Proč se dítě často v noci budí?

mallorka
2. únor 2012

Mam 10 měs dítě,a vnocí se budi každe dvě hodiny.Mate někdo taky takovy problem?

dlabinecka
2. únor 2012

Neměly jsme ten problém tak dlouho. NA 8,5měsících jsem to rázně vyřešila...

nerreidda
2. únor 2012

u nás jsme spali až 12 hod v kuse do cca 5 měsíců, pak se něco zlomilo a nespíme doteď. Malý se budíval pomaluu co půl hodiny, pak se to "upravilo" na asi co 2 hodiny a teď jsme v intervalu co 1 - 1,5 hodiny :( Malého pokud je třeba přebalím,dám napít nebo dám mléko ,ale stejně to k ničemu nevede...tak mi nezbývá asi nic jiného, než doufat v obrat k lepšímu....co nejdřív 😒 Tobě přeju taky co nejdelší spaní 🙂

ja.na81
2. únor 2012

Me se maly budil az skoro do roka (kazde dve hodiny)... pak jsem zrusila nocni kojeni 😉, par dni to trvalo a zacal se budit mene a mene... Ale tak 2x - 3x se budi porad... napije se vody, podiva se, ze spime vedle neho a zalehne zas (nekdy tedy poknourava a tak mu dam dudlika a pohladim ho... ale nekdy - protoze me to samozrejme vzdycky vzbudi, kdyz on se vzbudi - ho jen tak pozoruju a on se fakt po nas jen podiva, je asi spokojeny, ze neni sam a spi dal 😉

leryl
2. únor 2012

Mně se to ted stává u mladší dcery,budí se i po hodině.Někdy stačí dudlík,ale po 2 až 3 hod. musím kojit.

davdan
3. únor 2012

Tak ja zrovna resim stejny problem, Matysek se mi v noci budi co 3hodiny na jidlo, a to je na UM a vypije 150ml !! Coz si myslim, ze je dost a mohl by vydrzet dele!! Jenze jakmile si ho vezmu z postylky na jidlo, tak mu doopravdy kruci v brisku, tak si rikam, ze ma asi vazne hlad, ale jsem z toho znicena 😅

llluckaaa
3. únor 2012

Já mám roční dítě a budí se taky tak po 2 hodinách nebo i méně. A nevím, co s tím. Noční krmení jsem už dávno zrušila...

jankadudova
3. únor 2012

Mam stejne stare ditko a stejny problem...podle me nema reseni. Hlavne se nezblaznit!!🙂

petkave
3. únor 2012

Malý sa mi budil aj 6x za noc na kojenie, hoci nebol hladný. Tak som mu to v roku zatrhla a budí sa už iba 2x na čajík... Mal by už síce prespať celú noc, ale ja sa tiež v noci budievam na cikanie a pitie, tak asi bude po mne... Ale fakt, odstavenie od nočného kojenia nám dosť pomohlo... Hoci 2-3 noci boli strašné 😲 ale nakoniec sme to zvládli. Držím palce.

winiw
25. črc 2012

Ahoj, mě se malý začal budit častěji v noci, jak začalo být teplo, teď je červenec a máme půl roku a budí se někdy i po hodině, až k ráno spí na 3 hodiny. Začala jsem mu dávat čajík, tak 2x si ho vezme, jinak chce fakt mlíčko a dudlík mě moc nechce. Vidím že tento problém řeší více maminek 😉 nenašla jsem odpověď, ani jsem to nečekala, spíš jsem si myslela, že čím starší tím více spí 😉 Je to někdy vyčerpávající, hlavně když usnete a za hodinky se znovu budíte 😉 ale ten úsměv a roztomilost miminka stojí za to. Pokud něco najdu, dám to sem 😉

sanoj
9. únor 2013

resim ted stejnou vec...mame druhe dite,9 ti mes.chlapecka.budi se nekolikrat za noc,kolem pulnoci davam mleko...pripadam si jak prvnicka,nevim,zda to odbourat,od 7 mes,uz nekojim,je na um.
vypije v noci 180ml,a pak je treba za dve hod,zas vzhuru,ale to jiz dam jen caj,dudlik...
dalsi mleko az tak v pet,sest

jak tu pulnoc odbourat,nebo nechat???diky za jakoukoliv radu🙂

blahova_andrea
9. únor 2013

my jsme na tom v 13m taky tak. usne kolem 20-21h a někdy je klid do půlnoci, jindy ani to ne. budí se často a nestačí mu ani voda, čaj nebo dudlík, prostě musí dostat um a to někdy vypije třeba jen 50ml a zase zalehne a je klid dlouho a jindy stáhne flašku a za 2h opáčko. nevím čím to je ani co s tím, když to není úplně pravidelně, ale střídá se to po pár dnech. násilím u nás ničeho nedosáhnu, protože nechat ho vyplakat nehrozí. řev se stupňuje a únava nepřijde. akorát tak výpadek dechu, rudé dítě a dlouhé uklidňování. takže jak se říká, tak jsem zatím stále otrokem svého dítěte.

honzulka
9. únor 2013

Dcera se mi takhle budila,dokud jsem kojila..někdy stačil dudlík,ale většinou chtěla prso..Jak se odstavila,spí celou noc.. 😉Někdy to mohou být i zoubky??

anieanne
9. únor 2013

Mě se malá budí, když je lepší noc, tak co dvě hodiny, při horší i po půl.. Bohužel odmítá dudlík i lahev, takže jediná možnost, jak ji zase uspat, je prso..

piskottek
27. bře 2015

anieanne mi to máme boužel stejně☹ dudlíky ani flašky nehrozí...jen prso a prso...toť jediné, co ho uklidní a zase po něm usne.Má ale už 10 měsíců a budí se taky třeba co dvě hodiny. Nevím moc co s tím☹ Přes den má taky energie na rozdávání😀. Bojím se, že až odstavím od nočního kojení, tak se nevyspíme už vůbec 😒

dana3262
27. bře 2015

Můj starší se v noci kojil xkrat a to se stupnovalo až pak od 9mes byl pricucly nonstop a nesmělo mu prso vypadnout z pusy. To trvalo asi 3-4 měsíce, pak se odstavil. Pak měl v noci UM když ho vzbudil mladší. Tak 2x průměrné..
Mladší se kojil taky v noci furt. Až do roka, kdy se odstavil a byl na UM a
do 2,5let pil každé 2 hodiny 260ml. To je 5 flasek za noc.

77petra7
11. dub 2016

Zdravím 🙂 taky máme problém se spaním ☹ Syn 14 měsíců. Prakticky už od druhého měsíce spával krásně celou noc od pul 8 do 6. ale pak přišel zlom ☹ teď to vypadá tak že přes den spí max pul hoďky dopoledne a pul hoďky odpoledne. a večer? kolem 8 dáme lahev mléčka (v noci už nepije nic,nevyžaduje-nechce to), dudlík a po pěti minut sám usne ( v postýlce s námi v ložnici) ale pak přijde devátá a křik! (už třeba sedí nebo stojí v postýlce) přijdu tak, dám dudlík položím ho a on spí dál... tohle se opakuje zhruba každou hodinu, někdy co půl hodiny... kolem 12 nebo 1 už ho ale v postýlce "neudržím" a jde knám do postele, kde sice hned usne, ale do rána se ještě tak 4x vzbudí a 6:15 vstáváme ☹ už si taky nevím rady... jestli má někdo podobný "problém" ráda uvítám jakékoliv typy nebo rady jak to změnit. děkuji

1klara1
20. pro 2017

Já mám 13 měsíční holčičku. Večer nekrmim, nepřebaluji, nemá dudlík a ani nedávám pít (protože stejně nechce) a budí se mi (kňourá) tak 15krát za noc. Nevím čím to je, ale občas si říkám, že už opravdu nemohu. Přes den mi spí jen jednou a to max. 1,5 hodiny. Zajímalo by mne, co dělat, aby spala a nebudila se tak často.