Proč se budí dnešní děti tak často?

kadlecova.misa
18. pro 2009

ahoj holky..jak to že se dnešní mimča (včetně toho mého) budí tak často v noci a když slýchám od starších mamim a babiček, že jim děti prospaly celou noc,tak nechápu. Jak to že ty naše nespí?? Moc se jim věnujeme,spí s náma v posteli, jsou chytřejší, vnímavější,nenecháme je vybrečet do mrtě... ???? jaký je váš názor.

kadlecova.misa
autor
18. pro 2009

kojíme jak o život, dřív nasadily hned Sunar, dřív byl priorita oběd na stole a čistý byt, spokojený manžel..a děti šly stranou?? je to příčina?? já nevím..pořád se nad tím zamýšlím.díky míša 😀 🙂

luthien.k
18. pro 2009

Míšo, možná kombinace toho všeho a taky vzpomínkový optimismus našich maminek a babiček 😀 😀 😀 Já se schválně svojí mamky zeptám, jaké byly noci, ale co vím, tak jsem byla děsně ubrečený mimino a později maminčin závisláček, tak pochybuju, že zrovna u nás se spalo celou noc 😅

aponchie
18. pro 2009

decko se zacpalo kasi a kdyz rvalo slo se pro leky ,kaslalo se na ne,nechavalo vyrvat apod.

medvik
18. pro 2009

míšo: možná právě tím Sunarem - přecpaly nás a nám nezbývalo nic jiného, než spát 😀 Moje maminka mi ho dávala hned-řekla jí to dětská sestra a taky jí říkala, že to dávají už v porodnici. A taky se dávaly hrozně brzo kaše na noc.

kadlecova.misa
autor
18. pro 2009

ahoj holky....dneska se taky moc řeší jídlo..co jest a od kdy..dřív prý mimča od 6 m jedli svíčkovou s knedlou...jak to mohli rozkousat??? 😢 😲

kadlecova.misa
autor
18. pro 2009

myslíte,že když dřív měli děti max. do 20 let a my teď běžně ve 30..že to má taky vliv??

deina
18. pro 2009

No neviem, pochybujem, ze vsetky deti boli take, moja sestra prve tri mesiace neustale plakala - den, noc, to bolo jedno, najma v noci, mama sa nemohla dokojit, ked mala tri mesiace, vzdala to, dala jej sunar a zrazu bolo doma ticho. 😀 A mozne je aj to, ze naozaj nechali deti "vyplakat sa", aby si "precvicovali plucka".

rimmel
18. pro 2009

aaalee prd sme prespali celu noc..len si to nase mamy uz nepamataju 😝 😀 😀

misa ja si myslim ze vsetko ma na vsetko vliv..ale urcite to nema vliv na to spanie podla mna...

dneska sa robia veci inak preto, lebo dnes uz vieme co nam moze uskodit a co nie...dnes vieme napriklad ze do 6m treba s prikrmami pockat, vieme ze napriklad treba pockat s lepkom atd...ved kolko alergikov chodi po svete, kolko ludi so skoliozou, problemami s tymto a hentym...ono z dacoho to bude 😉 teraz sa snazime vsetkym tymto ochoreniam predist...chceme mat zdravsie deti i ked zase nas postihaju ine problemy, je viac znecisteny vzduch, same hipp v obchode, mamicky niektore su lenive doma vyvarat, zeleninka neni co byvala..a kombinacia toho vsetkeho. ja si nemyslim ze v minulosti to bolo vsetko lepsie.ze sa vsetko lepsie robilo,co sa babatok tyka! kebyze sa stale drzime starych rad, kde sme teraz? v dobe kamenej .. 😀

ygreen
18. pro 2009

přesně rimmel 😀 copak vy si nevšímáte jak jsme byli úúúúúžasné děti, prospali jsme celou noc, na nočník chodili od nejpozději 10! měsíců, chodili jsme v roce, mluvili s přehledem v roce a půl. A o jídle ani nemluvim, od roka normální strava, apod.
Buď jsme byli všichni superděti, nebo je prostě pamět svi*e. Já už taky nemám pocit, že malej spal špatně a to spal tedy fakt mizerně, tak co asi budu říkat za 20 let až budu nostalgicky vzpomínat 😵

rimmel
18. pro 2009

ygreen jasne, ja uz si ani nepamatam aky bol ten porod hrozny ci ako som musela NONSTOP kojit...vsetko zabudnute 😵 a to preslo iba 9mesiacov tak si predstav co bude o 30 rokov 😀 😀

rioko
18. pro 2009

a není to sunarem, Vojta ho má taky a stejně se furt budí

dorinek
18. pro 2009

Možná je to i tím, že naše mamky neměli na nás tolik času, jako máme na svoje děti my teď. Museli denně vyvářet plíny, vyžehlit to všechno. Žádný myčky, mikrovlnky, žádný úlehčení v domácnosti. Něměli tolik času nosit nás celej den a půlku noci na rukou 😀 Hodně dětiček taky šlo do jeslí a maminky brzy do práce, asi jsme nebyli tolik zvyklí na neustálou pozornost 😅 Mě teda dítě spí v noci až moc, ale přes den se s ní taky pořád muckám a poňuňávám 😀 Ráno zapnu myčku, pračku, k obědu šoupnu něco do mikrovlnky, s domácností mi pomůže manžel (dneska už se ty chlapi doma docela zapojujou - to před 30 lety....) 😖 😀

suzie
18. pro 2009

Ja si tiez myslim, ze nase maminky a svokry a kamosky s odrastenymi detickami na to zle uz davno zabudli, moja segra ako prvorodene dieta spavala v noci v kociku a budila sa kazdu chvilku, tak ju nasi na striedacku hojdavali, my s brachom sme uz boli v pohode, druhe a tretie dieta uz nezvykne byvat take ale tiez si myslim ze je to individualne. Havne je nenechat sa ovplyvnovat recami a zarucenymi radami od vsetkych naokolo, mna to vedelo tiez riadne rozorvat a vravela som si ze stale nieco robim zle, ked u nas to nefunguje tak ako u nasich mam. Ale potom som si povedala, ze robim vsetko najlepsie ako je v mojich silach a vsetko beriem tak ako to pride, aj uspavanie dcerky na fitlopte uz vobec neriesim ale uzivam si to, aj preplakane noci beriem sportovo a s nadejou ze raz to predsa musi prejst a my sa vyspime celu noc. Stale si opakujem, ze mala je pre mna prvorada a dam jej vsetko co mozem, a ked mi odide chrbat alebo budem odpadavat od unavy, potom to zacnem riesit. Zatial to zvladam ok a tesim sa ze mam zdrave a stastne dietatko. To je dolezitejsie ako to ci prespi alebo nie celu noc. Prajem vsetkym vela sil a optimizmu a hlavne nevesajte hlavu, zevraj bude horsie 😀 .

janada
18. pro 2009

ja som stará korčula a mama mi vravela že som revávala kým som nešla do školy a ked sa ma spýtali prečo plačem,tak som povedala neviem,asi som sa dožadovala pozornosti Bráchov syn mal problémy so spánkom di dva a pol roka,moja najmladšia sa tiež v noci čosi namrví,nabzuká a ešte o druhej v noci sa aj dožaduje kakaa.Na túto najmladšiu som úplne iná ako asom bola na tie staršie,vtedy som viac kládla dôraz na poriadok ,varenie,tweraz mám v prvom rade na mysli Domču,chcem si ju čo najviac užiť,lebo detstvo starších sa mi zdá že velmi rýchlo utieklo no a ešte k tomu chodím teraz aj do roboty,no starší našťastie pomáhajú 🙂 Veru naše mamy na vela vecí akí sme boli už pozabúdali,ved ja mám problém sa rozpamätať na veci spred 20 a 18 rokov,ale noci bloli určite lepšie ako teraz 🙂

blumka
18. pro 2009

tiez si myslim ze to je pamatou 😀
moj brat nespal vobec, on nereval, on rycal, otec ho cicikal a mama robila sunar...takze nespal nikto...a ja som spala tam kde ma polozili..v podstate spim aj teraz ked mozem, ostalo mi to

cestovatelkaandrea
18. pro 2009

tak u nas v rodine to vobec neplatilo. ja a moji dvaja surodenci sme boli ako dnesne deti. revali sme cele noci.

jaja257
18. pro 2009

no ja som bola vraj tiez hrozne dieta, plakala som, uspat ma bol boj na dlhu trat, bud v kociku alebo u otca pod pazuchou a v kociku stale hongat, otec hovorieval, ze si uviazal kocik o nohu a len tak hongal, ked uz nevladal 😀 . jest som nechcela, museli ma vozit v kociku na babiky a pod. No co k tomu dodat? pamat je potvora 😀 Mama az tak nespomina, ona bola stale v praci a od polroka si to odkrutil skor otec a babka, ale ze to boli soky, hlavne poobede, ked som mala spat, tak som si parala dupacky a vykrikovala, ze chcu ham alebo som vyliezala z postielky a vzdy ma niekde stretli. Takze nebola som super spiace dieta, zato teraz by som spala ako sipkova ruzenka, mala mi vracia co som si pozicala od nasich 😀

micha3
18. pro 2009

Ahoj,
Na sunaru nevidím nic špatného, na noc dítě zasytí. Náš Jura spal do 5 měsíce celou noc a poslední tři měsíce se co hodinu budí.
Přes den nespal vůbec, každý den ho trápili prdíky. Vůbec nespal, byl přetažený, unavený. A doteď občas neusne pokud se brečením neunaví. Zato když se teď prospí a vzbudí je klidný a odpočatý. Nám to prostě jinak nešlo🙂

maatkka
18. pro 2009

ani u nas to neplatilo... moja mamina sa strasne cuduje 🙂 ze mi mala prespinka od troch mesiacov celu noc (vtedy som ju ledva zobudila na papanie) - teraz dokonca pravidelne od 21.00 do 9.30 vkuse 🙂 lebo ona nic take nepoznala - starsia sestra (33r.) zaspavala velmi neskoro a strasne skoro sa budila... k mladsej (24r.) vstavala "100x" za noc... a ja som sa dlllho budila aspon kazde tri hodiny...

jaaty
18. pro 2009

Podľa mňa je to prístupom a správaním mamičiek a nie súčasnosťou či minulosťou. Mnohé mamičky si svoje detičky rozmaznajú -samozrejme v dobrej viere, že napr. nočné kŕmenie po každom zobudení dieťatko potebuje. Mnohým mamičkám napr. vyhovuje uspávanie detičiek v kočíku, potom sa však čudujú, že dieťatko nechce spať v postieľke. Niekedy je prehnaná starostlivosť skutočne na škodu. Naša Hanka spinkala celú noc bez kojenia od 6,5 mesiacov, od 7 vo svojej izbičke a od 17 mesaicov na posteli. No musela sa to naučiť ako všetko ostatné -jedenie, hranie, cikanie do nočníka......atď. Nič neprišlo samé. Všetko chcelo trénig, učenie, cvičenie a vieru v to, že to dieťatko zvládne. Aj keď sa v noci zobudila na kojenie (2-3x do 6 mesiacov), dostala miečko, odgrcnúť a späť do postieľky. Nám sa najviac osvedčilo mať presný režim- robiť veci rovnako, v rovnakom čase. Cez obed spinkať inak ako v noci (inde, alebo nie v pyžamku.....) aby dieťatko poznalo rozdiel medzi denným a nočným spánkom. Naše detičky sú šikovné a veľmi rýchlo zistia, čo platí na rodičov 😀 , a ak to dovolíme raz, urobí to znova, a zase....

meleri
18. pro 2009

dneska mi kamarádka říkala že četla že ty malé děti se tak často budí protože se jim v noci zdá o tom jak lezou a že mají tak živé sny že je to prostě probudí..
já zas četla že kojené děti si víc uvědomují ve spánku přítomnost matky, takže se podvědomě budí a "kontrolují" zda tam je..asi na tom něco bude, když dříve se spíš dával sunar..možná že tím že jsme nebyli kojení tak jsme tak "neviseli" na matce prostě se v noci spalo a byl klid...

berenika39
18. pro 2009

Těžko říct, asi těch faktorů bude víc....mám dvacetileté srovnání, a nejvíc si myslím, že na to má vliv ta paměť, špatné se zapomíná, hezké zůstává, nemít deník, nevím, jak Míša spal.
Za druhý je to určitě přístupem - tenkrát to bylo samozřejmé, pravidelné jídlo, pravidelné procházky venku, večer denně stejně koupat spát, zkusila jsem to stejně i s malým a zrovna na to klidné spaní to vliv mělo, je to v tomhle ohledu pohodář a spáč. I když je to povahově jinej týpek...
Za třetí na to nutně má vliv hektickej způasob života. S Míšou to bylo dva roky DOMA, HŘIŠTĚ,PARK,

sylvka
18. pro 2009

ahoj,no to je skvělá otázka.dneska se malej budil snad po 1,5h ☹ nevim co chtěl,neřval,jen kňoural,nechápu důvod.dávám si záležet,aby byl večer unavenej,včera jsem s nim byla 3hodiny venku,pak u babky,večer v pohodě usne a noc hrůza.přitom moje máma nás měla během 5 lět tři,říkala že všichni jsme spali....

jaaty
18. pro 2009

berenika, maša Hanka je veľmi živé a temperametné dieťa a spinkáva krásne sama a celú noc. Presne ako som písala a ako si spomenula ja ty -pravidelný režim -ten dáva deťom pocit istoty a kľudu.

sylvka
18. pro 2009

u nás je pravidelnej režim. 😉

lenkabu
18. pro 2009

Babičky a maminky si pamatujou jen to hezký už,buďte v klidu,řvaly jsme taky 😉

jaaty
18. pro 2009

sylvka, čo robíš keď sa zobudí?

berenika39
18. pro 2009

se mi to odeslalo...asi samo....pardon....

Dneska mají děti přemíru podnětů....(nákupní centra,cestování,návštěvy sem tam,herny,cvičení,plavání,znakování, výlety,televize nonstop, dývka,pořád je něco učíme a cpemeje do tabulek, se vším se na ně spěchá...prostě je toho na ně asi moc a nestíhají to zpracovat, to se může na spaní odrazit.

berynka
18. pro 2009

Já si každopádně myslim, že se zapomíná a děti se budí pořád tak nějak stejně 😉 .

berynka
18. pro 2009

jo a je to něco podobného jako "dítě v 10měs. bez plen" 😝