Proč se budí dnešní děti tak často?

kadlecova.misa
18. pro 2009

ahoj holky..jak to že se dnešní mimča (včetně toho mého) budí tak často v noci a když slýchám od starších mamim a babiček, že jim děti prospaly celou noc,tak nechápu. Jak to že ty naše nespí?? Moc se jim věnujeme,spí s náma v posteli, jsou chytřejší, vnímavější,nenecháme je vybrečet do mrtě... ???? jaký je váš názor.

berenika39
20. pro 2009

hezký večer, stejně všechny koukáte na SS...ale ptala jsem se na "besídce" na to, jaké byly děti dřív. Respondentky byly celkem dobrej vzorek, přibližně 45,50,68,69, 69,70 let. Všechny měly děti v počtu více kusů než jedno. No a co se spaní týká, jen dvě opravdu hlásily, že jejich děti byly ubrečený a prospat celou noc neexistovalo. Ostatní se chvástaly, že měly zlatý děti a o problémech se spaním nebyly.
Jídlo - 100% - v půl roce už jedly děti všechno, nedělaly se s tím takové ciráty jako dneska 😀 😀 😀 .
Tak nevím...

Na adresu našeho čerta jsme vyslechli: proč ho nenecháte at si vezme na stole co chce? (manža mu zatrhnul matlat se v majonéze na chlebíčkách, byly tam oříšky a arašídový křupky, fefronky 😀 😀 😀 ). Tak jsem vzala malej talířek, dala mu na něj, co jí, šunku,okurky,papriky,hermelín 😀 😀 , sýry, prostě děs, nicméně jednorázově neškodnej 😀 😀 ), a byl klid, měl svůj švédskej stůl.....

Pak prej: jééé, a on ještě nebyl čůrat...říkám - ale byl, několikrát, jenom si na to nemusí svlíkat kalhoty..má plínku...následovaly kyselé obličeje tetiček....

Ale jinak to bylo moc fajn, jedna teta se divila, že už ukáže, kde je máma a táta, tak jí říkám, že si umí pustit ráno pohádku, že pustí myčku i pračku,pozná želvu i zebru a taky mluvíme rukama (znakování 😀 😀 😀 ), no a nevím vlastně, jestli se nenaprdla, že si z ní utahuju.

Všechno se mění......

lienka43
20. pro 2009

Pekny vecer, ja myslim ze si to tie maminky asi ani nepametaju tak ako to tu bolo niekolkokrat spomenute. Ja som taku skusenost s mojou maminou nemala pretoze dodnes ma este dnes v zivej pameti ako sa pri mne niekolko rokov nevyspala... Ked videla moju malu tak vraj to je moja kopia a vravi mi ze si este pekne uzijem a je fakt ze mame 15 mesiacov a este som sa nevyspala...
Vsetko treba brat z rezervou, vziat si z toho co kazda potrebuje a riadit sa vlastnym instinktom, inak sa na to budu pozerat nase deti 🙂

erikasadek
20. pro 2009

berenika ale si im to dala zozrat.. 😀

aj ja mma podobnu skusensot moja mama tiez tvrdi , aka som bola dokonala ako dieta. 😀 clovek s acuduje ze sme vsetci nasa generacia nedostali nobelove ceny a nie sme polovica, einstani.. 😀
proste , na ncniku v 1 roku ku stolu sme ua ako 1 pol rocni vedlei stolovat s vydlickou nozikom. 😀

noaj neviem , to ze ms evsetko jedli ako generacia urocite teraz zato platime, nasimi alergiami a , nase deti.. 😠
a le co som chcela povedat z emnohe tie nase, deti, uz v 2 rokoch niekedy 3 rokoch uz uplne normalne vediet obsluhvat nas mobiol, pocitac a ine tech vymozensti , co ani nase teticky a mimicky teraz nedokazu..

kazda doba bola a bude ina, aj my s abudeme pozerat , ak uz sa niekedy teraz nepozerame, ze my sme to robili inak..
treba vsetko brat s rezervou...

😉

erikasadek
20. pro 2009

jaj zabudl asom na hlavne , moje obe deti spai od 2 mesiaca, budi as ao 9 rano, pokial ni eje skolka a spia o 20 vecer , nepoznam co je to vstavat , k nim nieoc co moja mama ani nepoznala.. 😀

zuza.m
20. pro 2009

no mne do dnešneho dna mama hovori ako som spala celu noc už od malinkata,par mesačna.a sestra byvala taka urevana ale aj ju naučila spinkat celu noc za par mesiacov.tak som sa jej pyatala čo snim mam robit ked sa vnoci zobudi hladny a plače ked mu nedam.tak len skrčila plece a bolo .pochybujem že si to pametaju tak jasne a čisto ako by to bolo včera.skor si mylsim že si pametaju len čo chcu 😅 .tak ako si budeme pametat aj my ,pravda že len to dobre.inak svokra na muža zase vravi že ten vrieskaval do troch rokov.že mali velku obyvačku a tam si ho s mužom posielali v kočiku aby prestal plakat dlho do noci.a že susedia museli nadavat aky bol otrasny.

dankolucka
6. led 2010

tak tato tema ma dnes napadla, ze som ju raz citala...a dnes som mala rozhovor so svokrou uplne modelovy..vraj naco uspavam dceru, ved ona ani nevie co to vlastne je uspavanie, polozila najedeneho syna - nekojeneho podotykam - do postielky a on spal a bolo. Ona ani vlastne nevie ako take uspavanie vyzera, to ma vytocilo takmer do nepricetnosti po 7 prebdenych mesiacoch. A potom vraj, co sa hnevam, ved ona mi chcela len pomoct...no neviem ako..asi tak ze sa citim ako neschopna matka...uf este stale som nastvana.

helkaj
6. led 2010

tak aj my patríme k tým, čo v noci vstávajú každú chvílu, a pritom do 5 mesiacov spala malá ukážkovo - budila sa 2x za noc,čo bola fantázia oproti synovi, ktorý do 2 rokov bol každú chvíľu hore a plakal.....ale som sa dotešila, pretože teraz sme hore každú chvílku, už to ani nepočítam, len malú vyberiem z postieľky, dám jej prsko a spíme ďalej. Beriem to tak, že každé diaťa má iné "prednosti"....mali sme návštevu tiež s 9 mesačným chlapčekom, ktorý prespinká celú noc, ale obdivovali ako sa naša aj sama zahrá na deke, kdežto oni sa cez deň "pestujú". tak som si povedala, že nemôžeme mať všetko, aj keď unavená niekedy som zúfale...

a tie rady tetičiek a babičiek.....to je asi všade, ale netreba sa nechať, aj ja som vždy argumentovala prečo je to takto a budem to tak robiť, nech si myslí kto chce, čo chce. A môžem povedať, že už dajú pokoj, ani svokra sa neodváži niečo namietať 😀 , len keď som bola minule v kuchyni, tak niečo radila manželovi 🙂 ,čo robila ona......

lizatko1009
6. led 2010

uf nezavidim ked musite vstavat a skusali ste aj tu hojdacku? tak my zase prespime celu noc no zaspi o 12 vecer a spi do tej pol 8 naje sa, oci neotvori a spi do 11 ale do 2 mesiacoch sa budil aj mne.

helkaj
6. led 2010

my sme hojdačku neskúšali, keď sa malá v noci budí, väčšinou ani neotvorí oči, len mrnká,plače. skúšala som, nechať ju chvíľu tak, či nezaspí sama, ale plač je silnejší. prídem pri ńu a chcem ju v postielke uložiť znovu nabok, ale úplne sa vzoprie....tak ju vezmem na ruky a utíšim, najskôr pestovaním (niekedy potrebuje len ešte odgrgnúť) a keď sa vzopiera aj na rukách, tak jej dám prsko - a to zaberie. no a toto sa nám opakuje za noc niekoľkokrát ☹
Inak zaspí o 19.30 a vstávama ráno o 8.00 hod. - len keby je to bez tých "prerušení" - to by bola úplná paráááda 🙂

lizatko1009
6. led 2010

aj moja sesternica sa tak budila s placom mozno ze sa jej nieco sniva, skus si ju zobrat k sebe na noc ci sa bude tiez budit, ja zase by som chcela naucit maleho skor spat a neviem ako. 😒