé prcky valí od takto akčních maminek, je příliš. Snad se někoho nedotknu 😨

berenika39
18. pro 2009

hm,už jsem ted trochu přibrzdila, přesně tak bych chtěla,aby petr strávil dětství, v klidu,bez stresu,spěchu....a snad mu to spaní vydrží.....

meleri
18. pro 2009

holky když už jsme u těch "aktivit" pamatuju si že jako malá jsem zbožňovala když mě taťka vzal na "výlet" tramvají nebo vlakem, prostě šlo o tu jízdu a pak se trošku někde poprocházet. chtěla jsem to zkusit s malým ale nevím odkdy, mylslea jsem tak příští léto jak bude mít tak těch 18 měsíců no ale není to ještě brzo..

micha3
18. pro 2009

meleri: to si myslím už budete moct a navíc bude teplo🙂 ale asi si sebou budete muset vzít golfky. Ale já se na to taky moc těším. Jako malý jsme jezdili na výlety každou sobotu. Hrady, zámky.....

meleri
18. pro 2009

micho,

jo tedkom je to naprd v zimě, v létě to už bude super...jo já vůbec nevím jak to vlastně je když ty děti chodí, dokdy se vlastně vozí-nosí...🙂 tak do tří let?

micha3
18. pro 2009

Já taky nejsem expert 🙂 ale mojí neteři je 2,5roku a už krásně běhá. Chodit jak které dítě, ale tak asi po roce začínají zkoušet první kroky

micha3
18. pro 2009

ježiš já blbě porozuměla. No, asi ty golfky jsou do 3 let věku

meleri
18. pro 2009

jo dík! no zkusíme to jak se oteplí už se moc těším!

sisi.v
18. pro 2009

přesně tak, bude to hodně pamětí 🙂...a tím, že "kdysi bylo všechno lepší"...

jaaty
18. pro 2009

My kočík nepoužívame od 2 rokov (mala v máji), ani teraz v zime. Keď je horšie počasie (začali sme asi vo februári, ale výlučne bez kočíka) - sadneme na autobus a urobíme si výlet k dedovi. V autobuse ani nedýcha, nezbudne zakývať šoférovi a keď jej odkýva, prípadne zatrúbi, je to najšťastnejšie dieťa na svete 😀 .

ibolia
18. pro 2009

Já si nemyslím, že by to bylo rozdílem dřív a teď. Fakt je, že když malá pořádně pojí těsně před spaníml, tak spí celou noc. Takže nás maminy narvaly krupičnou kaší (v tom lepším případě, v tom horším opraženou moukou na másle) a my chrněli celou noc. Mamka se mi diví, že malá nechodí spát přes den. Nás dala do postýlky, zavřela ložnici a nechala nás tam až usoudila, že bychom mohli být vyspané. Když to udělám malé, řve jak tygr. Tak proč bych to dělala, když jsem na mateřské proto, abych se postarala o dítě. Pokud se manželovi nelíbí, že je doma provozní binec, tak ať ho uklidí.

anielik
18. pro 2009

tiez si nemyslim ze by bol nejaky rozdiel
prvy syn spaval na 1x papanie v noci od porodnce a druhy od 2m spi celu noc, lahne cca o 8ej a vstava 8.00 ..je to nas budicek...ale zase cez den spi malo...starsi mu nedovoli 😲 ma len take kratucke spanky aj ked cez den dokopy je to tie 3-4h, neni to taky tvrdy spanok ☹

meleri
18. pro 2009

jaaty, 😵 to je hezké!

wild.horses
18. pro 2009

ahojte,
takze si myslite, ze deticky toho maju dost-tv, aktivity, nakupy a pod?Ja sa praveze snazim brat maleho vsade, kam idem. Aj preto, ze ho jednoducho nemam u koho a s kym inym nechat 😒
Uz ani neviem, kedy som sa poriadne vyspala. Ale jednoducho ho nechcem izolovat. Chodievame sa hart s detickami do skolky, do detskeho centra-aspon par razy tyzdenne.
Cez den spava tak 2x po 30-60min. V noci horor, uz ani neratam kolko x kojim v noci. Najnovsie si zmyslel, ze uz cici ani nepusti z pusinky ked dodudla, tak uz pri nom tak spavam a on je napojeny 😀

bereninka
18. pro 2009

Jéé, to je super téma. ygreen: haha, to je přesný, to mi přesně máma říká a já nechápu proč!

taky se máma diví, co jako dělám, když chodím utahaná.

Taky myslím, že na to má vliv věk. 😝

lenka: ha, myslíš?

rimmel
18. pro 2009

wild vsetkeho vela skodi..ja sa snazim aby nebol prestimulovany vsetkym tym okolo a mal svoj klud doma ale aj aby ako ty hovoris nebol izolovany..do baby group chodime iba raz tyzdenne, myslim ze to uplne staci, do obchodakov s nim vobec nechodim, nic pozitivne v tom nevidim, len tam sedi, na zadku, nic nerobi, take pasivne mi to pride, radsej nech je doma a hra sa a vyvija svoj mozek 😀 a tiez svaly 🙂

tv nekukame vobec..ani pocitac..iba niekedy mu tam pustim pesnicku z youtube aj s obrazkom 🙂

bereninka
18. pro 2009

ale je fatk, že se zapomíná. Mně spal malý mizerně, ale já už si to moc nepamatuju, jen zběžně.

No a to je jakos porodem, na ten se taky lehce zapomnene a to jsem si říkala, že tak hroznou bolest nezapomenu nikdy v životě!!!

brodimar
18. pro 2009

zdravim,četla jsem tady něco o Sunaru a myslím,že na spaní (aspoň u nás) 🙂 vliv určitě nemá.Kaše a sunar a malá je v 10 vzhůru a kojíme a kojíme.máme 9 měs. 😉 mám taky na maminky a babičky trochu podezření,že to taky tak růžový nebylo nebo je prostě jiná doba 🙂 mějte se

kadlecova.misa
autor
18. pro 2009

ahoj holky, děkuji za vaše příspěvky :o)))

julie123
18. pro 2009

Je to proste tim, ze nase maminky a babicky umeli prece vsechno lip!!! 😉 😎 Krasne jsme celou noc spali, krasne papali, brzy tapkali atd. atd. 😀

Nas malej nepapa ani nespinka a moje mama furt nechape co jako delam 😠 Pry mu o Vanocich da svickovou a bude rikala 😠 😠 😠 ...no to by toho naseho alergika asi porazilo 😅

julie123
18. pro 2009

Wild horses ... s tim nocnim kojenim, to je jak u nas 😕 Napojenej je nejspokojenejsi 😀

micha3
18. pro 2009

Julie: tak to máš jako naše mamka. Pořád nech ho vybrečet, musí se utahat a zvyknout si. A svíčkovou už určitě dostal🙂 jenom o tom nevím🙂
Ale je pravda, že takhle jsem ho naučila spát pravidelně po obědě, asi 4 dni opravdu brečel 20-30 minut, občas jsem tam chodila a pak usnul. A od té doby si na to zvykl. Teď jsme doma oba s přítelem tak to možná zkusíme i v noci

kadlecova.misa
autor
19. pro 2009

je pravda, ze od rodičů od přítele pořád slýchám : nech ji vybrečet,ať si pořve....to musela být hrozná doba...nechali nás řvát..to jim nevadilo?? to mě hrozně vadí, trhá mi to uši a i srdce.a když ji přítelova mamka vozila..ted si jí aspoň všímá,jako k malé se k ní vůbec neměla, tak řvala,že ji bolí zuby...to si moje malá dovolila moc, protože po úplně malé chvilce, místo aby ji broučka bolavýho politovala...tak ji okřikla: Proč brečíš..už toho nech..tak asi tak. 😝

kadlecova.misa
autor
19. pro 2009

ps. a to tchýně měla 3 děti, první po roce po sobě...já mít ted další...tak to nezvládnu, díky nevyspání .asi jsme holt slabší generace a nic nevydržíme. 😀

martinka17
19. pro 2009

ja si tiež myslím, že my sme neboli také super deti, len naše maminky to nebrali tak uplakane a ustarostené 😅 . Môj krpček spí cez deň len po 30 minút, do 9 mes. to boli tri 30, teraz len kva krát. V noci je to celkom v pohode, aj keď sa budí na kojenie tiež pomerne často, 3-4 krát. Ale podľa mňa je to úžasné tiché, hravé dieťa. To vravím od narodenia a pritom asi 10 týždňov mal koliky, takže v noci preplakal niekoľko hodín, cez deň od cca 6 týždňov vyžadoval veľa pozornosti a spal len vonku v kočiaty....ale ja som ho vždy chválila, veď spí celkom dobre, papá....a pritom som spávala pár hodín denne a bola úplne hotová 😀 😀 😀
A ináč do pol roka mal pruh, lekár povedal: Nesmie plakať.....dodržiavala som jeho príkaz asi 2 týždne, kým som zistila, že cielene sa rozreve, keď chce na ruky....a tak si krpček aj poplakal. Tiež som sa opýtala prečo plače...jasne, že som ale vedela, kedy ho niečo bolí a kedy hraje na city 😵 😵 😵 😵

veronika81
19. pro 2009

Moja starká zvykla hovorievať, že vyvarila makovice a spalo sa celú noc..

Doteraz neviem, či to myslí vážne 😀 😝

momin
19. pro 2009

Tak ja si teda taky myslim ze maminky hodne zapominaji to spatne... 😉
Vzdyt kdyz si to tak vezmu tak ja uz ted mam na porod jenom krasne vzpominky,ja si tu bolest uz fakt nepamatuju.. a co za takovych 20 let?!

martinka17 trosku mimo tema.. to si me moc nepotesila.. ja sem se tesila ze az bude spat 2x denne bude to dyl nez te pul hodky.... 😒

neu.sona
19. pro 2009

Tak já právě řeším to samé. Jsem na pár dní u rodičů a mamka mi to dává pořádně sežrat 🙂. Prý je Mates moc rozmazlený, protože ho nechávám plazit tam,kam chce. My jsme prý byli v ohrádce byl klid. No jo, jenže on být někde zavřený nechce, takže ho prostě hlídám, ať se plazí, kam chce.
A k tomu spaní, my spíme docela pěkně, ale taky jsem slyšela, vy jste dostali večer najíst a spali ste... Jenže co já vím, tak se tenkrát moc neprosazovalo kojení a děti se většinou krmili UM, většinou, neříkám, že to byl každej samozřejmě. A asi všechny maminky neměli takový kontakt s mimčem a tak mu asi nic jinýho nezbývalo, než spát a nebrečet 😉