Proč se budí dnešní děti tak často?

kadlecova.misa
18. pro 2009

ahoj holky..jak to že se dnešní mimča (včetně toho mého) budí tak často v noci a když slýchám od starších mamim a babiček, že jim děti prospaly celou noc,tak nechápu. Jak to že ty naše nespí?? Moc se jim věnujeme,spí s náma v posteli, jsou chytřejší, vnímavější,nenecháme je vybrečet do mrtě... ???? jaký je váš názor.

meleri
19. pro 2009

neu.sona,

z toho si nic nedělej, u nás je to to samé, mamka mi vyčítá že ho nedávám do ohrádky ale on v ní pláče, tak přece ho tam nebudu držet za trest! tak se plazí všude kde chce, ale už se seznámil s naším bytem a ví co může už se nebouchne ani nepadá...fakt nechápu jak jsme tam mohli s bráchou vydržet půl dne bez breku!

jinak s tím spaním jsi to pěkně vystihla.. 😉

paolin
19. pro 2009

jéé, tak to mě taky baví, takové řeči typu..."já jsem děti dala v 7 spát a v 7 vstávaly...". 😀
Takový děti bych teda chtěla taky 😉 😉 holt mám kluky úplně jinak temperamentní 😉
no, já bych babičkám naše děti na pár dní půjčila, aby nám to tedy názorně ukázaly 😉

veronika81
19. pro 2009

neu.sona, netýka sa toto moc témy, ale musím ti dať za pravdu a tvojej mamke odporovať 😉 Pre vývoj bábätka je oveľa lepšie, keď sa môže plaziť a loziť po celom byte, samozrejme treba dávať na neho väčší pozor, ale posiluje si tým svalstvo celého tela. Ano, "zavrieť" dieťa do ohrádky je síce pohodlné, kľud bude, ale pre vývoj to nie je najlepšie riešenie.
Ale..ohrádku máme aj my doma (cestovnú postieľku) no využívam ju zbežne, keď potrebujem skočiť na wc 😀 alebo proste z dohľadu malého, tak ho tam na pár minút dám. Na to nevidím nič zlé, ale určite by som ho tam nedávala "aby bol kľud" 😝

A k tomu spánku, môj malý prespal celú noc od šiestich týždňov a to bol plne kojný, teda najprv to bolo tak 7-8 hodín a potom už bežne od 20-tej do 8-mej, okolo siedmeho mesiaca sa to začalo meniť, idú mu zúbky, zvykne sa zobudiť jeden-dvakrát.

wild.horses
19. pro 2009

ja som sa rozhodla to spanie neriesit. musim jednoducho vydrzat! 😎

kirkee
19. pro 2009

Ja mam z toho normalne depresi, jak vas tu ctu, ze prospite celou noc, nebo vstavate jednou na kojeni, u nas je to katastrofa, budi se mi kazdou hodinu a pul az dve hodiny - pres dve hodiny nejde vubec. Zacinam z toho byt dost vycerpana.
Do trech mesicu spal krasne, budil se na kojeni jednou az dvakrat behem noci, ale presne ve trech mesicich jsme meli rustovy spurt, ten jsme prekonali, ale budil se mi behem nej v noci takhle casto a od te doby mu to zustalo a ja nevim, jak ho to odnaucit a jestli to vubec jde... Kdyz se mi vzbudi a ja mu nedam prso, tak sebou mlati v posteli tak dlouho, az se asi po dvaceti minutach dostane do breku a to uz mu to prso stejne dam, zkratka ze bych ho nechala a on zase usnul, to nehrozi. A to ho vecer nejde uspat driv nez o pul desate, to ho polozim a krasne usne, ale kdyz ho polozim driv, tak rve a rve... A rano vstavame uz mezi sestou a sedmou, je to fakt dost vycepravajici, takovehle noci... ach jo...

micha3
19. pro 2009

Ahoj holky,
Tak včera spánek od 20:00, v 0:30 se probudil, nechala jsem ho plakat do 1:00 občas jsem tam zašla ho pohladit, atd. dostal čaj , usnul a vzbudil se v 6:30

meri
19. pro 2009

hmm, naša malá, čím je staršia, tým častejšie sa budí. Už som si i nejak zvykla,najnovšie je to každú hodinu-dve 😖

sayast
19. pro 2009

neda mi to a musim rict ze taky tise zavidim 😅
me dcera zhruba do 5.ti mesicu spala tez celou noc,pak treba 1-2x se vzbudila,dostala prso. ale co dela posledni mesic je neunosny, uz jsem strasne vycerpana ☹. vstava max po hodine (dyl proste v kuse nespi),podudla si,na chvili je klid. takhle az do rana. s tim ze si mezi jeste udela dvouhodinovou prestavku (napr. ve 3 rano) a to je vyspala. jsem z toho uz zoufala ☹. dudlik nebere,flasku taky nic

olii
19. pro 2009

Ahojky, tak ja se muzu naprosto ztotoznit s kirkee 😉. Mame to samy... jen ja jeste jej beru kolem 4.h k nam do postele, protoze jinak by uz v ty 4h vstaval :(, u nas jeste usne... nekdy ale musi s nama spat celou noc, protoze v postylce spi tak 10min a je hned vzhuru a rve :(

andykov
19. pro 2009

No, holky, tohle je asi všude... Já to svádím na zuby.. Určitě to tak bude, i když je ještě nmeají, tak stejně se to tam vše v pusince připravuje a tak je to někdy na etapy trápí a pak taky separační syndrom, kdy si uvědomují, že jsou osobnosti... No... Taky mi malá do 5.měsíce spala luxusně, jednou za noc krmení a pak hned spaní. teď sebou kroutí, hlavička ji jede ze strany na straanu, mává ručkama, padá ji dulík 😖 Nejdřív jsem se lekla, co to je, ale máme za sebou eeg i sono mozku, takže na co jinýho to svést než na zuby. Je to tak vždy 14dní, pak je 3týdny klid, spí poměrně dobře a pak zase repete. taky mě to vyšťavuje, nejhorší je, že jak jsem nevyspaná, tak jsem nepříjemná a to mě štve ještě víc...
say, taky se mi třeba ve 4 vzbudí, že jako vstávačka a trvá to vždy 2hoďky než zase usne, chjo 😖

kadlecova.misa
autor
19. pro 2009

kirkee..u nás to samé...ještě nidky nám Nelinka nepřespala celou noc!! Když se vzbudí, stejně jako u vás, chvíli čekám, prso hned taky nedávám...někdy usne a když ne a už se staví,že bude bloncat po posteli , dám jí napít..tak většinou usne.tak asi tak.jojo,taky se budí v noci a 2 hod chodí po betli než usne..chjo..

tymothy
19. pro 2009

Tak to, že dřív děti prospali celou noc, se mi ještě nedoneslo. Pořád jen slýchám o tom, jak jsem byla jako malá hrozná, že se mnou jezdili o půlnoci s kočárkem po dvorku, abych alespoň na chvilku usnula. 😉
Ale moje dítě je naopak od malička celou noc spavé, když byla maličká, musela jsem ji budit na kojení, aby přibýrala na váze. Ale je pravda, že zase přes den oka nezamhouří...

mikulka
19. pro 2009

Tak já jsem měla mámě trochu za zlé, že se nám nevěnovala tolik, co já malýmu.
Např.:

- Já nenechávala nikdy uřvat, max tři minuty, víc jsem nevydržela.
Máma mi hrdě hlásala: Já vás nechávala řvát

- Já se malýmu věnuju 80 % času, zbytek je, co musím nutně udělat. Ale jinak vařím den dopředu vždy večer,a bych vařením neztrácela čas a mohla být s malým.
Máma na nás tolki času neměla. Jistě i proto, že prala plíny a tak. Furt slýchávám, jak s námi byla na chalupě, kde tahala uhlí, prala pleny v potoce a tak.

- Já dávám pozor, na to, co malýmu dám sníst. Naši rodiče to neřešily. Dali, co bylo.

Jinak myslím, že velkou roli hraje to, že jsme starší. Jsme víc unavené a taky víc starostlivý. Sebe si nedovedu představit,že jsem máma ve 22.

No a taky slýchám: v roce jsem chodila na nočník, pleny už jsem neměla. Ani né v roce jsem chodila (což je naše generace, že jsme brzo chodili a taky máme zničený záda), a tak...

lenkazdenek
19. pro 2009

ahoj holky,tak unás teda o spaní nic neslyším,spíš naopak,prej sem noci prořvala,za to přes den jsem spala ,a jestly je to o věku to nevím-je mi 24 a že by mi malá spala líp se mi nezdá 😉 malá je od 6 týdnů na Um a příjde mi,že dokud sem jí kojila tak spala v noci dýl,na um se budila pravidelně po 3 hodinách,na kojení až po 4-5(škoda,že došlo mlíčko mohla jsem se vyspat 😅 ) Na nočník sem prej taky chodila před rokem-důvod máma čekala ségru,takže aby se nemusely prát 2y plenky tak sem se to naučit prostě musela-mám dokonce fotku kde sem na nočníku v 7 měsících celá uřvaná. Ale holt dřív se doporučovalo něco jiného-bůh ví co bude doporučovaný za dalších 10-20 let a jak na naše rady budou pak reagovat naše děti 🙂

spevacka
19. pro 2009

výborná téma, možno by sme odpovede na naše otázky našli, keby sme si zalistovali v starom vydaní knihy Naše dieťa. Nemám ju tu pri sebe, ale čo si tak pamätám jednu vetu: "cHcete svoje dieťa rozmaznať?Len ho noste!!!" 😝 alebo : Ak dieťa začne plakať, neberte ho na ruky (alebo niečo v tom zmysle)
Vtedy sa detičky asi ani nevnímali ako ľudia 😠 , detská psychológia bola v plienkach, dnes sa na každé zamrnkanie hľadajú dôvody, proste sa to viac rieši. Dali nás do jasieľ a tam nebol čas na nejaké individuálne prístupy a pod. V každom prípade ja som vďačná za to, že môžem byť doma 3 roky na MD a nemusím dávať ročné (alebo aj mladšie)mimino do nejakého kolektívneho zariadenia. 😅

aponchie
19. pro 2009

ja osobne si myslim z eje to asi tak:

driv nebyl cas a nebyla priorita se starat o dite..byli matky co si nemohli dovolit byt s detma doma a proto to museli udelat tak aby to meli co nejsnazsi.nebylo v kurzu s edetem venovat spis nekde zavrit a hrej si sam,nechavali vyrvat a delali vse pro to aby decko nemrcelo..byli maminky co s edetem snazili venovat ,ale ty meli penize cas kojne chuvy babicky hlidani apod.me babina rikala,ze neexistovalo aby byla doma s detma po porodu,mela tri deti deda byl ras jak hrom babi musela 3mesice po porodu rukovat do svitu makat na smeny a jeste do toho starat se o tri deti makat doma po praci meli statky pole deda ju drel z kuze vylozene,varila mu denne cerstve knedliky a starala se o jeho matku jeste do toho ji teklo mliko u pasu kdyz sila boty a kojila kdyz dosla z prace v noci atd.spali v jedne posteli vseci..kdyz rvali dala jim mleko a nechala je parkrat vyrvat a naucili se..pak taky deti chodili do jestli takze ty maminky je videli tak pul dne ..vychovavali je cizi tety..kaslali taky na ne supli je do ohradek decka stala rvala hledela ..kdyz je prebalili a posrali se nikdo neletel je hned prebalit znova jen v tom bud sak se aspon naucis na hrnec brzo a tak to slo se vsim..

aponchie
19. pro 2009

proto je cela ta generace deti tak uzasne zdrava..cukrovka interni choroby alergie ekzemy, skoliozy apod..to je ta vychova a strava ,ale driv se nedalo a nevedelo a taky nechtelo dnes je cas a moznost takze se to vic vnima pac clovek s tim deckem je doma 24/7 vidi to proziva to..

anta
20. pro 2009

Ahoj holčiny, já myslím, že na to trošku maminky a babičky zapomněly, já osobně už se směju prdíkům a že nám malej řval 6 hodin v kuse neustále a pořád, už to taky beru s nadsázkou, tak co teprve za 20 let, že? 🙂 😉

kadlecova.misa
autor
20. pro 2009

ahoj holky..já nevím..v životě nezpomenu,jak se malá budí a jak špatně spí!! i když mě bude 100let, vždycky, když se mě zeptá, jí řeknu,jaká byla ,jak spala.na to se fakt nezapomíná...zvlášt,když se zeptám "starších" ročníků..tak říkají,že jim spali mimča...nevím, ale pokud nevyspáním padáte na "hubu",tak si myslím, že si to budete pamatovat vždy.. 😀

musko
20. pro 2009

Niečo Vám sem prekopírujem.
A myslím, že je mýtus, že sme spávali celú noc a vedeli zaspať sami - sestru naši uspávali do 2 rokov :o)
"Už vaše dítě prospí celou noc?" na to se lidé často ptají čerstvých rodičů. Pravdou je, že většina dětí nespí celou noc. Prospaná noc bez vzbuzení je mýtus, který se přenáší z generace na generaci.
Miminka mají v noci stejné potřeby jako během dne – mají hlad, cítí se osamělá nebo mají strach, je jim příliš horko nebo zima.Potřebují vedle sebe milující rodiče, aby se cítili bezpečně i během noci. Je potřeba si uvědomit, že děti prochází různými vývojovými stádii, kdy se spí delší časové úseky a nebo se různě v noci budí.
Mohou se budit kvůli noční můře, růstu zubů, nemoci, růstového spurtu a nebo když procházejí nějakým přechodovým obdobím. Děti jsou také velmi citlivé na stres rodičů, což může narušit jejich spánkové rytmy.
Rodiče mohou pomáhat svým dětem učit se, že čas spaní nebo odpočinku je čas, kdy jsme v klidu, jsme tiše propojení a bez starostí.
Rodiče, kteří jsou rozčarovaní častým buzením svého dítěte, kteří se kvůli tomu v noci nemohou vyspat, mohou být v pokušení zkoušet tzv "uspávací techniky", které doporučují nechat dítě plakat ve snaze "naučit" ho samostatně usínat. Nový výzkum naznačuje, že tyto techniky mohou mít škodlivé fyziologické účinky na dítě zvýšením stresového hormonu kortizolu v mozku. Tento hormon má potenciálně dlouhodobé účinky na emocionální regulaci, spánku a vzorců chování.
Dítě není neurologicky nebo vývojově schopno se samo utišit ke spánku takovým způsobem, který by byl zdravý. Ta část mozku, která pomáhá s uklidněním není dobře rozvinuta, dokud není dítěti dva a půl až tři roky. Do té doby je dítě závislé na svých rodičích, aby mu pomohli uklidnit se a naučit se regulovat své intenzivní pocity.

sisulka7
20. pro 2009

ja si myslim, ze je to individualne u kazdeho dietata, napr. teta mi hovorila ako ju dedo este v perinke vyhodil von na dvor, co revavala cele noci, tak ju babka utekala zachranovat. 🙂 a mamina sestra prerevala cele dni a noci, tam padali na hubu cela rodina. No a nasa Kristinka prespi od dvoch mesiacov celu noc od deviatej do deviatej max co si vypyta papat 1 az 2 x za noc.

musko
20. pro 2009

A inak - súhlas s apon - všetci to prežili, ale tie následky čo si nesú - ktoré nie sú až tak vidieť.........

u2jana
20. pro 2009

misa, ja na to tiez nikdy nezabudnem - ma uz vyse roka a v zivote neprespala noc - nevidim dovod, preco by som jej 20rokov mala tvrdit, ze bola andilek, co spavala 🙄

a ani kedysi deti neprespali noc, moja mama stale vravi, ze keby bola mala prve dieta take nespave ako bol mladsi brat, tak ma len jedno dieta - bracho bol placko, co tusim zacal normalne spavat po dvoch rokoch...
Zato starsi brat, bol zlate dieta, co zaspal, kde mohol - aj pri hrani sa na koberci 😉

Takze aj vtedy boli deti a deti... moja mama zazila obidva pripady, takze ma nenici otazkami, preco mala nespi a nepapa...

pimpa
20. pro 2009

Ja sa pridam k teme, lebo po vcerajsej navsteve u svokry som mala taky smutok v dusicke...ze ako mam stale Patka na rukach...a to som ho iba krmila a potom som ho posadila na koberec...alebo stale som mala pocit, ze ho sleduje, ze preco este nezacina sam chodit. Patko to ma s motorikou proste posunute, ale moc pochopenia som nestretla, zato ze deti kedysi blabla blabla....krmili sa same, chodili s prehladom pred 12stym mesiacom. Ale ked som sa doma pozrela na Patka tak som si ho musela len pritulit a verit, ze aj on bude "to vsetko" robit, ale ma na to svoj cas. Aj s krmenim, Patko teraz zacina papat kusky potravy a vraj jej deti uz jedli v roku vsetko ako dospely a same, bez toho aby ich niekto krmil.....da sa tomu vobec verit? Alebo fakt len nase dietatko je ine? 🤐

spevacka
20. pro 2009

pimpa, ach tie svokry 😀 Neboj, bude chodiť, aj skákať, aj kotrmelec spraví. Môj začal chodiť, keď mal presne rok, niektoré začnú v 10mes.Nepočúvaj svokru, alebo keď sa jej podarí ťa zneistiť, pohľadaj si info niekde na nete a potom na ňu vyrukuj. 😀 Moja svokra napr. ani nevedela, že existuje nejaké predné a zadné mlieko, len bola "múdra" keď som dojčila prvého. Stále ma zneisťovala otázkamim, či nieje hladný, keď stále mrnčí a tak...teraz je už vyškolená a je pokoj.A ak chce skúšať nejaké metódy na druhej (5mes.), poučím ju o najnovších poznatkoch z detskej psychológie a je to... 😀 Drž sa...

berenika39
20. pro 2009

pimpa, to je naprosto zbytečný!!!! takhle smutnit, když máš pohodový dítě, ketý ještě nemá rok, neběhá a mixneš mu jídlo!!! co by jako na tom mělo být špatně? že ho máš často v náručí? to je přece dobře. je blbost si kazit den někým, kdo místo porozumění a pochvaly háže blesky. Není to tak, že všechny děti do roka chodí a jedí knedlíky, ani náhodou, naopak si myslím, že ekdyž to do roka nedělají, jen dobře. Myslíš že až mu bude pět, poznáš, v kterém měsíci jsi přestala mačkat jídlo a v kterém měsíci se rozchodil? První syn byl rychlík, druhý hraboš, oba miluju a oba jsou jedinečný, každý dítě je jedinečný, jak by to vypadalo, kdyby byli lidi stejný? Nuda, ne?

Nevěř rejpavým řečem, jedním uchem sem, druhým tam, nadhled to chce a at si blekotaj...

Dřív bylo plno věcí jinak, nikdo nedokáže, jak to bylo se spaním a jídlem miminek, ale přece je důležitý, jak je to ted a s našima dětma, jestli jsou spokojený 😉 😉 😉

maatkka
20. pro 2009

berenika ty si hviezda 😀 mne sa taaak vzdy pacia tvoje nazory 😉 som tvoj fanusik 😀 😀 😀

berenika39
20. pro 2009

maatkka, no samo děkuju, to potěší 😉 , ale věz, že spoustě lidí s lecčíms lezu na nervy::🙂))). No a jsme zpátky u tématu, každej je jinej, každej reaguje jinak, přesně jako ty naše malý lásky, at už v pravěku nebo teď🙂)))

Jinak zrovna razíme na rodinnou besídku, jednou v roce na Vánoce komplet od tetiček přes třetí ženu strejdy a přítelkyni mojí sestřenice - prostě pro mě k nepřežití,ale zase sranda tam bývá - někdo mluví vážně a my se starším synem popichujem a lehce ironizujem....tak jsem zvědavá, zjistím tam, jak to bylo dřív s tím spaním.....

pimpa
20. pro 2009

Dakujem za povzbudenia 😵 😵 😵

Nas Patko inak spinka dobre, od siestej vecer do piatej rano. To mu dam mliecko Nutrilon a este si schrupne do pol osmej. Takze na to sa vobec nemozem stazovat, dokonca sa sama div 😵 im, ake je to dobrucke babetko 😕

kadlecova.misa
autor
20. pro 2009

ahoj bereniko...pravda..štěsí dětí nadevše..i kdybych malou měla na rukách nosit do "5" let.. 😀 🙂 ..jsem sice unavena a nevyspana ale miluju ji nadevše.